0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #60 -: Октомври 05, 2006, 11:16:25 am »
Нека споделя и моето преживяване с уточнението, че при всеки е индивидуално. Имах лека хипер стимулация, огромни яичнищи и коремна операция, сигурно поради тези причини ме боля доста по време на пункцията в тина киркова, и веднага след това ме обливах врели вълни, но това не би ме спряло да го направя пак  :D Желая на всички успех. :balk_21:
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #61 -: Октомври 09, 2006, 12:37:58 pm »
момичета, здравейте! днес се чухме с Вакрилав-ура, в четвъртък ще ходя при него за да видим как ще я караме. Разбрахме се да се чуем в сряда вечерта и така. Оххх направо сърцето пак ми затуптя-бях забравила какво е-вече 5 години не съм чувствала така. Най-вероято ще ме прегледа, ще си пусна микробиология, ще изчакаме 1 цикъл за да ме види от първия до незнам кой ден беше /а на мен ще ми дойде 20.10 - другия петък/ и започвам.Лошото е че нямам още лекарствата за стимулацията които трябва да си купя, но това е лесно-ще ги намеря от някоя аптека.Пишете нещо!!!
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #62 -: Октомври 09, 2006, 12:47:56 pm »
  Привет и от мен!
  Аз също започвам. Днес съм 3-ти ден на Примолут. След него: декапептил и меногон. Решихме отново да пробваме по тази схема. Стискайте ми палци да тръгнат повечко фоликули.
  Успех на всички момичета.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #63 -: Октомври 09, 2006, 12:55:58 pm »
Стискам ви палци на всички! Аз ще се виждам с док някъде към края на седмицата.

Solei, а не трябваше ли да ти сменят схемата, щом до сега не си реагирала добре? Например дълъг протокол? Питам, защото и аз не формирах много фоликулии 2-та пъти и ако продължа по старата схема максикума ми 4-5 бр.
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #64 -: Октомври 09, 2006, 13:00:28 pm »
Стистам ти палци Солеи, стискам на всички момичета и Господ да им помага. Котаранка, а ти за какво ще ходиш при доктора, в смисъл започнала ли си всичко или сега ще започваш?
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #65 -: Октомври 09, 2006, 13:02:17 pm »
Солеи, лекарствата ти ли си купи или си през касата? Аз много се притеснявам колко ли ще ми излязат, предполагам само, но не се знае.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #66 -: Октомври 09, 2006, 13:09:30 pm »
Yoyo, ще обсъждаме какво и как да процедираме за 3-ия опит, че нещо не произвеждам достатъчно фоликули. Не знам дори кога ще започвам. Все се надявам да е до края на годината.
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #67 -: Октомври 10, 2006, 10:16:55 am »
Момичета, тъй като сега препрочитам всичко изпратено от вас и срещнах много имена на доктори ще ви кажа, че когато аз лежах за третото ин-витро в стая №13 бахме 4 момичета, от които аз при Вакрилов, едното момиче при д-р Янакиева, третото при д-р Йорданов, а четвъртото не беше много разговорчиво и не съм запомнила при кой. Та на нас трите които ви изброих през целия престой ни беше вного добре-смеехме се по цял ден, направо супер ни беше. Най-ужасени бяхме, че трансфера и на трите ни се падаше на 13 ноември 2000 г. Ужас-13-ти. Направо сутринта като станахме и слушахме радио за тая дата се побъркахме. Гого Вакрилов като ме видя че нямам кръв ме прати да пия нещо за успокоение/в барчето/ и после да отида. Обаче започна спешна операция и решиха и тримата д-ри да прават трансферите ни след обед.И познайте- лягам за трансфир и по радио точката казват "Часът е 13-време е за следобедните новини"-изприщих се. Оказа се обаче че и трите забременяхме и трите си имаме дъщери. Д-рите даже ни дават за пример-от четири жени в стаята три родиха.
И до ден днешен се чуваме и говорим с часове.Казвам ви го за успокоение и малко усмивки.
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #68 -: Октомври 10, 2006, 10:20:24 am »
Здравейте момичета!
Ще правя икси през ноември/ако е рекъл Господ/при Йорданов.В момента съм 9 ден примолут.Купих изписаните ми инжекции от кварталната аптека /750лв/.Направиха ми необходимите изследвания всичко е в норма,сега чакам да излезнат на мъжа ми.Пожелавам на всички да се сбъднат мечтите им за рожби,надявам се да се запозная с някои от вас.Чух от лекарите че има доста определини за 25.10.прегледи и аз съм за този ден.Успех!!!
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #69 -: Октомври 10, 2006, 11:57:34 am »
SLR с какви лекарства си?
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #70 -: Октомври 10, 2006, 12:04:03 pm »
Момичета, имате ли информация дали в Т. Киркова ще се предлага и трансфер на бластоцисти или пак ще си карат по старата схема - ембриотрансфер на 3-ти ден?

Успех на всички!  :goodluck:
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #71 -: Октомври 10, 2006, 12:08:46 pm »
Menogon,Decapeptyl 0.1 Pregnyl 5000
Ама така ме е страх от инжекции,само при вида на игла,колабирам.Сега съм се стегнала яко и боря страха  :lol:Опитвам се да мисля позитивно!
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #72 -: Октомври 10, 2006, 14:31:41 pm »
Здравей SLR,
Аз също съм за 25.10 на преглед и започване на стимулации при д-р Йорданов. Купих си меногона за 21,40 лв., остава декапептил 0,1 - ти за колко го купи и от къде?
Ще се радвам да се запознаем и дано имаме успех!
Поздрави!!!
 :)
« Последна редакция: Октомври 10, 2006, 14:33:14 pm от lidi »

*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #73 -: Октомври 10, 2006, 16:49:39 pm »
Lidi,утре сутринта ще ти напиша цената,че не са при мен инжекциите.Стискам ти палци.
*

    anelitod

Щерев или Янакиева
« Отговор #74 -: Октомври 19, 2006, 14:48:03 pm »
Здравейте момичета,
Аз съм изправена пред голяма дилема. Не мога да забременея от две години, ходила съм при милион лекари. Последно попаднах в клиниката на Щерев. След направена спермограма се установи слаба подвижност - 38% и направо ми казаха - инсеминация. След като ми обясниха, че шансът е едва 20% ги помолих да направим допълнителни изследвания, за да видим може ли да се подобрят показателите на мъжа ми, аз даже не знам дали тръбите са ми ОК.
Днес личната ми лекарка ми препоръча да отида при д-р Янакиева и да не се занимавам със Щерев. Моля Ви дайте съвет и препоръка?
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #75 -: Октомври 19, 2006, 15:07:09 pm »
В клиниката на Щерев преди инсеминация правят хидротубация, така че не се тревожи за проверката на тръбите. Колкото до самата инсеминация - не е кой знае какво, за да казваш, че "направо" са ти я предложили. Напротив, това е лека манипулация и можеш да я направиш на напълно естествен цикъл /ако нямаш проблем с овулацията/. Относно подвижността - консултирайте се с андролог, който да предпише на съпруга ти витамини, добавки или каквото прецени за подобряване. Не е сто процента сигурно че ще има ефект, затова аз без колебание бих направила вътрематочна инсеминация.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #76 -: Октомври 20, 2006, 17:06:08 pm »
    Хайде да се преброим. Има ли някоя, която е започнала стимулация?
    Аз съм 13-ти ден  примолут. На всичкото отгоре, вече 2-ра седмица боря някакъв коварен вирус.
    Единственото радостно при мен до тук, е че резулатите и на 2-ма ни от посявките-микробиология са О.К. За първи път я няма гадната Кандида. 
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #77 -: Ноември 09, 2006, 14:19:58 pm »
Здравейте,искам да попитам някои ако може да ми каже каква е цената на инвитро в болница "Света София" - Тина Киркова,без да е по пътеката от здравната каса,цената всеки доктор ли си я определя или има някъде ценоразпис за да мога да проверя.Благодаря предварително за вашите отговори.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #78 -: Ноември 09, 2006, 14:27:32 pm »
Yoyo, пункцията и трансеферът са общо 1,300 лева (по цени от юли 2006 г.).  Това включва и престоя в болницата след 2-те процедури. Лекарствата - зависи какви и колко ще ти трябват - док ще прецени.

Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #79 -: Ноември 16, 2006, 15:54:47 pm »
Здравейте на всички!
Тъй като прочетох, че доста момичета са правили ин витро в "Тина Киркова" за около 1200-1300 лв. (без лекарствата), се чудя мога ли и аз да отида там. По клинична пътека ли се върви?
Благодаря ви предварително  :heartbeat: