0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #180 -: Юли 30, 2007, 15:45:19 pm »
Преди да забременея се готвех точно за инвитро на спонтанен цикъл. Според д-р Владимиров случаи като нашия с неизяснено безплодие са особено подходящи за такава процедура. Аз си бях изкарала акъла с една киста на гърдата, която беше резултат от стимулации с клостилбегит и бях решила, че не искам стимулации повече. Обсъдихме въпроса с доктора, но се оказа, че и при естественото инвитро си има лекарства, макар и доста по-малко, но ги има. А що се касае до успеваемостта -то аз разсъждавах така: ако е писано да стане, ще стане и с една яйцеклетка, ако не е и с 10 няма да стане. Тогава бях изчислила, че процедурата и лекарствата ще струват общо около 2000-2100лв.
<br />[link=http:
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #181 -: Юли 30, 2007, 16:22:04 pm »
Аз мисля,че е строго индивидуално дали ин витрото може да се направи на ЕЦ или със стимулация. Аз съм с вторичен стерилитет и бях много въодушевена като разбрах, че може и без стимулация. Разпитах в проблемно забременяване и като отидох при д-р Владимиров бях сигурна, че няма да правя стимулация.Но той ми препоръча първо да опитам с инжекции и после ако не стане второто ин витро да е на ЕЦ. Слава богу се получи от първия път, но и сега имам 7 замразени ембриона. Все пак на мен ми се струва, че ако няма основателна причина / например жената да не може да понесе стимулацията / е по-добре да се стимулира. Все пак аз мисля така понеже и пункцията ми беше много болезнена. Две седмици след нея едва ходех от болки / пак е много индивидуално /  така, че не бих понесла две или три пункции на ЕЦ. Малко дълго стана и не смятам, че мнението ми е миродавно. Може много да не се съгласят, но така мисля. Поздрави
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #182 -: Юли 30, 2007, 17:17:13 pm »
Обсъдихме въпроса с доктора, но се оказа, че и при естественото инвитро си има лекарства, макар и доста по-малко, но ги има. Tогава бях изчислила, че процедурата и лекарствата ще струват общо около 2000-2100лв.
Мешко, при мен нямаше никаква стимулация, дори естрофем не съм пила, само утрогестан след ЕТ. А процедурата при д-р Стаменов е 900 лв., което включва и пълната упойка за пункцията. Освен това, съвсем различно е, пункция на 14 яйцеклетки (каквато ми беше при стимулираното инвитро) и такава на 1! Дори не ме боля корема след това. Така, че аз съм силно за ако може без стимулация, тези хормони които поемаме съвсем не са безвредни!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #183 -: Юли 30, 2007, 23:11:02 pm »
Като чета,  започвам да се замислям за инвитро на естествен цикъл.
Ноември 2006 правих класическо инвитро, дълъг протокол, Март 2007 правих имунологични - имам завишени НК клетки.
18%, при реф. 12%.
Може стимулацията да им е повлияла за повишаването, по теорията на Фреши?

Ще обсъдя това с др Стаменов или следващата процедура е вливане на имуновенин.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #184 -: Юли 31, 2007, 15:20:27 pm »
Март 2007 правих имунологични - имам завишени НК клетки. 18%, при реф. 12%.
Може стимулацията да им е повлияла за повишаването, по теорията на Фреши?
Виж за НК клетките никога не се знае, моите бяха 20.8, преди опита направих вливания, след констатирана бременност станаха 25%  8O и пак влях, после започнаха да падат, сега ги следя всеки месец и са под контрол.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #185 -: Юли 31, 2007, 15:31:08 pm »
Обсъдихме въпроса с доктора, но се оказа, че и при естественото инвитро си има лекарства, макар и доста по-малко, но ги има. Tогава бях изчислила, че процедурата и лекарствата ще струват общо около 2000-2100лв.
Мешко, при мен нямаше никаква стимулация, дори естрофем не съм пила, само утрогестан след ЕТ. А процедурата при д-р Стаменов е 900 лв., което включва и пълната упойка за пункцията. Освен това, съвсем различно е, пункция на 14 яйцеклетки (каквато ми беше при стимулираното инвитро) и такава на 1! Дори не ме боля корема след това. Така, че аз съм силно за ако може без стимулация, тези хормони които поемаме съвсем не са безвредни!

Аз също се присъединявам към мнението на Роби. За моето икси на ЕЦ не съм пила никакви лекарства.
Цената е същата.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #186 -: Юли 31, 2007, 17:19:12 pm »
Вероятно в различните клиники работят по различен начин. Спомням си ,че ми обясниха, че все пак трябва да има някакво менажиране на процеса и затова са нужни макар и малко лекарства - около 5-6 ампули. не си спомням съвсем точно за кои точно ставаше дума, но го имах като схема. както казах, за щастие не се стигна дотам. Иначе процедурата струваше 1130лв. като освен пункцията и обработката след нея, включваше няколко прегледа и някои изследвания преди това.
<br />[link=http:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #187 -: Юли 31, 2007, 17:25:28 pm »
Цитат
затова са нужни макар и малко лекарства - около 5-6 ампули. не си спомням съвсем точно за кои точно ставаше дума, но го имах като схема

