0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #20 -: Януари 23, 2007, 09:42:25 am »
За мен си е загуба на време и средства. Не отричам, че има шанс да се получи, но малко ми прилича на игра на тото.
Една тема за ин витро на естествен цикъл, ако случайно не си я чела:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6477.0
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #21 -: Януари 23, 2007, 10:43:48 am »
Аз пък мисля, че има смисъл да се опита ин витро на естествен цикъл. Наистина шансът е по-малък, но мето мнение е, че яйцеклетката е по-качествена. Все пак стимулацията е малко "насилствен" начин да се извадят повече яйцеклетки и не вярвам всички да са така качествени. А и цената е доста по-ниска и може да се опита няколко пъти.

lb2f
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #22 -: Януари 23, 2007, 10:52:37 am »
Има ли тук, във форума, поне една успяла, за да си ревизирам мнението?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #23 -: Януари 23, 2007, 10:53:41 am »
За мен си е загуба на време и средства.
А пък стимулираното ин-витро е загуба на 15-20 яйцеклетки. Да не говорим за шока на организма от стимулацията и затова трябва да се прилага само при необходимост.
Ако има възможност за естествен цикъл - трябва да се опита.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #24 -: Януари 23, 2007, 10:57:39 am »
Лали, май винаги има възможност. В кои случаи няма? Поне аз не се сещам за такива. И самият факт, че почти не се прилага, говори сам по себе си. За мен успеваемост 8% не е успеваемост.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #25 -: Януари 23, 2007, 10:59:04 am »
Да  - 8% , ама ти струва 200 лв и никакво натоварване за организма - при мъжки фактор.
Ако няма добри хормони или ако няма спонтанна овулация, ако пациентката е по-възрастна и вече се предполата, че няма качество - няма смисъл от естествен цикъл.
« Последна редакция: Януари 23, 2007, 11:01:37 am от Lali »
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #26 -: Януари 23, 2007, 11:00:31 am »
Съгласна съм с Лали  :D.
Аз също имам идея да опитам, за да видя дали ще се получат добре нещата. Ако става, защо да се подлагам на тежка стимулация и да губя средства за лекарства? Този юли ми върнаха 4 ембриона, но какво от това, нито един не се захвана, а инвестирах много финанси, големи надежди, психическо натоварване по време на стимулация и т.н.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #27 -: Януари 23, 2007, 11:05:08 am »
Да, ама ти струва 200 лв и никакво натоварване за организма - при мъжки фактор.
Ако е така съм съгласна - има смисъл. Но не е ли мн. повече - 2500 - 3000 лв т.е. цената на самата процедура ин витро? Смятах, че при ин витро на естествен цикъл си спестяваш само цената на лекарствата т.е. половината масраф, но и сумата която остава е сериозна. Защо 200 лв?
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #28 -: Януари 23, 2007, 11:10:41 am »
Лекси, не си спестяваш само сумата за лекарства - самата процедура е двойно по-евтина. В МЦРЗ класическо икси струва 2400 лв. + лекарства + всекидневно изследване на ЛХ, естрадиол и прогестерон, а икси на естествен цикъл струва 1400 лв., без лекарства, без всекидневно изследване на хормоналните нива /само еднократно като за инсеминация/. Разликата не е никак малка, да не говорим, че си спестяваш тежката стимулация. При някои жени може би има резон да върнат повече ембриони и по-този начин да се увеличи шанса им, но за себе си не съм убедена, че е така.
« Последна редакция: Януари 23, 2007, 11:12:44 am от Grace »
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #29 -: Януари 23, 2007, 11:23:48 am »
IVF-ЕТ **** на спонтанен цикъл 1100 лв.
ICSI-ЕТ **** на спонтанен цикъл 1400 лв.
[/color][/b]
Като при това в цената не са включени всички видове изследвания! :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #30 -: Януари 23, 2007, 11:28:42 am »
Става въпрос само за пункция на една яйцеклетка. Ясно, че ако не е добра не се плаща за следващи процедури.
Ако излезе добра - следва евентуално оплождане, отглеждане, трансфер, плащане и чакане.
« Последна редакция: Януари 23, 2007, 11:36:47 am от Lali »
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #31 -: Януари 23, 2007, 11:31:03 am »
Цената е между 1100 и 1500 лв. в различните клиники. Хубавото е, че ако не се стигне да пункция, не плащаш /т.е. плащаш само прегледите, което е около 200 лв./.

