0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #140 -: Февруари 22, 2007, 16:12:33 pm »
Евро, да поясня, че тази причина беше посочена сред 10-тина и повече други потенциални причини, според мен не може да се каже, че директно високият естрадиол повишава НК. Просто ако знаеш, че имаш проблем с клетките, да имаш едно наум.
Просто ми стана интересен този факт, затова го постнах.
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #141 -: Февруари 22, 2007, 16:31:59 pm »
Мерси Фреш.
 :bighug:
Щом казваш че са десетина, значи ще питам минимум още 9 пъти  :lol:
 :balk_21:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #142 -: Април 11, 2007, 10:19:47 am »
вклячвам се и аз, тъй като мисля ,цхе ще съм полезна.
Първо да кажа,че изцяло съм съгласна с всички доводи на Лали...няма да ги повтарям.
Сега, при мен док предложи инвитро на спонтанен цикъл,доакзана овулация, хормоните са добре, имаме мъжки фактор.Всичко това + стари проблеми с кисти / хормонално зависими / изклячва стимулация.Първа пункция - голям фоликул,ниски нива на хормона,който показва дали се очаква яйцеклетка, правим пункция- няма яйцеклетка.Процедурата се прекратява и плащам само пункцията.В "мойта" клиника цената е 350лв.Не ти добавят прегледите...
Втори месец.На първи преглед един малко по-голям фоликул и три мънички.Док предлага съвсем лека стим. с хапчета.Пет дни по-късно,неочаквани резултати - по-големия фоликул нарастнал много, другите си стоят малки.На док не се харесва големия фолик и предлага прекратяване на процедурата- да спестим поредно разочарование.Плащам само един преглед 25лв
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #143 -: Май 17, 2007, 15:02:55 pm »
но засега не чувам някой във форума да е успял. Но и аз продължавам по този метод засега. Дано да се поздравим с успех!

Сессес, този постинг ще го направя специално за теб! Ами ето аз успях, от първи опит икси на ЕЦ при д-р Стаменов! Имам зад гърба си едно неуспешно класическо инвитро и провален трансфер на замразени ембриони! Знам, че паралелно с мен имаше още няколко момичета, които правеха на ЕЦ и разбрах, че освен мен има и други забременели! Може би просто не пишат тук! Така, че не се отказвай да опитваш, резултат ще има, силно вярвам в това! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #144 -: Май 17, 2007, 16:23:59 pm »
Браво Roby 4естито, нека по-4есто се слу4ва, ние също сме се ориентирали към ЕЦ макар и с донорски материал, но първо ще пробваме инсе и 4ак после икси или ин-витро
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #145 -: Май 17, 2007, 16:40:51 pm »
Роби, очаквах тази чудесна и обнадеждаваща новина!

Благодаря, че сподели, и лека бременност! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #146 -: Май 17, 2007, 16:51:03 pm »
Аз също успях почти на естествен цикъл - с 5 менопура и 5 цитротайда за контрол над цикъла. Сърдечно пропоръчвам инвитро/икси на естествен цикъл, тъй като процедурата е многократно по-щадяща в емоционално и финансово отношение.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #147 -: Май 18, 2007, 12:38:38 pm »
Марми, чудесно! :D

А би ли споделила по каква схема бяха тези препарати и колко фоликула станаха?
Благодаря ти, Бени!







Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #148 -: Май 18, 2007, 12:47:01 pm »
Роби и Марми, благодаря, че ме обнадеждихте!
Аз в момента съм в очакване след ИКСИ на естествен цикъл при Д-р. Персенска.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #149 -: Май 18, 2007, 12:48:35 pm »
 :bighug:
Диде, дано да успеете сега!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #150 -: Май 18, 2007, 13:48:57 pm »
Роби и Марми, благодаря, че ме обнадеждихте!
Аз в момента съм в очакване след ИКСИ на естествен цикъл при Д-р. Персенска.

Стискам ти палци много! Ами аз все си мисля, че понеже няма такава здрава хормонална намеса като при другото инвитро, организма по-лесно си приема това, което той сам си е "произвел", поне за мен това май също беше от значение.. Освен това д-р Стаменов ми каза "с тази лигавица, която направи и качеството на ембриона шансовете ти се доближават почти до класическото инвитро". Така, че Диди, както стана ясно, понякога една яйцеклетка=един ембрион=едно бебче! Искрено ти пожелавам същото уравнение!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #151 -: Май 18, 2007, 14:31:38 pm »
Диде, имаш силно стиснати палци и от мен!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Фреши, при мен ситуацията беше следната - преглед на 6-я ден от цикъла - един фоликул, нормална лигавица. Същия ден започнахме с по 1 менопур на обяд и 1 цитротайд вечер. И двете се бият подкожно в корема и след показно от акушерката си ги боцках сама в къщи.  На 7 ден - същото. На 8-я ден имах 3 фоликула  8O . /За сравнение ще кажа, че при предишното ми инвитро май 2006 след 26 пурегона и над 20 меногона пак имах 3 фоликула/. 8-ми ден - отново 1 менопур + 1 цитротайд. 9-ти ден - 2 менопура + 1 цитротайд. 10-ти ден - само 1 цитротайд. 12-ти ден пункция - 2 хубави яйцеклетки. 15-ти ден - трансфер на 2 надупчени с лазер ембриона. За жалост се е захванал само един  :( . Цялата тази стимулация се наложи, тъй като през февруарския ми цикъл на 10-я ден яйцеклетката вече беше презряла и док. реши, че трябва да има някакъв контрол над цикъла.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #152 -: Май 18, 2007, 15:15:10 pm »
Честито мили момичета  :D :D :D Стискам палци всичко да е наред и да се радвате на сладки бебчета  :crossfingers: yahoo_17 :bighug:
Вие давате надежда на много други тук  :)
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #153 -: Май 18, 2007, 15:18:46 pm »
Благодаря ви, момичета!
Дай Боже повече положителни тестове да има :D
Аз също съм на мнение, че при ЕЦ нещата се случват по-близко до реалността и  това ми давам повече надежда.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #154 -: Май 18, 2007, 15:38:13 pm »
Марми, благодаря много за инфото - звучи добре :D

Роби, при хора с имунологични проблеми стимулацията влошава нещата.

Диди, стискам ти сиииилно палци!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #155 -: Май 18, 2007, 16:32:11 pm »
Марми, благодаря много за инфото - звучи добре :D

Роби, при хора с имунологични проблеми стимулацията влошава нещата.

Диди, стискам ти сиииилно палци!

Фреши, ами аз съм от тях (писах за това в темата за НК клетките...), само дето при опита ми миналата година си нямах идея, че имам такива (щитовидната жлеза и тогава беше под контрол), а тогавашната ми лекарка не беше и чувала за НК клетки.....
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #156 -: Май 18, 2007, 17:25:27 pm »
Roby, Marmi, честито!Много обнадеждаващо действате!
Диана, пожелавам ти много, много късмет! :D
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #157 -: Май 18, 2007, 17:49:13 pm »
Честито на успелите момичета!!!  :D Лека бременност!!! Благодаря ви, че ни вдъхвате надежда!
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #158 -: Юли 15, 2007, 12:24:38 pm »
   Момичета,много съм обнадеждена,след като прочетох темата.Досега не бях срещала тази"опция" и мисля че,ако мога да пробвам този вариант ,ще е добре,по ред съображения ,които изтъквате.
   Марми ,Роби,радвам се за вас,вие  ми давате надежда!Желая ви най-сладките бебчета!
   Две думи за нас :ние сме с мъжки фактор,показателите на спермограмата са много ниски,аз все още нямам почти никакви изследвания,т.е.,засега(а и за в бъдеще,надявам се )нямам проблем.Искам да ви попитам какви изследвания трябва да си направя за да се види дали процедура на ЕЦ е добра за нас?От написаното виждам че хормоните са важни и проследяването на овулацията(т.е.наличието на такава).А трябва ли да правя цветна снимка?Има ли други изследвания ,които е желателно да се направят и в каква последователност?
  Благодаря ,и успех!
   
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #159 -: Юли 15, 2007, 13:06:37 pm »
Хормоните са важни, за теб, цветна снимка не съм сигурна дали е задължително ако няма да правите инсе а направо сте се ориентирали към ин-витро/ икси, при мен цветна снимка се наложи, защото ний решихме да пробваме първо с инсе
Успех Svejo
Както и на вси4ки пробващи и 4акащи за резултат моми4ета :goodluck:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!