0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #240 -: Септември 19, 2008, 14:17:15 pm »
Благодаря ви Фреши, Грейс и Та.Питам защото ми предстои такова ин витро в клиниката и тъй като сме с неизяснен??? стерилитет се чудя дали изобщо да започвам. Стимулирана съм само с клостил досега и се опита се оказа абсолютен провал-изобщо не реагирах и лигавицата ми замина.

И при мен беше нещо подобно. Колкото пъти доближих нещо за стимулация, толкова пъти нищо не ставаше. При инсеминациите бях без стимулация, но отвреме навреме Док казваше, дай да пробваме да подсилим фоликула с някой меногон - и като го сложим, фоликулът спира да расте, след два дни пак си тръгне. После, като се реших на икси, рекохме хайде с клостилбегит, да станат поне 2-3, уж по-големи шансове. Добре, обаче на пункцията - извадиха само една яйцеклетка, която нещо била празна, а другият фоликул не се разбра какво стана с него. Това ми беше един от най-тежките моменти в борбата, щото се появи съмнение за некачествени яйцеклетки (уж като обяснение за стерилетета), което се оказа пълна глупост после, ама докато не извадиха 1-2 на естествен хубави, ми беше тежко. Другият ми гаден опит беше, когато започнахме икси по класически протокол, тогава диферелинът не ми потисна явно добре механизмът на естествената овулация, и както тръгнаха десет фоликула, на 4-5 ден един си се селектира като доминантен и прекратихме опита - ето това ми беше сигурно втория най-тежък момент в борбата. Така че за мен всички опити за каквато и да е стимулация бяха пълен провал и пак казвам, добре, че бях сигурна, че не стимулацията ще ми помогне, ами истинското откриване на проблема за стерилитета.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #241 -: Октомври 20, 2008, 18:01:08 pm »
Привет, побутвам темата  :D
Ще правя ИКСИ със слаба стимулация при д-р Стаменов. Ще ме стимулира с фостимон (засега). На първи преглед съм на 3ти ден от цикъла. Някой правил ли е опит с този препарат и по тази схема? Как протича стимулацията (колко време, колко прегледа беше при вас)? Правила съм опит с класическа стимулация и блокаж, за съжаление неуспешен, но за този съм напълно неподготвена.
Преди старта пуснахме имунологични - този път наред ?!?!? при предния опит НК клетките бяха завишени и SDI тест на мъжа - също ок.
Ще се отчете след прегледа.
Всяка информация ще ми е полезна.
Успех на всички!!!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #242 -: Октомври 20, 2008, 22:31:44 pm »
midge , аз в момента правя ИКСИ със слаба стимулация, с фостимон започнах. Прегледите са през ден, тогава и хормони се изследват. Разгледай дневника на Жабче, съвсем подробно е описала всичко, на мен ми е много полезен да се ориентирам кога и какво ме чака.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #243 -: Октомври 21, 2008, 08:56:20 am »
Благодаря Попчо! Успех ти желая.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #244 -: Октомври 26, 2008, 17:21:01 pm »
 Знаете ли някой  дали в клиниката в Солун  правят ИКСИ на естествен цикъл ?
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #245 -: Октомври 26, 2008, 19:47:41 pm »
Да се разпиша и аз.Два опита на ЕЦ.За съжаление неуспешни, но се готвя за трети и нямам намерение да се откажа докато не успея.Успех на всички.При мен проблема е в много тънката лигавица.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #246 -: Октомври 29, 2008, 23:28:53 pm »
Здравейте ето и при мен историята.
Три опита иски на естествен цикъл без лекарства.Само един от тях стигна до трансфер.Другите два прекратени поради липса на оплождане.
Проблема се откри след това-минимална ендометриоза и инсулинова резистентност.
Просто нямах голям шанс с този проблем за естествен цикъл
В момента се лекувам и следващата стъпка е икси на пълна стимулация
Но и аз съм мнение ,че преди да се прави каквато и да било процедура трябва да се намери истинската причина за проблема и да се бори


« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 23:36:13 pm от malinkap »
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #247 -: Октомври 30, 2008, 08:17:28 am »
А как се откри при теб тази минимална ендометриоза?
Имаше ли някакви видими на ехограф признаци или нещо друго?
Питам, защото аз продължавам да търся причини за неуспехите си.
За ендометриоза никога не е ставало дума, но знае ли човек.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #248 -: Октомври 30, 2008, 08:55:16 am »
при мен имаше ЛУФ синдром  :(-по време на овулация фоликучетата не се пукат :?
На ехографа нямах кисти - ендото е под 1 мм до тръбите и матката
Док клонеше към икси на стимулиран цикъл след 3 неуспеха на естествен.Аз настоях за лапароскопия преди да правя каквото и да било.
Сега се оказа,че съм била на верния път ,защотото стимулациите форсират ендометриозата и затова е необходимо предварително лечение.
zonceto,моя съвет е да си провериш и инсулина със обремняване.Качеството на яйцеклетките е лошо ,когато инсулина не е в ред.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #249 -: Ноември 13, 2008, 10:05:03 am »
Нека и аз ви пиша. Сега съм след трети опит на ЕЦ.Първият ми беше с лека стимулация, но резултатите не бяха кой знае какви. Е все пак 3 фоликула, но в деня на пункцията се оказа ,че са се пукнали.Беше останал само един 16мм, но явно празен.Вторият път стигнах до трансфер, но не и до инплантиране.Сега съм отново след трансфер и искрено се надявам този път да стигна до бременност.Нокаквото е писано това ще стане.Аз съм на 36 и с ИЯР, но искрено се надявам ако не сега то следващия всичко да е наред.Пожелавам на всички сбъднати мечти и не се предавайте!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #250 -: Ноември 13, 2008, 10:27:49 am »
doniss желая ти този опит да е успешен!  Втория и третия опит без никаква стимулация ли ги прави? Интересува ме защото и аз съм се насочила натам.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #251 -: Ноември 13, 2008, 10:34:03 am »
Да без никаква стимулация.Разчитам само на една яйцеклетка. Знам, че шансовете са малки , но нищо не се знае.Решила съм докато имам финансова възможност да не се отказвам.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #252 -: Ноември 13, 2008, 15:05:38 pm »
Да без никаква стимулация.Разчитам само на една яйцеклетка. Знам, че шансовете са малки , но нищо не се знае.Решила съм докато имам финансова възможност да не се отказвам.

Много са си добри даже! На мен ми извадиха само една след ЕЦ и ето на, в събота ще стане на 1 годинка човека!  :lol: Винаги има надежда! Успех донис!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #253 -: Ноември 13, 2008, 16:25:29 pm »
И аз мисля ,че ако няма някое заболяване,което налага лечение  -ендомтериоза или в моя случай и инсулинова резистентност ,инвитрото на естесвен случай си е много добро решение .Аз за нещастие имах три неуспеха на естествен цикъл и смених стратегията на действие!
Успех момичета и колкото по-малко лекарства ,толкова по-добре
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #254 -: Ноември 14, 2008, 20:01:50 pm »
Doniss,
искренно се надявам нещата при теб да се получат. Стискам палци! :D
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #255 -: Ноември 14, 2008, 21:10:17 pm »
Doniss,
Желая ти късмет  :D
Не зная как е във твоята клиника ,но там където правих опитите всеки път ми слагаха упойка по време на пункцията.
Упойките не са много полезни за бъбреците !Така,че всеки месец опит докато имаш финансови възможности ми се вижда доста травмиращо ако си с упойка
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #256 -: Ноември 15, 2008, 19:22:53 pm »
Момичета и трите пункции са ми правени без упойка.Уверявам ви, че не е болка за умиране.Само,че скоро трябва да си правя теста,а ме е страх.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #257 -: Ноември 15, 2008, 23:08:00 pm »
Успех !Щом си без упойка можеш да  правиш процедура всеки месец ...стига качествтото на яйцеклетките да е добро
Стискам палци doniss  :D
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #258 -: Ноември 16, 2008, 09:13:57 am »
Malinkap благодаря.Засега последните два пъти имах добра яйцеклетка(поне така ми казаха), но явно проблема ще е в имплантирането.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #259 -: Ноември 16, 2008, 17:43:56 pm »
Късмет и от мен,Донис! yahoo_17


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке