0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #280 -: Февруари 04, 2021, 13:44:44 pm »
Тери, много се радвам за теб. :) Пожелавам ти да не спираш да се наслаждаваш на бременността си и бебчето да не спира да ви радва. От време на време чета и в тази тема как се развиват нещата при теб и Хелиантус.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #281 -: Февруари 04, 2021, 13:50:56 pm »
Gracy, ето така се забременява. Престраших се и аз да пиша в тази тема и забременях. И ти така сега. Амин!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #282 -: Февруари 04, 2021, 15:43:00 pm »
Хелиантус, браво за килограмите, аз съм вече плюс 7-8, а имам още няколко месеца до термин. В началото не свалих нищо, нито ми беше лошо много, нито повръщах.

Тери, на мен на първата фетална морфология ми пуснаха микробиология, по ЗК мисля че беше. Иначе и аз спрях кринона в тези седмици към 11-13.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #283 -: Февруари 04, 2021, 16:09:26 pm »
Робин, а като ти взимаха микробиологията, беше ли спряла вече Кринона?
Как са контракциите, намаляха ли?
« Последна редакция: Февруари 04, 2021, 16:11:38 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #284 -: Февруари 04, 2021, 19:34:38 pm »
Да, мисля че поне деня преди прегледа не бях слагала кринон, а може и повече дни да са били, не си спомням точно. Иначе усещат се контракции от време на време, но не са силни, май свикнах, че са нормални и не ме притесняват. Ползваш ли доплера :)
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #285 -: Февруари 04, 2021, 19:53:40 pm »
Не, реших, че само ще се психясвам с него и засега не искам да го ползвам. Опитах се да отида днес на преглед с идеята, че всичко ще е наред.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #286 -: Февруари 07, 2021, 10:08:51 am »
Как сте дами?

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #287 -: Февруари 07, 2021, 10:36:31 am »
Аз взимам-давам тези дни. Вече две вечери се будя с изтръпнали ръце и сега се връщам от лабораторията, пуснах си разширен пакет за анемия. Физически не съм добре, но мислех, че са нормални симптоми на бременност. Добре, че ми каза, Маги, за хемоглобина, та отидох да пусна изследвания. Може би и лекарите ми щяха да ме посъветват същото, ако се бях оплакала.
И преди мен в лабораторията една жена за коронавирус тест за освобождаване от карантина. Изтръпнах, много ме е страх от вируса, та чак после четох в интернет, че такова освобождаване има само за завръщащите се от чужбина. Много ме е психясал този коронавирус, от година работим от вкъщи,не се виждаме с никого и си дава отражение.
« Последна редакция: Февруари 07, 2021, 11:35:18 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #288 -: Февруари 07, 2021, 15:15:52 pm »
Много дава отражение, на психиката също.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #289 -: Февруари 07, 2021, 17:25:48 pm »
Тери, хапваш ли пълноценно? Да не би затова да не се чувстваш ок. Иначе и аз в началните седмици имах дни, в които все едно бях с температура и отпадналост, главоболие, но реално без никаква температура. Но изтръпване не съм имала никога. За вируса, може да си правиш срещи в парка на открито, хем да се видиш с някои приятели, хем да не сте вътре. Аз и седмица не мога да издържа без да се срещам с хора.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #290 -: Февруари 07, 2021, 18:10:37 pm »
То може ли да се води изобщо пълноценно хранене без месо: по едно кюфте на 10 дена не се брои. Опитах се един ден да ям поне други храни с желязо, при все че целово ядях желязо докарах до 8мг на ден, при норма за бременни 27мг. Тоест ям по-малко и от 8мг.
Реално съм толкова зле от няколко дена, отпадналостта и температурата и преди си ги имах. Но имах няколко дни с виене на свят, имах чувството, че ще припадна. Мерих кръвното 60/100, та е нормалното за мен.
Направо не мога да си представя Хелиантус как се е държала физически с цялото повръщане и вегетарианския начин на хранене.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #291 -: Февруари 07, 2021, 19:08:18 pm »
Аз снощи пак откачих  :D. Нещо не го усещах бебока да мърда активно както обикновено цял ден вчера и реших да го чуя с доплера и показа пулс 240. Викам си може да е спял и да съм му изкарала акъла, след 20 мин ( през това време мърдаше по малко) пак 240 и хайде в болницата, поседях на тонове, бяха нормални 🤷‍♀️, поне се успокоих. Днес си мърда добре.

Тери, аз месо проядох малко преди бременността, че без него ми беше трудно да спазвам нисловъглехидратно хранене заради ИР, а по време на бременността мен , ако питаш щях да съм не на вегетарианско,  а на веганско хранене. Още от начало много ми се гадеше от месо, яйца, млечни и до ден днешен ги ям много насила, първите 4 месеца и насила не ставаше, мъжът ми само ме преследва с протеини 😒, прав е човека, но ми е голяма мъка.

