0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #300 -: Ноември 19, 2008, 17:03:37 pm »
При тези показатели (на първата СГ) Док отсече - Икси.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9261.0

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #301 -: Ноември 19, 2008, 18:32:01 pm »
Мира, аз бих пробвала с ИКСИ.
  09.11.2007
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #302 -: Ноември 19, 2008, 18:37:56 pm »
Донис, съжалявам...

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #303 -: Ноември 20, 2008, 08:42:40 am »
Направих теста ,но е отрицателен.Пак ще трябва да започвам всичко от начало.Но така е при някои по лесно при други като мен все по трудния начин.

Донис съжалявам за неуспеха. Знам как боли и затова ти желая да имаш сили да продължиш и успех.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #304 -: Ноември 20, 2008, 09:43:07 am »
Вече си записах час за декември.Да видим какво ще каже док.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #305 -: Ноември 20, 2008, 10:20:49 am »
И аз отивам другата седмица - да видим какво ще каже Док...
Като сме се хванали на хорото - трябва да го играеме. :lol:
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #306 -: Ноември 20, 2008, 11:39:23 am »
И аз момичета смятам да пробвам на естествен цикъл, докато ми дойде време след 3 цикъла за нова стимулация и нов опит инвитро. Така мисля, че мога да не мисля за времето което минава и да си дам повече шансове нещо да стане. Нали все пак има макар и малко забременели жени от това. :P


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #307 -: Ноември 20, 2008, 12:42:56 pm »
Ние пробвахме на естествен главно поради финансови причини,но и защото било по-щадящо за организма.Съжалявам само че направихме ин витро вместо икси.Повечето лекари изказват мнение че икси е по-добрия вариант.Накрая като теглихме чертата излезе че за 2 на естествен при които шанса за успех е много малък можехме да направим една хубава стимулация с икси.А и незнам колко пъти пътувах Варна-София и обратно.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #308 -: Ноември 20, 2008, 13:38:15 pm »
И аз момичета смятам да пробвам на естествен цикъл, докато ми дойде време след 3 цикъла за нова стимулация и нов опит инвитро. Така мисля, че мога да не мисля за времето което минава и да си дам повече шансове нещо да стане. Нали все пак има макар и малко забременели жени от това. :P
Между стимулациите трябва да има 3 цикъла почивка, така ли?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #309 -: Ноември 20, 2008, 13:42:48 pm »
Ние пробвахме на естествен главно поради финансови причини,но и защото било по-щадящо за организма.Съжалявам само че направихме ин витро вместо икси.Повечето лекари изказват мнение че икси е по-добрия вариант.Накрая като теглихме чертата излезе че за 2 на естествен при които шанса за успех е много малък можехме да направим една хубава стимулация с икси.А и незнам колко пъти пътувах Варна-София и обратно.
Защо икси да е по-добрият вариант и защо да съжаляваш,ако е имало оплождане на яйцеклетката ин витро при опита на  естествен цикъл.Док се чудеше и при нас дали да е ин витро или иски,но реши в крайна сметка да е иски,защото е едничка,а иначе се прилага при мъжки фактор,но те докторите си знаят работата ,аз се доверявам на моя.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #310 -: Ноември 20, 2008, 13:43:51 pm »
Да поне 3 или 4 цикъла до следваща стимулация трябва да минат - така твърдят докторите и така съм чела. Но при всеки е индивидуално все пак как ще се възстанови след поредния опит.
Между стимулациите трябва да има 3 цикъла почивка, така ли?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #311 -: Ноември 25, 2008, 13:01:46 pm »
Здравейте момичета, аз започнах стимулация преди 4 дни и днес док ми каза че нивата на естрогените ми са много ниски - това може ли да стане причина да прекъснем стимулацията ?  Нещо много се притесних  :(
Аз съм на стимулация с гонал и мерионал, и не ми слагат декапептил или нещо друго което да подтиска хипофизата.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #312 -: Ноември 25, 2008, 13:44:51 pm »
kate, ти си по скоро За другата тема  :) - сьс стимулация, пьк макар и лека...там пишат и повече момичета май.

доколкото аЗ Знам, ниските естрогени пречат на обраЗуването на достатьчно дебела лигавица на матката (т.е. ембрионьт няма как да се ЗагнеЗди).

аЗ самата не сьм имала такьв проблем и не мога да се иЗкажа много компетентно, дано някоя девойка с опит се включи
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #313 -: Ноември 25, 2008, 13:50:51 pm »
Здравейте момичета, аз започнах стимулация преди 4 дни и днес док ми каза че нивата на естрогените ми са много ниски - това може ли да стане причина да прекъснем стимулацията ?  Нещо много се притесних  :(
Аз съм на стимулация с гонал и мерионал, и не ми слагат декапептил или нещо друго което да подтиска хипофизата.

Ако си в стимулация, мисля че трябва единствено да ти коригират дозата на инжекциите ти. Иначе това което казваш се отнася за случеи без стимулация. Естрадиола трябва да нарастне до овулацията поне над 120-150 и дори 200единици е най-добре да стане, за да има хубава и зряла яцеклетка иначе не се прави пункция.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене ц
« Отговор #314 -: Ноември 25, 2008, 14:31:18 pm »
Благодаря за отговора marina15, страхотна си  :balk_5: , да наистина док днес ми промени дозата - до днес бях на 525 Gonal , 150 Merional , а от днес съм на 300 Gonal , 300 Merional . Надявам се това да помогне за естрогена .
gallardo  на теб също  :balk_5:
« Последна редакция: Ноември 25, 2008, 14:34:12 pm от kate »
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #315 -: Ноември 25, 2008, 15:42:10 pm »
Kate, миличка, тази тема е за момичета, които са на инвитро на ЕЦ ( естествен цикъл ). Ти не си на ЕЦ, а си на класическо инвитро/ИКСИ , което е съседната тема в този подфорум. Ако искаш по-добре пиши там, защото това са различни видове процедури и така се смесват и пооспамват темите!
Желая ти успех! :D
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #316 -: Ноември 25, 2008, 15:46:54 pm »
Док се чудеше и при нас дали да е ин витро или иски,но реши в крайна сметка да е иски,защото е едничка,а иначе се прилага при мъжки фактор,но те докторите си знаят работата ,аз се доверявам на моя.
[/quote]
И при нас беше ИКСИ точно поради тази причина!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #317 -: Ноември 26, 2008, 09:18:05 am »
Роби,
а преди това колко неуспешни ИКСИ имаше?Стимулирани ли бяха опитите?При Стаменов ли беше?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #318 -: Ноември 26, 2008, 10:28:41 am »
Роби е с дълъг стаж в областта и има какво да ни разкаже, особено от гледна точка на вече родила жена. Мисля, че последния път вече беше при Стаменов и тогава стана.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #319 -: Ноември 27, 2008, 15:19:30 pm »
Ох, такъв стаж не го пожелавам на никого :?.
Имам един неуспешен опит при Табакова (14 яйцеклетки, 8 оплодени ИКСИ, 6 инвитро), над 8-9 инсеменации, при Нецов и Табакова.

При д-р Стаменов, първи опит, ИКСИ на ЕЦ, без никаква стимулация, преди това вливания на имуновенин/интралипин (защото имах високи НК клетки и АФА), след трансфера правихме 2 пъти акупунктура.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!