0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #260 -: Март 16, 2011, 13:45:15 pm »
Ами аз вчера дадох съвсем мъничко (10мл) прясно мляко и така и хареса, че ревна за още, та трбяваше да тичам да правя допълнително АМ. А аз си мислех, че като е непознат вкус и ще го изплюе, защото е толква капризна на течности, че дори АМ плюе, ако го стопля и крещи все едно отрова съм и дала ( дори и съвсем леко хладко да е). Вода не пие, сок разреден с вода пробвах и това не иска, само кисело мляко и харесва, ама него не го водя към течностите, защото е объркано с каша и е каот пюре като и го давам. Обаче това сега много и хареса.
За сега това ми е единственият опит и не виждам нещо да и има. Не знам до колко време би се появил обрив, ако стане нещо такова, но предполагам до 24 часа. Ще наблюдавам и изпражненията преди да и дам по-голямо количество.

Боби
« Последна редакция: Март 16, 2011, 13:47:08 pm от Bobbie »


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ааааа, това забравих - мен лично прясното мляко ме разхлабва. Но аз като пия, пия по много. Да си знаеш просто, че е възможен такъв ефект.
*

    niki78

  • *
  • 26
  • http://www.facebook.com/group.php?gid=131705180195
Здравейте момичета,

Моля ви, препоръчайте ми добро адаптирано мляко. Досега бяхме на кърма, но за зла съдба се оказа, че съм развила някакво автоимунно заболяване и се налага спешно да започна лечение и ще трябва да прекратя кърменето.
Предварително благодаря за отговорите ви !
Хубав ден и успешна седмица на всички!


*
Здравейте момичета,

Моля ви, препоръчайте ми добро адаптирано мляко. Досега бяхме на кърма, но за зла съдба се оказа, че съм развила някакво автоимунно заболяване и се налага спешно да започна лечение и ще трябва да прекратя кърменето.
Предварително благодаря за отговорите ви !
Хубав ден и успешна седмица на всички!

Според мен най добре се консултирай с педиатъра си, но моето скромно мнение е че Хуманата е много добра.
*

    niki78

  • *
  • 26
  • http://www.facebook.com/group.php?gid=131705180195
Здравейте момичета,

Моля ви, препоръчайте ми добро адаптирано мляко. Досега бяхме на кърма, но за зла съдба се оказа, че съм развила някакво автоимунно заболяване и се налага спешно да започна лечение и ще трябва да прекратя кърменето.
Предварително благодаря за отговорите ви !
Хубав ден и успешна седмица на всички!

Според мен най добре се консултирай с педиатъра си, но моето скромно мнение е че Хуманата е много добра.


Педиатърката препоръчва Фризолак, но не чета добри отзиви за него. Знам, че е индивидуално, но ... след всичко прочетено сякаш не ми се рискува.


*
Ники доста добри отзиви има за Аптамил.
Желая ти успех в лечението!
*
 Не знам дали млякото да се избира по това дали има добри или лоши отзиви, мисля, че критериите са други.  Но когато аз трябваше да избирам какво да давам, се обадих на д-р Попиванова, мисля, че тя е национален консултант.
*

    niki78

  • *
  • 26
  • http://www.facebook.com/group.php?gid=131705180195
Благодаря ви за полезните съвети!


*
Момичета моля за съвет - кога започва захранването на бебето - ние сега сме едва на 2м и 10 дни и педиатърката каза да давам сокчета от ябълка и морков??? от третият месец. Това ми се струда доста рано при условие че сме на кърма и надаваме доста, а да не говорим че все още не може да се отървем от коликите. Не мисля да  слушам докторката и да продължа да й давам само кърма - вие кога започнахте със сокчета и пюрета?

Благодаря предварително за отоворите.
*
Йоанна, не бързай със захранването. Препоръчва се изцяло кърмеме или АМ до шестия месец. Аз лично захраних на 5м и 10 дни със зеленчуково пюре. Детето ми до сега сок не е пило. Разгледай темите за хранене и ще се ориентираш. Нашата лекарка също даваше съвети за ранно захранване, на аз кимах и си правех каквото знам.
     
