0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #200 -: Септември 13, 2008, 20:57:16 pm »
И аз се ориентирам към ИКСИ на ЕЦ. Знам всички недостатъци на процедурата, свързани най-вече с ниската успеваемост, но не мога да пренебрегна факта, че при стимулация се оплождат повече яйцеклетки, отколкото се използват  :?. Знам, че моите съображения ще ви се сторят прекалени, но не мога да се примиря, че ще се оплодат примерно 5-6 и само 2-3 ембриона ще се трансферират  :(. Това за мен това са потенциални дечица, на които не се дава шанс да се родят  :(
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #201 -: Септември 13, 2008, 21:52:14 pm »
Мога ли и аз да се включа- на мен д-р Владимиров  предложи  да опитаме  най -напред с инвитро  на ест цикъл /всъщност  от първите прегледи нещо не беше ме разбрал и  останал с впечатление, че искам инвитроо на ест цикъл и беше ми сложил такъв картон в папката /-и сега  да опитаме така.Препоръча ми  я като по лек метод  ,и  по отношение  на финансовата страна.
 Не сме обсъждали  дали ще е с лека стимулация и т.н....

Наблюдавал  ме е  няколко месеца  през които опитвахме с кексене -фоликуметрия -предписа ми клостил * прегнил-настъпва ову,но без  :bfp:. Уж няма причина ,за да  не се получвават нещата-спермограмата  е добра/не абсолютно  идеална,но д-ра каза че  не е проблем/ ,при  мен- поликистозни яйчници и хашимото.

Искам да попитам  не е ли по-удачно първо да пробваме  с инсеминация?
 Не срещнах мнения за потвърждаване на успеваемостта на инв на ест  цикъл ?
Чудя с е  какво да реша?Ще разговарям  с д-ра  естествено ,но  чрез вашите мнения  е по -лесно  :bighug:
« Последна редакция: Септември 13, 2008, 22:08:09 pm от nimika »


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #202 -: Септември 13, 2008, 23:01:06 pm »
На твое място бих пробвала 1-2 инсета преди ин витро. Струват по-малко, успеваемостта е по-малка,НО е по-естествен начин и не е за пренебрегване щом нямате сериозни проблеми.
Успех каквото и да решиш!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #203 -: Септември 14, 2008, 12:11:30 pm »
mira_mimi -успех и теб  :)

Все пак искам по побутна темата -ако има   момичета правили инвитро на ест цикъл в по скоро време -да се  включат с мнения и отзвуци -не намирам много  мнения по въпроса ,така че ще ми е полезна информацията  ви.


*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #204 -: Септември 14, 2008, 12:23:24 pm »
Мисля, че вече почти всичко е казано. Само за окуражаване мога да споделя, че правих инвитро с лека стимулация и сега се радвам на прекрасния ни син, който вече е на 7 месеца. Скоро смятаме пак да опитаме.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #205 -: Септември 14, 2008, 13:09:33 pm »
Благодаря, че сподели.
Надявах се повече момичета да са успяли на естествен цикъл и да споделят. Но може би не е така и успеваемостта  си остава прекалено ниска.
Успех ти желая и при следващия опит.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #206 -: Септември 14, 2008, 18:30:00 pm »
sesses,не се страхувай!
съветвам те да направиш матурация.
ти към коя клиника си се насочила?

Ин Витро  матурация няма много голяма успеваемост. :ask:

След първата си процедура при д-р Владимиров той предложи да направим втора - Ин Витро матурация.
Но точно поради ниската успеваемост а също, че е  сравнително нов метод, който се прилага в Бг. аз се отказах.

Разбира се, това беше моето решение.  :idea:
Най-добре е да се довериш на лекаря, който си избрала!


При д-р Стаменов забременях на  втората процедура, първата също беше с по-лека стимулация но за съжаление неуспешна.

Желая ти успех sesses и не се страхувай ( както ти е писала klio ) !  :sunshine:


каква е разликата м/у инвитро матурация и класическо инвитро /пункция и ембриотрансфер/  :oops:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #207 -: Септември 15, 2008, 09:56:23 am »
Здравейте момичета,

част от вас ме познават от форума, други не, преминах през много проблеми, толкова много, че имах чувството, че край нямат - все нови и нови неща се появяваха, все проблемите ставаха по - зле и като че ли все моята улица беше пуста, празна, без надежди, без мечти.... Истината е, че почти не вярвах, че ще успея, но истината е, че в момента чакам моето бебче, точно от инвитро на ЕЦ. Това беше моя 3-ти опит. Благодаря на Господ, за това чудо, което ми изпрати, благодаря на моя лекар, благодаря на моя мъж, на моето семейство, на момичетата от Зачатие....
Исках да напиша моята история, и дай Боже, ще го направя, но когато моето слънчице се появи на бял свят.
Пожелавам на всяка от вас мили момичета, да успеете да сбъднете свояте дългоочаквана и изстрадана мечта, да усетите живота във вас, да прегърнете малкото същество...! Дано пътят ви е по - кратък и много сладък!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #208 -: Септември 15, 2008, 10:02:30 am »
 Ванина, прегръщам те и ти стискам палци!!! Нека срещата с малкото ти съкровище бъде безпроблемна и незабравима!!! Желая ти късмет!!!


Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #209 -: Септември 15, 2008, 12:12:10 pm »
Ванина честито ти малко чудо и очакваме с нетърпение след време да разкажеш историята си! Сподели при кой лекар стана това?
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #210 -: Септември 15, 2008, 13:19:48 pm »
Честито Ванина! Радвам се, че си успяла и ти желая лека бременност до края.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #211 -: Септември 15, 2008, 13:48:59 pm »
Честито,мила Ванина.Много ме радва твоят успех,защото предложението на моя доктор за мен също е за ИКСИ на естествен цикъл.Благодаря и за помощта,която ми оказа преди време,пожелавам ти прекрасна бременност!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #212 -: Септември 15, 2008, 13:53:02 pm »
В началото на тази година и аз направих един опит на ЕЦ. За съжаление, той приключи с пункцията защото се оказа, че фоликулът е празен и нямахме яйцеклетка за оплождане. Предложението на док за следващия опит беше да е с лека стимулация, но още не сме го осъществили по финансови причини. Та момичета, сами претеглете плюсовете и минусите от подобна процедура- евтино е, не е така травмиращо, но и успеваемостта е, може би, най-ниската възможна. Успех на всички. :D

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #213 -: Септември 15, 2008, 15:00:17 pm »
Моят опит с естествените цикли също не е много обнадеждаващ  :(
Миналият месец реших да пробвам икси на спонтанен цикъл, без абсолютно никакви медикаменти. Имаше зряла яйцеклетка, която се оплоди и започна да се развива. За жалост делението стигна до 3 бластомера и не продължи, така че до трансфер не се стигна. Това ми беше достатъчно, мисля, че повече няма да се пробвам на спонтанен цикъл, оказа се доста травмиращо за мен. 
Но, от друга страна, веднага трябва да кажа, че познавам една бъдеща мама, която забременя точно по този начин  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #214 -: Септември 15, 2008, 19:32:48 pm »
Ванина, честито! Желая ти безпроблемна бременност до края!
За мен единствен останал възможен път е именно икси на ЕЦ. Трябва да се имат в предвид много неща. Аз съм на възраст, но имам спонтанна овулация с по 1-2 яйцеклетки на цикъл. С адски силна стимулация правя 2-3 яйцеклетки максимум. Но такава стимулация вече не мога да си позволя по финансови причини, а и при мен няма никакъв смисъл от нея! Така, че момичета, всеки случай е индивидуален и хубаво си преценете нещата! Желая ви успех!

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #215 -: Септември 15, 2008, 19:36:13 pm »
Ванина,честито мила,така ме трогна,радвам се ,че най-накрая си успяла.пожелавам ти най-прекрасната бременност и най-сладкото бебче на финала.бъдете щастливи :dishes: :swing:
  успех на всички момичета,аз вярвам, че винаги има надежда независимо от успеваемоста.никоя от нас не знае, къде и е късмета  :bighug: :blowingdust:
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #216 -: Септември 15, 2008, 20:17:39 pm »
Ванина честито да знаеш как ме радват такива хубави новини.
Лека бременност и накрая един хубав бебок може и два  :balk_46:
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #217 -: Септември 15, 2008, 20:39:47 pm »
Ванина честито! Радвам се за теб и ти желая здраво и хубаво бебче. Напиши моля те когато имаш възможност малко подробности-абсолютно на естествен цикъл ли беше, какво ти струваше. Интересувам се т.к. след неуспешно инвитро и аз съм се насочила към опит на естествен цикъл.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #218 -: Септември 16, 2008, 13:12:38 pm »
Благодаря ви момичета за хубавите пожелания и за милите думи!

Прави сте, всеки един случай е индивидуален и всяка една от вас носи своя късмет. Дано той ви намери по - бързо. Накратко при мен как бяха нещата:
- ендометриоза
- 1 яйчник
- луф синдром, задържане на фоликули, липса на овулация
- ИЯР
- повишени НК кленки
През всичкото това време, успях да имам една спонтанна бременност, която завърши с missed, и три опита инвитро. Много трудно реагирах на стимулации.
- първи опит: 40 гонала, 30 менопур, и 5 меногон - 3 фоликула, 3 оплодени яйцеклетки, резултат - + ЧХГ, но за кратко.
- втори опит: само 9 дни стимулация, прекъснахме я поради блокаж, никакъв отговор: 450 пурегон на ден + 75 мерионал на ден /5 дни/, 5 фостимон + 3 меногон /4 дни/
- трети опит - на ЕЦ. Спрях преди него цигарите, а бях много сериозен пушач!

Образувах трудно фоликули, така че чакахме подходящия да се появи и да достигне размери. Сложихме прегнил, индометацин преди пункцията за подтискане на овулацията. В интерес на истината фоликула точно преди пункцията беше 18-20 мм и мислихме, че няма да има яйцеклетка. Пункцията мина без упойка. По принцип съм с много нисък праг на болка, и бях сигурна, че много ще ме боли, но нищо не усетих, едно тъпо придърпване. Стана толкова бързо, че дори не разбрах...болката е по - малка от тази на вземане на кръв, по неприятно е слагането на спекулума и движенията на док, докато фиксира и ободе фоликула. Въпреки дискомфорта, ви съветвам, ако правите инвитро на ЕЦ да бъде без упойка. По - щадящо е за организма, а и финансово. Трансферът беше на 4-ти ден. Пътувах 200 км. Останах в къщи 3 дни, през които се разхождах и хапвах. На 4-ти ден заминахме на планина, върнахме се след 5 дни и няколко дни след това разбрах резултата.

Моето мнение и опит за лежането след трансфер: мили момичета, не се залежавайте, бъдете активни, ходете на разходки. Старите хора казват: Здравите круши вятър ги не брули! Това си повтарях през цялото време и казвах: ако моето ембрионче е здраво, ще оцелее! Тъи като след първия ми опит инвитро - лежах непрекъснато, дали защото беше първи път и страха надделя над всичко друго, но не станах от леглото. Резултатът беше, че към 8 - 10 -ти ден след трансфера реших, че нищо не е станало и започнах предварително с драмите, като не се спирах изобщо да плача, да мисля за неуспеха, какво ще правя след това, да чета какви са признаците на бременност и когато на 17-ти ден си пуснах ЧХГ и то беше 50, разбрах, че е твърде късно за каквото и да било. Дали заради стреса или заради качеството........., Господ знае.

Написах всичко това в темата, не само за да ви вдъхна кураж и надежда, не само за да се присъединя към многото други необикновени, почти невъзможни истории, не само, за да споделя опит, но и да ви дам полезни съвети. Влизам в зачатие почти всеки ден, следя постингите на много момичета и искрено се надявам, че всяка една от вас ще намери своя късмет, своя опит, своя happy end.
За себе си пожелавам и моля Господ да родя едно здраво и прекрасно бебе.



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #219 -: Септември 16, 2008, 13:36:05 pm »
Vanina_sss, благодаря ти че сподели опита си!
За себе си пожелавам и моля Господ да родя едно здраво и прекрасно бебе.
Амин!

Много късмет на момичетата в процедура!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com