0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #60 -: Януари 25, 2007, 15:50:21 pm »
  А какво всъщност би трябвало да означава ниското ЛХ? И на мен ми е ниско.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #61 -: Януари 25, 2007, 16:40:59 pm »
Ха, Солейче ние си пишем успоредно в две различни теми.  :D
За съжаление обаче и аз търся отговора на въпроса. Моето ЛХ е 3.47  и док каза, че не е толкова ниско и не се притесни. 
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #62 -: Януари 25, 2007, 17:18:38 pm »
  Твоето не е ниско, не се притеснявай излишно. Нещо изчезна Денис, че да ни светне по въпроса.
 
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #63 -: Януари 25, 2007, 17:42:30 pm »
Абе то всъщност според мен има значение дали ЛХ е направило достатъчен пик, за да предизвика овулация... Ама може би има връзка и с това каква първоначална стойност е имало. Но твойто не е ниско, освен това си имала достатъчен естрадиол. Мойто беше по-ниско, не помня колко точно, и Стаменов също не се притесни особено.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене ц
« Отговор #64 -: Януари 25, 2007, 18:57:13 pm »

Иначе и на мен ми каза Док за пациентка, която след 2-3 класически ИКСИ направила на спонтанен и за всеобщо учудване се получило, но може да е същата жена, за която казва Галя в началото.

Момичета, статистиката си е статистика, но през личната гледна точка на всеки, нещата стоят различно. Например, по статистика успеваемостта на класическо ин-витро/икси е 5%.
В тази връзка, Уайт, си мисля, че ако човек има имунологичен проблем, който не позволява имплантация /което е рано да се каже, че е случаят при теб - само два опита и все пак серизоен мъжки фактор/ - не смяташ ли, че ако ти върнат 6 ембриона или пък един - все тая
 


МНЕНИЕТО ТИ Е ПОГРЕШНО И ЛИЧНО.
ПО СВЕТА УСПЕВАЕМОСТА НА IVF ИЛИ ICSI Е МЕЖДУ 40-50 % С МЪЖКИ ФАКТОР
ОСТАНАЛИТЕ 50% СЕ РАЗДЕЛЯТ КАКТО СЛЕДВА:
5% Хидросалпингс,Цервикален фактор,Миоми,Ендометриозни полипи и т. н.
20% С ИМУНОЛОГИЧЕН И ГЕНЕТИЧЕН ПРОБЛЕМ.
И само 10 до 15 % са необясними причини.
Когато в България  дават НА IVF ИЛИ ICSI,  МЕЖДУ 15-20 % ШОК за света   естествено ,че естесвения цикал е най-доброто 8%
 
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 00:43:19 am от BENJI »
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #65 -: Януари 30, 2007, 14:53:23 pm »
ехо има ли които са започнали процедури по инвитро/ICSI на естествен сега? Аз започнах със следенето на фоликулите.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #66 -: Януари 30, 2007, 15:05:42 pm »
Успех sesses! Аз току що преминах процедурата. За жалост яйцеклетката се е спукала при иксирането. Малшанс. След 3 седмици ще опитам отново.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #67 -: Януари 30, 2007, 15:11:52 pm »
Марми, къде се иксира?
Успех следващия път  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #68 -: Януари 30, 2007, 15:19:02 pm »
Как така се спука, marmi? Не бях чувала такова нещо. Колко голям беше фоликула, когато го извадиха? Боли ли ваденето? Може ли с местна упойка? Дано успееш следващия път!!!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #69 -: Януари 30, 2007, 15:20:43 pm »
Благодаря Grace! При д-р Стаменов правихме опита. Много съм доволна от него и целия екип.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #70 -: Януари 30, 2007, 15:24:52 pm »
Sesses, благодаря и на теб за пожеланието. Нямам идея как точно се е спукал. Док ми каза по телефона, че за съжаление се е случило така. Не съм питала за размера на фоликула при пункцията. Не болеше, защото бях с упойка, но мисля че може и без упойка ако ти искаш да бъде така. Успех и на теб!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #71 -: Януари 30, 2007, 17:38:52 pm »
ехо има ли които са започнали процедури по инвитро/ICSI на естествен сега? Аз започнах със следенето на фоликулите.
Привет Sesses, и аз съм на такъв етап. Ще опитваме ИКСИ на естесвен цикъл другия месец! Успех на теб! :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #72 -: Февруари 01, 2007, 12:20:35 pm »
Успех на момичетата, които са стартирали процедурата!
Бих искала да ви попитам иксито на ЕЦ като почивка след стимулирано ли го правите или направо започнахте с нестимулираното?
Много късмет и успешен финал на всички!!!!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #73 -: Февруари 01, 2007, 12:49:42 pm »
Бенджи, не ти разбрах много смисъла на постинга?
И разбира се, че мнението ми е лично - някой да изказва чуждо мнение?