И самият факт, че почти не се прилага, говори сам по себе си. За мен успеваемост 8% не е успеваемост.

Лекси, все по-често се говори и все повече момичета опитват на естествен цикъл. Не е подходящо за всички, но има много случай, в които се препоръчва.

lb2f
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #32 -: Януари 23, 2007, 11:33:20 am »
Ще напиша защо смятам да продължа с ИКСИ на естествен цикъл.
Решението си е мое, в главоблъсканиците ми имат пръст няколко от момичетата тук.

:bighug:
Малко беграунд, че сме много тук и никой не е длъжен да помни моите приключения:
Накратко - мъжки фактор - 52-56  млн; 18-22% бързо подвижни.
При мен нищо видимо. Хормони - "муци", тръби - още по-муци, цикъл редовен 28-32 дни.
5 неуспешни инсета (4 стимулирани с клостил, правех по 3,4 фоликула),
1 икси (декапептил депо; стимулация с пурегон; 8 яйца, 6 оплодени, развиха се 5 ембриона),
1 смесено инсе (без стимулация, но с 2 фоликула)
резултат нЕмаме :lol:

Работата е там, че аз понесох ИКСИ-то доста зле. Декапептила така мъжки ми блокира ендокринната система, че след процедурата 2 месеца нямах никакъв цикъл. Хормоните ми се разбутаха яко, по време на самата стимулация чувствах непрестанен и пълен дискомфорт. При повечето момичета не е така, но аз бях адски зле, организъм, просто. Спокойно мога да кажа, че тялото ми се възстанови напълно и заработи като хората, чак след една година. Освен това - психически много се съсипах след неуспеха. Изпаднах в ужасна дупка, едвам излазих с помощта на момичетата тук. Като краен извод: Не ща да чуя повече за стимулация (това си е само за мен, ей!).
В същото време не съм се отказала от мисълта за собствено бебе. Така че трябва да избирам между: инсеминация или икси на естествен цикъл.

Като тегля чертата и си напъна мозъка, мисля в следната посока:
1. Спермограмата на мъжкия фактор е кофти, но теоретично става за инсеминация (според двама доктори).
2. Никога, ама никога не съм забременявала, дори по грешка.
3. Значи - проблем с имплантацията...
Според мен, в моя случай продължаването на инсетата са безмислени. С донор без донор, явно при мен също има някакъв неоткрит проблем (в момента съм си пуснала тироидни хормони, ще изследвам НК клетки и антифосфолипидни тела)

Предимствата на естествения цикъл
1. Избягваш стимулацията и  с това натоварването на организма
2. Избягваш стимулацията, ежедневните инжекции и с това психическото пренавиване
3. Имаш ясна картина какви яйцеклетки произвеждаш
4. Със сигурност има оплождане (имам предвид в сравнение с инсето)
5. Можеш да направиш повече опити в сравнение със стимулираното икси
6. Психически поне аз го приемам като едно усъвършенствано инсе. Ударът при евентуален неуспех няма да е толкова съсипващ.
7. Финансово е доста по-щадящо, така че  и от тази гледна точка позволява повече опити
Да вярно, разчиташ на една, най-много на две яйцеклетки, обаче и при стимулирано ин витро нямаш гаранции колко яйцеклетки ще се развият, колко от тях ще се оплодят.  
Имам поне 4 познати момичета, на които след конски дози пурегон, бяха върнати по 1, 2 ембриона.

