0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #220 -: Септември 16, 2008, 13:36:55 pm »
Ванина, много ти благодаря за споделената история.  :D Наистина вдъхваш надежда на много от нас. Сигурна съм. Ще рискувам да оспамя темата, но много искам да ти пожелая спокойна бременност и здраво бебче, когато му дойде времето да се появи на бял свят. Бъди щастлива и спокойна. :D

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #221 -: Септември 16, 2008, 15:31:30 pm »
А някой от вас правил ли е ин витро на лимитиран цикъл в клиника щерев? И с какви лекарства е стимулацията?
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #222 -: Септември 16, 2008, 15:51:23 pm »
Бела, аз съм правила опит за такъв цикъл, но фоликулите се спукаха преди пункцията и иксито се превърна в инсеминация. Стимулацията беше с мерионал по схема /3-ти, 5-ти,7-ми и 9-ти ден/ като накрая се включи и оргалутран за блокаж /но не помогна  :?/. Какво по-точно те интересува?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #223 -: Септември 16, 2008, 16:32:40 pm »
Уф, вече не помня писах ли в тази тема, ако се повтарям, извинете.
Аз съм твърд привърженик на АРТ на естествен цикъл, даже заради тоав смених и клиниката - в старата вече не желаеха да правим опити на естествен. Забременях на третия опит икси на естествен цикъл :D ние бяхме закучен случай на неизяснен стерилитет, който се оказа имунологичен и преди опита проведох имунологично лечение. Иначе самите опити ми бяха без медикаменти, получаваше се хубав ембрион. При последния, успешен опит, малко рано сложихме прегнила и фоликулът малко не приличаше на нищо преди пункцията - беше един такъв деформиран и сякаш му беше прекъснат растежа (от прегнила), но пък се оказа носител на хубава яйцеклетка, стана хубаво ембрионче и надявам се скоро да гушкаме хубаво бебе :D
Освен тези три опита, преживях и няколко напразни разходки за уз в дебнене на фоликули, които изпускахме. Преди успешния опит даже на УЗ-то беше там, и докато се преместя в залата за пункция и ми направят дезинфекция, той взе, че се спука. Важно  е тези рискове да се осъзнават, за да се понасят такива случаи по-леко- аз бях приела напълно ситуацията и не ми тежаха хич. Да не говорим, че няма разходи, освен за някое УЗ, няма хормони (не си вредиш поне) и на следващия месец можеш да опиташ пак, а и ако няма някой тубарен проблем примерно, можеш да си пробваш по старомодния начин, малко по-таймирано :D
За мен беше много важно да избегна стимулациите (поради съображения от други рискове и предни заболявания) и много се радвам, че бях последователна в това си убеждение. Искам да подчертая, че така чувствах нещата при нас и това съвсем не означава, че за друг стимулацията също е лоша.
Моята пункция също беше без упойка (даже без обезболяващо преди или след) и нямаше никакъв проблем.
По време на моя успешен опит на  естествен цикъл имаше още две момичета, забременели на естествен цикъл - докторът коментираше.

