0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #40 -: Януари 23, 2007, 12:19:54 pm »
Аз също съм с един яйчник и ендометриоза на другия. с конски дози лекарства образувам най-много по 2 яйцеклетки, затова съм решила сега да пробвам икси на естествен цикъл - да видим дали ще се получи. Успех желая на всички!!!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #41 -: Януари 23, 2007, 12:36:15 pm »
Моята мисъл беше, че трябва да се пробва. Ако протичат добре нещата и се стига до трансфер на качествен ембрион, аз лично не бих се подложила вече на тежка стимулация.
Ще кандидатствам за лекарства към ЗК, но все към естествено или леко стимулирано икси ме тегли. В крайна сметка, разбира се, лекарят е този, който следва да предложи най-доброто решение, а ние сме тези, които ще го приемем или не. Всичко има своите плюсове и минуси. Не знам кое е по-доброто, но мисля да се пробвам, определено.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #42 -: Януари 23, 2007, 12:42:44 pm »
Много интересни мнения. Явно наистина е строго индивидуално за отделния организъм. Не видях някой да пише, който е успял. Аз съм решила вече да опитам на естествен цикъл - ще видим как ще продължа. Моля се в крайна сметка да успеем, знаете колко е тежко всичко това. Дано някой успял да пише, за да вдъхне повече кураж!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #43 -: Януари 23, 2007, 12:54:13 pm »
Успех, sesses!
Най-важното е да вярваш на лекаря си и на начина, който си избрала и да имаш мъничко късмет!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #44 -: Януари 23, 2007, 12:55:44 pm »
Тук обаче следва да допълня, че ако се прави предхождаща процедура, напр. ко-култивиране на ембриони, по-добрият вариант е да има повече яйцеклетки, което пак води до сериозната стимулация.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #45 -: Януари 23, 2007, 13:07:16 pm »
Аз също съм избрала инвитро на естествен цикъл и мисля да карам така до като стане :D
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #46 -: Януари 23, 2007, 15:14:04 pm »
Здравейте момичета, искам и аз да се включа в темата понеже и на мен ми предстои ИКСИ(ще сменям подфорума ... :) ), като споделя че и мен доста ме  е страх от стимулацията. Просто съм възпитана в "респект" към хормоните. Майка ми винаги ми е казвала, че хормоните не са шега работа, затова си ме е страх и не ми се иска току така яко да ги разбъркам заради стимулацията. Още повече че са ми супер в момента и винаги са ми били, не съм имала някакави сериозни проблеми, като се изключи 1 път задържан фоликул - минал и заминал. Ние сме с тежък мъжки фактор, но вече имаме подобрение след операцията от варикоцеле. За съжаление обаче май няма да ни стигнат показателите за инсе. Но знае ли се ? Още вярвам
Ето сега се връщам от преглед и док. пак ми казва: много съм доволен от това, което виждам-има си фоликул, след 2 дни ще е овуто.
Мисля следващия път като отида да обсъдя варианта за някаква супер лека стимулация или дори без, защото разсъждавайки в духа на Лекси при неуспех от стимулираното икси освен, че се разделяш:
1. с доста тлъста сума ( и за 8000лв са ми казвали)
2. с доста яйцеклетки, 10-15 яйцеклетки отделяш горе долу за 1 г. на естествен цикъл
3. с нормалния си МЦ - при тоталното объркване на хормоните.

Имам приятелка, която буквално се "бухна"  в 1вото икси: без да обмисли вариант за подобряване на спермограмата, без да проучи по-добре лекаря си (прави го при Тодорови  :( ) и самата процедура. Резултатът бе множество яйцеклетки (над 15) и ...хиперстимулация, болница, усложнения, (че и трансфер й направили ) и месеци наред кръвотечение през 5 дни , което с нищо не могат да спрат.
Вярно е че стимулираното икси е доста по-успеваемо, но не и  "полезно" за организма и то май доста по-малко отколкото се признава.
Не забелязах обаче да има момичета, които да са пробвали на ест. цикъл - то за да видиш дали нещо става трябва първо да опиташ.
Офф извинете че толкова дълго се получи, ама като започна ...не мога да спра... :D  Късмет на всички, който и вариант да изберат...  :crossfingers:
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #47 -: Януари 24, 2007, 09:47:05 am »
Аз също съм избрала инвитро на естествен цикъл и мисля да карам така до като стане :D

