0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #260 -: Ноември 16, 2008, 18:00:38 pm »
И от мен много стиснати палци.Айде повлечи краченца за всички като нас.Аз също се надявам на трети опит след няколко дена.....дай боже. :lol:
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #261 -: Ноември 16, 2008, 20:39:21 pm »
Момичета,чета че сте правили поне по два опита на естествен цикъл,правили ли сте някакви изследвания след неуспешните опити?


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #262 -: Ноември 16, 2008, 22:00:44 pm »
luni4ka ,не съм чувала нищо за неуспешните  :(,може би трябва да отворим нова темичка за статистика
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #263 -: Ноември 16, 2008, 22:05:51 pm »
Да и аз това си мислех.Защото никъде не намирам повече инфо за успели и неуспели момичета освен в тази тема,но пак имам много въпроси и най вече дали се правят изследвания след неуспешните опити.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #264 -: Ноември 16, 2008, 22:22:36 pm »
При мен не ми предложиха никакви изследвания.Казаха ми ,че на естествен цикъл успеваемостта е много малка и ще бъде по-сигурно на пълна стимулация.
Самостоятелно проведох доста изследвания и както съм писала по-нагоре стигнах до две от причините ,които обричаха опитите ми на провал.Сега се лекувам
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #265 -: Ноември 17, 2008, 10:10:11 am »
Да,но при положение,че има момичета като мен то пълната стимулация е безсмислена т.е. няма какво да се стимулира.Другият вариант който и на мен ми предлагат е донорска програма.Аз обаче ще опитвам на ЕЦ доката мога , защото и док. ми каза, че няма нищо по хубаво от собствената яйцеклетка.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #266 -: Ноември 17, 2008, 13:54:44 pm »
donis ,пробвай .Най-добре е на естествен цикъл без упойка.Направи си всички изследвания -генетични ,имунологични,инсулин,хормони,щитовидна жлеза.Все някъде ще излезе заека!Предлагат биопсия на матката с цел да се имплантират ембрионите по-добре -това при няколко неуспешни имплантации.
Желая ти в най-скоро време да се похвалиш с хубавата новина !
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #267 -: Ноември 17, 2008, 15:14:47 pm »
Това съм го направила още миналата година.Имам само завишени НК клетки 13.80.Но може би ще трябва да повторя някои.Все пак мина една година сигурно има промени в организма.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #268 -: Ноември 17, 2008, 20:51:23 pm »
Да,но при положение,че има момичета като мен то пълната стимулация е безсмислена т.е. няма какво да се стимулира.Другият вариант който и на мен ми предлагат е донорска програма.Аз обаче ще опитвам на ЕЦ доката мога , защото и док. ми каза, че няма нищо по хубаво от собствената яйцеклетка.
Не разбрах само защо ти предлагат донорска програма?Доколкото разбрах,нямаш проблеми с овулацията или аз нещо не съм разбрала,ако е така се извинявам.На мен например ми предложиха да опитам на естествен цикъл,защото имаме добри показатели и док смята ,че може да имаме успех .Аз имам тубарни проблеми.Но първият опит е неуспешен ,за съжаление...


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #269 -: Ноември 18, 2008, 10:02:04 am »
Хайде и аз да се отчета - първи опит на ЕЦ - неуспешен! Сега ще видя какво ще предложи Док. , но така или иначе при мен стимулацията е безмислена повече, така че по всяка вероятност продължаваме на ЕЦ. Наистина е добре да се разбере някаква статистика - след колко опита средно на ЕЦ става....
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #270 -: Ноември 18, 2008, 10:27:09 am »
Танита, съжелявам. :(
дано следващия път е успешен и ни зарадваш.
Стискам палци и горе главата. Никога не знаещ, кой ще е твоят месец.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #271 -: Ноември 18, 2008, 10:33:00 am »
Благодаря, darikla!  :bighug:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #272 -: Ноември 18, 2008, 10:37:09 am »
Хайде и аз да се отчета - първи опит на ЕЦ - неуспешен! Сега ще видя какво ще предложи Док. , но така или иначе при мен стимулацията е безмислена повече, така че по всяка вероятност продължаваме на ЕЦ. Наистина е добре да се разбере някаква статистика - след колко опита средно на ЕЦ става....

tanita7  - успех  следващия  път  - и от мене :bighug:
извинявай  за питането -неуспешен  опит   -след трансфера  няма положителен тест  или ?Без никаква  стимулация ли беше-на абсолютно естествен ли?


*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #273 -: Ноември 18, 2008, 10:39:29 am »
Хайде и аз да се отчета - първи опит на ЕЦ - неуспешен!
Това ще ти е за последно! Следващият път всичко ще е ОК!  :cuddle:
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #274 -: Ноември 18, 2008, 11:09:03 am »
Танита здравей,
съжалявам за неуспеха,стискам палци за следващия опит.
Момичета много бих искала да споделите подробности около процедурата инвитро на ЕЦ-колко ембриончета са върнати , разделени на колко и с какво качество,гладък трансфер ,труден трансфер,малко стимулацика,без стимулация, на кой ден е направен трансфера и т.н , за каквото се сещате и ви е направило впечатление.Знам, че нещата са строго индивидуални и голяма доза късмет.дано обмяната на тази иформация да не покрива с правилото тук във форума " нека да не си обменяме диагнози" :D
Силно стискам палци и дано да има повече успешни процедури.за много от нас това е единственна възможност.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #275 -: Ноември 18, 2008, 11:11:28 am »
Nimka, не беше абсолютно естествен, имаше лекичка стимулация - 6 гонала и 4 цитротайда. Ивадихме 1 яйцеклетчица, която си се оплоди и ми я върнаха - но вчера кръвния тест беше 0.
Мился, че Владимиров не прави на абсолютно естествен.
В интерес на истината не съм питала колко качествено е било ембриончето и на колко се е делило, но като отида сега при Док ще го разпитам.
Петенце... :bighug:


*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #276 -: Ноември 18, 2008, 11:21:44 am »
Ised, аз на повечето неща отговорих, но на останалите:
Пункцията ми беше на 13 ден , а трансфера на 16. Трансфера беше абсолютно гладък.
След пункцията започнах утрогестан 3*2 - вагинално, а след трансфера включих и естрофем 2*1. Това е, ако още нещо се сетиш - питай.
При нас по принцип причината е само ИЯР - нямаме мъжки фактор ( макар че по едно време SDI теста ни беще зле, но след прием на антиоксиданти се пооправи )
Аз все пак съм доволна, че стихнахме до пункция и трансфер, тъй като имам една много силна стимулация, която се прекрати - нямаше нито един фоликул, така че според мен и това е успех до някъде.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #277 -: Ноември 18, 2008, 12:21:20 pm »
Луничка аз съм с ИЯР затова няма смисъл от стимулация.Днес ми е 15 ден от ЕТ и нямам сили да си направя теста.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #278 -: Ноември 18, 2008, 12:27:14 pm »
Танита доколкото разбирам ти си при Владимиров.Колко излиза пункцията и трансфера и какви надежди ти дават там лекарите.Аз съм в "Малинов"
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #279 -: Ноември 18, 2008, 13:12:08 pm »
Пунцията и трансфера са общо 1450. А в Малинов колко е? По принцип Док каза, че шанса на ЕЦ е малък - само 1 яйцеклетка. А на теб какво ти казаха за шанса?