0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #380 -: Февруари 19, 2009, 17:54:12 pm »
Много се радвам за теб Ная! Честито и всичко да е наред занапред! Лека бременност и здраво бебе!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #381 -: Февруари 19, 2009, 17:57:07 pm »
Благодаря ви момичета  :D Искрено ви пожелавам и на вас същия резултат, и съм сигурна че ще се случи, защото всички го заслужаваме.
Специални стиснати палци за Kiara  :crossfingers:
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #382 -: Февруари 19, 2009, 18:34:15 pm »
Naya, честито от все сърце. Пази се.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #383 -: Февруари 19, 2009, 18:36:15 pm »
Naya,едно огромно,казано шепнешком, ЧЕСТИТО!Дано всичко ти се реди занапред в най-положителна посока!! да ни повлечеш крак!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #384 -: Февруари 19, 2009, 18:44:52 pm »
Ще влачааа, ще влача, докато си протъркам обувките  :D Ох аза самата още не мога да повярвям, че това се случва!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #385 -: Февруари 19, 2009, 20:38:23 pm »
Ей, момиче голяма радост и надежда донесе на всички нас от тази тема.Много стиснати палци и от мен за лека и успешна бременност :lol:
Аз този месец също се боря за трансфер.За голямо мое учудване , след хистеро миналия месец този си направих сама 3 фоликула/никога не ми се е случвало, имах си винаги само по един/.Не знам защо обаче доки ми включи на 9-ти ден менопур 3 по 75 и цитротайд 0.25 за два дена.Утре съм на преглед.Предишния път имах за малко цитротайд и ми падна много Е2.Прекратихме всичко.Дано сега да не се получи пак така.А иначе имам два опита на напълно ЕЦ.чудя се сега защо ме стимулира????/
Успех на всички чакащи :balk_81:
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #386 -: Февруари 19, 2009, 21:41:59 pm »
Браво Ная,

Много се радвам за теб. Благодаря ти, че сподели своя опит - това означава много за мен................Безпроблемна бременност и много, много късмет.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #387 -: Февруари 19, 2009, 22:08:05 pm »
колеан стискам палци!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #388 -: Февруари 19, 2009, 23:22:20 pm »
колеан стискам палци!
Ей, много ти благодаря.ДАНО......
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #389 -: Февруари 20, 2009, 09:30:01 am »
Не знам защо обаче доки ми включи на 9-ти ден менопур 3 по 75 и цитротайд 0.25 за два дена.Утре съм на преглед.Предишния път имах за малко цитротайд и ми падна много Е2.Прекратихме всичко.Дано сега да не се получи пак така.А иначе имам два опита на напълно ЕЦ.чудя се сега защо ме стимулира???? ...

Цитротайдът (както се вижда, че знаеш) блокира хипофизата с цел предотвратяване преждевременното настъпване на овулация ... Този блокаж, обаче, освен че намалява нивото на ЛХ, намалява и нивото на ФСХ. Стимулира те, за да контролира процеса на доузряване на фоликулите (този път са 3, все пак), което ще се разбере като достигне нужното ниво на Е2.

Искрено ти желая успех!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #390 -: Февруари 20, 2009, 09:42:30 am »
Не знам защо обаче доки ми включи на 9-ти ден менопур 3 по 75 и цитротайд 0.25 за два дена.Утре съм на преглед.Предишния път имах за малко цитротайд и ми падна много Е2.Прекратихме всичко.Дано сега да не се получи пак така.
Каква трябва да бъде стимулацията , при която рискът да падне Е2 да е сведен до минимум?
Изобщо , защо пада Е2?
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #391 -: Февруари 20, 2009, 09:56:55 am »
Naya, много, много се радвам , пожелавам ти от сърце всичко да е наред до края;-))
Страхотна окуражаваща новина!
Kolean, миличка много се радвам за твойте 3 фоликулчета, не е истина просто - цели 3 без стимулация, дано това да е твоя месец!!!
Kiara и на теб мила, много, много силно ти стискам палци;-))))
fatalwoman, предполагам, че Е2 пада защото или е кух фоликула, или не е много качествен.
На мен декември Е2 пък ми беше даже малко по-високо от 200 ( около 300 с 1 фоликул ), бях толкова щастлива, че фоликула е качествен - накрая при пункцията се оказа - кух, с други думи не е добре нито да е високо нито да е ниско Е2.
Момичета, успех на всички от сърце!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #392 -: Февруари 20, 2009, 11:54:19 am »
Точно за това моето мнение е че Е2 е относително точен метод за изследване за наличие на яйцеклетка. Е2 се покачва с разтежа на фоликула, но това не е гаранция за наличие или липса на яйчице вътре. Но все пак си остава единствения метод, дори и не до толкова категоричен.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #393 -: Февруари 20, 2009, 13:15:47 pm »
При един от моите опити /слабо стимулиран цикъл/ имах четири фоликула и естрадиол преди пункция 1142 Е. Извадиха само две яйцеклетки, и двете некачествени. Оттогава само се ориентирам по естрадиола, но не му вярвам 100 %.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #394 -: Февруари 20, 2009, 15:07:34 pm »
 При моите три опита на напълно естествен цикъл естрадиола винаги беше около 250-280 единици, а лх първо 20, после пак 20, а при последният около 10!!! Първият път беше празен фоликула, вторият спря да се развива ембриончето в деня след пункцията, а третият път стигнах до трансфер!!! Винаги с хубав естрадиол, пак не е сигурно, че ще има качествена яйцеклетка, но може би в моят случай и лх си е оказало влияние!!!


Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #395 -: Февруари 20, 2009, 15:19:47 pm »
Цитат
Не знам защо обаче доки ми включи на 9-ти ден менопур 3 по 75 и цитротайд 0.25 за два дена.Утре съм на преглед.Предишния път имах за малко цитротайд и ми падна много Е2.Прекратихме всичко.Дано сега да не се получи пак така.

Колеан, мисля, че са ти включили тогава Цитротайд, защото може би ЛХ е било високо, а когато лх се повиши има опасност от ранно лутеинизиране на яйцеклетката и тя не може да достигне нужната зрялост. За това са ти включили и менопура да засилят растежа и да коригират нещата, но явно е било късничко.Чела съм, че при къс протокол лх не бива да надвишава 4-5, достигне ли 7 има голяма вероятност да няма качествена яйцеклетка.За това включват и цитротайд или друг продобен медикамент- да подтисне лх. Предполагам, че това важи не само при късия протокол, а и при ЕЦ, но там се оставя организма сам да контролира нивата на хормоните, което не винаги е успешно.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #396 -: Февруари 20, 2009, 15:26:28 pm »
Киара, предполагам проблема е в лх. Май трябва да е по-ниско. При мен на ЕЦ лх вървеше все 4,42-4,43 и при Е2 83 и при Е2 200 и 280. Оказа се въпреки всичко, че яйцеклетката е била не напълно зряла, та я отглеждаха в някакви среди, но ембриона после беше добър и на 3 ден беше разделен на 7.Е, бременност не настъпи.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #397 -: Февруари 20, 2009, 21:44:37 pm »
Колеан, мисля, че са ти включили тогава Цитротайд, защото може би ЛХ е било високо, а когато лх се повиши има опасност от ранно лутеинизиране на яйцеклетката и тя не може да достигне нужната зрялост. За това са ти включили и менопура да засилят растежа и да коригират нещата, но явно е било късничко.Чела съм, че при къс протокол лх не бива да надвишава 4-5, достигне ли 7 има голяма вероятност да няма качествена яйцеклетка.За това включват и цитротайд или друг продобен медикамент- да подтисне лх. Предполагам, че това важи не само при късия протокол, а и при ЕЦ, но там се оставя организма сам да контролира нивата на хормоните, което не винаги е успешно.
Така се оказва.Днес ЛХ - 2.14, Е2-153,прог-0.46.И това на 2 фоликула по 10 мм, 1 -15 мм и 1- 13 мм.Боже никога не съм виждала 4 броя на куп.Лигавицата обаче горката 6,5 мм.Доки каза, че продължаваме.И днес и утре инжекции и в неделя пак преглед.За какво всъщност се боря.С тези размери на фоликулите на колко мога да се надявам.
Вече полудях 8)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #398 -: Февруари 20, 2009, 23:14:31 pm »
на 18 мм биете прегнила! :D
ЛХ и Прог. са супер!
 :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #399 -: Февруари 21, 2009, 00:06:35 am »
Евро много ти благодаря.А като спрем цитротида, дали малко ще дръпне пустата лигавица,На колко яйчица мога да се надявам ??