0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #600 -: Май 14, 2011, 21:51:23 pm »
  Когато Терезка засуче си имам една запазена физиономия - нещо като това  8O, но с отворена уста  :lol:.


 хахахаха!

 Михаела,мила,поплачи си, нека мине малко време и ще ти олекне ,после с вдигната глава продължаваш напред . Няма да се предаваш,ей!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #601 -: Май 14, 2011, 22:09:13 pm »
Когато Терезка засуче си имам една запазена физиономия - нещо като това  8O, но с отворена уста  :lol:.
Ако захапва правилно не трябва да усещаш болка...

didon, помпата ще я ползваш след като родиш, за сега я зарежи  :wink:  Мен с помпата не ме боли, аз ползвам на Авент, ръчна. Нямам идея при електрическите как е, но на моята сама определям силата на вакуума.

mihaela p. от мен  :bighug: кураж и гледай напред!

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #602 -: Май 14, 2011, 23:51:49 pm »
Когато Терезка засуче си имам една запазена физиономия - нещо като това  8O, но с отворена уста  :lol:.
Ако захапва правилно не трябва да усещаш болка...

Да и при мен се получава някаква подобна физиономия. Но ние и двете все още се учим. Ще ни е трудно, тъй като в родилното нямах нищо. Слагах я да суче, но така и там нищо не дойде. Затова се хранехме с шише. Много бързо свикна и сега почти не иска да захапе гърдата. Да се надяваме скоро да успеем. Но и да не стане имаме си алтернатива - имам си помпа, ще цедя и ще храня със шишето.
Що се отнася до помпата - аз си взех електрическа. Незнам дали по принцип боли. Днес за първи път ми се наложи да я използвам, тъй като сутринта се събудих с болезнени и твърди гърди. Има лека болка, но предполагам като мине време всичко се регулира и се свиква.

За раждането - няма да се впускам в подробности, на кратко ето как мина при мен. На 05.05.2011г. отидох на запис на тонове. Тъй като това беше 7-и ден преносване, решиха да ме приемат - точните думи на докторката бяха "Приемаме те. Преносваш вече 7-и ден и няма за къде да чакаш." Ужким трябваше да ми се назначи план - кога и как ще се предизвика и т.н. За мое съжаление обаче нямаше нищо такова. Приеха ме в патологията и се започна едно чакане - на никой не му се занимаваше покрай празниците да предизвиква раждане. И така едва на 09.05.2011г. след поредната консултация, най-накрая докторката каза, че на следващия ден ще предизвикат раждането. Нямало смисъл повече да се чака. При постъпването бях с 2 см. разкритие, а на прегледа бяха 3 см. Нямах и контракции.
И така на следващия ден ме включиха на система - в 7 ми я пуснаха и в 13.35 родих. Няма да ви обяснявам за болката, да не ви стресирам излишно. Трябва да знаете че си боли.
Като цяло раждането при мен не мина много леко - родих голямо бебе, което освен това по думите на акушерките освен с главата тръгнало да излиза и с ръцете пред лицето или нещо подобно. За съжаление не успях да се размина без натискане по корема и без шевове. Но това вече е без значение. Най-важното е че накрая виждаш резултата и наистина се забравя цялата болка. Е в момента има една подробност, която все още ми напомня за преживяването и това е че ми е малко трудно да си седна на дупето.
И така - накратко така минаха нещата. Сега се радвам че сме си вкъщи. Свикваме едни с други.

Засега това е от мен. Извинявам се за дългия пост. Поздрави на всички и лека нощ.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #603 -: Май 15, 2011, 00:07:45 am »
Браво Туци....е така е душко,позната история прочетох ,и аз започнах със системи в 8.00 и родих в 2.35...Е,не може и да не ти скачат на корема. :lol:Това си е екстра...Браво и честито!
Михаела,познато ми е.кураж момиче :bighug:
« Последна редакция: Май 15, 2011, 00:50:25 am от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #604 -: Май 15, 2011, 00:32:03 am »
михаела, много тъжно, разбира се, че ще си в нервен срив, това е повече от нормално. надявам се има хора, които да са с теб в този труден момент. надявам се също следващия път да е успешен.  :bighug:

туци, хубаво е, че сте си вкъщи, надявам се скоро да се опознаете достатъчно, че да няма нужда от помпата :)

тъкмо заради това ме принеснява идеята за индуцирането. надявам се, че на мен ще ми се размине, но ще видим съвсем скоро.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #605 -: Май 15, 2011, 09:53:56 am »
Момичета нормално ли е за два дена гърдите ми да наедреят до пръсване 8O,че и ме болят станаха като камък ме мога да се докосна какво е това чудо на някой случвало ли му се е :wink:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #606 -: Май 15, 2011, 10:15:58 am »
Пуснах контрола на имунологичните, въпреки, че нямах кой знае какви отклонения. Вчера ми се обадиха, имам леко отклонение в НК клетките и препоръчват вливане на 5мгр киовиг. Постоянно се ослушвам за бременни симптоми, но нямам нито гадене, нито напрегнати гърди, нищо.
Бина, аз лично не мога да отговоря на въпроса ти, все още съм лаик по темата :D
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #607 -: Май 15, 2011, 10:17:46 am »
Къди, нито ми се гадеше, нито съм повръщала, ама ето ме на прага на осми месец :wink:

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #608 -: Май 15, 2011, 10:23:04 am »
Къди, нито ми се гадеше, нито съм повръщала, ама ето ме на прага на осми месец :wink:

