0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #80 -: Ноември 16, 2006, 16:24:01 pm »
Ralala, няма клинична пътека за ин витро. Има програма за лечение безплодие, но средствата за 2006 г. по нея вече са изчерпани (щяло да има някакви доп. бройки, но те ще бъдат за момичета, които вече са си подали документите). Програмата покриваше само определени лекарства и то до опредлени количества. Самата процедура (в случая 1,200 - 1,300 лева) не се покрива. За 2007 г. - рано е да се каже как ще се развият нещата.

Можеш да отидеш във всяка клиника, която искаш.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #81 -: Ноември 16, 2006, 19:28:34 pm »
Благодаря, Котаранка :)
Аз знам за програмата и бях пред НЗОК с буркан... ама ми е объркано за процедурата. Защото ще ходя при Методи Генов, а той работи в Тина Киркова. И се чудя после по какви тарифи ще мина за пункцията и трансфера, след като той там ще ми прави всичко... Иначе си има частен кабинет...
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #82 -: Ноември 17, 2006, 10:51:06 am »
Ralala, ще бъда съвсем откровена - не ти препоръчвам Методи Генов. Ако искаш в Тина Киркова, избери д-р Вакрилов или д-р Йорданов.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #83 -: Ноември 19, 2006, 18:09:34 pm »
Здравейте!Аз също ще правя ин-витро в Тина Киркова през декември при Д-р Диана Николова и ще се радвам да споделяме опит по време на всички манипулаций! Ако знаете повече за Д-р Николова моля споделете с мен.Благодаря на вички които ни дават кураж и сили.
Вярвайте,искайте и ще победите :P
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #84 -: Ноември 20, 2006, 07:41:16 am »
За нея знам, че е снаха на Табакова, съответно съпруга на д-р Николов. За разлика от гореспоменатите й роднини тя е много внимателна с пациентите си. Друго за нея не зная и не мога да коментирам.
« Последна редакция: Ноември 29, 2006, 16:18:56 pm от solei »
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #85 -: Ноември 29, 2006, 15:45:51 pm »
Zdraveite momi4eta.Az pravih invitro pri D-r.Jordanov.Na 02.11.2006g.mi be6e punkciata[ot 7 folikula stanaha 3 jicekletki]na 05 mi be6e transfera[2jacekletki se biaha oplodili i 2 gi slojiha].Tova mi e 1 invitro,za sujalenie neuspe6no.Na mene vsi4ko gore-dolo mi izlezna okolo3000lv.Tova vklu4va i lekarstvata. :P
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #86 -: Ноември 29, 2006, 16:24:07 pm »
Съжалявам, Bisko72.  :( Пожелавам ти следващия опит да е последен и успешен.

Пиши на кирилица. Има Кредор.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #87 -: Ноември 29, 2006, 22:28:01 pm »
Благодаря, Котаранка :)
Аз знам за програмата и бях пред НЗОК с буркан... ама ми е объркано за процедурата. Защото ще ходя при Методи Генов, а той работи в Тина Киркова. И се чудя после по какви тарифи ще мина за пункцията и трансфера, след като той там ще ми прави всичко... Иначе си има частен кабинет...

Мила, не искам да влияя на избора ти, но много искам да внимаваш в какви ръце оставяш здравето си и бъдещето си като жена! Аз бях пациентка на д-р Методи Генов! Виж какво съм писала за него!
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #88 -: Ноември 30, 2006, 16:11:29 pm »
           Правих за 2-ри път ин-витро при Д-р Янакиева 08.11.06 неуспешно. Смятам вече да сменя лекаря. От аптеката на Диана лекарствата са с доста завишени цени!
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #89 -: Декември 29, 2006, 16:41:32 pm »
Регистрирах се специално за тази тема, защото наистина ми трябва помощ.Правила съм в тази болница 2 пъти инвитро - неуспешно.След втория път, ме испратиха, да си направя имунологични изследвания в частния кабинет на доктор Методи Генов.Оказа се, че имам висок титър на антитела.Платих 160лв. за това изследване, не получих касова бележка за тези пари, и освен това при получаването на резултатите от изследванията, ме накараха да си купя нужното лекарство (вилкакора 2005г ) от този частен кабинет.Направи ми впечатление това, че изследванията бяха на хварчащо листче, без печат, единствено с някакъв подпис.Съмнявам се в достоверността на изследванията.Няма ли някой, които ги е правил и при него ли е така...?????И искам да попитам няма ли друга болница с по голям процент на успеваемост, защото вече изгубих вяра в нея..Както и тук ми прави впечатление повечето опити в нея са неуспешни...ЧАКАМ МНЕНИЯ !?
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #90 -: Декември 29, 2006, 17:44:13 pm »
vanq123 ,сама казваш че нямаш вяра повече в тези хора.Не губи надежда каквото и да става.И на теб ще ти се случи чудото :bighug: Виж в форума има мнения за други клиники и лекари!!А относно изследванията ти...Без печат и касов бон..и това лекарство..Не ми се е случвало и не искам да коментирам!Наистина смени лекаря си,но надежда недей да губиш :balk_77:
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #91 -: Декември 30, 2006, 12:18:03 pm »
Здравей vanq123, аз са6то правих инвитро ноември месец там, но лекар ми бе6е Вакрилов. В момента сам бременна в 7-ма седмица. Направих си имунологи4ни изследваниа на моиа глава и се оказа 4е са ми много зави6ени, взех мерки и се полу4и. Сега в момента сам на легло и ми биат папаверин но сам сигурна 4е вси4ко 6те е наред.
Не знам - виарвах през циалото време 4е 6те стане и то стана. Може би наистина триабва да смени6 клиниката и си намери лекари на които 6те им има6 голиамо доверие
Пожелажам успех на вси4ки, дано скоро видите и вие дветв 4ерти4ки

