0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #160 -: Юли 15, 2007, 19:44:56 pm »
Хормоните са важни, за теб, цветна снимка не съм сигурна дали е задължително ако няма да правите инсе а направо сте се ориентирали към ин-витро/ икси, при мен цветна снимка се наложи, защото ний решихме да пробваме първо с инсе
За съжаление ще ти се наложи цветна снимка дори направо към инвитро/икси да сте се ориентирали - снимката вече е едно от изследванията,които нормално се правят преди инвитро.
А казвам "за съжаление", защото е супер неприятна процедура (но пък може при теб да е по-леко :wink:). Успех,Svejo!


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #161 -: Юли 16, 2007, 12:54:37 pm »
За съжаление ще ти се наложи цветна снимка дори направо към инвитро/икси да сте се ориентирали - снимката вече е едно от изследванията,които нормално се правят преди инвитро.
А това от кога е станало задължително и за коя клиника става дума?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #162 -: Юли 16, 2007, 13:08:12 pm »
За съжаление ще ти се наложи цветна снимка дори направо към инвитро/икси да сте се ориентирали - снимката вече е едно от изследванията,които нормално се правят преди инвитро.
А това от кога е станало задължително и за коя клиника става дума?
Няма задължителни изследвния, но моето мнение е, че трябва да се проверяват тръбите преди АРТ.

lb2f
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #163 -: Юли 16, 2007, 15:17:15 pm »
  Tака,значи ще започна с хормони другата седмица и после ще мисля за цветна снимка.И без това бях с нагласата наесен да правя такава,а и нали казват,че е добре да се изключи хидросалпингс...
  А снимката трябва ли да я правя там,където смятам да си правя Ин-витрото?Всъщност къде се работи  на ЕЦ?Разбрах че във Варна няма да стане...
  Хубав ден на всички !!! :D
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #164 -: Юли 16, 2007, 15:18:45 pm »
Би трябвало навсякъде да се работи и на ЕЦ.
Аз правих моето в клиниката на Д-р. Стаменов
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #165 -: Юли 26, 2007, 21:10:33 pm »
Здравейте, доста се коментира статистиката за успеваемостта пр индитро на естествен цикъл. Някъде в темата се казва за 8 %  тези резултати могат да са верни, но за жени над 35г. ПРи жени  под тази възраст нещата стоят по друг начин. В тази статия тук не става дума точно за сравняване на успеваемост при жени до и над 35, но все пак е ценна. Когато открия и другата ще я пусна тук.

Titre du document / Document title
In-vitro fertilization in a spontaneous cycle : easy, cheap and realistic
Auteur(s) / Author(s)
JANSSENS R. M. J. (1) ; LAMBALK C. B. (1) ; VERMEIDEN J. P. W. (1) ; SCHATS R. (1) ; SCHOEMAKER J. (1) ;
Affiliation(s) du ou des auteurs / Author(s) Affiliation(s)
(1) Institute for Endocrinology, Reproduction and Metabolism, IVF, Center, Vrije Universiteit Medical Center, Amsterdam, PAYS-BAS

Résumé / Abstract
The results of in-vitro fertilization in natural cycles (NIVF) in women with tubal infertility at our department are presented. The study had a prospective design. We needed 75 cycles in 50 patients to obtain one oocyte from each patient. Successful oocyte recovery rate was 67% per started cycle and 82% per oocyte retrieval. Thirty-five embryos were transferred and resulted in four ongoing pregnancies (5.3% per cycle, 6.5% per oocyte retrieval, 11.4% per embryo transfer and 11.4% per embryo). Six patients who participated in the study made a second attempt at NIVF. Five of them conceived of which four were ongoing. Cumulative ongoing pregnancy rates are 9.8% per cycle, 11.9% per oocyte retrieval, 19.5% per embryo transfer and 19.5% per embryo. We conclude that NIVF is an easy, cheap and realistic method to obtain a pregnancy for patients with tubal infertility.
Revue / Journal Title
Human reproduction  (Hum. reprod.)  ISSN 0268-1161   CODEN HUREEE 
Source / Source
2000, vol. 15, no2, pp. 314-318 (26 ref.)


