0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #160 -: Декември 04, 2010, 18:40:34 pm »
Здравейте, току що за съжаление приключих с опита - икси при д-р Николова. Следващият ми опит със сигурност отново ще бъде при нея. И със сигурност  :D ще се получи. Хареса ми не само докторката, но и екипа, с който работи. Това ми е вторият опит. От пърият, в друга клиника ... натрупах само ужас. Не ви трябва да знаете. А накрая, след първия опит не ми дадоха никакъв документ, картон ... абсолютно нищо.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #161 -: Декември 10, 2010, 22:17:20 pm »
Медуна,съжалявам че опита ти е неуспешен,но и аз като теб вярвам че следващея ще бъде!Аз чакам да ми се обадят от фонда и пак съм на линия.
р.s.А сега тя с кой работи?Нали доктор Вакрилов е напуснал,новия ембриолог кой е?
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #162 -: Декември 11, 2010, 12:35:19 pm »
Разбрах, че д-р Вакрилов и д-р Янакиева правят частна клиника. Сега ембриоложка е една страхотна, млада жена - Светла. На 22 декември ще ходя да обсъждаме какво ще правим по-нататък и ще попитам за фамилията.. /срамота, че не съм запомнила/  :D Със сигурност ще подаваме пак документи към фонда, но ме притеснява едно имунологично изследване. Ти прави ли? Успех ти желая на този опит.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #163 -: Декември 11, 2010, 12:57:50 pm »
Разбрах, че д-р Вакрилов и д-р Янакиева правят частна клиника. Сега ембриоложка е една страхотна, млада жена - Светла. На 22 декември ще ходя да обсъждаме какво ще правим по-нататък и ще попитам за фамилията.. /срамота, че не съм запомнила/  :D Със сигурност ще подаваме пак документи към фонда, но ме притеснява едно имунологично изследване. Ти прави ли? Успех ти желая на този опит.

д-р Вакрилов работи във Вита.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #164 -: Декември 11, 2010, 17:15:02 pm »
Аз също съм при Николова ,4акам да ми излезе заповедта през февруари.Тя ми обесни,4е Светла е обу4ена от Вакрилов и била доста добра
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #165 -: Декември 12, 2010, 23:33:39 pm »
Manishma,и аз горе долу тогава чакам заповедта.Може да сме заедно в процедура :wink:Аз тези дни трябва да ходя да пусна едни хормони контролно,ча съм с висок пролактин и преди месец док ми смени Бромокриптина с Достинекс та да проследим как са нещата.Ако нещо не е наред да нагаждаме дозата преди да е дошло време за инвитрото.Е хайде ще се виждаме сигурно по коридорите на болницата :D
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #166 -: Декември 13, 2010, 12:05:46 pm »
 :) желая успех на всички момичета! искам да споделя някои неща от моя личен опит с д-р николова. отидох при нея с поликистоза по препоръка на сестра ми и една приятелка /които нямаха особени проблеми и забременяха спонтанно и си родиха безпроблемно/. след известно "лекуване" докторката не смяташе за нужно да ми даде желязо!!!! при условие, че съм с два кръвоизлива за месеца, после не смяташе за нужно съпругът ми да се лекува, защото има донори!!!!, след това не смяташе за нужно да правя лапароскопия /а имам двустранен хидрасалпингс и запушени тръби/ и най-накрая не смяташе за нужно нещо да правя докато чакам отговор от фонда. при това положение след като почнах много да чета й зададох някои въпроси, на които госпожата ми обърна внимание, че не аз, а тя била докторката!!!! общото ми впечатление е, че не й се занимава със сложнотии, а така, ако стане стане. отпърво беше любезна, накара ни да си платим 690 лв. пакет изследвания, които не ги довършихме, защото госпожата отиде на специализация 2 месеца извън бг, а после някои от включените изследвания сме й плащали на ръка!!!! още веднъж успех на всички  :)

Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #167 -: Декември 14, 2010, 08:30:54 am »
chicoroco,и аз съм с пови6ен пролактин,и аз също трябваще да пусна контрола,но сама си го намалих на 1/4.Вие с какъв фактор сте.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #168 -: Декември 14, 2010, 08:39:20 am »
мецинка,права си,4е ако сами не ги питаме понякога действат като на конвейр.На мен изобщо не ми препоръ4а да отидем при Кацаров аз сама си реших сяка6 тяхното задължение е само  жената,но в слу4ай ,4е на мен ми няма нищо???Не 4е досега ле4ението на Кацаров повлия,пие лекарства 1година и нищо.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #169 -: Декември 14, 2010, 14:31:32 pm »
здравей медуна.И аз съм при Николова.Какво стана с твоето инвитро.Как избра точно тази лекарка.Защо всички ходят в Щерев и Малинов.Много съм объркана.

