0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #280 -: Ноември 18, 2008, 13:50:01 pm »
Танита, съжалявам за неуспеха. Желая ти успех следващия  път.
Интересува ме с упойка ли беше пункцията?
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #281 -: Ноември 18, 2008, 14:00:41 pm »
Nyny с пълна упойка беше, за около 5 мин ме приспаха, при повече яйцеклетки приспиването е за по-дълго, но анестезиолога ми предложи, ако много ме е страх от упойката да ми сложи някаква местна анестезия...но аз отказах и си заспах ;-)))
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #282 -: Ноември 18, 2008, 14:34:04 pm »
Tanita съжалявам  :(
На мен са ми казвали ,че вероятността да заченем при естествен цикъл е 8%  :(
Освен изчерпан яйчников резерв имаш ли проблеми с инсулина?
Защото съм чувала ,че понякога той е причината за слаб отговор при стимулация.Поне при мен беше така  :(
Продължавай напред и се надявам скоро слънцето да изгрее и на твоята улица  :)!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #283 -: Ноември 18, 2008, 14:48:46 pm »
Ми нямам, поне не съм установила да имам, какво изследване се прави за да тази инсулинова резистентност?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #284 -: Ноември 18, 2008, 15:11:59 pm »
глюкозо-толерантен тест в Кандиларов или друга лаборатория.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #285 -: Ноември 18, 2008, 15:42:03 pm »
Malinkap, много ти благодаря, има ли значение в кой ден от цикъла го пускаш и на гладно ли трябва да е? А ти защо реши да го пускаш? Някой предписа ли ти го?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #286 -: Ноември 18, 2008, 16:47:36 pm »
Луничка аз съм с ИЯР затова няма смисъл от стимулация.Днес ми е 15 ден от ЕТ и нямам сили да си направя теста.

И мен много ме беше страх,но ...ето вече съм добре,рестартирах се ,теста ми беше на 13.11.отрицателен,бях зле,много зле,но  сега  мисля за бъдещето.Много силно ти стискам палци.Дано да видиш двете чертички! :blowingdust:Непременно пиши! С теб съм!


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #287 -: Ноември 18, 2008, 17:02:18 pm »
Не знам дали при вас е така момичета,но мен най-много ме травмират абокатите за упойка ,които се слагат  по време на  процедурите.Аз съм с по-тесни вени ,а абокатите са огромни.Последния път дори ми сложиха два тъй като до началото на пункцията акушерките не можаха да решат кой ще се използва от анастезиолога.
Луничка много добре ми е познато чувството ,когато опита е отрицателен,но важното е да не губим надежда!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #288 -: Ноември 18, 2008, 18:19:22 pm »
luni4ka, много съжалявам, миличка, разбирам те напълно :bighug: :bighug: :bighug:
Donis - :crossfingers: :crossfingers:
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #289 -: Ноември 18, 2008, 19:27:45 pm »
Не знам дали при вас е така момичета,но мен най-много ме травмират абокатите за упойка ,които се слагат  по време на  процедурите.Аз съм с по-тесни вени ,а абокатите са огромни.Последния път дори ми сложиха два тъй като до началото на пункцията акушерките не можаха да решат кой ще се използва от анастезиолога.
Луничка много добре ми е познато чувството ,когато опита е отрицателен,но важното е да не губим надежда!
Малинка, все едно аз съм го писала. Колкото и странно да звучи, всичко друго понасям - инжекции, коремна операция,ама като трябва да ми се търси вена за абокат се изприщвам вече  :x На мен последния път акушерката ми беше хванала лявата ръка, анестезиоложката - дясната и всяка боде на поразия. Ужас!
Успех момичета и вярвайте в мечтите си!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #290 -: Ноември 18, 2008, 21:08:34 pm »
Направих теста ,но е отрицателен.Пак ще трябва да започвам всичко от начало.Но така е при някои по лесно при други като мен все по трудния начин.Танита в моята клиника двете са 950лв.Знам ,че е минимален шанса,но не е и невъзможен.И аз почти съм загубила надежда,но трябва да вярваме и да сме позитивно настроени иначе нама смисъл да се борим.Най-големият проблем обаче са парите.Болката ще я изтърпим някак си.Сега на последната си пункция док. ми каза така:НЯМА НИЩО ПО ХУБАВО ОТ СОБСТВЕНАТА ЯЙЦЕКЛЕТКА, нещата не са безнадеждни.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #291 -: Ноември 18, 2008, 22:11:04 pm »
Донис,съжалявам,мила!Вярвам,че ще дойде и нашият ден да се похвалим с положителен тест.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #292 -: Ноември 18, 2008, 22:43:05 pm »
Донии...  :bighug:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #293 -: Ноември 19, 2008, 08:03:06 am »
Донис съжалявам. Но щом доктора казва, че има надежда значи е така. Трябва да вярваш.Е проблема с парите наистина е сложен. И ние имаме притеснения.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #294 -: Ноември 19, 2008, 09:11:34 am »
Благодаря ви момичета.Така по леко приемам нещата.А знам ,че вие най-добре ме разбирате.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #295 -: Ноември 19, 2008, 09:15:47 am »
донис :-(.
Дано догодина да се включиш в безплатните опити и да не ги мислиш парите
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #296 -: Ноември 19, 2008, 09:51:14 am »
момичета аз също имам неуспешен опит, но е от инвитро знам как боли :bighug:искам да ви попитам колко ви излезе опита на ЕЦ и къде го правите. желая в и много успех на всички
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #297 -: Ноември 19, 2008, 10:48:34 am »
 Здравеите момичета.Аз съм нова тук,но бих искала да споделя и моя опит.Първия ни опит беше почти на естествен цикъл-само с хапчета ФЕМАРА.Имах 6 фоликула,от които оцеляха 2 яицеклетки.Направихме трансфер на 2 ден,но нямаше имплантация и не се получи.Октомври пак опитахме.Този път съвсем естествен,само една инжекция-Утрогестан-заместителя на прегнила.И този път провал-не се получи оплождане.Не се отказахме и ноември опитахме пак,но стигнахме само до пункцията,защото се пукна фоликула.Сега 'почиваме' до февруари,когато ще пуснем'тежката артилерия',защото според мен няма смисъл да продължаваме по този начин.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #298 -: Ноември 19, 2008, 15:06:56 pm »
keane,съжалявам за неуспехите
Би ли споделила  причината ,за да се насочите към опити на естествен ?Само от  финансова страна ли  или имаше  други индикации?


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #299 -: Ноември 19, 2008, 16:55:10 pm »
Съжалявам за неуспехите ви момичета! Тъжно е и изпразва джобовете ни!
Аз имам 2 неуспешни инсета и се замидлям за ИКСИ на ЕЦ. Още не съм говорила сериозно с док. Питам се на ЕЦ по-голям шанс ли имам, отколкото с инсеминация?Аз нямам сериозни проблеми. Вкарах ТСХ в норма, имам антиспермални антитела (индикация за ИКСИ или стероиди  :? преди инсе), спермограмата ни е лоша (10% морфология по СЗО, подвижност а) от 2% до 35%)
Как мислите, да продължавам ли с инсетата или имам по-голям шанс с ИКСИ на ЕЦ?