0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Искам да попитам какви подправки мога да слагам в пюрето, например магданоз и копър може ли?

Силви, бях чела някъде, че подправки не се дават на бебета до навършване на годинката. Даже за солта и захарата също ставаше въпрос, че трябва да избягваме или ако ги ползваме да бъдем особено пестеливи с тях.  :)

Но все пак, няма да е лошо мамите, които са навлезли вече дълбоко в дебрите на захранването, да споделят те откога са ги въвели.  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
след 8 месец може копър /има го в повечето чайчета против колики така или иначе, също в редица пюрета/
малко по-късно може и лук /внимателно и по малко, че е газообразуващ/ както и магданоз
сол аз лично слагам няколко кристала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Гледам, коментирате че преди годинката е рано за закуска, различна от мляко.
Антон е на 8мес и 10тина дни, струва ми се, че нещо трябва да променя в дневното меню, мислех си за закуска някаква - т.е. трето външно хранене. Има - няма е 7.5кг, мъничко ми се струва...
Сутрин се кърмим - колко, той си знае. Да кажем около 07:30-8ч му е ставането и последното кърмене след неолкократните кърмения през нощта. По обяд зеленчуково пюре (месце през ден - пиле, пуйка, заек). Следобед каша оризова + плодово пюре. После следват кърмения.
Струва ми се от известно време, че огладнява по - бързо + не особено доброто наддаване (за два месеца 300гр) и като че ли малкото тегло за месеците му. Май го храня малко...
Дали е добра идея да добавя още едно хранене към 90:30 - 10, примерно царевично-оризовата каша на милупа? Следобедната каша също да си остане, може да пробвам тогава елдата. Какво мислите...
АМ не пие, не ще.
« Последна редакция: Юни 29, 2010, 14:48:57 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Цвете мило, цвете красно, почти аналогичен режим! :D
С малка разлика тя яде обед между 11-12 часа 130 гр пюре
(повече не иска)и в 14 я кърмя преди да заспи!
Около 18 плод, каши не давам, тя е дуде!
Мислех и аз да давам към 11 плод или нещо друго,
за да издържи до към 13, но се отказах.
Защото в 11 си е гладна и с охота яде зарзавата и месото!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Пък нашето ми се струва слабо, знам че не бива да го сравнявам с другите, ама 7.5кг за неговата възраст ми се видят малко :?

А, иначе и ние си имаме кърмения м/у храненията, аз тва не го и броя :lol:
Здравейте,дойде време и аз да се включа в темата :D
След 3 дни започвам да захранвам,все още се чудя дали да е оризовата каша на Хип или картоф,приготвен от мен на пара :ask:
Въпросът ми е че навсякъде пише,картофа да се вари цял с обелката,след това да се обели и да се пасира с част от водата, в която се е варил,но тази вода съдържа нитратите които са били в обелката,не е ли по-добре да се изхвърли водата?!

*
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #66 -: Юли 02, 2010, 13:43:09 pm »
Момичета,здравейте!Въвела съм картоф,морков,тиквичка,тиква,пъщернак,броколи.Въпросът ми е с какво да продължа,че нещо запецнах .
« Последна редакция: Юли 02, 2010, 13:46:48 pm от TINI78 »

*
Малвина, аз картофа го мачках с вилица, не съм го пасирала, защото става като лепило. Смесвах с кърма, вместо с вода. Захраних с картоф. Оризова каша давах на Милупа безмлечната и то добавях към плодовото или зеленчуковото пюре за сгъстяване. Не съм ги хранила само с каша.
Тини, можеш да дадеш вече тиква, ябълка (аз я печах на фурна и пасирах), карфиол, после спанак.
*
Аз тиква,ябълка и круша дадох.Значи сега карфиол и спанак.От плодовете смятам слива и после праскова.Но по се чудя за зеленчуците,защото все ми се струва,че яде едно и също,а се стремя да има разообразие.Скоро ще включим и месцето към менюто,но ме притеснява  наличието на грах в повечето комбинации,а тя не го е яла.И друго,като й ги готвя аз пюретата,освен картоф,морков,тиквичка какво друго бих могла да слагам?

*
Можеш също и сладка царевица да вкараш - има готови пюрета.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Тини, зеленчуците които не намирам пресни, взимам замразени-карфиол, броколи, спанак!
Слагам по една розичка, или ако е спанак на око, и като е сварено пасирам!
Когато нямаше хубави моркови, купувах замразени бейби морковчета на една известна марка!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
От кога мога да давам каши, които съдържат глутен, на 9-месечно бебе?
Мами имам въпрос - сега има сезонни плодове. Струва ли си да ги попарвам, пасирам и замразявам в пликчета, за когато дойде време за захранване или всичко полезно в тях ще се изпари?
И как точно се прави цялото това чудо - нали попарвам плодовете, пасирам с миксера и сипвам в пликчета ли? Или добавям кърма, за да стане по-рядко и тогава сипвам в пликчета?
« Последна редакция: Юли 04, 2010, 11:42:51 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Когато е изобилието на даден плод или зеленчук, беля обелката и пасирам с блендера или пасатора, то става пюре с гъстотата на боза. Не добавяш кърма или вода. Трудно се изсипва в пликовете за лед, за това започнах в кубчетата за лед. Не съм варила нищо оксен тиквичките. Когато ми попадне прясно домашно месо или заешко че не готвим всеки ден, варя в херметическата и със бульона изсипвам във формите. Надписвай всичко с дати. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Мерси Евро :)Ще замразявам в стерилни контейнерчета за урина от 100 мл.
[/url][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
И така става, но като количество за дозиране после в храната, кубчетата са по-практични. Иначе зимата замръзих тиква в шолички за кремкарамел, но е това вече като ядем по-голямо количество плод.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #76 -: Юли 05, 2010, 08:38:10 am »
Зз замръзявам тиквички за сега в бурканчета от пюрета 80 мл.

*
Аз си мислех да замразя праскови и кайсии за след време когато ще може да ги яде малката,но се чудя дали ще стане?
Иначе тиквички със сигурнност като наближи да им свършва сезона ще и замразя,но мисля на кубчета.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Днес ще замразявам тиквички, но се чудех...мога ли да замразя пъпеш (пасиран) или след размразяване няма да си личи какво е?:)
Праскови също ще замразя.
Аз си ползвам бурканчетата от пюретата.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Днес ще замразявам тиквички, но се чудех...мога ли да замразя пъпеш (пасиран) или след размразяване няма да си личи какво е?:)
Праскови също ще замразя.
Аз си ползвам бурканчетата от пюретата.

Преди около месец дадох на децата малко пъпеш....той ги разхлаби ужасно...и останалото количество го замразих /нарязан на парчета, в пластмасови чашки/. Използвам ги, ако се запечат от нещо - да ги разхлабвам....нищо му няма пъпеша...все така ароматен и сладък е.