Желая на всички успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #224 -: Септември 16, 2008, 16:45:07 pm »
А някой от вас правил ли е ин витро на лимитиран цикъл в клиника щерев? И с какви лекарства е стимулацията?
Аз съм правила в тази клиника на лимитиран цикъл. Стимулираха ме с Фемара и Меногон. Аз съм на доста години и все пак с един яйчник, но извадихме 2 хубави яйцеклетки, едната от които ми върнаха под формата на хубав ембрион. За съжаление не успях...
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #225 -: Септември 16, 2008, 16:48:54 pm »
Благодаря ви Фреши, Грейс и Та.Питам защото ми предстои такова ин витро в клиниката и тъй като сме с неизяснен??? стерилитет се чудя дали изобщо да започвам. Стимулирана съм само с клостил досега и се опита се оказа абсолютен провал-изобщо не реагирах и лигавицата ми замина. Грейс и аз мислех по твоята схема, но ще видим.
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #226 -: Септември 16, 2008, 16:49:39 pm »
Та силни ли бяха дозите на фемарата и менонгона?
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #227 -: Септември 16, 2008, 16:58:54 pm »
Уф, вече не помня писах ли в тази тема, ако се повтарям, извинете.
Аз съм твърд привърженик на АРТ на естествен цикъл, даже заради тоав смених и клиниката - в старата вече не желаеха да правим опити на естествен. Забременях на третия опит икси на естествен цикъл :D ние бяхме закучен случай на неизяснен стерилитет, който се оказа имунологичен и преди опита проведох имунологично лечение. Иначе самите опити ми бяха без медикаменти, получаваше се хубав ембрион. При последния, успешен опит, малко рано сложихме прегнила и фоликулът малко не приличаше на нищо преди пункцията - беше един такъв деформиран и сякаш му беше прекъснат растежа (от прегнила), но пък се оказа носител на хубава яйцеклетка, стана хубаво ембрионче и надявам се скоро да гушкаме хубаво бебе :D
Освен тези три опита, преживях и няколко напразни разходки за уз в дебнене на фоликули, които изпускахме. Преди успешния опит даже на УЗ-то беше там, и докато се преместя в залата за пункция и ми направят дезинфекция, той взе, че се спука. Важно  е тези рискове да се осъзнават, за да се понасят такива случаи по-леко- аз бях приела напълно ситуацията и не ми тежаха хич. Да не говорим, че няма разходи, освен за някое УЗ, няма хормони (не си вредиш поне) и на следващия месец можеш да опиташ пак, а и ако няма някой тубарен проблем примерно, можеш да си пробваш по старомодния начин, малко по-таймирано :D
За мен беше много важно да избегна стимулациите (поради съображения от други рискове и предни заболявания) и много се радвам, че бях последователна в това си убеждение. Искам да подчертая, че така чувствах нещата при нас и това съвсем не означава, че за друг стимулацията също е лоша.
Моята пункция също беше без упойка (даже без обезболяващо преди или след) и нямаше никакъв проблем.
По време на моя успешен опит на  естествен цикъл имаше още две момичета, забременели на естествен цикъл - докторът коментираше.

Желая на всички успех! :D
фреши -благодаря  ти мила  :balk_21:-точно от такъв пост имах  нужда  ,за да ми повдигне духа  и надеждите и ми разсея съмненията  доколкото това е  възможно !!!!

Bella - и аз  съм в същото положение - нодруга клиника -само с клостил  и опити по естествен  път .