Та това е. Искам обаче да кажа, че всеки случай си е индивидуален и това са си разсъждения само върху моите досегашни неволи и бъдещи успехи  :swing:
« Последна редакция: Януари 23, 2007, 11:43:48 am от Fussii »
В очакване ....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #33 -: Януари 23, 2007, 11:34:05 am »
Пункцията е около 200 лв /да кажем може би до 300/.
Преди това няма кой знае какви прегледи. Чак пък за 200 лв.
« Последна редакция: Януари 23, 2007, 11:35:59 am от Lali »
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #34 -: Януари 23, 2007, 11:41:39 am »
  Аз също смятам да продължа с ИКСИ на естествен цикъл.
  Първо защото сме с мъжки фактор и второ, защото реагирам лошо на стимулация, с един яйчник съм и с 50 меногона правя най-много 2 яйцеклетки, а понякога и хич.
   Така че Лекси - не се изказвай толкова крайно, има много случаи в които е по-добре този вариант, отколкото зверска стимулация - и пак нищо.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #35 -: Януари 23, 2007, 11:46:06 am »
Фуси, и аз като теб имам едни разсъждения на тема естествен цикъл, но...
1. При 2 неуспешни ИКСИ-та заради уж САМО мъжки фактор, се оказа, че си имам разни имунологични екстри. Така в крайна сметка проблемът май става комплексен.
2. Както съм писала и в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8431.0
май имплантацията е момента на объркване на нещата.
За себе си знам, че, ако съществуваше възможност за инсета, бих опитала поне няколко.
Все пак там процесът е най-близо до естествения. При теб мъжките резултати са прекрасни за такива опити.
Правила ли си кръвни тестове след процедурите, за да си сигурни, че никога не е имало имплантация?
Мое мнение е, че всички процедури, свързани с човешки фактор, са по-рискови от тези, близки до естествените природни закони.
Не те агитирам за нищо, просот разсъждавам :D
И едни генетични изследвания не са ви излишни :wink:
Желая ти късмет и скоро да те притесняват наакани памперси.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #36 -: Януари 23, 2007, 11:47:49 am »
Аз също мисля, че е много индивидуално. Факторите са възраста, хормоните,конкретния проблем, а и нагласата. Мисълта ми е, че ако вземем само, като процент успиваемост и цената на процедурата, няма смисъл.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #37 -: Януари 23, 2007, 11:56:42 am »
Ами White, поред мен предимството на икси-то е че със сигурност поне имаш оплождане.  А инсето си остава изстрел в мрака...
Инсетата са много подходящи като начални стъпки, ние вече минахме през тях... нищо не се получи.
Ще изследвамм сега и тия пусти НК клетки, пък да видим.

Ще успеем миличка, обещавам ти  :lol:
В очакване ....
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #38 -: Януари 23, 2007, 12:09:19 pm »
Не мисля, че съм крайна - както вие защитавате еднта теза, така аз - другата. Всеки сам трябва да реши кой е най добрият начин за него. За това е хубаво винаги да има и "за" и "против" даден метод.
Разбира се, че когато вече е правена стимулация и тя не е понесена добре е логично да се продържи на естествен цикъл. Но когато тепърва се започва и няма противопоказания...
За себе си бях решила, че ще направя само един опит /ин витро/, но при най-добрият лекар /според мен/, с най-силните и пречистени лекарства /и то в голими дози т.к. диагнозата ми го налагаше/, с връщане на възможно най-много ембриони. По време на стимулацията не чувствах дискомфорт, нямах никакви оплаквания. Оказах се права в избора си.  За друг обаче, нестимулираното ин витро може да е решението. Всеки сам избира. Но все пак успелите с класически ин витро /ИКСИ/ процентно са много повече от успелите с нестимулирано.
Лали, 200 лв при положение, че не се пунктира качествена яйцеклетка или няма оплождане /т.е. 100% неуспех/, 1000 и кусур, ако се стигне до трансфер, което не е гаранция за успех. То и при класическо ин витро /ИКСИ/, ако пунктираните яйцеклетки не са качествени или не се оплодят не си плащаш целия масраф. Но като стане въпрос колко струва, се подразбира цялата сума.
Солей, моят проблем също беше, че отговарям лошо на стимулация и имам един функциониращ яйчник. При мен точно "зверската" стимулация даде резултат.
« Последна редакция: Януари 23, 2007, 12:12:29 pm от Лекси »
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #39 -: Януари 23, 2007, 12:14:19 pm »
Да  - 8% , ама ти струва 200 лв и никакво натоварване за организма - при мъжки фактор.
Ако няма добри хормони или ако няма спонтанна овулация, ако пациентката е по-възрастна и вече се предполата, че няма качество - няма смисъл от естествен цикъл.
Здравейте,
на 37 г. съм и сме с мъжки фактор,страхувам се от стимулации защото имам мастопатия на гърдите и не са препоръчителни високи естрогенни нива,от друга страна инхибин Б е 80.64,питам се дали инхибина показва освен запазен резерв и качеството на яйцеклетките,при доктор Владимиров съм и смятам да обсъдя вариант инвитроматурация или слабо стимулирано инвитро/икси,как ли ще реагира,чувам ,че матурацията я правят все млади жени, а пък за естесвен цикъл се притеснявам въобще да си отворя устата макар ,че поне ехографа показва все добри яйцеклетки, за сега сме на инсеминации.  
п.п Абе не мога да се включа,публикувам публикувам .......,май по- късно ще излязат няколко постинга от мен