Иначе, да , тоя Ковид си влияе на психиката, аз съм си вкъщи от миналия Март...през по- голяма част от времето имаме доста ограничения тук.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #292 -: Февруари 07, 2021, 22:54:36 pm »
Хелиантус,аз в деветия месец много слабо я усещах,лежах и чаках,студена вода пих,силна музика пусках-нищо.Явно й е било тясно,тя нали и голяма се роди.В нощта като тръгнах за родилното,ела да видиш.Мъжа ми се ококори,корема ми се мяташе на всички посоки,такова чудо не бяхме виждали.Ходих на тонове два три пъти седмично ,като ми дойде на акъла и тръгвах,тя АГ болницата е до нас .
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #293 -: Февруари 08, 2021, 01:23:15 am »
Това е, че той си е доста активен, ето и днес не се спря, вчера какво се беше успал не знам. Може и аз вече да ставам параноична. Моя корем всеки ден е на всякакви посоки 😁
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #294 -: Февруари 08, 2021, 08:20:45 am »
Хелиантус, вече си в 9-тия месец, честито.Днес май беше на лекар?Дано всичко е наред и скоро да се срещнете с младежа.

Тери, аз за това ти казах да провериш как си, че ти знам храненето.Аз карах моя мъж да ми пече пържоли и ги режех на парченца в салатата и така се хранех с някакво месо.


*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #295 -: Февруари 08, 2021, 09:40:41 am »
Хелиантус, ако има натиск, тогава се покачва много пулса на бебето.
Малко остана вече.


Тери, имай предвид, че има и 'нормална' невропатия или синдром на карпалните канали при бременност. Има усещане за изтръгване и/или мравучкане на ръцете и китките най-вече.
Аз бях с неврология, която мина 1м след като родих Симеон. При Борис се получаваше и изчезваше.
Как са ти изследванията?
 
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #296 -: Февруари 08, 2021, 10:08:06 am »
Хелиантус, честит ти 9ти месец. Чудесата се случват наистина!
Изненадващо за мен са ми добри изследванията. Засега само ПКК е излезнала, но тя си е достатъчна. Направо се изненадах с моя начин на хранене (рядко месо и той кой знае от какъв източник, без сирене, прясно мляко и кашкавал) как всичко е в норма, а даже четох, че при бременност нормата е по-ниска отколкото за здрава небременна жена.
Явно просто съм си скапана от бременността и бебето просто си расте. Все пак определено ще се опитам да се храня малко по-добре. Идеята на Маги за месо в салатата е супер. Чакам с нетърпение спанака да поникне.
Зимата е много странно време за забременяване: няма нищо прясно, което може да се яде, после в големите месеци на бременността е яко жега в България, бебето се ражда в някакъв невероятен мор и когато трябва да го захраниш пак е зима и няма нищо за ядене.
Ние започваме да си мислим какво ще е като се роди живот и здраве малкото човече и се чудим как ще му правим прохлада. Тук в Пловдивско не лъхва и лек полъх, нощем е 30 градуса. Но нищо не е по-зле от Плевен през лятото, там ги признах на ДРЗ.
Четох ви какво сте коментирали за възглавниците за бременни и днес очаквам да ми доставят като на Павла възглавницата. По-скъпа е, ама ми се струва, че няма да се спатъхне лесно и ще е удобна за бебето на по-късен етап.
« Последна редакция: Февруари 08, 2021, 10:18:08 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #297 -: Февруари 08, 2021, 10:44:04 am »
От пролетта на 217 ми служи вярно, Тере. Още си спя с нея.
Браво за изследванията.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #298 -: Февруари 08, 2021, 10:55:18 am »
Аз не мисля, че липсата на месо оказва някакво съществено влияние на бебето. Вече почти 30 седмици съм на вегетарианско хранене. Може би 1 път на 2 седмици успявам да ям малко месо и то пиле. Яйца съм изяла не повече от 10 за цялата бременност. За салати изобщо не ме търсете. Първите месеци ги изкарах основно на тесто и плодове. А пък беба си е добре.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #299 -: Февруари 08, 2021, 11:09:06 am »
Имаме си запаси. Така сме устроени, че да компенсираме при бременност. Аз със Сими ядях месо и салата. С Борис не ми се ядеше месо. Почти не ядях. Хемоглобинът ми беше все същият накрая. Сими е август, а Бобо февруари роден. Та рез цялата година съм била бременна. Летните месеци да си накрая е по-добре. Има си климатици. Жегата не е проблем. Захранването е все тая. Докато започнат да ядат и идва пролетта и вече ядат прясна и сезонна храна.
С Бобо пропуснах отначало хубавите неща, че докато започне да яде и дойде зимата.