0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #460 -: Септември 25, 2009, 09:22:23 am »
Благодаря Цеци за отговора  :bighug:

Хич не ми се иска да ги пия тези противозачатъчни, но не мога да се преборя с доки да ги пропуснем. Все си мисля, че не е добър вариант за мен, след тях ми се обърква цикъла. Но какво да се прави, все пак не съм аз лекаря, ще трябва да слушам.
Дано успеем момичета, стискам палци.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #461 -: Септември 25, 2009, 11:28:54 am »
При другите доктори, които правят опити на ЕЦ  не съм пила преди това противазачатъчни, така че явно че може и без тях - говори с доктора по този въпрос щом не искаш да ги пиеш  и успех !


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #462 -: Септември 26, 2009, 09:07:25 am »
Благодаря marina15,

Аз се опитах да да му кажа, че не искам противозачатъчни, ама той настоява. Все си мисля, че за мен най-добрия вариант ще е без никакъв блокаж. Ама ще видим. Стискам палци на всички, упех  :bighug:
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #463 -: Септември 28, 2009, 19:48:31 pm »
Имаше тема "ин витро на ЕЦ", но не я намерих.
Знам, че при ЕЦ се образува обикновено само 1 яйцеклетка годна да се пунктира.
Ще споделите ли опита си, с упойка ли е пункцията, когато е само една, или е решение на доки?
Благодаря ви!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #464 -: Септември 28, 2009, 19:53:58 pm »
Имаше тема "ин витро на ЕЦ", но не я намерих.
Знам, че при ЕЦ се образува обикновено само 1 яйцеклетка годна да се пунктира.
Ще споделите ли опита си, с упойка ли е пункцията, когато е само една, или е решение на доки?
Благодаря ви!

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=32560.0
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #465 -: Септември 30, 2009, 14:58:15 pm »
И на мен ми предстои ин витро на ЕЦ, след 2-3 месеца. Трябва да мине време след втората ми извънматочна. Като за начало в клиниката на Щерев, не съм много ок, защото твърдо съм решила да пробвам няколко пъти на ЕЦ, а там ми обясниха как било несериозно и в крайна сметка ще има някаква малка стимулация, само с хапчета.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #466 -: Ноември 12, 2009, 17:27:58 pm »
Леле, тази тема съвсем вече замря, момичета пишете - има ли някой с ++ тестче след инвитро на ЕЦ ?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #467 -: Ноември 12, 2009, 19:32:24 pm »
И в тази тема ще кажа: " Има, има..."  Не се отказвайте, това може да е вашия шанс. Аз съм при д-р Владимиров. Там не е съвсем естествен, ама свърши работа. Късмет на опитващите! yahoo_17
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #468 -: Ноември 13, 2009, 17:34:34 pm »
Супер Harmony, ти даде искрица надежда в тази тема, браво и ЧЕСТИТО, с пожелания за лека и безпроблемна бременност и раждане!


