0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #620 -: Май 16, 2011, 13:22:16 pm »
В генетичната лаборатория не искат снимките, а само попълнен формуляр.
Когато не е имало проблеми с щитовидната жлеза преди забременяване обикновено не се следи.
По ЗК мисля се полагат 3 микробиологии.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #621 -: Май 16, 2011, 14:45:10 pm »
Зай, както Смарайди ти е отговорила в генетичната лаборатория само се попълва формуляра. Снимката е за теб :wink:
Аз се регистрирах в 12 г.с на ЖК и ми взеха микробиолгоия още първия път, кръв и урина също.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #622 -: Май 16, 2011, 14:51:22 pm »
В Малинов правят микробиология и цитонамазка, ако поискаш. Хм, това за щитовидната и мен ме учуди, но една приятелка, която сега е в 24г.с. каза, че д-р Сигридов следи щитовидната всеки път. Тя нямаше проблеми с нея, но по време на бременността се появиха.
Мислех, че БХС се прави в Малинов. Колко струва в МД при положение, че съм над 35г.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #623 -: Май 16, 2011, 15:00:39 pm »
В Малинов правят микробиология и цитонамазка, ако поискаш. Хм, това за щитовидната и мен ме учуди, но една приятелка, която сега е в 24г.с. каза, че д-р Сигридов следи щитовидната всеки път. Тя нямаше проблеми с нея, но по време на бременността се появиха.
Мислех, че БХС се прави в Малинов. Колко струва в МД при положение, че съм над 35г.

43 лв. ми взеха на мен днес. Не мисля, че правят разлика по възраст. БХС се прави само в Майчин дом.

Това с ТХС-то не го разбирам вече.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #624 -: Май 16, 2011, 15:27:40 pm »
В Малинов правят микробиология и цитонамазка, ако поискаш. Хм, това за щитовидната и мен ме учуди, но една приятелка, която сега е в 24г.с. каза, че д-р Сигридов следи щитовидната всеки път. Тя нямаше проблеми с нея, но по време на бременността се появиха.
Мислех, че БХС се прави в Малинов. Колко струва в МД при положение, че съм над 35г.
Колкото, ако си и под 35 години :D-Зай ти  е отговорила-прави се само в МД
Не се шашкайте за неща, които са от компетенцията на лекарите, имайте малко повече доверие на доктора, ако е необходимо ще ви следи.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #625 -: Май 16, 2011, 15:29:37 pm »
Мисля че над 35 години по едно време БХС беше безплатен.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #626 -: Май 16, 2011, 15:56:53 pm »
Лелелле Цветееееее ама то пък хич не останало при тебе ,ехааа супер :)
Така е Исе, не остана, но пусто никакви " чатлаци " не дава това дете.  :D
Цунки на малкия Майки, голям сладурчо. :D
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #627 -: Май 16, 2011, 16:16:18 pm »
Цвете, като почне да дава "чатлаци" си за болница вече  :wink:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #628 -: Май 16, 2011, 16:23:36 pm »
Цвете, като почне да дава "чатлаци" си за болница вече  :wink:
Да, знам, за това постоянно съм на полусъединител, никога не съм вярвала, че с такова нетърпение ще чакам да ме боли.  :lol:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #629 -: Май 16, 2011, 16:49:02 pm »
Зай, д-р Михова ти е казала да си пуснеш микробиология и цитонамазка при посещение на ЖК по ЗК, защото са ти безплатни. Иначе в клиниката правят микробиология и цитонамазка - материалът се изпраща за изследване в МЦ"Лора". Миналия месец пуснах МБ, но убий ме нямам спомен колко платих  :lol:

Принципно щитовидната жлеза се следи ако преди да забременееш си имала проблем с нея и си била на някаква терапия, но ако искаш пусни ТСХ+ФТ4. Контролни изследвания за щитовидна жлеза се пускат на 30-45 дни(зависи какво е казал ендокринологът).

Къди, няма разлика в цената на БХС - за всички е еднаква.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #630 -: Май 16, 2011, 17:30:46 pm »
Еленка, стискам палци, дойде ти ред! Хайде следващия път като намеря време да се логна да видя темичка за най-младия шампион по плуване :wink:

Аз буквално прелетявам оттук, щото още не успявам да се очовеча достатъчно. Но днес и утре поне съм "късметлия" - понеже ми рукна кръв от зърната, сега са в почивка и ще си хапваме АМ... Та може и да имам време да поизчета всички новини :-)

Сами, и аз открих трижпроклетия Топоцин, хип-хип-ура! Може да заместя премиера на следващото рязане на лента, явно и мен ме бива  :wink:

Ама за мой ужас ние сме си още с пъпче, и то съвсем прясно, каза доки днес на прегледа :-( сложиха му още конец, да си го пристягаме, а дано падне! Смарайди, незнам другаде как е, но в Токуда слагат на пъпчето една щипка и над нея има конец, вързан на единичен възел, който да пристягаш всяка вечер, за да подпомогне изсъхването.

