0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #220 -: Януари 30, 2021, 12:10:07 pm »
Тери, до доплер не стигнах. Бях на кантар да си взема, но се отказах. През 5 мин щях да проверявам Лазар, защото беше много заспало бебе. Потупвах си корема, бутах го с пръст и той ми отговаряше. Може би и от сланинката по корема не го усещах много много 😃 Гадене, повръщане и киселини имах до 7 месец, после 1 месец спокойствие и след това се върна всичко до края на бременността.
Хелиантусче, хайде да се свършва всичко и да си се гушкате с твоето момченце.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #221 -: Януари 30, 2021, 18:48:52 pm »
И мен ме застигнаха тоалетните неволи. Въпреки всичката вода, киви и трици, които изяждам. И сякаш в тялото ми няма място за матката и червата ми едновременно и жестоко го обират ставите. Все си мислих, че след трансфер само аз не се оплаквам от запек и ще ме подмине, но не би.
Преди няколко дена пак след няколко дена тоалетно въздържания буквално запуших тоалетната... Мъжът ми бил сънувал, че искал да правим секс, но аз съм му отказала, защото ми е лошо и съм повърнала в банята и съм го пратила да чисти. Еми малко пророчески му беше съня,че го пратих да отпушва тоалетната. Въпреки това все още е навит 😁
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #222 -: Януари 30, 2021, 19:04:24 pm »
Тери, и на теб да кажа, че аз пиех дуфалак, когато положението беше много зле. Пие си се при бременност, може и всеки ден при нужда.
Хелиантус, стискай зъби още малко. Съвсем скоро те очаква най - прекрасната прегръдка  :bighug:
« Последна редакция: Януари 30, 2021, 19:07:13 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #223 -: Януари 30, 2021, 19:15:41 pm »
Имам спомен, че болки в стомаха на някое от момичетата предизвикваше. Аз имам едни Ева Кю, ако е крайно положението, ама не схващам как се ползват. Когато ти се ходи, но не можеш или просто се слагат и се чака  позива на природата
« Последна редакция: Януари 30, 2021, 20:03:25 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #224 -: Януари 30, 2021, 19:59:16 pm »
Пий си лактолозата или това работи добре:
https://www.doctipharma.fr/fr/nestl-optifibre-pot-de-250g/p-196477?tch=DnoyxIfvvUdp7nX9TMpA7Le5E6ZG3nTwqxdGo1ubHVt5zDF9wpvi7dtkrQMUKso2INqI%2F%2Bqg%2BvjYo7WJYUAPmFCGsvOORLYKI7wcVFi%2F7SwGvvlkuv4dBfQI4Fj70a4n8%2BO5%2Blb6TmsNYXfRQflrpHqUjwxzB1jWVFSS&country_code=FR&esl-k=sem-google-doctipharma|nu|c433985814694|m|k924005190131|p|t|dm|a101141183935|g10009110871&gclid=CjwKCAiApNSABhAlEiwANuR9YDYgnm4GL-2oUtE3wTHseg-lfskL2OO5az-OXJPF5gFkz8jfXPpeGBoC7GwQAvD_BwE
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #225 -: Януари 30, 2021, 20:59:12 pm »
Тери, аз съм с гастрит, но никога не ме е болял стомаха от него. Иначе и Ева Кю съм пробвала, но не ми действаха. В най - добрият случай да има лек ефект, ако ми се ходи, но не мога. Но пък на Круела и бяха ок. Така че виж на теб кое ще ти даде най - добър резултат и си ползвай него.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #226 -: Януари 31, 2021, 04:47:53 am »
Не съм ползвала нищо, но ева кю и на мен препоръчваха, тъй като не предизвиква спазми/контракции при изхождане. Дуфалак съм пила някога, няма по-гадно нещо на вкус за мен. Имах подобен проблем с ужасни болки 2 дни преди пункция до 2 дни преди трансфер и тогава пих някакви хапчета вече, че нито дуфалак, нито плодове, нито клизма помогна. Ползвах и някакви свещики, но така и не взех ева кю (изписван ми е след първото раждане за всеки случай). При мен по време на бременност и само кафето си върши работата сутрин.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #227 -: Януари 31, 2021, 11:53:26 am »
Хелиантус, дано и днес си по-добре. Още малко до понеделник. Грам сърце нямат тея англичани, значи. Малкото как е вътре? Всичко си е ординерно, нали?
Тери, и аз бях така. От магнезий на прах, в по-голямата доза се разхлабвах. ДОктора каза, че нямам място и механично все едно ставало запек (или нещо подобно). Ева Кю са ми големи и ми създаваха проблеми с хемороида. Има едни жълти с глицерин, тях повече ги понасях. Иначе минахме през фибри, дуфолак , ефекол нада. Все още съм си запечена бтв. Ям си фибрите всеки ден. Даже се чудя дали да не пия прахчета магнезий да се разхлабя просто. Иначе , Тери, слагаш ръкавицата, слагаш свещичката и гледаш да издържиш поне 7-8 минутки иначе ще "изакаш" неразтворената свещичка и нищо не правиш.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #228 -: Януари 31, 2021, 13:52:20 pm »
При хемороиди абсурд да се сложат свещички за запек, особено Ева кю са много твърди и не стана при мен. И аз гласувам като Павла за сиропа Лактулоза, май само веднъж ми се наложи да го пия и ппдейства.

