0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на всички мами!
Реших и аз да се включа във форума тъй като ми предстои захранване. Доста неща изчетох за захранването и в един момент се обърках изцяло. Ще ви моля за вашите съвети  :eating:
Момичета,моля помогнете!Моето бебе е на 26 дни и педиатърката каза да започвам да давам сок от ябълка и морков по една чаена лъжичка между храненията 8O.Не е ли много рано всеки ми казва не я слушай,тогава какво да правя да давам ли или не?Ние имаме колики и ми казват,че ще се засилят от сока,вече не знам.То и без това с режима сме много зле,тя спи не мога да я събудя да яде,едни казват нека спи,значи не е гладна,лекарката казва буди я защото иначе не качва на тегло.Вече не знам.
*
дидундри, не й давай сок и не я буди, за да яде! Педиатърката ти е завършила със сигурност доста отдавна. Майка ми ми обясняваше, че детето ми реве, защото нямало режим, а аз и брат ми никога не сме плакали, като ни будела на 3 ч. Е, да, ама аз имах малко кърма и се оказа, че малкият е плачел от глад, а после го замъчиха и коликите и така беше голям рев, докато не стана на 3 м.
Отговори си на няколко въпроса - Кърмиш ли я? Ако да, сигурна ли си, че имаш достатъчно мляко. Ако е АМ, по колко пие и колко често?
Ами, представи си ябълковият сок, който съдържа киселина, как ще й се отрази на коликите ...

Ето ти една тема за сока: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41668.0
Потърси с търсачката повече информация, ако имаш нужда!

Дано скоро почне да качва необходимите грамчета мъничето!

*
Здравейте, за първи път пиша в тази тема, т. като явно правя грешка в захранването и имам нужда от помощ. Малкият отказва всякакво адаптирано мляко, поради това ни се налага да го храня поне 3 пъти с твърда храна. Сутрин в 6 е на кърма(колкото има), в 9 яде оризова каша(около 180гр), на обяд 12-12.30 зеленчуково пюре (пак същия грамаж), към 16 изяжда малко плодово пюре и дохранвам с каша, а към 20 отново го кърмя. Проблемът е, че малко след като заспи започва да се превива от колики и да плаче доста силно. Давам еспумизан и го друсам поне около час докато отминат и заспи. Кажете ми на какво може да се дължат тези колики. Как да подходя и с какво да го храня.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
на колко месеца е детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
7 месеца и 6 дни
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
много е малък за три външни хранения според мен
ако слагаш в АМ оризова каша само една мезурка няма ли да го излъжеш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Не иска да чуе за биберон. Купих преходно шише с лъжичка и от него не иска да яде. Пробвах в оризовата каша да сложа една лъжица АМ - не иска да я яде. Пробвала съм АМ с лъжичка да давам - ами извива се на дъга и реве и не иска.  Коликите дали са от това, че яде повече каши и пюрета? Освен това не пие и вода.
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 22:21:26 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Ами три външни хранения за неговата възраст са сериозно количество, аз съм въвеждала закуската на около 9 и повече месеци и при двете, до тогава само пюре на обед, плод или каша следобед.
Трудно е така да се дава съвет, но мисля трябва да настояваш с биберона, така или иначе е достатъчно малък да остава без млечно хранене, а явно кърмата ти намалява. Ако спре съвсем, от къде ще си набавя млякото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
didundri  опитай да увеличиш кърмата, ако кърмиш. В кърмаческия има полезни постове за това как да увеличиш кърмата. Ако мислиш, че не й стига - дай АМ,, но сокчетата освен колики няма какво друго да докарат. Аз съм с гастрит и го имам от 3ти клас, е вярвай ми, много обичам сокове, но ако пия, после много ме боли корем.