*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #228 -: Септември 16, 2008, 19:21:28 pm »
Фреши, благодаря ти че сподели. Желая ти на финала здраво и хубаво бебче. Всеки случай е индивидуален, но се чувствам добре като прочета, че някой е успял и нещата не са толкова безнадеждни. Успех на всички момичета.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #229 -: Септември 18, 2008, 18:27:51 pm »
Та силни ли бяха дозите на фемарата и менонгона?
Фемара взимах по 3 таблетки дневно в продължение на 5 дена. По същото време, но през ден си боцках по 2 ампули меногон. След прегледа ми изписаха още 2 дена по 2 Меногон. Общо - около 10 меногона и 15 таблетки фемара. Резултат - 2 хубави фоликула и толкова яйцеклетки. Една се оплоди. Със зверска стимулация при предишен опит направих 3 фоликула, ама само два бяха с добри яйцеклетки. За съжаление не се оплодиха. Не бих желала май пак силна стимулация.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #230 -: Септември 18, 2008, 20:45:17 pm »
Благодаря ти Та! Обнадеждаваш ме, че евентуално с такава доза може и да извадят два три фоликула, тъй като както казах на клостил изобщо не реагирам.Въпреки перфектните хормони и т.н.
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #231 -: Септември 18, 2008, 20:47:03 pm »
взимах по 3 таблетки дневно в продължение на 5 дена. По същото време, но през ден си боцках по 2 ампули меногон. След прегледа ми изписаха още 2 дена по 2 Меногон. Общо - около 10 меногона и 15 таблетки фемара.
Та, това за ЕЦ ли се брои? Аз правих стимулация с 12 Меногона и имах 5-6 зрели фоликула и си мислех, че това е класическа С.
Всъщност какво е ЛИМИТИРАН ЦИКЪЛ?  Видях, че си правила такъв, а не на ЕЦ.
« Последна редакция: Септември 18, 2008, 20:49:11 pm от mira_mimi »
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #232 -: Септември 18, 2008, 21:13:19 pm »
Да се представя и аз. Имам един опит икси -зверска стимулация и един опит икси на леко стимулиран цикъл. При втория, резултатът беше както при първия, с тази разлика, че се стигна до трансфер на чудесен ембрион, но за съжаление не се захвана. С изчерпан яючников резерв съм и смятам, че това е моя шанс да се случи чудото, тъй като и с много лекарства и с малко все се получава 1 фоликул при мен. Сега ми предстои ново опит на леко стимулиран цикъл.Успех на всички от все сърце.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #233 -: Септември 18, 2008, 21:22:18 pm »
А може ли да попитам колко пари излиза горе долу когато е на естествен цикъл?Аз съм правила два опита но бяха със зверска стимулация,единия път стигнахме до 63 ампули мерионал.
Иска ми се когато предприемем нещо сега да е малко по-щадящо организма.Благодаря ви предварително!

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #234 -: Септември 18, 2008, 21:27:45 pm »
Мисля, че във всяка клиника е различно, но при всички положения поне наполовина или 1/3 от това, което ти е излезнало със стимулацията.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #235 -: Септември 18, 2008, 21:40:57 pm »
Мисля, че четох в тази тема или друга за цената. Спомням си нещо от рода на 1100-1400.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #236 -: Септември 18, 2008, 21:59:04 pm »
Благодаря ви момичета за бързия отговор.Дано по-скоро всички сбъднем мечтата си!Успех!

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #237 -: Септември 19, 2008, 02:44:08 am »
Да се включа в темата и аз - за кураж. :)
При мен се образуваха качествени яйцеклетки само при опити на ЕЦ. Направих три такива.
И трите бяха с лека стимулация, на последния - успешен, се разминах само с 6 ампули Мерионал и Оргалутран. Дали ще има стимулация при опита на ЕЦ явно си зависи от клиниката и лекаря. Но и в двата случая е щадящ организма. За мен голямото предимство беше, че може да не се правят големи почивки м/у отделните опити. Аз съм с ИЯР и напреднала възраст.
Пожелавам успех на всички и дано по-скоро намерите верния път!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #238 -: Септември 19, 2008, 09:14:27 am »
Simba ,благодаря - точно откураж имаме  нужда  :balk_48:


*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #239 -: Септември 19, 2008, 10:14:48 am »
взимах по 3 таблетки дневно в продължение на 5 дена. По същото време, но през ден си боцках по 2 ампули меногон. След прегледа ми изписаха още 2 дена по 2 Меногон. Общо - около 10 меногона и 15 таблетки фемара.
Та, това за ЕЦ ли се брои? Аз правих стимулация с 12 Меногона и имах 5-6 зрели фоликула и си мислех, че това е класическа С.
Всъщност какво е ЛИМИТИРАН ЦИКЪЛ?  Видях, че си правила такъв, а не на ЕЦ.

Ами в клиниката на Щерев има три цени на процедурите: Едната е за ЕЦ, другата е за лимитиран и третата е за стимулиран. Ако има една или две яйцеклетки е естествен. Ако са повече - лимитиран. Ако е по класически протокол е трета. Стимулацията все пак дава надежда, че ще има повече от една яйцеклетка. Но когато е лека като че ли организма по-лесно се справя. А и ги няма ежедневните турове до клиниката с прилежащото чакане пред кабинета по 3-4 часа.