0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #200 -: Януари 29, 2021, 15:09:17 pm »
Хелиантус, честита ти 36та седмица. Такава благословия е <3
Аз реших да си пробвам късмета с доплера. 5 дена седя без проба, много му е. 9 седмица къде съм тръгнала и аз не знам, но ми е интересно по-натам как ще хвана на бебето пулса, като където и да сложа аз чувам постоянно моя пулс. Ниско долу, наляво, надясно моя пулс е все там. Сложих си и ръката на сърцето да пробвам в синхрон ли са и си е моя пула, ама буквално навсякъде. Сигурно защото съм по-слаба и директно хваща вените ми.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #201 -: Януари 29, 2021, 15:18:08 pm »
Тери има вероятност и да е на бебето. Когато го хващаш като ехо, а не ясно и силно, се чува доста по-бавен и проилича на твоят. В момента трябва да пробваш точно на пубисната кост - ниско, ниско.
Гел купи ли си?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #202 -: Януари 29, 2021, 15:23:32 pm »
Ееее, Яна, много добър съвет. Хванах го, като написа ниско долу и веднага се пробвах пак. Ама ниско-ниско. Не беше бърз като на преглед, защото се чува вероятно само най-високата амплитуда, но не беше в синхрон с моя.
Първо пробвах без нищо, тогава и моя не хванах. След това си сложих едно олио, което имам. Ще купя и някакъв гел за целта.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #203 -: Януари 29, 2021, 15:28:02 pm »
Да, нормално е сега да го хванеш само като ехо и тогава звучи по-бавно. Но след 1-2 седмици като го хванеш така като ехо и само ако разместваш посоката в която сочи доплера без да го вдигаш, ще му хващаш и силната версия.
Аз го ловях на пубисната кост чак до 16-18 седмица. После се качи нагоре. Сега не знам къде е, че сигурно 20 дни не съм ползвала.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #204 -: Януари 29, 2021, 15:32:15 pm »
Аз сега прочетох, че др Даскалов давал домашни доплери под наем. Много готино, за откачалки като мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #205 -: Януари 29, 2021, 16:12:08 pm »
Тери, трябва ти контактен гел за доплера. Мериш съвсем ниско, ще си го нацелиш. Ще ти го пратя колана. Колко хубаво, и чисто ново! Къщите трябва да се стоплят, сигурно са ви казали,де. Първата зима е по-тегаво. Но пък може някакви модерни методи да има и да не е толкова тегаво , колкото на времето. Хелуантус, какво става при теб?
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #206 -: Януари 29, 2021, 21:39:53 pm »
Тери, това може да ти е от полза за следващите седмици, да знаеш къде да слагаш доплера 🙂
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #207 -: Януари 29, 2021, 21:49:22 pm »
Танче, и ти ли си била с доплер    :D
Четох бая за доплерите. Единствената физическа вреда, която може да създаде е warming the tissue can produce micro bubles .  Ама за кое говорят: че може да се изгориш или вътрешна тъкан някаква. Ясно, че това за да се случи един час трябва да го държиш доплера, но просто ми стана интересно за какво говорят точно. Трудно ми е да чета медицински материали на английски.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #208 -: Януари 29, 2021, 21:58:52 pm »
Тери що четеш глупости? Та сега като ползваш доплера (което 100% ще правиш) да си ги мислиш. Няма никакви доказани вреди от използването на доплер. Ама никакви. Изчетох един куп изследвания в начална бременност и питах поне 5-ма доктори.
Така че слушай сърцето на бебето и малко по дзен го давай.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #209 -: Януари 29, 2021, 22:07:09 pm »
И аз ги изчетох и за мен заключението е, че е ок. Особено след като всички го ползвате и още повече д-р Даскалов дава домашни доплери под наем.
Просто докато четях, за да съм сигурна попаднах на това и исках да си го преведа, но не успях. То и телефоните, ако се зачета за тях, ще се окажат, че правят нещо. Та просто ми стана интересно какво имах предвид. Навсякъде пише, че ако се случи, е при дълъг период на отчитане на едно и също място. Дълъг период е повече от няколко минути, което надали някой прави така или иначе
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #210 -: Януари 29, 2021, 22:37:18 pm »
Благодаря,  Тери, направо не мога да повярвам, че съм 36 седмица вече.

Лина, нищо не става с мен, свалям си кожата и чакам понеделник. Снощи провидението беше благосклонно към мен и силният сърбеж ме сполетя чак към 5 сутринта ( нощем е усезаемо по- зле) и успях да поспя към 4-5 часа, с прекъсвания за тоалетна и т.н.,  но си е рекорд за последните 2 седмици, и днес бях по- човек. Обикновено спя по макс 2 часа на денонощие.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #211 -: Януари 29, 2021, 22:46:58 pm »
Ако се наливаш с повече вода няма ли да се изхвърлят повече токсини? Може би си направила нещо, че чак към 5 да се появи
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #212 -: Януари 29, 2021, 22:59:35 pm »
Аз пия по много вода от както съм бременна 3-4 литра, ако не и повече си заминават без проблем, не знам какво да съм направила 🤷‍♀️ Иначе четох, че пиенето на повече вода е хубаво за изхвърляне на токсините.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #213 -: Януари 29, 2021, 23:04:26 pm »
Ако не натоварва бъбреците, аз бих увеличила. В дните, когато пия повече от 3л вода и не ми се гади и  нямам главоболие. На 2.5 л ли съм и е много криво вечер.
Може би нощем се пие една идея по-малко вода и затова се активизира тогава сърбежа по-активно.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #214 -: Януари 29, 2021, 23:33:29 pm »
Честно казано не знам защо нощем е по- зле. Но аз съм ужас с тая вода нямам напиване, и нощем пия поне литър. Може и да има общо пиенето, знам ли.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #215 -: Януари 30, 2021, 07:07:21 am »
Може да пробваш да смениш водата. Бутилирана пиеш, нали?

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #216 -: Януари 30, 2021, 08:02:00 am »
 Нощем просто сме в покой и затова имаме чувството, че e по- интензивно.
Ако се пробваш да заспиш през деня, но ти отнеме над 10мин да заспиш, пак силно би усетила сърбежа.
4л си е чудесно. Няма нужда и бъбреците за страдат. На мен ми се караха за водата и над 4- 5л беше забранено.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #217 -: Януари 30, 2021, 10:42:37 am »
То за самото състояние си пише, че е характерно да се появява сърбежа през нощта, защото нивата на билирубина и другото което беше отговорно за сърбенето се били покачвали тогава.
Иначе прекалените количества вода са също толкова вредни, колкото и да не пиете вода.
До 4 литра е супер.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #218 -: Януари 30, 2021, 11:09:28 am »
Вие тук сте все опитни или медицински лица, ама може на някой все пак да са му полезни съветите на Ина (акушерката на д-р Даскалов)
https://366.bg/blog/ina-sarova-parvite-28-dni/
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #219 -: Януари 30, 2021, 11:23:27 am »
Тери, почвай да четеш вече за гледане на бебето и кърмене, че да ти е по-лесно после.

Хелиантус, билирубина се качва нощем, те и за това казват бебетата да се будят нощем първия месец и да се хранят.