Диана, извинявай ако греша, но съм с впечатление, че си от Варна. Ако е така, къде ще правиш инвитро на естествен? На мен ми казаха, ако искам на естествен, да търся къде другаде да го правя, не и в АГ Варна. Имало ниска успеваемост и не можел да се контролира процеса.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #48 -: Януари 24, 2007, 11:19:01 am »
Аз също съм се насочила към ин витрото на естествен цикъл. Още ноември почнахме да се подготвяме, и на 12ия ден от цикъла уж се видя хубав фоликул. На следващия ден обаче изследвах естрадиола и се оказа изключително нисък, което веднага показа, че фоликулът не е качествен, и ин витро процедурата за конкретния цикъл отпадна. Декември пък овулацията беше след като д-р Стаменов и екипът му бяха вече в отпуска, и се наложи да пропуснем. Стаменов казва, че няма пречки да продължим с опитите за ин витро на ест.цикъл, въпреки първоначалния неуспех, така че продължаваме с пълна сила! Между другото, според мен разходите по ИВ на ест.цикъл са следните:
- ако се прекрати преди пункцията (както в моя случай) - 30-60лв в зависимост от броя на прегледите и изследванията на естрадиол
- ако се направи пункция без трансфер (поради липса на оплождане или некачествена извадена яйцеклетка) - 200-300лв заради цената на упойката
- ако се стигне до трансфер - около 1200-1400лв
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #49 -: Януари 24, 2007, 15:44:41 pm »
Желая ти успех Grizkata! Аз също започвам дано всичко да е ок. На какво по принцип се дължи по принцип ниските стйности на естрадиола?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #50 -: Януари 24, 2007, 17:00:35 pm »
Стискам ви палци на всички, момичета! Дано докажете, че инвитрото на естествен цикъл има висока успеваемост ;) Чакам добри новини, защото и ние, ако до на лято не стане нашето малко чудо, може би ще пробваме този метод.


Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #51 -: Януари 24, 2007, 17:59:04 pm »
Желая ти успех Grizkata! Аз също започвам дано всичко да е ок. На какво по принцип се дължи по принцип ниските стйности на естрадиола?

Мии... моята теория е, че на ниско ЛХ  :? Около овулация ЛХ се вдига рязко и предизвиква узряването на фоликула, с което започва да се отделя много естрадиол. Когато естрадиолът е нисък обаче, освен че фоликулът е некачествен и трудно се пука, поради което може да се получи задържане. Хубавото е, че това може да е абсолютно инцидентна ситуация, но може и да е перманентно  :? Да се надяваме, че първото  :lol:

Моля ако съм писала пълни глупости по-горе да бъда извинена и опровергана културно  :lol:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #52 -: Януари 24, 2007, 19:52:57 pm »
...Диана, извинявай ако греша, но съм с впечатление, че си от Варна...
грешиш, от софия е :D


Цитат
...къде ще правиш инвитро на естествен?
при стаменов :D

диде, сори че се намесвам ма много се бавиш с отговорите бе :kiss:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #53 -: Януари 25, 2007, 09:11:10 am »
Благодаря, Лили!
И се извинявам, че не погледнах профила, преди да пиша  :oops:
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #54 -: Януари 25, 2007, 12:32:33 pm »
Гризка, би ли ми казала дали д-р Стаменов сам ти предложи този вариант или ти го избра? Защото и аз ще правя икси при Стаменов и исках като начало да пробвам на естествен цикъл или нещо леко.
Още съм в процес на проследяване и нещата изглеждат добре, затова мисля в понеделник да обсъдим възможните варианти, стига да има удачни за моя случай.
благодаря ти предварително за отговора.  :)
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #55 -: Януари 25, 2007, 13:20:45 pm »
Илианче, аз бях тази, която поде инициативата за ест.цикъл. Мисля, че сред специалистите този метод се води нещо като "алтернативна медицина в АРТ"  :lol: и за това не го предлагат много много. Аз започнах чрез "подпитване" - дали е подходящо в моя случай, какво да очаквам, той дали би се съгласил да пробваме... И накрая му казах, че избирам този метод. Радва се, че има желаещи и за този метод, но непрекъснато предупреждава за ниската му успеваемост, и е прав. Човек трябва да знае какво да очаква, макар и да тръгва с оптимизъм.

Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #56 -: Януари 25, 2007, 14:41:17 pm »
Благодаря ти за бързия отговор, Гризка. И аз мисля да направя като теб- в смисъл да го подпитам какво що може да се направи.
Заради стимулацията не мога и не мога да се реша и това е! А не ми се ще да правя нещо едва ли не насилствено, защото няма да се получи.
Иска ми се отначало да се пробваме с нещо по-леко, пък като не стане да мислим за по-тежките варианти.
Ти кога смяташ пак да пробваш?
Стискам ти палци! Може пък ние да основем нова групичка- на забременелите на ест. цикъл.
Ей сега се рових из статиите в Зачатие и ви пействам тук една извадка за перспективите в АРТ методите. Дано ви прозвучи стимулиращо в емоционален план  :D :
  Заключение

През следващото десетилетие голяма част от проблемите на технологиите за асистирана репродукция ще бъдат разрешени. Ще се въведат нови растежни среди и методи, подобряващи съществено имплантацията. Ще се оптимизират методите за преценка на качествата на яйцеклетката, ембриона и рецептивността на маточната лигавица. Фертилизационният и имплантационен индекс при технологиите за асистирана репродукция ще се изравнят с естествения – 60-70%. Ще отпадне необходимостта от контролирана овариална хиперстимулация (КОХ), освен при желание за близнаци. Ще се въведе предимплантационната генетична диагностика, клонирането, криопрезервацията на яйцеклетки и яйчникова тъкан и ин витро матурацията на фоликулите. Генното инженерство и клонирането при човека, след законово регламентиране, ще открият нови перспективи пред човечеството.


проф. И. Козовски, доц. В. Маркова, доц. М. Андонов


Ето виждате, че тенденциите са да отпадне стимулацията.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #57 -: Януари 25, 2007, 15:08:28 pm »
Момичета, статистиката си е статистика, но през личната гледна точка на всеки, нещата стоят различно. Например, по статистика успеваемостта на класическо ин-витро/икси е 5%.
В тази връзка, Уайт, си мисля, че ако човек има имунологичен проблем, който не позволява имплантация /което е рано да се каже, че е случаят при теб - само два опита и все пак серизоен мъжки фактор/ - не смяташ ли, че ако ти върнат 6 ембриона или пък един - все тая.

После - инсеминацията като е с докъм 15% успеваемост, защо я правим?

Иначе и на мен ми каза Док за пациентка, която след 2-3 класически ИКСИ направила на спонтанен и за всеобщо учудване се получило, но може да е същата жена, за която казва Галя в началото.
Благодаря ти, Бени!







Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #58 -: Януари 25, 2007, 15:18:03 pm »
Ами Илианке, вече не смея да прогнозирам, че все ми се провалят плановете, но принципно няма пречки да започнем и още на следващия цикъл  :lol: За групичката - би било супер, но да не говорим гръмки думи предварително. Желая успех на всички!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #59 -: Януари 25, 2007, 15:39:07 pm »
Желая ти от все сърце плановете ти този път да не се провалят и всичко да завърши успешно.
 :crossfingers: :balk_602:
Аз смятам да започна възможно най-скоро, след като обсъдя нещата с док в понеделник. Дано всичко е наред и да се е спукал фоликула.  :)
И още нещо да попитам относно ЛХ-то и естрадиолът: дали в същия цикъл,който отпадна заради ниския естрадиол беше изследвала ЛХ и естрадиол на 3-ти ден и  с какви стойности бяха? Питам те защото при мен на 3-ти ден естрадиолът е добре (в средата), но ЛХ малко ниско. Стаменов каза,че не е притеснително. Та затова исках, ако ти си пускала на 3-ти ден, да видя има ли някаква зависимост.
Извинявай ако те притеснявам с многото ми въпроси.