0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ако имаш достатъчно кърма и смяташ да кърмиш дълго време, защо да не може. Аз ги отбих на 11м и 5дни (идваше лятото, а после щяхда почвам работа, а и вече ме събличаха сами  :lol: ). Дотогава бяха основно на кърма, АМ давах само понякога навън и вечер при лягане. Затова минахме на АМ. Ако беше зимата може би и ние по-дълго щяхме да се кърмим и да минем после на прясно.
*
Може, ние още се кърмим само сутрин и вечер и мисля лека по лека да минем на кисело или прясно мляко. Ако кърмиш дълго не виждам проблем, но от това което чета дълго кърмените деца трудно пропиват АМ ако се предложи например след годинката и по късно. Но пак си е до дете.
Аз опитах на няколко пъти с 4 вида млека през няколко месеца и се отказах да настоявам. Мислех да и давам като добавка след кърмене и постепенно да я отбия, но тя пищи и се тръшка само като види шишето... опита няколко пъти по глътка и бута шишето, ако настоявам настава рев и се отказах да я тормозя :-(


*
Момичета, пак въпрос :oops:
Според моята педи новите препоръки на СЗО били за въвеждане на глутена между 17 и 26 седмица от раждането??? Аз досега бях на мнение, че ще захранвам с глутен към 10 месеца, но сега вече се колебая.
И с какво въведохте глутена?
Мнения?
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Момичета, пак въпрос :oops:
Според моята педи новите препоръки на СЗО били за въвеждане на глутена между 17 и 26 седмица от раждането??? Аз досега бях на мнение, че ще захранвам с глутен към 10 месеца, но сега вече се колебая.
И с какво въведохте глутена?
Мнения?
8O 8O 8O
Сериозно ли се колебаеш?
*
Дживотинче, хич не ми се вярва.
Порових малко и на пръв поглед не открих такова нещо.
Попитай я къде го е видяла, моля.
Тъй като нашата педиатърка никога не изрази мнение нито за захранвеане, нито за каквото и да било нещо друго (не че бих й се доверила), аз се водя по схемата на Бърди, на Джам, и на прочетеното тук. Глутен въвеждам в момента с перлите на плазмон. От 9 м. и 1/2.
*
Момичета, пак въпрос :oops:
Според моята педи новите препоръки на СЗО били за въвеждане на глутена между 17 и 26 седмица от раждането??? Аз досега бях на мнение, че ще захранвам с глутен към 10 месеца, но сега вече се колебая.
И с какво въведохте глутена?
Мнения?
8O 8O 8O
Сериозно ли се колебаеш?
Да бе, щото й вярвам, а пък хич не ми се чува за такова ранно въвеждане  :wink:
И аз не видях на пръв поглед нещо такова в нета, но жената ми показа един доста дълъг текст на английски и там черно на бяло пишеше седмиците, та затова се зачудих. Ама май ще си остана на старото мнение.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да не е било месеци?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Да не е било месеци?

Нееее, вероятно писалите тексто са поддръжници на теорията за въвеждане на глутен 5-6 месец. Сега се просвещавам тук, пък да видим ще яде ли скоро Роско глутен или не:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=414063.75
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Както си решиш, но според мен няма защо да бързаш, има цял живот пред себе си да яде хляб  :lol:
Ех, този глутен! Мен ме съветваха да го въведа на 6 месеца, категорично отказах! После четох разни статии от видни гастроентеролози и установих, че според педиатрите глутен може да се въведе на 6 месеца, а според гастроентеролозите е най-добре да се даде след навършени 9-10 месеца! Имаше и друго обаче, според въпросните статии не е добре даването на глутена да се забави прекалено дълго, тоест след 11 месец, защото тогава пак имало вероятност от реакция! Ако открия статията ще дам линк!
Иначе аз започнах да въвеждам глутен тази седмица с овесена каша, тъй като в овеса е най-ниско съдържанието на глутен! Схемата е овес-ръж-ечемик-пшеница!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Благодаря за коментарите, момичета!
Аз вероятно също ще забавя малко и ще го въведа към 8,5-9 месеца. Това поне реши "болният" ми мозък днес  :wink:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Аз да се информирам по-свреме, защо се започва с безмлечна каша, ако така или иначе детето е на АМ?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Аз да се информирам по-свреме, защо се започва с безмлечна каша, ако така или иначе детето е на АМ?

Защото към кашата можеш да му добявяш от АМ, което детето консумира. Ако например детето ти консумира специално мляко, то по-удачно би било да му купиш безмлечна каша и да си добавиш АМ.
От друга страна аз винаги съм предпочитала "по-чистите" храни, с по-малко компоненти и ако преценя си ги джуркам. :)
*
Момичета дайде съвети за следобедна закуска малкия кисело мляко не яде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Момичета дайде съвети за следобедна закуска малкия кисело мляко не яде!

Плодове. Аз почти само такова давам за следобедна закуска.
Като беше по-малка джурках с каша, после чисти плодове.

Аз да се информирам по-свреме, защо се започва с безмлечна каша, ако така или иначе детето е на АМ?

И друго се сетих да добава към отговора си към горното питане - млечните каши е възможно да не са с АМ, а с обикновено сухо мляко. Предполагам, че са и с АМ, но аз все пак смятам, че чиста зърнена каша с добавено АМ, което си ползва детето и чист плод си е най-добре.
*
На Боби следобедната закуска също му е плод. И до сега.
*
Аз също давам пресен плод предимно напоследък, зависи в колко става следобед. Каша давам вече сутрин за разнообразие 2 пъти седмично.
Има дни в които става в 18ч от следобеден сън и ако дам каша например в 20.30ч ми отказва вечерята.

ketti, аз също като Нина предпочитам да взимам безмлечни каши. Андрея още я кърмя сутрин и вечер. И когато и давам каша я правя с АМ. Никога не съм взимала млечна освен бисквитена на Милупа и Хумана, но тях пък Анди нещо не ги харесва  :lol:






*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Момичета дайде съвети за следобедна закуска малкия кисело мляко не яде!
Кремове Йоткер (от вс. модели) и плод, грис, бисквитена торта, напоследък се пристрасти към данонино, данет, веселино...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Някой може ли да ми даде линк към схемата на захранване на д-р Бърди. Търсих я даста време, но не я откривам. Започнах захранване със зеленчукови пюрета, но моите двама хубавци ми отказват категорично да ядат морков, картоф, броколи, тиква. Чудя се вече какво да давам и дали мога да пробвам с оризова каша. А освен всичко друго ми отказват и 2 вида адаптирано мляко - НАН и Фризолак. От няколко дни са перманентно полу-гладни - карат на малкото кърма, която произвеждам.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway