0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пете, можеш да махнеш едното плодово, т.е. следобед да даваш само каша с плод, но да я изтеглиш малко, да не е в 18.30, а към 17.30 например и след това и АМ към 21.30 ако издържа де по 4 часа.
Малина, благодаря ти за отговора! Аз също не мисля все още да махам млякото в 10 ч, още повече, че той си заспива след него и не виждам да е гладен по-рано!
Пете, ние се храним почти като вас:
6.30 - АМ
10.00 - АМ
13.30 - зеленчуково пюре (сега започнах месо)
17.00 - каша с плод
20.30 - АМ
Вашето хранене в 22 ми се струва късничко, нашия момък по това време е заспал вече :?
 
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Аз дадох заек като първо месо, следва пуйка, пилешко, телешко, риба, агнешко и свинско.
Обърнете внимание на малките пюрета в тях месото е 8%,
аз захранвам с половин пюре първия ден и втория,
на третия цяло и смятам вида месо за въведено!
С Калина сме до пуйка, и понеже и майка и е таква с пюрето без да видя съм дала и глутен, то било с кус кус!
Е, тя сама наскоро си взе суха паста с шоколадова глазура от Митака.
И изобщо, замалко да сложа кюфте в нейната вместо в неговата уста!
Остава да започна него да го кърмя и всичко ще си дойде на мястото!

Но Лисо ти прецени дали пуйка или заек като първо месо, все пак са лисета, мисля ще предпочет пернати :wink:!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Малина, благодаря ти за отговора! Аз също не мисля все още да махам млякото в 10 ч, още повече, че той си заспива след него и не виждам да е гладен по-рано!
Пете, ние се храним почти като вас:
6.30 - АМ
10.00 - АМ
13.30 - зеленчуково пюре (сега започнах месо)
17.00 - каша с плод
20.30 - АМ
Вашето хранене в 22 ми се струва късничко, нашия момък по това време е заспал вече :?
 
И нашият режим е почти същия,само че 6:00ч АМ,9:00 АМ,12:00ч.-зеленчуково пюре с 1/4 жълтък или месно пюре,редувам ги през ден,16:30ч-плодово пюре или каша,или кисел и 20:30ч последно хранене с АМ.От скоро започнах да й готвя домашни пюрета,слагам картофки,тиквички,морков,кромид лук,зелена пиперка,магданоз и копър.А месно пюре съм й правила с телешко и пилешко засега.Не искам да спамя,но искам да споделя с вас какви зеленчукови пюрета от бурканче много й харесваха(по принцип е доста капризно дете),на "Сънвал" й вземах крехки градински зеленчуци и тиква с картофи и копър,побъркваше се за тях.За храненето в 22ч. и аз съм на мнение,че е доста късничко последното хранене трябва да е най-късно в 21ч.Аз след като захраних със зеленчуково пюре,педиатърът каза,че не е нужно да захранвам с месно,а направо да си й дам цяло бурканче,аз така и направих.И кашите не съм ги давала на по малко,направо й дадох цяла каша.
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*
Аз след като захраних със зеленчуково пюре,педиатърът каза,че не е нужно да захранвам с месно,а направо да си й дам цяло бурканче,аз така и направих.И кашите не съм ги давала на по малко,направо й дадох цяла каша.

е това извинявай, но е лишено от всякаква логика. какво общо имат зеленчуците с месото, то дори с всеки един зеленчук или плод се захранва постепенно, а какво остава за месо 8O
*
Лис, аз слагах по малко месо към зеленчуковото, като постепенно увеличавах количествата. Понеже при теб тайфата е голяма, ще ти кажа аз как замразявах месото - варено и пасирано с бульон в малки бурканчета от пюрета за 1 ядене. Размразявах докато се варят зеленчуците и добавях малко преди да се сварят.
Пете, и аз си мисля, че плода можеш да го махнеш. Ние се хранихме в същите часове, но следобяд давах само каша с плод в 17.30ч.
За попари, закуски и т.н. съм на мнение, че няма нужда толкова рано да се почва. Докато се кърмихме до обяд бяхме само на мляко. После около годинката запопчнах да давам мляко и бисквити примерно (първо пиеха млякото и после давах бисквитки) и постепенно замених млякото със закуска. Сега са на мляко само в 6.30ч.
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Аз след като захраних със зеленчуково пюре,педиатърът каза,че не е нужно да захранвам с месно,а направо да си й дам цяло бурканче,аз така и направих.И кашите не съм ги давала на по малко,направо й дадох цяла каша.

