0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
От моят скромен опит мога да кажа аз как давам овесените ядки. Купих фини и ги сварявам няколко минутки с вода, после добавям кисело мляко и някакъв настърган плод (ако не е много сладък плода, добавям и малко кафява захар).
*
Започнах да въвеждам глутена по схемата овес-ръж-ечемик-пшеница. Овесена каша намерих - трудно, ама успях.  :wink:
Големи трудности срещам обаче, с намирането на ръж и ечемик - каши ли не гледах, пюрета ли - няма и няма.
Та въпроса ми е: мога ли да въведа ръжта с ръжени ядки - подходящи ли са те за малко бебе?
И как да процедирам с ечемика?


И аз захранвах така, всичко бях намерила в каши и пюрета, само че понеже вече не ги помня, довечера ще си проверя таблицата и ще ти пиша пак.
Момичета имам въпрос, моля за съвет!
Моята Виктория е на 6 месеца без 3 дни. Днес е 4 ден в който давам морков /с него започнах въвеждането на зеленчуците/ и само му се мръщи и не иска ,и не иска. Първия ден дадох само морков, втория морков с кърма, третия морков с кърма и оризово брашно, и днес само морков. Първия и втория ден изяде 2-3 лъжички, а следващите дори и 1 не иска. Чудя се какво да правя и как да продължа. :(
Благодаря ви предварително!
*
Vidji, ами след като не го иска моркова, не го давай. Предложи и нещо друго и като мине известно време го пробвай пак. Аз така бих направила.
vidji  при мен не стана с морков първо, получи се като при вас и минахме на полодови пюрета две седмици, после пак предложих зеленчуково и така го прие. Но Ники ми се изрина от едно ХиПОВСКо морковено пюре, но прие с кеф Ябълка с Морков на Гербер. С какво опита да захраниш? Ники например плюе ХИП  и Биоленд, иска само Семпер, Сунвал и Гербер предимно.
[/url][/url]
Vidji, пробвай да го смесиш с плодово пюре. Моя син на обяд съм му въвеждала плодови - зеленчукови пюрета ,защото само зеленчуци отказваше категорично. Пробвай има варианти ябълка и морков, круша и морков, ако държиш да е зеленчук пробвай тиква с морков.Успех!
*
На мен пък момичетата тук ми казаха да настоявам-все пак гълтане, нова консистенция, лъжичка. Започнах с картоф, продължих с морков. Ами, първия месец си мислех, че никога няма да прояде. Но въведох 3 неща - картоф, морков и тиква. Бавно, но славно. Сега яде като невидял. Не е имал предпочитания към марки или домашно готвено. Яде всичко. 

vidji  при мен не стана с морков първо, получи се като при вас и минахме на полодови пюрета две седмици, после пак предложих зеленчуково и така го прие. Но Ники ми се изрина от едно ХиПОВСКо морковено пюре, но прие с кеф Ябълка с Морков на Гербер. С какво опита да захраниш? Ники например плюе ХИП  и Биоленд, иска само Семпер, Сунвал и Гербер предимно.
Аз захраних с плодово пюре приготвено от мен, с тях караме вече четвърта седмица. Въвела съм ябълка, круша и банан. След като заместихме едно кърмене с плодово пюре започнах въвеждането на зеленчуците, както писах с морков отново приготвено от мен. Така ще процедирам и за напред с домашно приготвени.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #189 -: Ноември 24, 2010, 10:10:19 am »
Аз почнах с картоф, който честно казано чист е гадничък. Разреждах с повече АМ, защото имах чувството, че просто не и харесва консистенцията. По-течно го прие горе-долу. Когато към картофа добавих и морков, стана работата. Така че пробвай да разредиш с млекце.
*

vidji, и аз започнах захранването с морков, но в началото много му се чудеха и не го искаха, но по-скоро мисля, че беше заради новата консистенция и лъжичката. Затова първите три дни го давах разреден с кърма и от шише и го пиеха с охота. После вече започнаха да го ядат и от лъжичка.
*
Започнах да въвеждам глутена по схемата овес-ръж-ечемик-пшеница. Овесена каша намерих - трудно, ама успях.  :wink:
Големи трудности срещам обаче, с намирането на ръж и ечемик - каши ли не гледах, пюрета ли - няма и няма.
Та въпроса ми е: мога ли да въведа ръжта с ръжени ядки - подходящи ли са те за малко бебе?
И как да процедирам с ечемика?


И аз захранвах така, всичко бях намерила в каши и пюрета, само че понеже вече не ги помня, довечера ще си проверя таблицата и ще ти пиша пак.

овес - ябълка и круша с овес на Сънвал
ечемик - бишкота биберон на Плазмон
просо - градински зеленчуци с просо - Сънвал
пшеница - Нежни фибри Нестле; Пълнозърнеста каша банан и сухар Bebevita
ръж - Био безмлечна каша - 7 зърнена на Милупа; Бишкоти 6 зърнени на Плазмон
малц - сухар Хип

Започнала съм глутена на 9м и 9 дни в реда, в който съм ги описала.
*
Благодаря ти много, Мими!
Ще ги потърся по магазините и дано ги намеря, че тук асортимента е доста ограничен.

Здравейте, момичета!
Копирам си въпросът от съседната тема, защото ми се струва, че тук четат повече хора:
Искам да попитам тези от вас, които са замразили сезонни плодове - как ги замразихте (сурови или сварени) и как ги давате?
Питам ви, защото аз съм замразила сурови (пасирани и на малки парченца) плодове, но педиатърката не препоръчва да ги давам. Сурови плодове разрешава само пресни и то според сезона им.
Вие как процедирате?
Севи,аз не замразявам давам само пресни според това каквото има прясно на пазара-ябълки ,круши в момента,тиква макар че е зеленчук. Единствено правя някой друг компот защото в купените в повечето има добавена захар .
Мими,откога търся каша или бисквити,само с ечемик,да не съдържат други зърна съдържащи глутен :balk_81: :thankyousign:
Северина,аз съм замразила плодове,като преди това ги топнах във вряла вода и веднага ги охладих,това го прочетох в някоя от темите тук и го приложих,доволна съм,не ги варя след това размразявам ги на водна баня и ги давам.Аз не съм питала педиатърката,т.к сме на различни мнения по отношение на захранването,ако се доверяваш на вашата на 100% давай само пресни.Но имай предвид че не е добре да престояват повече от 6-8седмици и до 3 месеца ако фризера се ползва по-рядко и е от хоризонталните,които охлаждат до по-ниска температура.

Аз се включвам предполагам с хиляди пъти предъвкван въпрос, но нещо зациклих с търсенето и реших все пак да попитам  :oops:
В кой месец мога да въведа и трето външно хранене?
В момента съм въвела почти всички зеленчуци, които са разрешени за тази възраст + заек, пиле, пуйка, теле. Жълтък все още не съм давала, както и глутен. Мисля да го направя до края на 9-тия месец. Сирене и масло също не съм въвела.
Предполагам, че трябва първо да въведа постепенно глутена и чак тогава да имаме трето външно хранене??? Моля за съвет!

П.С: Забравих да кажа, че кърмя и започнах да захранвам на 6 м. точно.
« Последна редакция: Ноември 30, 2010, 00:15:08 am от джиджи »


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ами вероятно зависи от детето, но третото хранене може да се случи и сега на тази възраст, макар и да не е наложително
аз давах каша за едното хранене, за другото плодово пюре, или редувах два-три вида каши вместо да давам глутенсъдържащи продукти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Аз трето хранене - закуска, въведох чак около годинката и то в малки количества - по скоро като закуска в 10ч.. Все още си пият мляко сутрин. Вечеря въведох след годинката, отново малки количества, докато постепенно махнахме вечерното мляко - на година и 8 месеца.
*
Аз въведох 3-то хранене пресен плод около 10-11ч сутринта когато беше на 10м. не издържаше до обяда в 12ч. Ние също бяхме само на кърма. След годинката започнах да давам закуска, а вечеря след 1г и 4м. До тогава се кърмехме 3-4 пъти на ден, след като въведох вечеря се кърмехме само сутрин около 4-5ч и вечер след баня и така до преди 1-2 месеца.


И аз имам въпрос, от няма и месец не сме кърмачета ... доста трудно я отбих  :lol:
Какво количество мляко трябва да изпива дневно след като стане на 2г?
Тя така и не пропи АМ от шише. Първо отказахме кърменето вечер след баня и месец по късно сутрешно кърмене, въпреки че си го търсеше. Все още и харесва каша с АМ за закуска (2-3 седмично) и кисело мляко - гледам да и давам всеки ден около 200гр, но все ми се струва недостачъно.