0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
около годината- аз конкретно и при двете след навършени 11 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Аз дадох около годинката. Мандарината и е мнооого любима.
*
и аз дадох мандарина наскоро - около година и месец.
много я харесва и иска в количества, които ми се струват множко за бебе - само да получи достъп до мястото, където ги държа,  взима мандарини и ми носи  да му беля.
дано не ги обработват с много гадости цитрусите.
Чесно казано и аз от това се притеснявам от обработката с химикали на цитрусите  :?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #224 -: Декември 08, 2010, 09:53:18 am »
Ха, tzvetenze, поне я носи за белене. Моя бяс ако докопа мандарина и направо пробва да гризе. И настава ужасна драма като и я взема.
*
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #225 -: Декември 08, 2010, 09:57:06 am »
Моя бяс ако докопа мандарина и направо пробва да гризе.

 :lol: :lol: :lol: в началото имахме точно такъв период и ние, но слава богу отмина, че и аз изпадах в ужас как ръфа, дъвче и гълта с кората за отрицателна скорост :lol:

А нар давате ли? У нас нарове много се консумират, баща му отдавна го захрани с нар :oops:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Не смея нар, че запича. Иначе аз съм му голям фен.
*
И аз дадох около годинката мандарини...

И мен много ме притеснява факта, че ги обработват с разни химикали отвън и гледам да не прекаляваме.
И у нас се носят да ги беля :wink: , но напоследък хапва 2-3 резенчета и другото за мама. И понеже има достъп до тях, като мине известно време ми носи следваща за белене  :lol: и така мама добре похапва  :oops:


*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Идеално,значи направо започвам да давам фрешчета,вместо някакви сокове Теди ли бяха не знам какви там бяха,че нещо не ми се ще да й давам от тези сокове,а пък Бебивитата ми идват малко скъпички вече!:)
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*
И защо сок, най-добре плодове. Целулозата остава в плода, а не отива в сока.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Момичета, как предлагате да мина към по-малко хранения на ден, без да претоварвам бебка? Тя е на 6 месеца и в момента е на 6 хранения - 2 с каша и пюре и 4 млечни по 150г всяко. Казват, че това е минималното количество мляко, което трбява да изпива на ден. Обаче сега като спи по-дълго и си ядем понякога през 3 понякога през 2 часа и ми се струва много начесто. Трябва ли евентуално да махна едното млечно хранене и ако го направя, трябва ли количеството мляко да го разпределя в другите хранения? Малко ме е страх да и давам по повече от 150г наведнъж, защото се претъпква и повръща, а не виждам как да стане иначе. Обаче от друга страна мисля, че е добре вече да е на 5 хранения на ден, та съм поставена пред дилема кое да направя - да я тъпча с повече ядене или да оставя бройката както си е? Някакви идеи?

Боби


  
*
Боби, винаги ли повръща при повече мляко?Можеш да и вдигнеш дозата на 170 мл.Ние сме за сега на толкова още от миналия месец, макар, че може да изпие и повече, но и аз се притеснявам да не му разширя стомахчето много.Ядем пет пъти през 3,5 часа, като едното на обяд е пюре, а след обяд каша.Пробвала съм веднъж и малко по-голямо количество мляко и си го изпи.Не мисля, че ще я претовариш толкова с по-голяма дозичка, стига да не повръща после.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Тя по принцип често повръща след ядене, ако е по-активна. Всъщност на тези 150мл, които и давам това е количеството вода, но като се добави и млякото на прах и не знам точно колко става, но може и да е близо до 170мл.
Значи всъщност вие имате 3 млечни хранения, така ли? На мен ми казаха, че трябвало до 1г възраст да яде поне по 600-700мл мляко на ден. Аз затова съм в почуда как да я захранвам нормално без да и намалявам млякото. Нещо нереално ми се струваше.Сега като казваш, че може и по-малко мляко и се чувствам по-спокойна.

По колко каша и пюре ядете? Аз гледам да е пак не повече от 150мл общо. И на двете яденета яде и каша, и пюре и си допива 30-40мл мляко, което е останало като съм правила кашата.


Боби


  
*

По колко каша и пюре ядете? Аз гледам да е пак не повече от 150мл общо. И на двете яденета яде и каша, и пюре и си допива 30-40мл мляко, което е останало като съм правила кашата.


Боби
Боби, то може да трябва наистина такова количество мляко на ден, но пък има дечица дето не изпиват повече от 120 мл. на ядене, на тази възраст.Вода 150 мл.+млякото, си става около 170 мл., което мисля, че си е ок.за сега.Даже някоя сутрин, като е по-гладен изпива и малко повече, но общо взето и аз гледам да давам по толкова.Каша яде /аз му правя толкова/160-170 мл., даже днес изяде 180 мл. и искаше още, но мисля, да не прекалявам, да не му разширя стомахчето, макар, че всички около мен ми казват, давай колкото иска детето.Млякото ни е три пъти на ден, но аз си броя и кашата за млечно хранене, защото е млечна.За пюрето, за сега и аз процедирам така.Давам от малките бурканчета и дохранвам с мляко.Някак не ми се иска да му замествам още и това хранене без мляко.Макар че имам приятелки с малки бебета, дето малко ми се присмиват, че имало нужда повече от пюрето, от колкото от млякото.Ти като направиш кашата, нивото и се вдига малко, но щом детенце си изпива и остатъка от млякото, значи си го иска, тя иначе ще се дърпа, вероятно, ако е наядена само от кашата.Някъде тук, преди време бях чела, че ядене, което съдържа млечен продукт си се брои за млечно, така че мисля, че си наваксваме млякото.случва се и да си правя сама пюрета и тогава добавям 1-2 лъжички от сухото мляко вътре, ако е станало по-рядко и тогава не дохранвам.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Благодаря за подробното обяснение.
Аз с кашите и давам общо по 60мл на двете яденията. С половината правя кашата и другата половина изпива.

И аз давам определено количество, защото и аз като теб не искам да и разширя стомахчето. Тя моята до сега никога не е отказала храна - яде докато и стигне до гърлото и повърне. Няколко пъти я пробвах да яде докато може, ми то беше тъпкане, тъпкане... не е истина. После не иска да си яде следващото ядене и въобще си обърква целият режим.  Освен това, тя си качва , колкото си трябва,така че не е останала гладна. Пък после казват, че бебе не можело да преяде. Моята си преяжда.

Боби


  
И аз не го вярвам това, дето не преяждали бебетата - Бобо понякога суче до откат, после мокри всичко с... как да кажа - необработена кърма.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
При мен докато се кърмехме нямаше такава опасност, защото нямах много кърма, а и като че ли понеже беше по-бавно и тя повече се чувстваше нахранена. Но и тогава никога не е спряла сама да яде - аз я махах от гърдата след известно време ( обикновено по половин час поне ядеше).


Б.


  
Добър ден на всички, включвам се с въпрос: в схемата на д-р Бърди, той казва, че към плода може да се прибави оризово брашно, но детско. Та, някой купувал ли е такова - къде се продава? Оризовата каша, доколкото разбирам, е нещо различно?

Благодаря за разяснението!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Камбозолка,
едно и също е това.
оризова каша и бебешко оризово брашно е едно и също. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Супер новина!  :D Мерси!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.