е това извинявай, но е лишено от всякаква логика. какво общо имат зеленчуците с месото, то дори с всеки един зеленчук или плод се захранва постепенно, а какво остава за месо 8O
Ами по принцип и аз съм по новата схема на захранване,но не смятам,че чак пък толкова трябва да се прекалява с по етапното захранване,първо един плод,после втори,че трети и един зеленчук,че втори,че трети.....и т.н.И както се вика-не трябва да се търси под вола теле,че нали знаете от това,от което се страхуваш то ти се случва,за това смятам,че съм избрала добър план за захранване и хранене на детето си,още повече,че когато започнахме плодовите пюрета бяхме само на тях в продължение на 1месец,след това започнахме зеленчуковите,които също ги давах в продължение на месец без абсолютно никаква друга нова храна,така както виждам,че някой майки дават нова храна след 1-2 седмици.Пък и месните пюрета не са чисто месни ами се водят месно-зеленчукови пюрета,все пак детето вече е свикнало със зеленчуците и така,дъщеря ми опита месно пюре на 7,5 месеца,а яде пюрета,които са за 4 месечни бебета.Чудя се каква е логиката на производителите на бебешки пюрета,че ги правят за толкова малки бебета? :)
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Търговска им е логиката  :D
според теб нормално ли е бебе на 8 месеца да яде мусака, или спагети болонезе с гъби вътре  :wink:
или може би е нормално да го храним с черен свински дроб, както има български пюрета
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
разбирането ни за нова храна е различно, затова се получава разминаване в мненията ни :wink: според теб след като си дала един зеленчук, следващия не е нова храна, а за мен е, същото е и с плодовете и месото. Ето например към агнешкото месо доста деца проявяват алергия, докато спокойно си ядат пиле, пуйка, телешко и т.н.
Аз не ти казвам да се вторачваш, напротив, всяка крайност е вредна, просто имай едно на ум, защото за съжаление никой не е застрахован от проява на реакция към някоя храна.
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Така е,и аз осъзнавам,че оттук нататък всяко едно решение свързано с дъщеря ми,независимо за нейното хранене,обличане и каквото се сетите,винаги ще се питам дали това е най-доброто за нея и аз ще нося отговорност за действията си свързани с живота и здравето й!За това се надявам до тук да не съм сбъркала с отглеждането й.
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*
щом детето е ок, не си сбъркала, не е нужно да се обвиняваш за каквото и да е, но трябва да знаем че при отглеждането на децата си освен полагането на елементарни грижи, трябва да обмисляме всяко нещо свързано с тях - как, защо, дали и т.н.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
При нас схемата е доло-горе такава:)
8.00-АМ
12.00 - зеленчуково пюре
15.30 - каша с плод
19.00 - АМ
и тук вече кой когато се събуди:))))) заспиват към 20 или 21ч.Понякога някой се буди в 00.00, понякога в 3 или 4, понякога спят по цяла нощ. Опитвах да им изместя малко вечерното хранене обаче освен, че им обърках целия ден (няколко дни) и бяха ужасно криви друго не постигнах:))))
Мими, аз засега нямам никакво време да си приготвям пюретата и затова сме на купени. Тези дни ще се зареждаме и с месни:) В Метро си мислят, че пазарувам за магазин:))))))))))Като успея да си въведа и това в графика ще последвам примера ти:)
Мишееееееееее:))))))))))пернато или не, само месце да е:)))))
Най-после и Бари ще намаже:)
 