момичета и аз с въпрос. Ники не всеки ден иска пюре. В смисъл има дни, в които предлагам, той изплюва, така няколко пъти, после давам кърма или АМ - изпива всичко. Има дни в които яде по 60 гр. на ядене, по два пъти на ден. Дали е проблем,че не всеки ден яде пюре/каша?
[/url][/url]
*
Изобщо нямам идея как ще я караме. Не съм пробвала само хипоалергенно мляко. Но с него или без - трите външни храненета няма как да ги премахна.Не мисля, че ще се научи да пие от биберон. От както се е родил всеки ден му приготвям шише с вода, ако случайно реши да пие. По няколко пъти на ден предлагам шишето без резултат. Сменях шишетата - то не бяха Авент, Томи типи, Нуби, Нук. Сменях и каучукови и силиконови биберони. До този момент нито за ядене, нито биберон-залъгалка приема. Сестра му прие биберон след известно настояване и в момента е на друг хранителен режим, но той не иска.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Жасмин, не е проблем, че изяжда по малко пюре и после си търси млякото. Все пак още е малък. Не се тревожи! Нямате бърза работа.

етерна, намерих една подобна тема като за твоя проблем: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43462.0
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 23:30:10 pm от blue_sky »

*
Пробвай с обикновена сламка с чаша. Много е малък, но дано успее да схване как се пие със сламка. Може ако не си пробвала и с накрайници, не биберони, на нук има такъв с цепки, например.
Изобщо нямам идея как ще я караме. Не съм пробвала само хипоалергенно мляко. Но с него или без - трите външни храненета няма как да ги премахна.Не мисля, че ще се научи да пие от биберон. От както се е родил всеки ден му приготвям шише с вода, ако случайно реши да пие. По няколко пъти на ден предлагам шишето без резултат. Сменях шишетата - то не бяха Авент, Томи типи, Нуби, Нук. Сменях и каучукови и силиконови биберони. До този момент нито за ядене, нито биберон-залъгалка приема. Сестра му прие биберон след известно настояване и в момента е на друг хранителен режим, но той не иска.
тъй като и моите деца не искаха биберон нито шише, нито залъгалка, си купих чаша със сламка, недостатък там е че трябва да е в право/седнало положение, пробвай и чашите. Колкото до АМ, първото, което приеха беше лечебната хумана- след годинката.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
А дали на 8 месеца е още рано да се научи да пие със сламка? Питам, защото и ние имаме същия проблем- отказва всякакви течности от шише. Също изпробвах всякакви модели биберони и шишета-все тая.


*
Джиджи,не е рано.Митко на тази възраст почна.

Благодаря, parsi! Ще изпробвам и този вариант, дано този път успеем.


Момичета много ви благодаря за съветите.Аз кърма нямам почти вече(не че съм имала много)какво ли не пих не пробвах,но няма и няма.Сега давам кърма само сутрин и пак не стига за едно хранене.Та сме изцяло на АМ.Малката пие по 100мл,но един път го изпива и върти глава още като гладна,после пък изпива само 50мл и заспива нищо не може да я събуди,не знам аз ли греша нещо или детето така си яде,но вече ще се побъркам.Ако я нахраня сутрин в 9часа не заспива след това ами си мърка,така до 11часа и след това се уморява и заспива.Да ама тя в 12 пак трябва да яде,тясе буди след часа си за хранене и е зверски гладна(УЖ),защото започва настървено да дърпа от шишето и на половината заспива и се дави после защото не гълта.На това отгоре имаме запек,не се оправя и утре сме на коремен ехограф.А бе ужас побъркахме го това мъниче.Малко дълъг пост,за което се извинявам.   
*
Започнах да въвеждам глутена по схемата овес-ръж-ечемик-пшеница. Овесена каша намерих - трудно, ама успях.  :wink:
Големи трудности срещам обаче, с намирането на ръж и ечемик - каши ли не гледах, пюрета ли - няма и няма.
Та въпроса ми е: мога ли да въведа ръжта с ръжени ядки - подходящи ли са те за малко бебе?
И как да процедирам с ечемика?
Та въпроса ми е: мога ли да въведа ръжта с ръжени ядки - подходящи ли са те за малко бебе?
И как да процедирам с ечемика?

Мен също ме вълнува този въпрос. Преди седмица купих ръжени, ечемичени и овесени с ядки, с идеята да правя сама глутеновите каши, с които да захраня малкия, но все още съм в процес на изчакване и умуване как точно да ги приготвя. Дали да ги добавя към някое зеленчуково пюре, дали към някоя безглутенова каша????