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #469 -: Ноември 13, 2009, 19:46:14 pm »
При мен се получи от първия път, но за съжеление в 5-тата седмица ембриона спря развитието си.
Въпреки това за мен това е успех, защото след 4 икси процедури нямаше имплантиране, но на първият опит на естествен цикъл стана. Така, че момичета не губете надежда. Човек никога не знае... :wink:
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #470 -: Ноември 15, 2009, 12:26:40 pm »
Да, аз. Не знам дали отговорът ми е за тук, защото беше ИКСИ - за сигурност, да не се "хаби" яйцеклетката, тъй като все пак е възможно да не се оплоди при ин-витро, макар и да нямахме такива показатели. След 2 операции на тръбите, 2 стимулации, един естествен, на четвътрият път се получи /без да броя 2 естествени опита, в които не се стигна до трансфер/. Естественият цикъл при мен беше оправдан, защото имах постоянна и непреодолима фрагментация на ембриони. Няма смисъл да се дават пари и да се товариш психически при условие, че факторът е неизяснен, /както при мен с фрагментацията - от какво се получава никой не знае/. Това беше моят спасителен вариант. Логиката е ясна: щом има такъв проблем, ще го има и при стимулирани, и при нестимулирани яйцеклетки. Ако не се беше получило този път, д-р Стаменов отново щеше да прави стимулация  с надеждата, че може и пък някой ембрион да не фрагментира, не знам. Слава Богу, не се стигна до нова стимулация, което доказва за пореден път интуитивния гений на д-р Стаменов.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #471 -: Ноември 15, 2009, 16:42:57 pm »
 :ask: :ask: :ask: :hug2: :dance2:хайде ,   хайде пишете момичета всички вие ,които по-горе песахте, че ви предстои ИНВИТРО на ЕЦ всички следим много изкъсо тази тема ...пишете за стойности на ФСХ педи цикъла за лекарствата , с които сте стимулирани и др.подробности макар и с неуспешни опити всякаква такава инфо ще ни е от полза!
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #472 -: Ноември 15, 2009, 16:52:10 pm »
:ask: :ask: :ask: :hug2: :dance2:...пишете за стойности на ФСХ педи цикъла за лекарствата , с които сте стимулирани и др.подробности макар и с неуспешни опити всякаква такава инфо ще ни е от полза!
На ЕЦ не би трябвало да има стимулация, нали за това е на ЕЦ. Моят опит беше само с изследване два пъти на следните хормони: ЛХ, Е2 и Прогестерон. ФСХ не са ми изследвали. Завърши неуспешно, даже не стигнахме и до трансфер. Яйцеклетката след оплождане ИКСИ вакуоализирала.
Желая късмет на всикичи!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #473 -: Ноември 15, 2009, 19:01:32 pm »
На ЕЦ не би трябвало да има стимулация, нали за това е на ЕЦ.
Зависи, при д-р Владимиров има стимулация.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #474 -: Ноември 15, 2009, 19:27:20 pm »
На ЕЦ не би трябвало да има стимулация, нали за това е на ЕЦ.
Зависи, при д-р Владимиров има стимулация.
Знам мила,  :D но дори и леката стимулация значи, че не е на естествен цикъл.
В клиника "Малинов" го наричат ин витро на спонтанен цикъл. Спонтанно, естествено, значи без намеса за лекарства. Поне за произвеждането на фоликулите. После ясно е, че се намесват с прегнил и поддържаща терапия  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #475 -: Ноември 16, 2009, 22:48:08 pm »
Момичета,искам да попитам тези от вас които не са стигнали до трансфер кога спряхте хапчетата които ви назначават след пункция и кога ви дойде цикала?
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #476 -: Ноември 16, 2009, 23:00:33 pm »
Момичета,искам да попитам тези от вас които не са стигнали до трансфер кога спряхте хапчетата които ви назначават след пункция и кога ви дойде цикала?

Спрях ги след като ми се обадиха че няма да има трансфер, всъщност пих ги само 2 пъти. Цикъла си дойде когато си трябва, не помня съвсем точно, но около 10-12 дни след пункцията.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #477 -: Ноември 16, 2009, 23:11:46 pm »
pop4o,много ти благодаря за отговора!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #478 -: Ноември 17, 2009, 00:08:53 am »
viva1, на мен пункцията ми беше сутринта на 9.10. Вечерта почнах естрофем и утрогестан. Сутринта пак. Обадиха се по обяд, че не се е получило добро оплождане и те ми казаха да спра лекарствата. Обаче цикълът ми закъсня с няколко дни - 16 ден след пункцията ми дойде! 
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #479 -: Ноември 17, 2009, 01:06:45 am »
anmar при мен положението е много гадно и аз вече се обърквам.Моята пункция беше на 14.11 сутринта,вечерта си пих хапчетата на 15.11 ми се обадиха,че се е оплодила яйцеклетката и аз съответно си продължих хапчетата,като пиех естрофем 2*1 и на 16.11 аз изпих един естофем и ми се обадиха,че е спряла да се дели  :(.Понеже ме следи друг доктор(не е от клиниката) ми изписа да пия оргаметрил,та сега се чудя изобщо да го пия ли,и дали от 4 хапчета естрофем ще ми се повлияе цикала??!
В крайна сметка май ще пия каквото са ми изписали  :?
Благодаря и на теб за отговора!