0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #160 -: Януари 25, 2021, 18:32:14 pm »
Ако са на angelcare бебефоните, пише, че се слагат под матрака. Такива под чаршафа не знам. Иначе леглото, където Яничка го е избрала е мега якото.Хелиантус, хвани им напиши, съвсем директно едно съощение,че ти ще ги контактуваш,когато има нещо. Сега най-важното е да си починеш имайки предвид физическата умора (дано е само това) и псхическото напрежение. Яничка, много кофти с тези вени. Чорапа слагаш ли? Мен ми се обостирха, тези които имам и нови, на другия крак за бонус. Другия месец ще калцирам.Те ми се отлепят по пръст около ходилата. Пулсират, боли..абе..Робин, Тери как сте?

П.С. Хелиантус, казвай им утре, че ти е мега зле да се активизират. Ако така се влачат с по седмица действията си е тегаво. Не бях разбрала за доплера. Радвам се, че всичко е наред.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #161 -: Януари 25, 2021, 19:08:58 pm »
Лина, точно на angel care e нашия, предполагам че не става с матрака, защото е тънък. Нашето легло също е next to me и нямахме избор с матрака.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #162 -: Януари 25, 2021, 19:27:14 pm »
А лекар няма ли да видиш?

Въпреки това, дано да кърмите, бебето ще е забучено във вас поне половината нощ. 🙂 
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #163 -: Януари 25, 2021, 19:33:06 pm »
Няма да видя лекар, което...хич не ми харесва. Акушерката след като ми съобщи резултатите отиде да говори с лекар...много ми е изнервена цялата ситуация вече, неспането не помага. Аз имам хиляди въпроси, но утре ще ги изтрелям на акушерката да я видя.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #164 -: Януари 25, 2021, 19:51:43 pm »
Имейл поне няма ли, на който да пишеш? Много е шибано всичко. Поне да ти дадат нещо да облекчи сърбежи, че да си поспиш.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #165 -: Януари 25, 2021, 20:23:21 pm »
Няма имейл, няма нищо. Сърбежите са много кофти, но повече ми е притеснено за бебето. Навсякъде чета, че е препоръчително по- ранно раждане, но кой ще говори за това с мен, как се решава, кога...няма кой да ти каже.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #166 -: Януари 25, 2021, 20:41:09 pm »
Не мисля, че ако е зле положението ще те държат. Искай си нивата, да знаеш цифрите. Така и ти ще се успокоиш.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #167 -: Януари 26, 2021, 09:52:38 am »
Хелиантус, чакаме те да пишеш.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #168 -: Януари 26, 2021, 11:20:36 am »
Хелиантус, дано някой ти обърне внимание днес. Не знам как се справяш с тези симптоми, звучи ужасно. Настоявай да те прегледа лекар,  не знам.

Аз съм добре, благодаря Лина, че питаш. Последните два дни пак ме заболя и стегна коремът след разходка, явно контракции. Другата седмица съм на преглед, мисля, че няма нужда да ходя по-рано, въпреки че приятелят ми ме кара да се обадя на доктора сега... Ако пак ме заболи, може да звънна, ще видим.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #169 -: Януари 26, 2021, 16:05:48 pm »
Днес си изкарах едни дъъълги 4 часа в болницата. Взеха ми кръв пак, урина- нещо не им хареса , можело да имам инфекция, та ще я пращат в лаборатория, сложиха ме на монитор да му чуят тоновете, всичко беше наред, но заради холестазата искат утре пак да ходя на тонове, а в други ден имам час за доплер + тонове, та поне нещо се случва. Не видях лекар, но акушерката говори с лекар. Билирубините пак ще са готови в понеделник, но от днес са ми станали чернодробните и алата ми е повишен, а миналата седмица не е бил. Бирлирубуна ми е бил само малко завишен миналата седмица- 11 mmol,а нормално било до 10, но те симптомите от тогава се влошиха та сигурно се е покачил.
« Последна редакция: Януари 26, 2021, 16:13:34 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #170 -: Януари 26, 2021, 16:22:55 pm »
Разкарване е , Хелиантус, но аз лично, бих била по-спокойна като съм под наблюдение. Ти сега биеш ли още НМХ? Те как разбират какво й е на урината освен ако не е минала първо лаборатория? А иначе малкия си го усещаш както обикновено, нали?
Робин, радвам се. Ти пиеш ли но шпа,когато те заболи? Нали знаеш, че 3х2 но шпа можеш да пиеш. Би трябвало да те успокои. Пиши как си.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #171 -: Януари 26, 2021, 16:31:07 pm »
НМХ не слагам от 20 г.с., аспирин взимам, но и него ще спирам , нямало нужда от нищо. Иначе нещо ми беше твърде кротък през нощта и сутринта, но вчера беше много активен и след голяма активност обикновено има период на повече спане, но и заради това решиха да ме пуснат на монитор за всеки случай. Иначе на урината й правят тест лентички и по тях решават, аз си имам вкъщи и сега всеки ден се проверявам за билирубини и действително сутринта ми се стори, че имам левкоцити и протеин, но бях твърде заспала, за да го отчете мозъка ми, не бях сигурна какво виждам  :D, снощи съм спала около два часа с прекъсвания, а предишната нощ около час, през деня вчера не можах да заспя, не съм човек вече.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #172 -: Януари 26, 2021, 16:53:32 pm »
Добре де, няма ли да ти дадат нещо да поспиш? Как ще раждаш като си толкова физически отпаднала?
Иначе и при нас първо правят тест лентички и после я пращат урината в лабораторията, ако има нужда. И аз се следя вкъщи.

За мен но-шпа е тотално неефективно след 12-та седмица. На мен са ми казали парацетамол при болка. Напоследък съм почти всяка нощ на него.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #173 -: Януари 26, 2021, 19:14:59 pm »
Те имат бързи апарати. Те е баш тест лентичка. Излиза като касова бележка. Поне тук.

Ми то какво да дадат да поспи. Спорен мен ще те пуснат на лечение и ще го мислят в движение. Важното е, че се е задвижили системата.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #174 -: Януари 26, 2021, 20:15:58 pm »
Тук със сигурност си е с тест лентички, пред мен го правят обикновено...днес не беше пред мен, може пък там в болницата и да имат апарат.
Раждането и аз не го знам как ще стане като толкова не спя, но да, няма какво да се направи
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #175 -: Януари 26, 2021, 20:42:33 pm »
Каквото такова. Важното е да те следят от късо. Кураж!
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #176 -: Януари 27, 2021, 19:54:11 pm »
Благодаря!
Малко ъпдейт от мен. От вчера следобеда имам като менструални болки, цяла нощ ги имах, но не силни и си викам ще ги питам днес в болницата това пък какво е. Сложиха ме на монитора, идват да го спират и ме пита акушерката дали усещам някакви болки и аз да, тъкмо това исках да питам. Каза, че изглеждат като доста регулярни контракции и ще ме остави по- дълго на монитора и отива да говори с лекар. Дойде след малко лекар, гледа записа и вика ми да доста са регулярни, разпита ме какво усещам, каза че трябвало да видят за разкритие и може би трябва да остана в болницата , аз бях ей така  8O. Провериха ме, нямах разкритие , взеха ми проба за микробиология. Доктора отиде да се съветва със втори лекар, дойде и той, разпитваха ме за как се чувствам, лекарства, за абортите, операцията...голямо мислене му удариха и ме пратиха вкъщи да пия парацетамол, ако ме боли  :D. Мен още ме боли, ама не е силно, може би по- силно от през нощта. Утре пак съм там,  имам час за ехограф, за лекар...щели сме да говорим за холестазата, раждането и всичко. Моя сърбеж вече е почти навсякъде по тялото...направо не ми се говори.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #177 -: Януари 27, 2021, 20:12:11 pm »
Щом са регулярни, значи не са подготвителни, но могат и 2 седмици да продължат. Като се местихме бях в твойте седмици накъде и така ме болеше. 1000мг парацетамол и топъл душ трябва да облекчат. Друг е въпросът как ти е черния дроб за 4000мг/24ч. Поне по 500мг взимай тогава. Ако не помогне, няма облекчаване започнат контракции на 15 мин- отивай или звънни.
Според мен младежът ще подрани. Момчетата пазят майките си, щадят ги, няма да те мъчи до 40гс+.
Дано утре да ти даде повече яснота.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #178 -: Януари 27, 2021, 20:28:14 pm »
То и без това с тази хоелстаза май никой няма да го чака до 40 г.с. Определено е по-белезнено в последните часове, но не е ли някак рано за раждане  8O. Ще пробвам с душ и парацетамол пък да видим. Успокояваш ме с тези 2 седмици, дано почака още малко, да порасне още малко.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #179 -: Януари 27, 2021, 20:50:35 pm »
Аз бях точно 2 седмици. Просто напрежението, че и физически ми дойде много местенето и всичко останало. На 30.01 се нанесохме, а на 19.02 родих.
Дано да изчака поне 37-8гс.

Чакат. Да ти кажа ако не смятат, че има фетален дистрес или въобще бебето да не е както трябва,  няма да индуцират нищо. Поне тук е така, а в Англия са даже по-леки. Щеше при мен да има индукция и двата пъти. Само  холестаза нямах май и крак счупих, и диабет, и намалени води, и едната артерия отказа, и..., и...., но си ме изчакаха.
Бъди настоятелно с въпросите утре. Не крий, че знаеш, не крий , че си ветеринар. Напомни им. Знам, че по тези държави не се трогват много от това, но по нормално започват да говоря.