0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Днес добавих и морков към картофа и мисля,че много повече и хареса.Аз и ги правя сама,защото имам картофи и моркови за които съм сигурна.Днес стигнахме до 9-10 лъжички,не я насилвам,колкото иска и после си суче пак.Какъв е следващия зеленчук който мога да въведа след 5-6 дни?

*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Искам да ви попитам по колко мл. или гр. давате на децата си,Гери е на 8,5 и от известно време сме си на едни и същи грамажи 160-170мл. педиатърът каза,че капацитета на стомахчето й е толкова голям и не е нужно да я натъпквам и да й разширявам стомахчето.
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
На 4 месеца моята миша компания, ама хич не знаеше какво е това зарзават...
Според мен е добре да се захрани в интервала между 5 и 6 месец.

А по повод "прекаляването" с поетапното захранване,
детенце на наша съфорумка имаше силна алергия към круша и агнешко,
на друга към ориз и млечни продукти.
Е драги, ако не се захранва внимателно и поетапно как ще се разбере това.
Да не ви се налага, викам.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
На 4 месеца моята миша компания, ама хич не знаеше какво е това зарзават...
Според мен е добре да се захрани в интервала между 5 и 6 месец.

А по повод "прекаляването" с поетапното захранване,
детенце на наша съфорумка имаше силна алергия към круша и агнешко,
на друга към ориз и млечни продукти.
Е драги, ако не се захранва внимателно и поетапно как ще се разбере това.
Да не ви се налага, викам.



 :good_post:


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
hriska, личното ми мнение е че можело да изчакаш още малко. Но щом си почнала имаш още много време. Карайте на морков и картоф за сега. Цял живот има пред себе си и няма да и се размине яденето на всичко друго. Нека сега просто свиква с различната от мляко храна. Различна като вкус и като консистенция. Иначе третото което въведох беше оранжевата тиква. Но аз имах домашна, старателно нарязана и замразена. И цял месец почти си откара с тия 3 зеленчука, а аз започнах на 5 навършени. Сама ще забележиш, че в общи линии каквото влиза на входа, това и излиза на изхода. Просто не го преработват стомахчетата.
Записвам се и аз в темичката   :).От 1 седмица се захранваме, въведох през 3 дни картоф, после морков и вече си хапва по около 80гр. на обяд. През останалото време-кърмене на поискване и силно се надявам  до годинката да нямаме изцяло заместено хранене  :D. Искам да попитам какви подправки мога да слагам в пюрето, например магданоз и копър може ли?
*
Благодаря за мненията!
Пешек и аз мислех за тиква,но нямам домашна,за това ще видим.А исках да въведа и трети вид за да и редувам картофа през ден.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Записвам се и аз в темичката   :).От 1 седмица се захранваме, въведох през 3 дни картоф, после морков и вече си хапва по около 80гр. на обяд. През останалото време-кърмене на поискване и силно се надявам  до годинката да нямаме изцяло заместено хранене  :D. Искам да попитам какви подправки мога да слагам в пюрето, например магданоз и копър може ли?
Вие трябва да имате 3 заместени хранения до годинката, предполагам имаш предвид че поне до тогава искаш да се кърмите! :D Което ще е екстра за двама ви!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Аз малко не по темата, и без някой да ме пита, но да си кажа...
Минах през захранването като на магия. Четях темата внимателно и действах. И сега някой да ме пита, не мога да му дам съвет  :oops:

И, за да не е съвсем офф, да питам - сблъсквал ли се е някой с проблема почти 3 годишно дете, което категорично отказва да яде нова храна? Като под нова имам предвид предимно сезонните плодове - ягоди, череши, дини, пъпеши, кайсии /общо взено всичко различно от банан и ябълка, което е свикнал да яде през зимата/ .
Голяма ми е мъка.
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Аз малко не по темата, и без някой да ме пита, но да си кажа...
Минах през захранването като на магия. Четях темата внимателно и действах. И сега някой да ме пита, не мога да му дам съвет  :oops:

