0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въведох трето хранене на вашата възраст - лека вечеря, по съвет на д-р Бърди, с идеята да се засити вечер малко повече и да не се буди нощем за мляко. Но уви, продължава и сега да яде 2 пъти нощем, а в 19 си търси вечерята. Отделно заспива към 20 - 20,30 ч. с мляко.
*
Въведох трето хранене на вашата възраст - лека вечеря, по съвет на д-р Бърди, с идеята да се засити вечер малко повече и да не се буди нощем за мляко. Но уви, продължава и сега да яде 2 пъти нощем, а в 19 си търси вечерята. Отделно заспива към 20 - 20,30 ч. с мляко.

impreza, би ли споделила какво има в тази "лека вечеря"? :)
От два месеца при нас е същата работа. Виктор отказа нощното хранене още преди да навърши три месеца, но от осмия месец насам отново почна да се буди нощем.
Започнах да слагам повече каша и по-малко плод в следобедното пюре - така за известно време преминахме на еднократно кърмене нощем, около 3-4 часа. Отскоро, обаче, пак се будим по два пъти - в 1,30 и към 4,30-5 часа. Явно кърмата ми не го засища нощем и си мислех евентуално да въведа лека вечеря около 19ч.
impreza, би ли споделила какво има в тази "лека вечеря"? :)
От два месеца при нас е същата работа. Виктор отказа нощното хранене още преди да навърши три месеца, но от осмия месец насам отново почна да се буди нощем.
Започнах да слагам повече каша и по-малко плод в следобедното пюре - така за известно време преминахме на еднократно кърмене нощем, около 3-4 часа. Отскоро, обаче, пак се будим по два пъти - в 1,30 и към 4,30-5 часа. Явно кърмата ми не го засища нощем и си мислех евентуално да въведа лека вечеря около 19ч.

"леката вечеря" беше към 19 ч. едно пюре от 130 гр. (моркови с ябълки, тиква, каквото имаш под ръка, но гледах да не е изцяло плодово). След това към 20 ч. ок. 210 АМ с 1 л. оризова каша. Аз не съм кърмила, но пък сме на соево мляко, което според мен не го засища. При нас по това време се появи първият зъб, съчетано със соевото мляко и доста изявен АД (много го сърби нощем) - може би това е причината за това ядене нощем, точно като при вас - в 1 ч. и 5 ч.
Сега срам, не срам яде по 6-7 пъти на ден...като новородено :oops: В тази връзка - приемам съвети относно тези безкрайни хранения, притеснява ме, че нощем не почива стомаха му.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Импреса, много ме притесняваха, но до 2 г Митака беше по вашата схема!
Като при нас не е имало фактор кърмене, защото кърмата ми с него спря за 3 месеца.
Ни чай, ни вода спасявха положението искаше си мляко и нищо друго.
Първа дума след мама и тате бе, меката/млякоооо...Така заспиваше и денем, и вечер.
Около 2рата година внедрихме една Катерица, която отнесе шишетата и се спря с яденето през ноща!


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Импреса, много ме притесняваха, но до 2 г Митака беше по вашата схема!
Като при нас не е имало фактор кърмене, защото кърмата ми с него спря за 3 месеца.
Ни чай, ни вода спасявха положението искаше си мляко и нищо друго.
Първа дума след мама и тате бе, меката/млякоооо...Така заспиваше и денем, и вечер.
Около 2рата година внедрихме една Катерица, която отнесе шишетата и се спря с яденето през ноща!


 

Мише,
и на мен ми се струва, че работата върви към катерици и лебеди, които ще си искат шишето. Засега обаче това няма как да го разбере, а и наистина с вода и чай не става. А сок, дори в будно състояние през деня не иска да помирише. Само не знам аз ли обърках нещата или си е до дете... понеже по гръб не падам, го отдавам на зъби, дерматити и подобни  :wink:
*
В никакъв случай не давай сок през нощта. Моите до година и 8 пиеха и през нощта мляко в големи количества - около половин литър. Какво ли не правих да ги откажа, но освен изнервени и недоспани друго не постигнах. Затова се примирих и си давах млякото. Тогава се разболяха (вируса с повръщането) и се уплашиха явно самите те, че като пият през нощта и повръщат и така сами отказаха вечерното и нощното мляко. Уви това не подейства за сутрешното и все още вместо добро утро казват "Мамо, дай пакото".
Така че моя съвет е да не се тормозиш много, ще му дойде времето да спре да пие мляко, все някога ще го замени с бира  :lol: :lol: :lol:
*
айде да ви успокоя, кака Деси до към 3.6 г. заспиваше с 250 мл мляко и се будеше към 6 часа пак за толкова, след това към 8-9 си закусваше детето, съвсем нормално :lol:
добре че изхвърлих бибероните, че спря да пие мляко.
*
Стефи,понеже Митко е по същият начин с тази разлика че сутринта сам се отказа ти като изхвърли бибероните тя не си ли ги търси пак?Не плака ли?

