0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #20 -: Септември 12, 2006, 15:12:32 pm »
Yoyo, пункцията и трансеферът са общо 1,300 лева (по цени от юли 2006 г.).  Това включва и престоя в болницата след 2-те процедури. Лекарствата - зависи какви и колко ще ти трябват - док ще прецени.
А колко струва стимулацията и съпътстващите я прегледи?
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #21 -: Септември 12, 2006, 15:55:28 pm »
Лекси, може много тъпо да ти прозвучи въпроса ми, на какво е къс протокол и / или дълъг, защото аз ще правя 4-то ин витро, а сега чувам такива термини.
Погледни в тази тема. Сигнус добре е обяснила:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6097.0
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #22 -: Септември 13, 2006, 11:25:58 am »
  Лекси,
всички мои опити са по къс протокол.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #23 -: Септември 13, 2006, 23:31:22 pm »
 Здравейте момичета!

Аз също ще правя ин витро при д-р Йорданов кам края на годината.
Проблема е, че имам киста на единят яйчник и не мозе да изчезне с конрацептиви-та първо трябва да се пункира и след това ин витро.

Имам и един вапрос - Имате ли представа дали килограмите са от важно значение са успеваемостта на ин витро?
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #24 -: Септември 14, 2006, 10:04:40 am »
Относно килограмите мога да кажа, че знам със сигурност само това, че непосредствено преди процедура по ин витро не е добре рязко да се променя теглото и в двете посоки.
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #25 -: Септември 14, 2006, 16:39:02 pm »
момичета, колко дни общо се стои в болницата? /забравила съм вече/
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #26 -: Септември 15, 2006, 17:47:19 pm »
момичета, колко дни общо се стои в болницата? /забравила съм вече/

След пункцията - някъде към 6 ч. и ако всичко е наред си тръгваш. Ако не си от София, можеш да останеш през всичките дни до трансфера. Ако има някаква хиперстимулация - естествено оставаш в болница, ако ти кажат. След трасфера - можеш към края на деня да си тръгнеш. Ако не си от София си тръгваш на следващия ден.
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #27 -: Септември 16, 2006, 12:29:15 pm »
А пункцията с пълна упойка ли е?
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #28 -: Септември 16, 2006, 14:31:42 pm »
В Тина Киркова моята не беше с пълна упойка /но не беше за събиране на яйцеклетки/. Чела съм, че на някои от момичетата с пълна упойка я правят, но не беше за Тина Киркова.

lb2f
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #29 -: Септември 16, 2006, 14:37:03 pm »
А пункцията с пълна упойка ли е?

Не за съжаление. Казах на Вакрилов че предпочитам пълната упойка, но той ме увери че е безболезнено и няма смисъл от пълна. Каза още, че  предпочитат да си разговарят с пациентките по време на пункцията и другото хубаво било, че ние сме можели да следим как протича всичко и щяло да ни бъде интересно. Честно казано, приемам това със смесени чувства, защото по - природа съм си бъзличка, но този човек много ми вдъхва доверие, не знам при вас как е?.
Ако иска да се включи някой, който е правил пункция с местна упойка и да разкаже в действителност как стоят нещата ще е най добре.



Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #30 -: Септември 16, 2006, 21:05:28 pm »
Правила съм два опита в Тина Киркова - вторият беше успешен. При първият ме болеше по време на пункцията, не знам защо...може би зависи и от майсторлъка на доктора - при успешния опит при д-р Йорданов нищо не усетих и наистина ми беше интересно, той ми обясняваше всичко, майтапеха се, виждаш как се движи по тръбичката мехурчето с яйцето...Аз очаквах болката, но тя така и не дойде. МОже би има и друго - при мен бяха станали само 4 яйцеклетки -едно е да бодеш 4, друго е 12-13. Каквото и да е, пожелавам ви много и качествени яйцеклетки, другото минава. Пункцията продължава около 10 минути.
успех на всички в този чудесен екип!
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #31 -: Септември 17, 2006, 16:35:03 pm »
Браво mar_go, много се радвам за теб. Пожелавам ти лека бременност. :D



Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #32 -: Септември 18, 2006, 08:38:08 am »
Harry, и аз съм голяма бъзла, но искам да те уверя, че няма нищо страшно в самата пункция, независимо, че не е с пълна упойка. След 2-те цветни снимки и операцията за извънматочна изпадам в лек ужас преди всякакви гинекологични интервенции. Наистина ми беше интересно да гледам по време на процедурата (колкото и да звучи странно  8O). Д-р Вакрилов наистина е човек, на когото можеш да се довериш. Аз лично като го видя и се успокоявам (едва ли предполага какъв психологически ефект оказва на пациентите :D). Не знам дали има връзка с броя на фоликулите, може би да... При мен 1-ви път бяха 5, а 2-ри - 2. Но не съм чувала и от момичета с повече фоликули (10-15) да се оплакват, че ги е боляло.

Mar_go, честито! Лека бременност!  :cloud9:
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #33 -: Септември 18, 2006, 11:03:18 am »
При мен първата пункция (в друга клиника) беше с пълна упойка. Не съм лигла, но на фона на 4 коремни операции изпадам в паника относно гинекологични интервенции с игла без пълна упойка - ще се притеснявам да не мръдна и разни такива неща.
Те в днешно време май и на аборти им слагат пълни упойки, недоумявам защо при изрично желание на пациента за такава да не могат да го приспят? 8O :?
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #34 -: Септември 18, 2006, 18:31:21 pm »
А пункцията с пълна упойка ли е?
Аз също имам един опит в Тина Киркова/неуспушен/-упойката не беше пълна.Болки не усетих,но после малко кървях.Иначе се бях интересувала и за пълната упойка и ми казаха,че няма проблеми стига да искам.
Желая успех на всички!Дано имате късмет!!! :goodluck:
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #35 -: Септември 20, 2006, 17:28:28 pm »
Здравейте момичета, от 2-3 дни се опитвам да се свържа с Вакрилов по тел. но не става, да не го е сменил?



Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #36 -: Септември 20, 2006, 17:46:49 pm »
Здравейте момичета, от 2-3 дни се опитвам да се свържа с Вакрилов по тел. но не става, да не го е сменил?

Не знам да го е сменил. Аз му звънях някъде към 9 - 10 сеп. и се уговорихме да се чуем в началото на окомври. Ако разбереш, че го е сменил, моля те, да ни кажеш новия номер.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #37 -: Септември 20, 2006, 18:21:31 pm »
два пъти му звънях, дава свободно но не вдига. Би ли ми дала номерът който имаш



Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #38 -: Септември 21, 2006, 11:28:53 am »
0888 508 284 д-р Вакрилов
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #39 -: Септември 21, 2006, 15:56:17 pm »
0888 508 284 д-р Вакрилов

Да същият телефон го имам и аз. Явно е решил да си искара отпуската на спокойствие и за това не вдига на непознати номера.