Нямам нищо против никой лекар. Явно тези от нас които са успели - си хвалят техният лекар. Ще ти кажа само, че преди Малинов да напише книгата си, спокойно можеше да си запишеш час при него за следващият ден. Не отричам, че сега си направих имунологични изследвания в неговата клиника. И там, разбира се ще бъдат контролите.
При Щерев ходих преди няколко години. Не си спомням точно. Все още не беше направил тази хубава клиника. Тогава ме консултира друга лекарка, която работеше в неговата клиника, а той се занимаваше с политика.
За себе си установих, че лекарите не са богове. Въпреки, че на нас много ни се иска да е така. Има случаи, в които успяват и други, в които не успяват. Друг е момента, че повече процедури дават по-голям шанс за успех. За парите няма да коментираме  :), но аз поне нямам друг изход.
Моето последно инвитро се превърна в икси. В неуспешно икси. Веднага след като установихме, че не съм бременна си пуснах имунологични изследвания при Малинов и някъкви изследвания - пак там за антитела. Оказа се, че единият показател е леко завишен и вероятно това е причината да не се инплантират. Кога е твоето инвитро?
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #170 -: Декември 14, 2010, 15:51:44 pm »
Медуна, в далечната 2006г. записах час за преглед в Малинов и чаках 6 месеца. Тогава д-р Стаменов не беше още издал книгата си и почти не се говореше за репродукция. 2007г., когато за първи път стъпих в Малинов чаках четири часа за преглед, мисля че популярността не се дължи на книгата или друг вид реклама.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #171 -: Декември 14, 2010, 16:51:08 pm »
Сигурно си права Къди. Може би Малинов е най-добрия. Но ... ми се иска сега да съм направила най-добрия избор за себе си. В крайна сметка за всяка от нас е най-важно да си намери нейния лекар. Предишният ми опит беше при друг лекар - и не съм доволна от него. Бях изплашена, наранена и реших никога повече да не правя инвитро. Но сега чета за него - има много жени, на които е помогнал. И жени, които му се доверяват за втори опит ... значи са доволни и му вярват.
*
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #172 -: Декември 14, 2010, 18:24:39 pm »
Само да поясня,не Малинов,а доктор Стаменов е написал книга.И не е вярно,че и преди книгата нямаше хора,аз бях там преди да издаде тази книга и се чакаше с месеци,вярно не бяха години.
Аз съм от тези успяли от първия път при него лично и то след като си загубих четири години при Янакиева и други такива специалисти.
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 18:26:13 pm от asi73 »
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #173 -: Декември 14, 2010, 21:30:57 pm »
Само да поясня,не Малинов,а доктор Стаменов е написал книга.И не е вярно,че и преди книгата нямаше хора,аз бях там преди да издаде тази книга и се чакаше с месеци,вярно не бяха години.
Аз съм от тези успяли от първия път при него лично и то след като си загубих четири години при Янакиева и други такива специалисти.

същото написах и аз.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #174 -: Декември 15, 2010, 17:25:07 pm »
meduna,аз чакам заповед може би февруари.Честно казано избрах Тина Киркоа,защото ми е под балкона,но ако се стигне до втори опит сигурно и аз ще пробвам другаде.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #175 -: Декември 16, 2010, 13:42:25 pm »
OK. Asi73 може ли да ми напишеш какви проблеми си имала ... и какво се е случило според докторите та не сте успявали с бебето. Вече и на мен ми се иска да напиша, че сме успели... Имам право на още два опита по фонда... а от личните ни пари почти нищо не остана..
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #176 -: Декември 16, 2010, 22:59:57 pm »
Момичета не разбирам,защо се завихря този спор?
Не може ли да има тема в някой форум дето да не е за пациентки на клиника Малинов или клиника Щерев.Извинете ме,но има хора които не могат или не искат по едни или други причини да се лекуват там.И не разбиам защо не ни оставите правото на избор.Аз съм ходила във всичките клиники.Преглеждал ме е лично доктор Стаменов и няма да кажа нищо лошо за него,но това не е моят лекар.Аз направих своя избор и мой лекар е доктор Николова.След едно неуспешно ивитро аз искам да опитам пак там,вярвам й и знам,че ще направи всичко необходимо за да се получи.И все пак,ако не се получи,заедно ще потърсим отговора защо не се получава  и ще променим каквото е необходимо.Точно същото прави и док Стаменов и всички от екипа на клиника Щерев.Просто не може всички ние да ходим при един и същи лекар и затова всеки си прави избора.
Пожелавам на всички да успеем независимо при кой! :)
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #177 -: Декември 17, 2010, 10:45:51 am »
лично аз не видях никъде в публикациите спор.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #178 -: Декември 17, 2010, 13:48:21 pm »
Благодаря chicoroco ... вече бях започнала да съжалявам, че се регистрирах. Преди само четях, но ми се искаше да мога да споделям с жени, които преживяват /или са преживели/ същото като мен.
Понеже безкрайно много вярвам в доброто у хората съм убедена, че момичетата, които не са забременели в Първа АГ искат да ни насочат към техните лекари, при коите те са успели.
Убедена съм, че всеки лекар има успехи и неуспехи. Защото и те все пак са хора. Вече го писах някъде: моя приятелка забременя в клиника, от която аз не съм доволна. Това нито прави клиниката по-лоша, нито лекаря по-малко специалист от другите лекари, занимаващи се с нас. Съгласна съм с теб - всяка от нас трябва да избере своя лекар и да му се довери, независимо кой е той. Аз се улавям, че прекаленно много чета и "психясвам" допълнително  :D . Даже стигнах до там сама да си поставям диагнози и лечение  8) , а съм само обикновен финансист.
Пожелавам на всички, да се прехвърлим в друг форум  :D онзи за бъдещите майки.
Re: Ин витро в "Тина Киркова"
« Отговор #179 -: Декември 17, 2010, 15:47:47 pm »
Meduna1,как ще съжаляваш,че си се регистрирала?Нали и ние искаме да споделяме вълненията и трепетите си  :)
Всяка от нас ще успее ще видиш и дано да е скоро.Ако нещо относно доктор Николова или болницата те вълнува,пиши аз съм насреща.
Сега по темата за процедурите:аз вчера бях на контролно изследвае на хормони.Вече писах,че сам със завишен пролактин и от бромокриптин минах на достинекс.В норма съм,но док ми намали дозата още та да видим как ще е,че съм към долна гранична.
ЛХ и ФСХ също са добре.Сега само чакам от фонда да ни дадат зелена светлина и започваме.Ти си наред как стоят нещата при вас?