Оф, отдъхнах си! Все си викам, ами ако спре да се развива! Постоянно черни мисли ме гонят, а не мога да се оплача на мъжа ми, че само ме хока и ще ми спре нета. :D
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #609 -: Май 15, 2011, 10:32:18 am »
Къди, аз също нито веднъж не съм повърнала, не ми се е виело свят, така че спокойно, не при всички е еднакво.  :D
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #610 -: Май 15, 2011, 11:21:30 am »
Лелелле Цветееееее ама то пък хич не останало при тебе ,ехааа супер :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #611 -: Май 15, 2011, 13:41:36 pm »
Бина моите гърди малко наедряха от самото начало, но не са твърди, нито наляти....меки са  :D,ама не се притеснявай....при всеки различно явно  :wink:

Къди и аз нито веднъж не съм повръщала, общо взето освен гадните киселини по едно време, нищо друго не ме е мъчило  :wink:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #612 -: Май 15, 2011, 17:14:55 pm »
Къди, нито ми се гадеше, нито съм повръщала, ама ето ме на прага на осми месец :wink:

Оф, отдъхнах си! Все си викам, ами ако спре да се развива! Постоянно черни мисли ме гонят, а не мога да се оплача на мъжа ми, че само ме хока и ще ми спре нета. :D

В 6-та или 7-ма седмица и аз се притеснявах защо не ми се гади и не повръщам. Проучване правих сред приятелки и познати. И на мен ми говореха като на теб сега... Е, в 10-та седмица като започна едно постоянно гадене, та ме държа до 14-та. Почти нищо не можех да ям, не съм качила нищо за този период.

Така че кротувай си и се радвай, че ти се е разминало... засега. :D
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #613 -: Май 15, 2011, 17:48:32 pm »
 При мен също гаденето се появи към 10та седмица. Аз повръщах,когато не се хранех "разделно" , но не по диетичния принцип,а просто трябваше да ям само едно нещо,та дори и по един килограм . Смеся ли няколко неща,ставаше страшно.
 Сега пък повръщам от време  навреме когато хапна като хората / имам предвид нормално нахранване /. Явно толкова малко място е останало на стомаха,че му идва в повече 
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #614 -: Май 15, 2011, 17:49:23 pm »
Къди, и аз съм в клуба на тези, които не повръщаха. Т.е. единственият път, когато повърнах, беше, докато попълвахме документите, като влизах да раждам (случва се, като напредва разкритието). Като цяло не съм имала някакви особени дискомфорти - дори и с киселините се разминах, така че, не се притеснявай, радвай се ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #615 -: Май 15, 2011, 18:17:08 pm »
Къди, аз също нито веднъж не съм повърнала, не ми се е виело свят, така че спокойно, не при всички е еднакво.  :D
и аз съм така. Никакви бременелски симптоми нямам освен леко издутото коремче и от време на време малко киселинки за разнообразие. :) Да видим дали до края ще съм така


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #616 -: Май 16, 2011, 06:25:36 am »
Хей, радвайте се, че не ви се гади. Аз не съм имала в началото ( много слабо на моменти) , но после накъде май към 18та седмица имах няколко дена, през които нищо не можах да си слоижа в устата. Въобще се надявам да не ми се случва това отново и ви пожелавам и при вас все така да си продъжава,че хич не е за завиждане гаденето.



  
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #617 -: Май 16, 2011, 09:39:27 am »
Бина най добре отиди виж ги за твое успокоение, не че и мен тая седмица не ме хвана параноя, че единия нещо не го осещам........ама имам доплер и веднага му прослушах сърчецето, пак той взе че се размърда после.


Маригри от къде си купи доплера? Може ли малко повече инфо  :)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #618 -: Май 16, 2011, 11:28:34 am »
Ангелина купих го от една мама от форума, иначе можеш да го купиш от ебей.На мен ми свърши добра работа...много съм доволна, моя не от някви скъпи....чувам само сърчецето, смисъл нямам дисплей за пулсчето колко е в момента.
Иначе още от 13г.с. успях да чуя пулсчета и винаги ми действаше успокояващо  :D
Аз моя сигурно ще го продам...но след като родя, още го вадя чат пат за нещо  :lol:
Разгледай оферти и ако не бързаш, после можем да направим сделка  :wink:

http://cgi.ebay.co.uk/ANGELSOUND-HOME-USE-NEW-BABY-PRENATAL-FETAL-DOPPLER-/170640771106?pt=UK_Baby_Maternity_Pregnancy_MJ&hash=item27bafb8822
аз имам същия, но гледам има и по евтини от моя.........но какви и що са незнам, освен някой друг да сподели... :?
http://cgi.ebay.co.uk/HI-BEBE-BT-200-SOUND-FETAL-DOPPLER-RENTAL-HIRE-1-MONTH-/380338185108?pt=UK_Baby_Maternity_Pregnancy_MJ&hash=item588dec2394
« Последна редакция: Май 16, 2011, 11:33:17 am от marigri »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #619 -: Май 16, 2011, 13:16:07 pm »
Момичета, връщам се от БХС в Майчин дом. Не знам защо, но никой не ми поиска снимките на бебето, които правихме. Данните д-р Михова ги попълни в онзи формуляр, но снимките никой не ги и погледна даже. Това в реда на нещата ли е?

И още две питания. За ТХС-то питах колко често трябва да го пускам - тя ми каза, че се следи само при проблеми с щитовидната. Каза да си го пусна за мое успокоение. Аз бях останала с впечатление, че е за всички бременни. Аз ли съм в грешка?

И за микробиологията - имам някакви оплаквания като леко парене и сърбеж, които значително намаляха след като спрях утрогестана вагинално, но адски се страхувам от гъбички. В Малинов правят ли микробиология? Д-р Михова ми каза да си ги пусна по ЖК, понеже ми се полагат. В Малинов по принцип нали също могат да ми пуснат? Практика ли е да се взима микробиология при прегледите за бременни там или не?



 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!