*
Мда,виждам че не само аз по някога се оплитам като пате в калчища с храненето на беба  :) и все мисля дали е правилно сега това,което правим ?!
Да си кажа и аз "болката",момичета,пък вие съветвайте.Проблемът е ,че имам чувството,че детето нещо не се засища.Схемата ни е следната:6.30-АМ;9.30-Ам;13-оризова каша +зеленчук(или картоф +зеленчук)-около 150 гр.;16 часа-каша елда 100 гр+половин бурканче плодово пюре;20 часа АМ и от известно време ми се буди в 3 през ноща .По някога след обедното хранене не издържа и 3 часа и пищи за мляко,според вас количеството на немлечната храна  ли да увелича,какъв да е максимумът?
А за пресните  плодовете,нас педиатърката ни посъветва да не даваме плодове без термична обработка поне до 8 месец.
Слушайки вашите съвети,аз също започнах да замръзявам сезонни зеленчуци.Сварявам,пасирам и слагам в малки бурканчета за 1 хранене,после във фризера.Мисля,че ще ми е удобно  :D

Тини, не съм голям специалист, но от това което моята педиатърка ми е казвала и по което аз се ръководя е следното: вие карате седми месец, значи трябва бебето да хапва средно по 170 мл храна през три часа и половина
А ти защо даваш каша и на обяд? По принцип би трябвало да сте по следната схема приблизително разбира се:
6,30 - АМ 170мл
10,00 - АМ 170мл + 50мл плодово пюре
13,30 - зеленчуково пюре или месно пюре
17,00 - каша средно 170мл +50мл плодово пюре или плодов сок
20,30 - АМ 170мл
Аз лично съм по тази схема, но не давам плодово пюре в 10, а само АМ Плодовото пюре го слагам следобед в кашата, сокове не давам Освен това едва сега въвеждам месото, така че до момента сме били само на зеленчуци Не съм дала все още и жълтък
И все пак това е нашият режим, който за момента е удачен, тъй като не се будим вечер за храна и наддаваме нормално! Пробвай да увеличиш количеството на храната, ако иска разбира се и ще видиш тогава дали ще огладнява така бързо!
« Последна редакция: Юни 25, 2010, 12:04:36 pm от rozovelka »
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Ами понеже сама си правя комбинациите на зеленчука,съм купила еднокомпонентни пюрета зеленчук(а някои сама правя) и за това редувам картоф и ориз.Мисля си че трябва да има картоф или ориз ,за да засища повече пюрето-не знам дали не греша.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Тини, аз зеленчуково пюре съм давала само когато нещо не успея да и напрая. Всичко на всичко 2-3 пъти. Варя морков и каквото друго се сетя. Понякога и без картоф. А оризова каша добавих само веднъж, че беше много водно пюрето. Не е изглеждала по-гладна когато в пюрето не е имало картоф. Но моркова при нас е задължителен. Още не съм посмяла да дам пюре без него, че помня как се мръщи на един спанак.
Хубаво е, че сама приготвяш пюретата, но в купените пюрета почти във всички има оризово брашно, дори и в плодовите, за да бъдат по-гъсти! Има много добри комбинации на зеленчуци, но щом си решила сама да ги правиш няма лошо, обаче оризовата каша е сладка Така на практика ти предлагаш само сладки храни, като си има предвид, че и АМ е сладко на вкус :? Както вече казах, според мен трябва да увеличиш порцията, защото за нея 150гр е малко, но все пак се консултирай с педиатъра си, защото всичко е много индивидуално! Иначе и аз смятам, че дори да няма ориз или картоф в пюрето може да се засити, ако съдя по моя бебок, който определено е от бебетата, които си хапват!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Така  и направих,дадох около 200 гр картоф с броколи днес и работата стана-държи я вече 3 часа(сега спи).А утре ще пробвам,без да прибавям ориз или картоф към обедното пюре.Според мен  оризовата каша няма от къде да е сладка-безмлечна е,приготвям я с вода.

Ееее браво :D Дано момата си поспи повечко, а и вечер да не те събужда! По въпроса с оризовата каша - аз съм пробвала на две фирми и двете ми сладят, може твоята да е различна!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
На Милупа е оризовата каша,изобщо не ми е сладка,блудкава ми е .А тя по принцип още от 3 месец е без нощно хранене,прави пауза от около 9-10 часа.Но наппоследък нещо взе да се буди .С малк окъсмет може и да се сместим в 5 хранения :),благодаря за съветите!