*
Имам въпрос: До каква възраст се захранва т.е. започва с малко количество и постепенно се увеличава. Андрей вече е на 1,4 год. и имам едно пюре от шипки, което бих искала да му дам на два пъти в следобедното ядене. Дали е проблем ако направо му дам половин бурканче? Не съм чела за шипките дали са алерген. А, и още нещо се сетих: Чувала съм, че запичат шипките. Дали е вярно? Благодаря предварително!
*
Всяка нова храна се въвежда бавно, без значение на каква възраст е детето. Виж какво е съдържанието на шипки в пюрето - имам спомен че е около 10%. Това означава, че ако пюрето е 120гр спокойно можеш да дадеш половината, все пак има едва 6гр шипки. Шипките не са алерген (поне доколкото знам), по принцип се дават при разстройство, но не точно заради запичането, а заради съдържанието на витамини (особено витамин С ). Аз ги въведох доста по-рано.
*
Ясноо, значи ще го въвеждам по старата схема с лъжичките. Току що погледнах бурканчето - то е 190гр. и пише, че 88% са шипки. Благодаря ти mimi26! :wink:
Днес в предаването "На кафе" д-р Папазова каза, че е въвела киселото мляко при нейните деца още от 4 месец и според нея, перефразирам, не е необходимо да се изчаква годинката. Кога въведохте киселото мляко? Ние все още сме изцяло на АМ, но определено се замислих  :? след думите й за ползата от киселото мляко.

Там, където има любов, няма страх.
                  Апостол Йоан
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ако на 20 ден е започнала със сокчетата, на втори месец - плодови пюрета и т.н. е нормално да смята че кисело вляко на 4 месец е ок.
Дама Купа,
моля те, не слушай тази псевдо докторка! Това е една шарлатанка! Чудя се до кога от Нова ще и дават поле за изява на тази женица!?!


Кисело мляко въведох на 1,3г. Сега детето обожава да яде кисело мляко. Обича го или чисто, или с Нестле Фитнес.

Моята Мишка(2,9г.) всяка сутрин си изпива по 280мл мляко и не смятам да и го спирам засега. Нито смятам да и крия шишето. После към 9 - 9:30 закусва. Като мине 3 години ще му мисля. То и без това ми е злоядо детето и почти не яде, ако взема и млякото да и спра, ще мине на гладолечение! :lol:

А малкият(7мес.) нощем ме буди по 3-4 пъти за кърмене. Като стане на 10 месеца смятам да му въведа каша "лека нощ" към 20ч.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
дама купа, аз дадох кисело мляко, като стана на годинка и ни е една от любимите храни.  :D
Какви са тези толкова огромни ползи, от които съм лишавала сина ми цели 8 месеца?

*
Аз дадох някъде май на 9-10м.Не помня с точност,но не по рано.И при нас много се хапва :)

Моя син отказа адаптирано мляко на около 7 месеца видях се в чудо, затова дадах кисело мляко, много го хареса. Звъннах на докторката да я попитам тя каза че е рано, каза поне да стане на 10 месеца. Та с триста зора изчаках до тогава, иначе в момента е на година и го яде с удоволствие както натурално така и с плод или бисквита.
Здравйте, да попитам и аз нещичко, което ме вълнува.Синът ми скоро ще стане на 1 м.Храним се с АМ, което си го харесва.Но на всяко хранене  изяжда различни количества, което не ми позволява да следя дали се наяжда или не.Примерно сега ще изпие 40 гр, след 2 часа пак иска - 70 гр. .На тази възраст трябва да изяжда по 120 гр ориентировъчно разбира се, знам че не всички деца са еднакви.Но ако го приканя да изпие повече - той повръща излишното.Проблем ли е това, че се храни на по-малки интервали и по-малко количество.Наддава нормално - поне при първото измерване, сега в понеделник ще видим какъв е прираста от тези хранения.Ааа и нощем си ядем през 3 часа задължително - иначе става революция.
Радка, според мен, всичко е наред щом детето си наддава добре. През първия месец, ние също като вас, варирахме между 40 и 90 грама, с времето нещата се понормализираха. А сега, когато ми се иска да изпиее всичко търпеливо и предлагам няколко пъти, тя също си повръща излишното, така, че вслушвай се в детето и разбира се, за всяко нещо, което те притеснява се консултирай с педиатъра си.  :)

Там, където има любов, няма страх.
                  Апостол Йоан
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
От кога могат да се дават цитрусови плодове?Мандаринки и портокали?
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675