менопур и някой друг цитротид :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #188 -: Юли 31, 2007, 17:32:24 pm »
Вероятно в различните клиники работят по различен начин. Спомням си ,че ми обясниха, че все пак трябва да има някакво менажиране на процеса и затова са нужни макар и малко лекарства - около 5-6 ампули. не си спомням съвсем точно за кои точно ставаше дума, но го имах като схема. както казах, за щастие не се стигна дотам. Иначе процедурата струваше 1130лв. като освен пункцията и обработката след нея, включваше няколко прегледа и някои изследвания преди това.
При подобна стимулация направих 9 фоликула, от които 8 се оплодиха, но това съвсем не е естествения цикъл, който правих месец преди това.
Единственото притеснение на ЕЦ беше, че въпреки, че имам ЛУФ синдром се притеснявах да не си спукам единствения фоликул.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #189 -: Август 01, 2007, 19:21:44 pm »
ised,
Ин витрото или ИКСИ-то на естествен цикъл е подходящ вариант не за всички двойки с диагностициран мъжки фактор. От съществено значение също е и възрастта на жената/не знам на колко години си/и естествено всички съпътстващи изследвания ...
Така че за съжаление не става ние да предлагаме на докторите варианти, а е обратното - те ни предлагат най-добрия за нас.
Дано при теб е приложим метод ...
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #190 -: Август 02, 2007, 10:34:31 am »
Мери благодаря ти за включването, на 38 години съм,не съм във върхова репродуктивна възраст и нямам много време за това всяко мнение тук е много ценно за мен.Не бих налагала мнение на лекаря,просто смятам да го помоля да обмисли варианти които биха ми спестили голямо хормонално натоварване.До момента сме направили три инсеминации с клостил на който реагирам добре /2-3 фоликула/.Радвам се че лекаря при когото се лекувам изслушва,обеснява и действа, дано, за всички, усилията да доведът до жадувания   резултат!     
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #191 -: Септември 18, 2007, 12:29:48 pm »
момичета,аз ще върна темата пак на преден план,защото в момента се интересувам от инвитро на ЕЦ. Това се завъртя в главата ми след снощния разговор с д-р Стаменов.Четох из форума, само не успях да разбера защо се препоръчват 3-4 такива опита  :ask:  Дали съм схванала правилно-ако има лека стимулация,и евентуален неуспех, тя може да окаже влияние при следващия цикъл? :ask:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #192 -: Септември 18, 2007, 13:05:11 pm »
При естествен цикъл няма стимулация. Обикновено се развива само един фоликул (понякога два). В този смисъл шансът е по-нисък. Има го и проблемът, дали ще е годна яйцеклетката, дали ще я хванете в точният момент. Затова се говори за няколко опита.
Но пък предимството е, че не те тъпчат с хормони. И не на последно място, цената е доста по-ниска.

Успех

lb2f
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #193 -: Септември 18, 2007, 13:14:45 pm »
благодаря jazzybaby, значи правилно съм разбрала.Запознах се и с успеваемостта, начините, но и док. ми каза,че може и да ми сложи някой друг менопур,зависи.Сега си чакаме генетичните изследвания и после действаме.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #194 -: Септември 18, 2007, 14:20:01 pm »
Лека стимулация ще ти даде по-голям шанс  :D
Успех с процедурата  :D

lb2f
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #195 -: Септември 18, 2007, 15:26:46 pm »
Здравей капчице, аз в момента чакам резултата от инвитро на естествен цикъл.При мен имаше само един фуликул и той успя да се оплоди и да ми го трансферират.Аз подходих малко с недоверие че ще успеем да стигнем до транфер, но се получи а от тук натам ....божа работа. Ние с док сме се разбрали ако не стане сега да започнем веднага със стимулирано икси, ако хормоните са наред. Желая ти успех и дано този опит завърши с много сладко бебе на финала.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #197 -: Октомври 11, 2007, 17:48:56 pm »
И аз се вълнувам от ИКСИ на ЕЦ. Дано да сме подходящи иначе ще трябва да стана донор на яйцеклетки при класическо ИКСИ. Абе дет' се вика на всичко съм готова- само да стане накрая  :D

*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #198 -: Септември 13, 2008, 11:00:50 am »
Отдавна никой не е писал в тази тема и понеже се интересувам от ин витро /ИКСИ/  на естествен цикъл връщам темата. Не съм говорила с доктора и не знам какво ще е неговото становище, но не ми се искат  повече стимулации, та май не ми остава нищо друго, освен опит на естествения  цикъл.
Моля ако има момичета пробвали на естествен цикъл да споделят резултата.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #199 -: Септември 13, 2008, 11:43:57 am »
Здравей,
Ние правихме ИКСИ на ЕЦ.Имаше съвсем лека стимулация-няколко гонала,имах една яйцеклетка-зряла,оплоди се и на втори ден ми направиха трансфер.Яйчицето беше разделено на две и трансфера беше труден.Не бях с големи очаквания и наистина не стана.Ние сме с умерен мъжки фактор и напреднала възраст,много лека и ненатоварваща е процедурата.Аз имам едно стимулирано икси с имплантация за кратко,доктора смята, че при мен трябва де се приложи по специална стимулация,каза ми,че яйцеклетките не са се повлияли добре от силнта доза медикаменти,имах бройка -12 пунктирани от които само шест качествени,две кухи,две презрели и две не знам какви си.Смятам следващия път да послушам доктора,той не беше много навит за ЕЦ.