0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #100 -: Февруари 04, 2007, 21:12:38 pm »
Добре,де Лекси,ама при нас обясниха друго.Ние бяхме за инвитро.Двата фоликула се пукнаха преди пункцията,така че останаха само 2 яйцеклетки.Когато отидох да ми кажат има ли оплождане ми казаха,че материала от мъжа бил толкова лош,че за малко да преминат към ИКСИ,но като обработили спермитата с нещо специално яйцеклетките все пак се оплодили и не се наложило ИКСИ-то.От това обяснение излезе,че в случай че не се бяха оплодили яйцеклетките с обикновено инвитро са щели да ги иксират.Даже ми търсили телефона да ме питат дали съм съгласна.Като че ли би имало жена която няма да е съгласна.
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #101 -: Февруари 04, 2007, 23:47:55 pm »
Лекси, мисля, че имаш право, след пункция, яйцеклетката се денудира когато е за икси, поради тази причина на снимка под микроскоп се разграничава осезаемо  оплодена  чрез  IVF  и  ICSI  яйцеклетка.  Все пак трябва да отдадем заслуженото и на ембриолозите- чрез своите действия и майсторство  се стига до ЕТ.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #102 -: Февруари 04, 2007, 23:54:07 pm »
НДК и аз съм се доверила на Стаменов  :D Напълно подкрепям мнението ти за него  :D Попаднали сте на точният доктор  :D Аз вярвам, че с негова помощ ще стигнеме до заветната цел  :D

lb2f
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #103 -: Февруари 05, 2007, 09:48:00 am »
Лекси, може по принцип - т.нар. rescue icsi, ама си е доста рисковано, иначе се пробва при нужда.
Благодаря ти, Бени!







Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #104 -: Февруари 05, 2007, 10:17:03 am »
Тачева ми каза, че не може от което си правя извода, че и да е възможно е мн. рисковано и не си струва.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #105 -: Февруари 05, 2007, 12:27:44 pm »
Лекси, може по принцип - т.нар. rescue icsi, ама си е доста рисковано, иначе се пробва при нужда.
Фреши какво представлява това rescue icsi?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #106 -: Февруари 05, 2007, 13:01:24 pm »
Ами ако не се оплоди с ин-витро, в последния момент да я иксират, но наистина е много рисково - но все пак последен шанс. Нямам представа в колко от случаите се получава.
Благодаря ти, Бени!







*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #107 -: Февруари 05, 2007, 14:06:36 pm »
като чета всичко това - чудя се дали да не си спестя парите за лапаро и да пробвам ин витро на ЕЦ..
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #108 -: Февруари 05, 2007, 14:58:35 pm »
като чета всичко това - чудя се дали да не си спестя парите за лапаро и да пробвам ин витро на ЕЦ..
Каква цена ти искат за лапарото?
Икси на ЕЦ излиза май около 900 лв.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #109 -: Февруари 05, 2007, 15:31:42 pm »
Аз не виждам връзката между инвитро на ЕЦ и лапарото... Не може едното да замени другото според мен. Лапарото е с диагностична и/или лечебна цел, а ин витрото има за цел да "заобиколи" съществуващите проблеми и да доведе до бременност. Верно, и от него могат да се правят изводи за състоянието на репродуктивната система, но само косвени. Ако примерно имаш проблем с тръби, сраствания и пр, при лапарото лекарят може да се опита да отстрани проблемите; докато ако се направи ин витро, проблемът си остава, дори и да се стигне до успешна бременност.

Рошко, ти с каква цел ще правиш лапаро?
*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #110 -: Февруари 05, 2007, 16:28:08 pm »
прави сте, разбира се, че са две различни неща, но и аз вече не знам какво да правя. цветната снимка показва една запушена и една тръба която пропуска, правих след това две хидротубации, сега си мислех за лапароскопия като последното нещо което ще правя.... Един гинеколог /просто исках да сверя мнения/ пък като ми видя снимката ми каза че съм имала хидросалпингс - как разбра не знам.. Сега на 24 за пръв път ще ходя при Стаменов и  разчитам той да ме насочи. А и имам и едно неуспешно инвитро, обаче стимулацията хич не ми подейства добре.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #111 -: Февруари 05, 2007, 20:35:56 pm »
Рошко,
хидросалпингса свежда шансовете за успешно забременяване почти до нула. Ако има съмнение е по-добре да направиш лапаро, така ще си сигурна. Пък и ако имаш една пропускаща тръба, а хидрото е на другата, имаш реален шанс, след отстраняването на хидрото да забременееш по естествен начин. Това е моето мнение.
Насочила си се към най-добрият доктор. Успех!

lb2f
*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #112 -: Февруари 05, 2007, 20:56:06 pm »
Благодаря. Успех на всички!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #113 -: Февруари 06, 2007, 09:27:25 am »
Лапарото наистина има и за цел да види "дали там вътре" всичко е наред :) На мен например ми отстраниха 3 миомни възелчета, за които изобщо не съм предполагама, че съществуват, но при една бременост биха били проблем.....
Аз съм сигурна, че д-р Стаменов ще ти даде най-правилен съвет! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #114 -: Февруари 08, 2007, 10:12:53 am »
Здравейте отново. Аз този месец пропуснах. Не се стигна до пункция. Левият ми яйчник е зад матката и не се достига лесно. Дано другия месец имам фоликул в дясно. Беше ми мъчно, но сега чакам пак. Как са другите момичета, които са на естествен цикъл? Дано някой да успее. Дано всички да успеем :)
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #115 -: Февруари 08, 2007, 10:17:33 am »
Здравейте отново. Аз този месец пропуснах. Не се стигна до пункция. Левият ми яйчник е зад матката и не се достига лесно. Дано другия месец имам фоликул в дясно. Беше ми мъчно, но сега чакам пак. Как са другите момичета, които са на естествен цикъл? Дано някой да успее. Дано всички да успеем :)
Съжалявам Сесес, дано другия месец успееш! Това с ЕЦ май е голямо тото, то не че другото не е ама ще опитваме какво ще правим!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #116 -: Февруари 08, 2007, 18:15:01 pm »
здравей,
къде правиш инвитро на естествен цикъл,успех следващия път
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #117 -: Февруари 09, 2007, 15:33:32 pm »
Сесес, така е миличка, и на мен ми се е случвало. Поне нищо не губиш, освен 1 месец (но пък можеш да си опитваш естествено) и някой лев аз УЗ.
Аз този месец си канцелирах часа, мисля да ходя на ски :D Другия ще дерзая пак :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #118 -: Февруари 09, 2007, 16:12:39 pm »
Няма ли да пише някой успял?  :(
Ски е супер :) Браво. Всеки спорт е супер, особено за нервите :)
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #119 -: Февруари 10, 2007, 18:59:52 pm »
ами хайде и тук да напиша - и аз съм по естествените цикли. Ако има нещо по-така, ще разказвам :-) За сега имам един изпуснат фоликул поради късното начало на следенето - по моя "заслуга". Този месец трябва да се таймираме по-добре. Почваме следенето от другата седмица. Рапорт даден!