0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #300 -: Февруари 08, 2021, 11:10:33 am »
Аз също не обичам много месо, но през бременността не можех да хапна и залък. Ядях млечни, но месо не знам дали и веднъж съм яла. Всичко си беше в норма. Е, падна хемоглобина към края, но то си е нормално. Пих си желязо и всичко беше ок.
Хелиантус, накрая времето сякаш минава много бавно и нервите то са яко изпилени, а при теб още повече. Но съвсем скоро ще забравиш всичко негативно и ще ти остане само невероятната миризма и допир на бебешка кожа ❤️
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #301 -: Февруари 08, 2021, 11:20:32 am »
Благодаря ви! Аз даже почти съм го преполовила 9- ия месец, термина ми е след 2 седмици и малко  8O. Чудеса се случват и нямам никакво търпение вече да гушна своето. Разбира се и страха от раждане все повече расте.

Мише, да, нервите определено са изпилени, а повишеното внимание от страна на хората хич не помага. Баща ми имам чувството, че ме дебне вече  :D, пише ми по всяко време на денонощието, ужас просто. И всякакви хора, роднини зачестиха обажданията, да не би да имало нещо, все едно в тайна ще го пазим  :D. Оставила съм мъжът ми предимно да се занимава с тях, че прекаляват всички.

Павла, уж не съм натискала с доплера, но кой знае може и да съм, сигурно съм му изкарала акъла, че и своя. Чак кръвното ми беше малко високо като стигнахме в болницата.

Тери, браво за добрите изследвания. Бременността си мъчи, това е положението, но си заслужава.
« Последна редакция: Февруари 08, 2021, 11:22:36 am от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #302 -: Февруари 08, 2021, 11:21:59 am »
Аз никакви железа и магнезий не съм пила. Родих с 105-107 хемоглобин.
Мишето е права, докато го гушкаш и се чудиш, че ще те оставят да си го вземеш вкъщи, всичко се забравя.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #303 -: Февруари 08, 2021, 12:08:22 pm »
Хелиантус, аз влизам да проверя дали си добре и дали не си родила вече, а то валят едни честитики за 9 месец. Хубаво, че уточни, защото тъкмо реших, че грешката е в моя телевизор.
Пих 2 вида желязо докато го вдигна, не се чувствах зле, но желязото стремглаво падаше още от самото начало. Доколкото разбрах по време на раждането е било в норма вече.
Тери, откак съм в този форум оставам с впечатление, че си доста крехка и си мисля, че повече повече свеж въздух и почивка ще те разсейват от страховете ти и ще ти помагат да се справяш с неразположенията на бременността. Работиш ли още и какво реши с граждански договор, болнични и т.н.? Храненето е изключително важно, но спокойствието за мен е най по време на бременност. А ти имаш доста грижи - строеж, обзавеждане предстои, работа... и всички притеснения по дългочаканата бременност. Нормално е всичко това да те изцежда още повече.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #304 -: Февруари 08, 2021, 12:12:35 pm »
На мен пък всичко ми се яде - и месо, и манджи, и салати, каквото дойде 😀 Аз и преди бременността си бях така.

Тери, браво за изследванията, явно от самата бременност са неразположенията. А за млечните просто не обичаш или имаш непоносимост към лактоза?

Хелиантус, само 2 седмици до термин, кога мина толкова бързо времето!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #305 -: Февруари 08, 2021, 13:09:55 pm »
Тери,като е горещо,пускаш климатика,няма да умирате от жега я.Зори се роди в края на май,имаше доста дъждове и после като стана жега,само на климатици живеехме.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #306 -: Февруари 08, 2021, 13:42:46 pm »
Аз мислех, че не може да се пускат климатици.
Да мине феталната другата седмица и ще ви питам за разни книги да започна да чета, рано или късно все трябва да намаля времето на работа и да започна да чета за важните неща.
Вчера беше неделя, аз пак 3 часа на компютъра по работа, чакам края на февруари и да намаля малко темпото.
Хелиантус, как усещаш нещата с коронавируса, ще пускаш ли хора при новороденото?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #307 -: Февруари 08, 2021, 14:48:33 pm »
Аз също мислих,че не може климатици,но просто не се издържа.Правихме ги с 5-6 градуса разлика от външната температура,Зори си изкара по боди на 24 градуса вкъщи .
Тери,има уебинари също сега,за бременност или за отглеждане на дете искаш книги?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #308 -: Февруари 08, 2021, 14:54:42 pm »
Може, стига да не е пряко върху бебето. Пригряването е по-опасно.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #309 -: Февруари 08, 2021, 15:19:32 pm »
Тери, никакви хора няма да пускам при бебето. То тук е и забранено. Псоледно съм виждала баща ми на Коледа, не може да се срещаш с никой, да си ходите на гости или да се пътува без много основателна причина. То остави забраните, а и на мен не ми се рискува нито в момента да се разболея от каквото и да било, нито след като се роди бебето. Майка ми ще дойде по някое време, не знам точно кога, хич не искам да й отнемам възможността от контакт с първото внуче,  но не знам как ще стане. Свекърите и те много се вълнуват, ще видим. Много тъпа ситуация.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #310 -: Февруари 08, 2021, 18:10:16 pm »
И аз така виждам нещата Хелиантус, живот и здраве да се роди детето, май срещу отрицателен Ковид тест ще пускам бабите и дядовците. Въпреки, че лятото е по-спокойно, ти сега баш в разгара ще раждаш.
Момичета, Клексан мога да го бия навсякъде, където се бие подкожна инжекция, нали? Започнахме в паласките, просто нямам толкова дебел корем и целия е син вече, иглата не влиза и където и да я забием тече кръв (тоест е възпалено).
Няма разлика в усвояването между, което и да е място по тялото, нали?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #311 -: Февруари 08, 2021, 19:27:41 pm »
Можеш да го слагаш навсякъде, където се оформя добра кожна гънка. Паласките, външната страна на ръцете и бедрата и корема. Слагала съм навсякъде
(в корема до към 13/14-та седмица). Даже редувах всички места и така ставаше на едно място веднъж на 6 дни и беше по - добре откъм буци и синини.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #312 -: Февруари 08, 2021, 20:32:10 pm »
Стори ми се, че много рано започвам с резервните места, ама явно няма за къде да ги пазя.
Днес ми се втвърдява корема, кръста ме боли, едва стоях на стола да работя. И си викам:"Я да прочета, да не съм яла нещо, което предизвиква контракции". И сумати статии за целината, контракции, аборти. Много тъпо ми стана, че то може ли човек всяка храна преди ядене да я проверява. Е разтърсих се в чуждестранни източници, явно само в България целината предизвика контракции и е строго забранено. NHS даже я препоръчват като healthy snack. Ако човек чете български статии, ще я кара на хляб и ориз само.
Даже щях да ви питам чели ли сте някакви книги какво може да ядете, че се чудех вече какво е позволено, но след като видях и чуждестранни източници и ми стана ясно, че не сте най-вероятно.