И, за да не е съвсем офф, да питам - сблъсквал ли се е някой с проблема почти 3 годишно дете, което категорично отказва да яде нова храна? Като под нова имам предвид предимно сезонните плодове - ягоди, череши, дини, пъпеши, кайсии /общо взено всичко различно от банан и ябълка, което е свикнал да яде през зимата/ .
Голяма ми е мъка.
\
Ами аз знам едно такова дете,ама 5-годишно!Не яде абсолютно никакви плодове,зеленчуци,че даже и пържени картофи не иска!За пържените картофи е добре,но за плодовете и зеленчуците не може никой да я накара да хапне,а това е много лошо,в момента имунната й система е толкова слаба,за това мой съвет е да настояващ,за да се научи!При племенницата ми просто нямаше кой да настоява,защото при нея всичко започва с  въпроса:"Искаш ли това,искаш ли онова"и тя така си се научи да командва и всеки да се съобразява с нея!:)ЕЕЕЕЕЕ с изключение на мен,де!
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
да, моята Стефания
освен ябълки, круши, грозде, диня и банани от ранното захранване нищо друго не иска
когато захранвах нямаше нито сезонни праскови, нито кайсии, нито череши /в края на лятото- август/, може би тъй като това са първите сурови плодове, които е опитала и за това си държи на тях
мандарини и портокали- цъ /предложени са й над 20 месеца/, с триста зора я накарах тази година да опита слива, Преслава много хареса, Стефания гризна точно веднъж
а иначе си яде поне тези изброените
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Мм, да Мини за такова нещо говоря и аз.
Иначе, той плодове и зеленчуци обожава  просто. Проблемът идва не от това, че е плод, а от това че е е нещо ново. Той с всичко ново е така, знаете ли колко време ми отне да го убедя, че, когато вън е 30 градуса трябва да носи къс ръкав  :?

*
К(р)оки, имам едно такова вкъщи. Миналата година ядоха череши, но като дадох пак тази година Криси не пожела. Чак когато видя брат си, че яде (и аз също), тогава се престраши. Същата работа е с всичко, което е ново (или забравено) - портокали, праскови и т.н. Пробвай някое дете да яде с него, децата са такива,че им се прияжда като видят друг.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Смея да кажа, че не е гарантиран подход
Например Стефания много копира Преславка за много неща, но никога неща, които яде Преслава тя не ги яде
точно за това писах за сливите, Преслава също така яде портокали и мандарини на поразия, но кака й казва, че това не е хубаво и не иска да го опита дори
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
О, и при Боби не минава този номер. Даже и голямата му кака, с която постоянно се съревновава, не можа да го накара да яде диня  :?
За сега, май единствения вариант е да го лъжа, че е обещал, защото той го удря много съвестен и държи като обещае нещо да го изпълни  :lol:
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Момичета, може ли някой да ми изпрати онази схема на захранване, шведска ли беше , швейцарска ли!?... Бше като схема, имах я, но някъде я изгубихме, а сега една приятелка започна да захранва и искам да й я пратя, че е чного удобна с препоръките за храните
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Момичета, днес попаднах на един сайт на частна детска кухня. Странно ми се стори, че там в статия пишеше, че за възраст 18-36 месеца, детето трябва да консумира по 400 гр храна на ядене. За мен това е ужасно много! При положение, че моите са ящни. Не съм чела задълбочено по въпроса. Вие как мислите?
*
Момичета, днес попаднах на един сайт на частна детска кухня. Странно ми се стори, че там в статия пишеше, че за възраст 18-36 месеца, детето трябва да консумира по 400 гр храна на ядене. За мен това е ужасно много! При положение, че моите са ящни. Не съм чела задълбочено по въпроса. Вие как мислите?

И аз се чудех какво количество вече трябва да яде дъщеря ми. След годинката почнах да и готвя и манджа хапва около 250-300 мл, гледам да не и давам сухар. Десерт не давам за обяд и вечеря. То и без това се притеснявам, че на годинка беше 10.2 кг, а днес я измериха 13.7кг.


*
Ми то нали всяко дете различно ама чак пък 400мл. 8O
Митака в момента яде 200-220грама максимум.

Момичета, може ли някой да ми изпрати онази схема на захранване, шведска ли беше , швейцарска ли!?... Бше като схема, имах я, но някъде я изгубихме, а сега една приятелка започна да захранва и искам да й я пратя, че е чного удобна с препоръките за храните

Ето тук Рали ги е прикачила:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.msg304829#msg304829