*
Йоанка това със сокчетата от 3 месец са някакви соц. отживелици.
Изчакай детето да стане поне на 5 и тогава започни със захранването.
Прочети в "оценка на моториката" захранването по схемата на д-р БЪрди. Пък и в тази тема ще прочетеш доста полезни неща. Аз започнах да чета за захранването преди месец, че то времето лети. Дето се вика утре ще е и на нашите глави  :lol:
*
Йоана, и моят съвет е да не бързаш със захранването, още повече, че се кърмите и наддавате добре и сте едва на 2 месеца ... Не я слушай педиатърката  :wink: Познавам доста майки, които не слушат  :lol:
Аз захраних на 5,5 месеца, въпреки, че имахме спорове с майка ми по тази тема, че едно време еди си какво били правели :lol: Ама аз съм непослушна  :lol: Сок досега не съм давала. Диляна беше с ужасни колики, бях чела, че соковете могат да предизвикат отново коликите ... Сега се замислям, дали да не й дам, да опита, но ние сме вече големи  :wink:
Повечето от пишещите в този тук  са захранили след 5 навършени месеца и ще ти дадат същия съвет  :) 
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #272 -: Март 25, 2011, 05:19:19 am »
Аз пък днес най-после дадох разрешение в яслата да я хранят с храната, с която хранят и другите, с изключение на мляко. Това, защото ми казаха, че всички ядат, а тя милата им ровичка по храната и си чака бурканчето с бебешка храна,след като другите се нахранят. Те там са горе-долу на нейната възраст - максимум около годинка и само Ивана яде още бебешка храна. Та днес е яла лазаня и и харесала.То в крайна сметка проблема беше с консистенцията, защото в храната няма никаква съставка, която да не е пробвала вече. Само ме притеснява дали няма да е проблем, че все пак това са си яденета правени с мазнина, пък аз до сега такива не съм и давала. Дали да не им разреша само зеленчуци да и дават, а не готвени яденета? Как мислите вие?

Боби


  
*
Благодаря за отговорите момичета - успокоихте ме! Тези педиатърки наистина прилагат схеми още от соц.времето, когато още от 40-ти ден за давали сокчета.....Другият път ще кимам и ще си я храня както аз си знам  :wink: и без това имах големи трудности с кърменето..ужасни рагади и кървене, които едва преди 2 седмици ми се оправиха...и не се отказах от кърменето...Ние като цяло вървим едрички защото се родихме 4200кг и сега сме вече 5900 на 2м та док.сигурно затова е решила че сме готови за захранване едва ли не. Ще започна да чета повече по въпроса, но бях много шокирана и неподготвена по темата. Благодаря ви още веднъж  :bighug:
   Момичета, реших да споделя с вас възмущението си.  Вчера поръчах на моя мъж да купи хубаво пилешко филе за малкия.  Чувала съм, че обработват  охладените меса със стабилизатори, за да издържат по-дълго и затова предпочетох замразено.  Вземам аз тарелката / фирмата е "Градус"/ и поглеждам съдържанието. Пилешко филе - бързо замразено, състав: пил.филе, сол, аромати, стабилизатори-Е451, регулатор на киселинността-Е500, окислители - Е325, антиоксиданти - Е331,, консервант - Е262.   8O  8O  8O.  Как да дам на осеммесечния си син това месо!?  Кое е по-добро - бурканчета или такава домашна храна!?  Вие какво месо купувахте за вашите деца /в нашия град няма продукти на Duc/?  Mоже би досаждам на тези от вас, за които темата "Захранване" е "стара", моля да ме извините!  Мен това ме вълнува в момента и го споделям.
Шоколад, аз се постарах да намеря домашно месо, което сварих, пасирах и замразих. После добавях към направено от мен или готово зеленчуково пюре. Мобилизирах цялата рода да търси по селата :) Успях да си набавя заешко, пуешко, пилешко и телешко. Агнешко и риба давах на Плазмон 80-грамовите добавки. Много съм доволна от тях. Миришат приятно и малкия много ги харесва, дори и рибата. За други марки нямам наблюдения, тъй като не съм ползвала. Лично аз нямам доверие на месото по магазините, но сега вече сме записани на кухня и едва ли яде нещо различно от това което описа...за съжаление.


*
Записвам се да следя темата ,че скоро ще се захранваме !  много е полезна! :D
Шоколад, нямам думи просто! А "Градус" в момента са се изтипосали на много билбордове, рекламирайки "ЧИСТОТАТА"  на продукта си. Иначе и аз процедирах като Джиджи - нямам близки роднини на село, но намерихме домашно пилешко и телешко месо, замразихме и така.  Като беше по-малък, точно когато започнахме захранването с месо, купувах пюренца на Hipp  - пилешко и пуешко месо и ги добавях към домашно приготвено зеленчуково пюре. Лошото е, че са по 130 гр. и ползвах едно бурканче само два поредни дни, а другото оставаше да го дояждаме с таткото.

И аз искам да ви питам нещо - синът ми е ужасно злояд и най-голям проблем ми е закуската. Отказва да яде каши, кисело мляко с бисквити, попара, от кус-кус направо се погнуси. Моля, дайте ми идея за други закуски подходящи за 1-годишно дете (той е роден много рано, така че сега все едно е на година и 1 месец).
« Последна редакция: Април 06, 2011, 19:06:49 pm от annie13 »

*
shokolad_7, аз също съм намерила пилешко и агнешко домашно и съм замразила, а пуешко и телешко взимам на бурканчета. Не смея да купувам още месо от магазина за децата особено пилешко.

annie13, за закуска и аз давам същите неща, но девойките ги харесват, само бисквитите ги давам с АМ, а не с кисело мляко. Може би момичетата с повече опит ще дадат идеи какво друго може да се даде за закуска.
*
ани, а с филиите как се разбира младежът?

Замразените продукти съдържат повече консерванти от охладените, защото трябва да издържат по-дълго.