П*С* дадох и на мъжа ми да пробва възглавницата, направо си ни представям двамата с две възглавници да гледаме телевизия, страшно удобно нещо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #313 -: Февруари 08, 2021, 20:41:29 pm »
Ох, моята сага продължава. Готови са ми резултатите от миналата седмица. Билирубина е 37, което вече си е доста високо, а от тогава кой знае... Говориха с лекар, който пък искал да се консултира с друг консултант кога да ме индуцират и сега чакам да ми се обадят с решение. Моят сърбеж последните дни даже е малко по- зле, въпреки че, мислех че по- зле няма накъде.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #314 -: Февруари 08, 2021, 20:48:11 pm »
Главата не ми го побира как правят 1 седмица това изследване. До България да го беше пратила, по-бързо щеше да стане.
Ще те викат, скоро ще се видите с човечето. Надали ще ти пускат повече изследвания за по една седмица.
Като се индуцира по-бързо ли се случват нещата от нормално тръгнали контракции? Че ти си много изморена вече, хапвай някаква по-енергийна храна да имаш сили.
Стискам палци всичко да мине по мед и масло
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #315 -: Февруари 08, 2021, 20:54:45 pm »
Хелиантус, дано ти се обадят скоро. Явно ще е скоро. Не мисли, че му вредиш. Не е чак толкова висок.

Тери, единствените неща, които не можеш да ядеш са- сурови меса, сирена от непастьоризирани млека/сирена. Другото, което е много важно е да се мият много хубаво салати и плодове.
Всичко друго е разрешено,  ако ти понася.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #316 -: Февруари 08, 2021, 21:37:35 pm »
Тери, същото щях да ти напиша като Павла. Изобщо не чети за други позволени или забранени храни. А всякакви усещания на стягане, болка и дискомфорт може да си имаш цялата бременност. Това не значи, че си предизвикала контракции с нещо конкретно.
Хелиантус и аз не мисля, че ще чакат още седмица резултати. Стискам много палци всичко да мине бързо и леко и скоро да се срещнете с голямата ти любов 😁
Тери, не е сигурно, че индуцирането ще забърза процеса. Зависи колко подготвен е организма за раждането, дали се е изгладила шийката и т.н. А в началото може и да не подейства окситоцина и да се пробва отново. При мен си имаше разкритие, паднала тапа и контракции и явно, за това толкова бързо се случиха нещата.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #317 -: Февруари 08, 2021, 21:40:32 pm »
Не добре сварени яйца също не е добре да се ядат.
Също и някои чайове е добре да се избягват.

Не съм много сигурна, но мисля че първото индуциране в Англия не е с окситоцин. Система с окситоцин е последната стъпка, ако другите неща не подействат.
« Последна редакция: Февруари 08, 2021, 21:42:25 pm от yanicka »

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #318 -: Февруари 08, 2021, 22:28:51 pm »
Павла, знам че не е чак толкова висок, но той вече не е актуален, от преди седмица е, вече може и да е троен, знае ли човек. На някои места пишеше, че над 40 стойност се увеличават рисковете.

Обадиха се току що, утре пак ще ходя за кръв..., ако пак чакаме седмица....😒
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #319 -: Февруари 08, 2021, 23:04:06 pm »
Важното е, че двама лекари им бяха нужни за да ти го кажат. Тези действат все едно са интелектуално предизвикани.

Никъде не е само с окситоцин. Слагат се глобили с простагландини май беше (в спермата също има), които подготвят шийката, после май имаше още нещо и чак тогава окситоцин.