0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #120 -: Февруари 13, 2007, 20:32:50 pm »
 :( Какво да правя оттук нататък? Ние правим Икси.Има проблем при мен запушена дясна тръба,лявата е разширена откъм яйчника, а при мъжа ми диагнозата е олигоастенотератоспермия - 2ра степен.Утре трябваше да е трнсфера ми,  реагирах добре на стимулацията, при пункцията ми извадиха 11 яйцеклетки, всичко вървеше добре, лигавица екстра, яйцеклетки също,но не се стига до трансфер, защото има бактерии при сперматозоидите, които убивали яйцеклетките, т.е. не се разделяли правилно. Това ми обясни днес по тел. док, доста набързо.Утре ще отида до болницата и ще разпитам по-подробно.Аз се обърках вече и незнам какво да правя, а и в момента не разсъждавам трезво, защото шока от новината, че нито една яйцеклетка не се разделила добре бе огромен.Много ми е мъчно.Ще съм ви много благодарна ако ме посъветвате какво да правя оттук нататък.Благодаря, че ви има вас и този сайт!
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #121 -: Февруари 13, 2007, 20:39:55 pm »
Pri koi dr.si?Az pravih pri Jordanov mnogo e vnimatelen.Moiat opit be6e prez oktomvri na za sajalenie''- ''.Ne se predavai,znam kakvo izjiviava6.Pri men izvadiha 7,a se oplodiha 2.Popitai gi na kakvo se dalji tazi bakteria,ne se li vijda na spermogramata?USREH,GORE GLAVATA
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #122 -: Февруари 13, 2007, 20:44:32 pm »
Оле, съжалявам много  :( Предполагам какъв шок е било  :(
Мисля, че трябва да направите микробиология на мъжа ти, за да се види какви са тези бактерии.
Добрата новина, е че отговаряш добре на стимулация и яйчниците ти работят. Кога за последно сте проверявали тръбите? Мислила ли си за лапароскопия?
Ох, много съжалявам  :(

lb2f
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #123 -: Февруари 13, 2007, 21:05:31 pm »
Благодаря ви милички, че веднага откликвате.Нашия док.е Вакрилов.Снимката на тръбите ми е от март 2006г.Последната спермограма е от 27.12.2006г., от нея става ясно, че има наличие на бактерии,но аз ли не догледах и не попитах на време затова или просто док. подцени ситуацията, като се разбра че сме за Икси.Мисля си, че е решил, че след обработката ще извади добри плувци, но явно нещо се е объркало.Утре ще питам и разпитвам.Сега се опитвам да си събера мислите, защото само ми се пълнят очите със сълзи.Объркана съм, ще преспя, ще оставя емоциите в страни и ще видим какво ще донесе утрешния ден.Благодаря ви момичета, че ме подкрепяте.Това значи много за мен.Прегръщам ви.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #124 -: Февруари 13, 2007, 21:10:46 pm »
Оле, поплачи си  :(
Но на твое място аз сериозно бих се замислила за смяна на доктора.
Недопустимо е да са знаели предварително за бактериите и да не вземат мерки  :x
Мразя я тази болница  :x

lb2f
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #125 -: Февруари 13, 2007, 21:16:17 pm »
 :hello2:mili momi4eta imam 2 neuspe6ni opita in-vitro.sled 2 opit si napravix IMUNOLOGI4NI izsledvaniq pri dr.GENOV.Izkara me 4e imam visok titur ANTITELA.da mu vqrvam li?Na tezi izsledvaniq nqma nito pe4at nito kade sa praveni nito ot koi sa praveni.Izpisa mi VILKAKORA 2005 da piq 3 meseca.Ako nqkoi znae kade drugade pravqt takiva izsledvaniq i kolko struvat neka mi pi6e.      .    JELAQ VI USPEX  :babbycarrage:   Az mislq da opitam o6te vednuj,no neznam dali da ne otida v druga klinika,daite mi suvet. :balk_173:
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #126 -: Февруари 13, 2007, 21:32:39 pm »
Тина, не съм чувала да правят имунологични в Тина Киркова.
За София знам, че правят в Иван Рилски.
Консултирай се с имунолог, най-добре с доцент Конова.
И пиши на кирилица.
Успех!

lb2f
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #127 -: Февруари 14, 2007, 06:30:06 am »
   Оле, много съжалявам за случилото се, но нещо не разбирам. Нали е задължителна посявка за микробиология преди ин витро и на двамата. Това пропуснахте ли да го направите?
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #128 -: Февруари 14, 2007, 11:24:54 am »
Привет, Solei имаме посявка за микробиология и на двамата.При мен ок., при мъжа ми завишени левкоцити и наличие на бактерий.Моята грешка е че не реагирах преди започване на процедурата, бе ми обяснено, че след обработка могат да се извадят читави плувци и че бактерийте ще се изолират.Така че излиза, че ситуацията е... незнам Грешката е моя.
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #129 -: Февруари 14, 2007, 11:31:19 am »
  Ох, голяма грешка наистина. Недупостимо е с наличие на бактерии да се тръгва към процедура. Говори ли с док. какво ще правите в този случай, все пак имаш извадени 11 яйцеклетки - на вятъра ли ще отидат?  Много ме е яд в такива случаи....
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #130 -: Февруари 14, 2007, 11:38:32 am »
Моята грешка е че не реагирах преди започване на процедурата, бе ми обяснено, че след обработка могат да се извадят читави плувци и че бактерийте ще се изолират.Така че излиза, че ситуацията е... незнам Грешката е моя.

В никакъв случай не се обвинявай, че грешката е твоя! Доктора не погледна ли микробиологията, преди да започнеш процедурата? :wink: Ти не си човека, който да прецени кои бактерий ще се изолират и кои не!
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #131 -: Февруари 14, 2007, 11:48:18 am »
Ами уж гледа, обаче ... Значи сега гледам микробиологичното изследване на мъжа ми и пише, че посявките са останали стерилни, а като гледам спермограмата пише, че има повишен вискозитет, левкоцитите са 12-14 на поле (а трябва да са под 10) и за наличие на бактерии пише да.Аз се обърках и незнам дали ви го обяснявам правилно. Трябва да се консултирам с друг лекар, имам нужда да ми бъде обяснено. Благодаря ви за подкрепата!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #132 -: Февруари 14, 2007, 13:48:14 pm »
Ole, съжалявам за случилото се  :( , но не унивай, дръж се и се бори, ще стане...
Аз също приключих първия си опит - неуспешно, бях при д-р Йорданов.
В микробиологията на мъжа ми също пишеше "посявките останаха стерилни", а в спермограмата пише - наличие на бактерии - ДА, левкоцити: 10-14.
Доктора я погледна и каза, че всико е ок, обаче вечерта в къщи аз разгледах подробно всички изследвания и това ми направи впечатление. Ходих специално да го питам нормално ли е това, и той ми отговори, че във всеки организъм има бактерии, дори ми каза цитирам - "Тези са от полезните бактерии".
При мен всичко вървеше много добре и се оплодиха 5 фоликула, незнам защо не успяха да се задържат.
Желая ти от сърце успех!
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #133 -: Февруари 14, 2007, 15:09:14 pm »
Благодаря за окуражаващите думи Misi! Ще поотупам кожухчето и ще се изправя, докато има възможност за наше бебе ще се борим.Просто шока бе огромен и немога да се съвзема, чувствам се все едно съм минала през центрофуга.Стискам палци и на теб пожелавам успех!
Прегръдки
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #134 -: Февруари 16, 2007, 14:20:14 pm »
Zdraveite momi4eta,niakoia ot vas mi be6e pisala na ICQ,no ne mojah da go dobavia kam priatelite.Ako iska da probva pak da se svarje s udovolstvie 6te si pi6eme. :P
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #135 -: Октомври 08, 2007, 10:55:34 am »
здравейте момичета.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #136 -: Октомври 08, 2007, 11:10:04 am »
Здравейте момичета!И аз утре започвам при д-р.Йорданов,ще дам кръв ще пораспитам.Утре ще пиша как кога и за кога.Пожелавам на всички много късмет и пълни коремчета с бебета,може и да се видим в болница :wink:
<a
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #137 -: Октомври 10, 2007, 14:55:50 pm »
   Здравейте момичета , и аз днес ходих при Йорданов за инвитро и от другата седмица започваме с изследвания и лекарства . Очарована съм от него и акушерката Катя .
Някой ако е бил там нека сподели нещо ...
Успех на всички :)
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #138 -: Октомври 10, 2007, 18:43:22 pm »
Аз бях негова пациентка и съм много доволна от отношението му към проблемите ни.Благодарение на др.Йорданов съм бременна,но от инсеминация.Пожелавам на всички момичета положителни резултати  :crossfingers: yahoo_17 :balk_103:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #139 -: Октомври 10, 2007, 19:20:23 pm »
Дима, има доста теми и мнения за този доктор.
Виж тези две теми:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=13216.0

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5981.0

Желая ти успех!