Ето личната ми статистика: две иксита със стимулация - едното по класически протокол, прекратено поради висок естрадиол, и другото - с кломифен цитрат - не се пунктира качествена яйцеклетка. Две иксита на естествен цикъл - два транфера на прекрасни ембриончета.
Значи - 0% успеваемост със стимулация и 100% ОК поне до трансфера включително на естествен.
Като в скандинавските страни връщат по 1 ембрион, горе долу излиза все едно съм направила два класически опита там, избрали са ми един хубав ембрион и са ми го върнали.

И понеже заради неизяснения стерилитет вероятно и в естествени условия става същото, поне разбрах, че не става с икси, с малко средства и без да си навредя на организма, а можех да го разбера и след два класически опита.

Според мен има случаи, в които има резон да се пробва на естествен цикъл. Моите планове са да продължавам пак така да опитвам.

На който не му пречи стимулацията, да си пробва класически вариант - наистина е по-висока успеваемостта в общия случай.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене ц
« Отговор #74 -: Февруари 01, 2007, 13:17:35 pm »
Успеваемостта на естествен цикъл е много ниска 8%-10%.
При пунктиране на фоликулите разчитаме на 1 или 2 яйцеклетки.
Въпрос ???
Колко прекрасни ембриончета са ти избрали ???  8O
С какво качество ???
Имали ли са избор ???
До колкото си спомням имаше и НК клетки !!!
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 00:20:22 am от BENJI »
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #75 -: Февруари 01, 2007, 13:47:01 pm »
Да де, има НК клетки.
Не са ми избрали, а ембрионите бяха с отлично качество и двата пъти - т.е. все едно е имало избор и са ми избрали, това исках да кажа.
Моята теза беше, че при неизяснен стерилитет статистиката дава успеваемост 5%. Ти явно казваш 10%, но така или иначе, няма много разлика от успеваемостта при естествен. Т.е. нямам големи пропуснати ползи от това, че съм пропуснала стимулацията, от статистическа гледна точка.
Нещо ми се струва, че или ти не ме разбираш, или аз теб, или и двете :lol: Но няма значение, нали всеки си казва мнението.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #76 -: Февруари 01, 2007, 15:38:12 pm »
Съжалвам, че се намесвам във вашия спор, но съм съгласна с Фреш.  :P Не знам дали си даваме сметка колко са опасни хормоналните стимулации.. А в крайна сметка организма си знае работата, самия факт, че при ЕЦ качеството на ембрионите ти е било по-добро отколкото при стимулация!!! Мисля си, че на ЕЦ е най-добрата комбинация, от една страна организма сам произвежда фоликулите, а после се намесва медицината, за цената да не говорим  8O
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #77 -: Февруари 01, 2007, 15:46:07 pm »
Фреши, аз пак да си кажа - според мен ключът се крие точно в думичките "два транфера на прекрасни ембриончета". Това са ти казали, а как е било всъщност?
Не ме обвинявайте за скептицизма и съмненията. Аз също имах "прекрасни" трансфери и още по-прекрасни ембриони, но пак си пиша във форума за АРТ :(
Важното е да се намериш своя верен път, независимо от % успеваемост.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #78 -: Февруари 01, 2007, 16:46:05 pm »
Уайт, колкото може медицината да каже, толкова казва. Могат да ти кажат и покажат на снимка на колко се е разделил, тъничка ли е обвивката, има ли фрагментации.
Ти не вярваш ли на лекарите, като ти оценяват ембриона?

Друг е въпросът, че хубав ембрион не е гаранция. Точно това започва да ме притеснява, явно не става имплантация и това е, а лекарите там не могат да направят почти нищо.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #79 -: Февруари 01, 2007, 17:44:48 pm »
Фреши, опитвам се да вярвам, но с всеки опит става все по-трудно. И на мен ми показаха прекрасни ембриони, като тези от сайтовете на клиниките, все в графата "идеални". И лигавицата - идеална, и хормоните, и мечтите, а накрая все плача. :(
Иска ми се един път поне финалът да е идеален.
Продължавам да се боря по своя си начин, дано съм налучкала пътя.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери