0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #320 -: Ноември 27, 2008, 16:39:10 pm »
Мила Роби,
какво ти помогна според теб да успееш?Какво беше по-различно при м Д-р Стаменов?
Моля те, кажи ни-че сме много объркани и нещастни души.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #321 -: Ноември 28, 2008, 11:08:39 am »
За съжаление аз пък имам само миседи и при Стаменов и при Табакова, пак е индивидуално явно. Обяснявам си го с напасване на всички фактори към съответния организъм и съответния момент. Сега съм решила до следващия опит със стимулация да пробвам на ЕЦ, някак не ми се седи и само да чакам без да правя нищо-така поне ще продължа да опитвам, единствено си мисля дали за организма при това бодене при пункциите за да се извадят яйцеклетките е добре да се прави всеки месец, което се получава при ЕЦ?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #322 -: Ноември 28, 2008, 16:43:02 pm »
Ами не знам какво помогна, май основния проблем ни беше умонологичен и за първи път имахме терапия за него.(от доц. Конова) Може би и акупунктурата помогна за имплантацията, но за мен ЕЦ е по-добър, защото организма сам произвежда яйцеклетката, без изкуствена стимулация и според мен е по-склонен после да приеме ембриона. Това са мои разсъждения... Може би просто ми дойде времето, наредиха се звездите, и аз не знам, аз много вярвах на лекаря си, че ще стане с него, целия му заряд, за мен тези неща са от значение...

Марина, да не би да имате имунологичен проблем? Защото миседите най-често са от това?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #323 -: Декември 01, 2008, 11:16:57 am »
Марина, да не би да имате имунологичен проблем? Защото миседите най-често са от това?

Това е така по принцип - високи НК клетки 20%, въпреки че при Стаменов правихме вливане на интралипид, а тогава също бях и с АИ и мисед още в 7 г.с., а сега пък в 10-11г.с. и пак вливах интралипид, явно че този интралипид, освен да ми понижава имунитета, защото всеки път почти се разболявам след вливането му, но така и не успява да се справи с Нк-клетките предполагам. Ще ходя при Конова да се консултирам, може би трябва да се смени терапията или пък не е там проблема....


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #324 -: Декември 03, 2008, 15:00:24 pm »
Ще ходя при Конова да се консултирам, може би трябва да се смени терапията или пък не е там проблема....

О да, горещо ти го препоръчвам. Моите НК клетки бяха толкова и вливах имуновенин и интралипид. Като забременях вливах веднага пак и двете! Неговите имуноложки ли ти предписаха интралипида  8O, много съм изненадана, защото само Конова го даваше преди, аз едвам го изнудих навремето да ми го влеят. А за имунитета, ами да, пада аз се разболях точно преди ЕТ...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #325 -: Декември 04, 2008, 16:29:59 pm »
Неговите имуноложки ли ти предписаха интралипида  8O, много съм изненадана, защото само Конова го даваше преди, аз едвам го изнудих навремето да ми го влеят.

Да Стаменов ми го предписа, скоро от от форума разбрах, че отново е спрял да го прилага.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #326 -: Януари 18, 2009, 14:25:38 pm »
Здравейте момичета,рових се,рових и не успях да разбера колко е времето между пункцията и трансфера,когато се стигне до такъв разбира се.Моят опит е повече от скромен- имаме зад гърба си една инсеминация и утре ми предстои инвитро на ЕЦ.Избора ми за такъв вид инвитро произтича от това,че на пръв поглед нямаме причина да не се получава.Минали сме всички изследвания с изключение на имунологичен тест.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #327 -: Януари 18, 2009, 14:40:59 pm »
лично мнение !!! Може точно  имунологичен да е проблема. Не е за подценяване.
Мисля, че трансферът е след 3-4 дни.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #328 -: Януари 22, 2009, 12:42:51 pm »
Бихте ли споделили каква е цената на процедурата /на естествен цикъл/  в клиника "Надежда"? Не открих такава ц сайта им. :(
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #329 -: Януари 22, 2009, 13:00:06 pm »
пункция 300 + трансвер 350 + хетчинг 300 = 950 лв. направи евтино.
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 13:02:27 pm от mira_mimi »
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #330 -: Януари 22, 2009, 13:27:56 pm »
пункция 300 + трансвер 350 + хетчинг 300 = 950 лв. направи евтино.
mira_mimi , можеш ли да ми кажеш за ИКСИ на естествен цикъл какви са цените в клиника "Надежда"?

« Последна редакция: Януари 22, 2009, 13:29:30 pm от wild cat »
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #331 -: Януари 22, 2009, 13:32:04 pm »
agi, времето между пункцията и трансфера е между 2 и 5 дни, зависи на каква фаза ще трансферират ембрионите. В твоя конкретен случай- ЕЦ, най-вероятно ще е на 2-ри или 3-ти.
Също съм на мнение да не подценяваш имунологичните.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #332 -: Януари 22, 2009, 15:12:43 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите,взе че се получи оплождане,казаха много хубав зародиш бил,каквото и да означава и днес ми е трансфера-засега платих само 350лв.за пункцията.Днес ще разбера какво се доплаща.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #333 -: Януари 22, 2009, 16:01:53 pm »
agi, успех! стискам палци скоро да се похвалиш с две чертички!
имаше ли лека стимулация?
като имаш възможност пиши как е протекло всичко  :)
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #334 -: Януари 22, 2009, 16:29:42 pm »
Абсолютно никакви стимулации,само прегнил-5000 единици на 8 ден и пункция без упойка на 11 ден.Имах 4 фоликулчета,от които взеха най-големия.Тъй като нямаме привидно причини да не става,умишлено държах на естествения цикъл.Да видим крайния резултат,но дори това,че е станало оплождане за мен е едно малко чудо!Понеже нямам възможност за никакви отпуски,да питам какво следва сега.Че ще се кара по-леко,то е ясно.Ocean,благодаря за куража!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #335 -: Януари 22, 2009, 17:45:13 pm »
agi, стискам ти палци - ще чакаме добри новини;-)
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #336 -: Януари 22, 2009, 17:50:05 pm »
Понеже нямам възможност за никакви отпуски,да питам какво следва сега.

Мели много точно е описала всичко ТУК
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #337 -: Януари 22, 2009, 17:53:06 pm »
Можете ли да ми кажете тези пункции без упойка дали болят много.То е индивидуално при всеки, но все пак търпимо ли е?Някакво поне обезболяване не правят ли?
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #338 -: Януари 22, 2009, 18:16:33 pm »
Можете ли да ми кажете тези пункции без упойка дали болят много.То е индивидуално при всеки, но все пак търпимо ли е?Някакво поне обезболяване не правят ли?
боли си, но е търпимо и е само за секунди 
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #339 -: Януари 22, 2009, 20:48:08 pm »
пункция 300 + трансвер 350 + хетчинг 300 = 950 лв. направи евтино.
mira_mimi , можеш ли да ми кажеш за ИКСИ на естествен цикъл какви са цените в клиника "Надежда"?


Мисля, че ценатае същата.