Повечето публикации в научните списания препоръчват да се направят 3-4 цикъла. Никой не очаква да стане от първия път. Някои автори говорят доли за 40 - 46 % успеваемост при жени с тубарен фактор на безплодие и на възраст под 35г. Така, че когато си говорим за възможност за успех при инвитро е добре да се казва за каква възрастова група става дума и на какви фактори е безплодието.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #166 -: Юли 26, 2007, 23:30:04 pm »
Добре е, че искаш да помогнеш с данни, но колко от момичетата могат да го разберат? И аз съм заинтересована от инвитро на ЕЦ, тъй като не ми препоръчват блокиране на хипофизата. Моля те, преведи.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #167 -: Юли 27, 2007, 11:43:44 am »
Би трябвало навсякъде да се работи и на ЕЦ.
Аз правих моето в клиниката на Д-р. Стаменов
За съжаление, не се работи навсякъде. :(
Не знам да се прави другаде, освен в клиниката на Щерев, в "Надежда" и при Владимиров. Ако знаете и други места, казвайте.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #168 -: Юли 27, 2007, 13:46:30 pm »
Може ли човек да се надява на инвитро на ест. цикъл ако има мъжки фактор.Иска ми се да го предложа като вариант на доктор Владимиров ама не знам, да не прозвучи супер наивно и безхаберно.   
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #169 -: Юли 27, 2007, 14:19:42 pm »
Може ли човек да се надява на инвитро на ест. цикъл ако има мъжки фактор.Иска ми се да го предложа като вариант на доктор Владимиров ама не знам, да не прозвучи супер наивно и безхаберно.   
Икси според мен е варианта.
Според мен шанс има.
Факт е, че Ин витро на ЕЦ ще е все по-честа практика.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #170 -: Юли 27, 2007, 14:39:07 pm »
ИКСИ имах предвид да,ама не трябват ли повече яйцеклетки,виждам ,че повечето момичета са стимулирани макар проблема да е при партньора.Аз съм на 38 години,идеята за естествен цикъл дойде след изследването (инхибин , който е 80.64)т.е съхранен яйчников резерв,дали не мога да се обоснова с това.Чудя се защо не се толерира много това да се пробва на ЕЦ.Със сигурност трябва да си много по-точен и концентриран , когато разполагаш само с една яйцеклетка.
Много успешни забременявания желая на всички,каквито и да са!!!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #171 -: Юли 27, 2007, 14:56:53 pm »
на мен не ми провървя на ЕЦ, но пък ти можеш съвсем леко да се стимулираш 2-3 фоликула примерно.
Най-добре да го обсъдите с лекаря ти.
Не се притеснявай да говориш с Д-р. Владимиров за това. До колкото знам и той прави на ЕЦ   :)
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #172 -: Юли 27, 2007, 15:20:05 pm »
И аз съм заинтересована от инвитро на ЕЦ, тъй като не ми препоръчват блокиране на хипофизата.

ТА, поради какви причини не е желателно блокиране на хипофизата?
Не съм срещала инфо по този въпрос.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #173 -: Юли 27, 2007, 22:00:36 pm »
Може ли човек да се надява на инвитро на ест. цикъл ако има мъжки фактор.Иска ми се да го предложа като вариант на доктор Владимиров ама не знам, да не прозвучи супер наивно и безхаберно.   

Е, защо да не може? Успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #174 -: Юли 28, 2007, 09:14:11 am »
Днес вече имам повечко време и ще се опитам да преведа и да редактирам до максимум разбираемо за какво става дума

Заглавие : Инвитро оплождане при спонтанен цикъл : лесно, евтино и реалистично.
Автори : JANSSENS R. M. J.  ; LAMBALK C. B.  ; VERMEIDEN J. P. W.  ; SCHATS R. ; SCHOEMAKER J.  ;

Първият от тях, работи в Институт по ендокринология и метаболизъм,Център по IVF, към мед. университете в Амстердам
Резюме на изследването:

Резултати от инвитро оплаждане при естествени цикли при жени с тубарно безплодие в нашия Център.
Нуждаехме се от 75 менстр.  цикъла при 50 пациенти, за да извадим по една яицеклетка от всеки пациент. При 67% от тях бяха върнати успешно яйцеклетки, което се равнява 82% вероятност за трансфер при извадена яйцеклетки. 35 ембриона бяха трансферирани (бел. ред. Ако забелязвате поциентите са били 50, а 35 ембриона са трансферирани, което си е над половината от случаите)
От 35 върнати ембриона има 4 развили се бременности. 6 от пациентките са опитали 2-ри цикъл. 5 от тях са забременели, 4 са задържали бременността.
Изводът за авторите е, че инвитро при естествен цикъл е добър и постижим, при това евтин вариант зажени с тубарно безплодие.

СТатията е публикувана в списание Човешко репродуктивно здраве през 2000, брой 15, номер 2, стр. 314-318


мен лично ми харесват резултатите от втория цикъл 5 от 6, което си е над 83% вероятност за успех.


Гласувай за мен иза моето бебе инвитро на http://www.bankazaidei.com/?p=top&id=981&s=
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #175 -: Юли 28, 2007, 11:25:25 am »
Простете за въпроса ,какво значи тубарно безплодие? :oops:
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #176 -: Юли 28, 2007, 11:33:00 am »
Простете за въпроса ,какво значи тубарно безплодие? :oops:
Женски фактор - липса на тръби или запушени такива  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #177 -: Юли 30, 2007, 11:14:35 am »
Със сигурност трябва да си много по-точен и концентриран , когато разполагаш само с една яйцеклетка.

Ами да, но нали с това се занимават най-добрите лекари - Владимиров и Стаменов! При мен беше само една, но ето, че стана бебче! Тя природата си знае работата, понякога тези без стимулация (аз нямах никаква!) са по-качествени от тези, получени след стимулация. Опитай, със сигурност не е така натоварващо за организма и психиката ти!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #178 -: Юли 30, 2007, 11:52:42 am »
И аз съм заинтересована от инвитро на ЕЦ, тъй като не ми препоръчват блокиране на хипофизата.

ТА, поради какви причини не е желателно блокиране на хипофизата?
Не съм срещала инфо по този въпрос.
Тъй като общото ми състояние е лошо - имам отоци по краката и задържам течности. То при шепа лекарства сутрин и още толкова вечер е нормално да съм така. Та доц. Конова и д-р Тодорова са на едно мнение - по-добре е щадяща процедура и вливания. И съм решила и втория опит да е с лека стимулация и каквото стане - стане.
В крайна сметка е важно освен да сме мами, да сме и здрави мами.
Успех на всички опитващи на ЕЦ.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #179 -: Юли 30, 2007, 12:02:51 pm »
Много ме въодошевихте,с нетърпение чакам есента и срешата ми с доктора.Много ме притесняват стимулациите не , че не се подлагам на такива но съм с мастопатия на гърдите и миоматични възли на матката.Дано Док. да склони!