0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Наде, нали знаеш, че безмлечната каша се прави с АМ - това, което даваш в момента и в останалите хранения на Тони?

ДА
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Трябва ли първо да съм въвела плод за да дам каша с плодове?

може би е по-добре да си я въведеш отделно ябълката, а после в кашата... не знам, нека кажат и другите.

аз царевицата бих я избягвала поне до 1 година.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
тя царевичката не е ли с глутен?
*
тя царевичката не е ли с глутен?

На опаковката на безмлечната каша с ориз и царевица пише без глутен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
тя царевичката не е ли с глутен?
Не, без глутен е. Втората каша, която въведох беше оризово-царевична (на 6 месеца и половина някъде) на Милупа.
Наде, елдата е добър избор, с царевицата изчакай още малко!
Матей - 1.04.2006 г
*
Царевицата е без глутен. Втората каша, която въведох. Никакъв проблем.
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
Еййй, че полезна темичка!!!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
опитах се да прочета всички страници, ама написаното е доста и няма да ми стигне времето до следващото хранене  :), затова ще попитам направо - малката е на 1 месец и половина и е само на АМ. За тази възраст по-колко мл. трябва да изяжда на хранене и вие на колко хранения /като бройка/ на ден бяхте/сте? Благодаря.


За сега по 100 гр. при 6 пъти на ден! Иначе се смята месеца с по една единица отпед и една нула отзад!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
За сега по 100 гр. при 6 пъти на ден! Иначе се смята месеца с по една единица отпед и една нула отзад!

по 110, Вени. малката е на 1,5 месеца.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Да, пресметнах, но и по 100 е добре!
Матей - 1.04.2006 г
*
Колко време след последния прием на АБ е добре да изчакам преди да подновя захранването, че на детето му втръсна от морков и тиква?...
2-3 дни и продължавайте по стария график!
Матей - 1.04.2006 г
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
venus_melena,  jam Благодаря ви  :D


Ето схема на захранване според Швейцарската Педиатрична Организация, съставена по препоръките на СЗО.

Схема за захранване - PDF


Схема за захранване - PNG


Преводът на схемата е съгласуван с и одобрен от д-р Бърди :lol:
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 12:41:45 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
rally_pat ;) Много благодаря, аз лично. Стрхотен жест! Обаче аз защо немога да го отворя?
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 12:37:07 pm от Nina »
Nina - имаш ли Adobe Reader? Защото е в PDF формат...
Сега ще видя и ще я кача и в други формати, за да може спокойно да се отваря от различните машини  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Рали, уж имам, а и мъжо вика, че имаме, а той е спец, аз съм малко индианец с техниката, ама....
Мерси отново  :)
*
Здравейте,
много Ви моля да ми кажете дали правилно съм разбрала системата на захранването-самият принцип.
Бебето ми е на 6 месеца.
На 5 и половина педиатъра препоръча да започнем със сокче първата седмица,по лъжичка,2 и на татък увеличаване.
Следващата седмица каза да започна със зеленчуково пюре,4 лъжички-8-12 и т.н докато се замести обедното хранене.
Следващата седмица каза по същият начин плодово пюре 50 на 50 % с млякото.
По следващата плодово млечна безглутенова каша.
Моят въпрос е такъв.
Въвела съм досега сок ябълка,после пробвах круша,започнах с пюре морков,но се появиха пъпки и спрях за 4 дни и сокове и пюрета.Пъпките изчезнаха и реших да продължа с опитите.
Този път дадох домашно приготвен картоф,но тъй като не се получаваше добра консистенция,давах го само 2 дни,реших да продължа с картоф и карфиол на Хип.С мъничко АМ,детето започна.
Докъде трябва да стигна с пюрето от картоф и карфиол,колко дни още трябва да давам от него или трябва да стигне дозата 125 гр колкото е бурканчето.След колко дни да въведа следващият зеленчук?
Като вече съм въвела зеленчуковото,Успоредно с него ли да започна въвеждане на плодовото -следобед?
Като въведа плодовото,успоредно с него ли да въведа кашата или една седмица плодово-следващата седмица каша...като ги редувам?
Соковете да си вървят ли всекидневно?