Аз вече често си усещам контракции, вчера се чух с доктора, каза че няма повод за притеснение, явно така ще съм до края заради чувствителна матка. Каза да не си пипам/галя корема, да нося сутиен или бюстие и вкъщи и без секс. На миналия преглед шийката беше 40 мм, което било добре. Ще чакам 9ти, тогава е следващият преглед. Попита ме дали не бъркам движенията на бебето с контракции, но определено не съм толкова зле, няма как да се сбъркат двете неща.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #229 -: Януари 31, 2021, 15:23:55 pm »
Хелиантус,дано се търпи при теб!
Тери,аз ядох киви,круши,печени чушки,сладко от рози,чиа с кис.мляко,овесени ядки,сини сливи,масло и нищо.Кафе с фреш и айрян наведнъж също ,само лактулозата помогна,но не от първия път,а след няколко дни.Всеки ден по два пъти я пиех.
Робин,колко магнезии ти е изписала?Контракции и движения според мен са доста различни като усещане
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #230 -: Януари 31, 2021, 16:55:28 pm »
Слънце, да, определено няма как да се сбъркат двете неща. 1 месец пих 3×2 Магнерот и 2×1 Алеракт, сега съм само на 2×2 Магнерот за десетина дни до следващия преглед.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #231 -: Януари 31, 2021, 18:38:06 pm »
Ами аз лично ги бърках докато със сигурност не разбрах кое е контракция на апарата, в голяма седмица. Робин, ще мирувате и ти ще почиваш. Ти но-шпа защо не пиеш или нещо пропускам? https://apteka.framar.bg/30047387/%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8-1-%D0%B3-10-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82 това са свещиките. Всекидневно съм ги ползвала, не е проблем. Потвърдено е от доктора.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #232 -: Януари 31, 2021, 18:59:12 pm »
Има и един сироп с глицерин и лактулоза. Той също става.
Също и половин чаша бира действаше при мен.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #233 -: Януари 31, 2021, 19:03:06 pm »
Ами не знам за но шпа, Лина, в началните седмици пих няколко пъти, след това не съм. Може да пробвам следващия път, но вече ги приемам като нормални след разговора с док. Иначе и аз мислех, че лежане ще помогне, но понякога ги усещам и през нощта по време на лежане, така че явно няма връзка. Не се притеснявам вече, усещам бебето, че си е там и шава, би трябвало да е добре 😊
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #234 -: Януари 31, 2021, 20:12:10 pm »
Павла, не е от покоя, денем като опитвам да спя не сърби така, а нощем от дълбок сън се будя заради ужасният парещ сърбеж.
Аз понеже тотално съм полудяла, не стига че си имам и други причини да не спя, а и от седмица все си мисля какво има да се чисти у нас, та последните три дни, вчера и с дейното участие на мъжът ми излъскахме всичко, и днес съм тотално съсипана и дремя цял ден,  даже си и спах няколко часа. Явно ме е хванало прословутото "гнездене "   :D. Луда работа ви казвам.
Иначе сърбежа си е направо нетърпим, но се примирява човек като нищо не може да направи. Утре да видим изследванията от преди седмица...
Аз тоалетни проблеми започване да имам последните седмици, още нищо лекарствено не съм прилагана, но може и да се наложи скоро. Неприятна история.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #235 -: Януари 31, 2021, 20:46:02 pm »
Робин, няма проблем до 3х2 да пиеш но -шпа на ден. Няма какво да чакаш, когато те боли не е проблем да се пие.  Хелиантус, аз все си мисля, че ще е по-рано(дано  не , де) Направи нещо за запека, не е ок.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #236 -: Януари 31, 2021, 21:06:08 pm »
Тогава си обърни режима. Спи денем.
Явно започваш да гнездиш. Супер. 2-3 седмици още значи.
Явно и бебето слиза надолу и притиска нещо.

Може да ви е смешно, но понякога движения могат да се сбъркат с контракция. Никой не говори за ритане. Все пак матката реагира на движенията.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #237 -: Януари 31, 2021, 22:10:43 pm »
Лина, и аз мисля че ще е по- рано, то поради тази холестаза май е по- добре да е по- рано. На мен ми продължават контракциите, понякога са си доста на често.

Павла, аз бях обърнала режима по едно време, но последната седмица нали почти всеки ден бях в болницата и там с часове, и нямах възможност да спя през деня, но мисля да нсваксам следващите дни. Нямам търпение вече да го гушкам, много нямам търпение 😊 , но признавам взе да ме хваща леко страх от раждането.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #238 -: Януари 31, 2021, 22:54:23 pm »
Родата поне престана ли да натиска или няма оправия там?Оле, толкова е яко. Аз си спомням, когато извадиха Дани, той ревна нали, и когато го сложиха до главата ми и аз почнах да му говоря, се заслуша и успокои. Магично! Един от нааай-хубавите моменти през живота ми въпреки зора преди това. Най-хубавото предстои! Ще видиш!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #239 -: Февруари 01, 2021, 00:07:35 am »
Хелиснтус,ужасно е това ,но ще мине.Още мъничко.Да,гнездиш.Така бях излъскала,че като тръгвах за родилното размахах пръст и казах на мъжът ми да пази чисто докато ме няма .
Аз контракции нямах почти,чак малко преди да родя.Затова може би мисля,че не могат да се сбъркат.Нямам опит с контракциите просто.