0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
здравейте,момичета!!! :)


вчера ми направиха експ.оценка и ми написаха къс протокол?
въпроса ми е каква е разликата?да не би късия протокол да е по-слаб?
има ли нещо общо с ъс състоянието ми(преминала съм лечение за ендометриоза,с един запазен яйчник)?
изобщо нещо свързано има ли за това което си мисля?

благодаря предварително!!!
*
Re: каква е разликата между къс и дълъг протокол?ин-витро
« Отговор #1 -: Септември 09, 2006, 20:36:59 pm »
При дългия протокол се прилага агониста (антагониста), който блокира хипофизата още предходния цикъл на стимулацията. Има различни схеми също - може да е с депо а може и да е с повече инжекции. При мен беше с Декапептил Депо - една инжекция. При късия протокол и стимулацията и агониста се прилагат в същия цикъл, в който ще е стимулацията - съотв. пункцията и трансфера. Не се притеснявай, и двата протокола са добри, а кой от тях да се приложи се преценя индивидуално от лекаря в зависимост от състоянието ти. Успех!
*
Re: каква е разликата между къс и дълъг протокол?ин-витро
« Отговор #2 -: Септември 11, 2006, 12:22:18 pm »
здравей! :)
благодаря ,че поне някой се постарал да ми отговориш!за мен е много важно-да имам някакво понятие.
успех и на теб!!!
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: каква е разликата между къс и дълъг протокол?ин-витро
« Отговор #3 -: Септември 11, 2006, 20:07:14 pm »
здравей Дечка, моето положение е абсолютно същото като твоето. Аз също съм със ендометриоза, която лекувах 6 м. със Золадекс и със един запазен яйчник.  Юли месец правих първото си инвитро по дълъгп протокол, но нямах успех. Може би и аз трябваше да съм по къс протокол, знам ли. Желая ти успех и моля те дръж ме в течение, как се развиват нещата при теб. Къде ще правиш инвитрото?

*
Re: каква е разликата между къс и дълъг протокол?ин-витро
« Отговор #4 -: Септември 15, 2006, 12:56:07 pm »
здравей,аничка78 !!! :)
при мен нещата сега са в застой,защото не мога да ги подам в здр.каса!чакали обаждане от софия дали ще приемат док 8O.иначе съм се ориентирала към варна при доц.маркова.а ти?
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: каква е разликата между къс и дълъг протокол?ин-витро
« Отговор #5 -: Септември 19, 2006, 19:28:37 pm »
Успех мила! Дано всичко мине добре и така желания резултата скоро да е налице. Иначе аз правих първото си инвитро при д-р Стаменов, и ако всичко е наред и мога да почна второ пак ще съм при него.