Туци, честито и тук, много ми се ще да видя каква сладка дундавелка е Рая! Дано се разберете с кърменето; няма да спамя темата, ама права бях да ме ужасява далеч повече от секциото :-)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #631 -: Май 16, 2011, 17:37:16 pm »
Зай,микробиологията в клиника"Малинов" преди месец и нещо беше 20лв.Цвете успех мила твоят ред дошъл.Някой кандидат да прави списъчето,Туцинка няма да има време да се занимава с нас :lol: Мойте гърди вече не ме болят така много,но вече сме с коластра :wink:.Къди аз също съм от отбора без повръщания
« Последна редакция: Май 16, 2011, 17:39:56 pm от бина »
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #632 -: Май 16, 2011, 18:05:21 pm »
Зай честито мила! Аз чак сега видях, че си бременна!
Нещо бях поизпуснала темите във форума и днес влизам и каква приятна изненада!
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!
 preggo
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #633 -: Май 16, 2011, 18:08:38 pm »
Зай честито мила! Аз чак сега видях, че си бременна!
Нещо бях поизпуснала темите във форума и днес влизам и каква приятна изненада!
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!
 preggo

Благодаря, Къртиче! Да се връщат хубавите пожелания!  :balk_21:

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #634 -: Май 16, 2011, 18:24:42 pm »
Nadine, ще мине. И аз имах ужасни рани по едно време, но за няколко дена се оправих и после нищо не беше в състояние да ми нарани гърдите- явно бяха заякнали :-). Обаче като ще се храните с АМ ти не мислиш ли да цедиш? Защото иначе може да ти намалее кърмата и също ако отведнъж спреш да ти се напълнят гърдите и да те боли повече.
На Ивана пъпчето падна на 17тия ден.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #635 -: Май 17, 2011, 00:21:31 am »
надин, идва и моя ред, ама бебето не мисля баш така. седи си кротко, даже мисля,че вече няма и място и даже не мърда толкова. аз само си лежа кротко пред телевизора тези дни.
надявам се да ти се оправят гърдите, че и мен това много ме плаши.

а колкото до БХС, аз моя го правих в токуда, вече се правят и там и даже хванах последните дни, в които го правеха безплатно. няма и защо да се страхувате толкова от гъбички - всички бременни ги хващат, страшни са само стрептококите, ако не се хванат по време на нормално раждане могат да преминат в бебето и тогава става опасно, но ако ги имате ви дават антибиотици по време на раждането и бебето е ок.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #636 -: Май 17, 2011, 02:35:18 am »
Леле как лети времето наистина! Колко мами на финал, а все едно оня ден си писахме за зацапване и витамини...все повече да стават тези след нас пу пу /ама без зацапването, само за витамините/ :D

Хвърлихте ме в размисъл сега с тези пъпове... На моя синковец пъпа ми го донесоха надлежно завит в марля, когато той беше на 3 дни. У дома само почиствах пъпчето с марля и спирт след къпане, до пълно заздравяване на пъпния остатък /както каза акушерката/. Кога му е заздравял пъпния остатък нямам хабер де...само си спомням, че когато стана на месец се запитах една вечер защо за Бога му бъркам из пъпа с тая марля  :lol: и спрях.

Паднал, непаднал, на мамите на които скоро им предстои... Пъпчето не трябва да се кисне във вода първите 2-3 седмици /най-добре къпете на чешма/ и след баня трябва да се почисти и подсуши добре.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #637 -: Май 17, 2011, 08:23:30 am »
Elena, не всички бременни хващат гъбички, аз се отървах например. Жбрул, за пъпчето - и на Бобо му падна още на третия ден, при изписването му го махнаха. Само му слагах по малко спирт после и топоцин, докато зарастна напълно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #638 -: Май 17, 2011, 09:26:06 am »
Според д-р Начев ТСХ и ФТ4 трябва да се пуснат поне веднъж в първи триместър. Тъй като днес ми е последен ден възможен (поне според единия метод за смятане на триместрите), отивам да ги пусна.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #639 -: Май 17, 2011, 17:21:17 pm »
Здравейте! Надявам се да ме приемете. Имам нужда от съвет на хора с опит. Както виждате от лентичката, бременна съм на 6 седмици и 2 дни. Вчера бях на преглед, всичко изглеждаше ОК. Само лекарката видя много леко отлепване. Днес обаче от обед имам зацапване. Леко розово, като слуз. Просто много се притеснявам. Обадих се на лекарката, тя ми каза да увелича утрогестана на 3х2 и дуфастона на 3х1. Както и да сложа днес един овитрел или прегнил. Аз имам немски аналог на прегнила и мисля да сложа него. Но просто нямам обяснение какво става. Нищо не ме боли, не ми се гади, само малко главоболие, което не е необичайно за мен. Може ли да се е случило нещо от пътуването вчера до София и обратно. Просто ще полудея от притеснение.... а толкова много чаках да забременея...