п.п извиниавам се за правописните гре6ки но не си намирам вси4ки букви4ки на лаптопа



Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #92 -: Януари 05, 2007, 14:50:31 pm »
Не ви съветвам да ходите при Методий Генов, защото  се интересува само от материалните успехи.Изберете друг лекар, като Вакрилов или Йорданов.
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #93 -: Януари 08, 2007, 12:34:30 pm »
Здравейте момичета, с най-добри пожелания за 2007 г. и дано новата година ви донесе това, което най-много желаете. Искам да попитам някоя от вас, която е при Вакрилов и скоро е правила ин-витро за лекарствата след трансфер. Аз съм си купила предостатъчно Декапептил и Меногон, но днес Вакрилов ми каза да си набавя Утрогестан - 6-7 ампули, за данямам притеснения накрая да търся. Интересувам се от това какви са всички останали лекарства освен Д-ла и Меногона, които трябва за имам?
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #94 -: Януари 08, 2007, 12:51:49 pm »
Интересувам се от това какви са всички останали лекарства освен Д-ла и Меногона, които трябва за имам?

Има проблем единствено с набавянето на Декапептил, Меногон и Утрогестан, така че добре, че си се заредила. Ще ти трябва Прегнил, но Док трябва да ти каже колко (преди пункцията, а може и след това); след трансфер (стандартно) - Аспирин, Мултивитамин, Герикапс, но шпа, Фолиева (но предполагам, че си я пиеш по принцип) - всички тези ги има в аптечната мрежа + каквото допълнително ти предпише. Успех, Yoyo!
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #95 -: Януари 08, 2007, 13:26:50 pm »
Благодаря ти Kotaranka, колко горе-долу струва Утрогестана /не съм сигурна дори така ли се пише/. Когато забременях с дъщеря ми си правех вместо него Пролутон депо, а сега пък това???
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #96 -: Януари 08, 2007, 13:35:45 pm »
Благодаря ти Kotaranka, колко горе-долу струва Утрогестана /не съм сигурна дори така ли се пише/. Когато забременях с дъщеря ми си правех вместо него Пролутон депо, а сега пък това???
Около 13-14лв. за 30 броя


*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #97 -: Януари 08, 2007, 13:41:33 pm »
Защо за  броя? Говорим за Утрогестан - на мен ми каза Вакрилов да си взема 6-7 ампули.
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #98 -: Януари 08, 2007, 13:50:24 pm »
Ами товач което аз вземах бяха меки капсули, за вагинален и орален прием, в случая аз ги слагах вагинално. Става дума за Utrogestan 100 mg (soft capsules). Може да има и ампули, аз обаче не знам, да се включат момичетата с повече опит


Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #99 -: Януари 08, 2007, 13:54:16 pm »
Благодаря ти Kotaranka, колко горе-долу струва Утрогестана /не съм сигурна дори така ли се пише/. Когато забременях с дъщеря ми си правех вместо него Пролутон депо, а сега пък това???
Около 13-14лв. за 30 броя

Там някъде е.

Утрогестана е прогестерон (както и Пролутон депо-то).

Утрогестанът не е на ампули  8O, а на малки капсули, които могат да се слагат вагинално или да се вземат орално. Дозировката обикновено е  3 х 3 или 3 х 2. Вакрилов го предписва от деня преди пункцията. Със сигурност не спира, докато не ти дойде МЦ (ха дано да не  :)). Ако е положителен теста, не знам до кога се приема - не съм го докарвала до там  :(.

Тези ампули - да не би да става дума за Прегнил?