0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #320 -: Февруари 08, 2021, 23:15:43 pm »
Аз четох сега. Първо е някакво отлепяне на мембраните, което се прави с ръка.
Ако не подейства до няколко дни се слагат вагинално глобули или гел, като те пращат вкъщи след поставянето. Това май се повтаря до 3 пъти.
И едва тогава, ако не тръгне раждане, те приемат в болница и пускат система.
Ама според мен това с мембраните ще й го спестят на Хелуантус.

Павла, те си имат изисквания за брой и ранг на персонала за всяка конкретна процедура или решение за такава. Например когато правиха на Дими първото ЯМР, трябваше през цялото време с нас да има екип с точно определени специалисти и те караха една количка с апаратура до нейното легло. Та чакахме сума ти часове, за да се освободят всички необходими лекари.
А като й правиха едната ломбална пункция след раждането, екипа се събра в 3:30 през нощта и тогава я взеха.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #321 -: Февруари 08, 2021, 23:37:39 pm »
Това е нормално да е така. Особено с новородено. Екипът си е на повикване и се събира. Малките лесно правят спазми и затова винаги има реанимационна чанта/количка при децата, които са съответно с екип. В България също е така. Но за да се вземе пак кръв и да не ти насрочат час за лекар не е необходим екип или каквото и да е.

Тук не винаги правят суип. Още някакви глобули слагаха, ама какво беше.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #322 -: Февруари 09, 2021, 00:53:20 am »
От прекараното в болницата време последните 3 седмици установих, че лекарите там никога не взимат самостоятелно решение.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #323 -: Февруари 09, 2021, 09:13:54 am »
Павла тук ми правиха само това отлепяне, за което говори Яничка. Пробвахме два пъти и след като не подейства, предизвикаха с окситоцин. Нито глобули, нито гел.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #324 -: Февруари 09, 2021, 09:33:21 am »
Ти се отишла със започнала дейност или?
Това ми го обяснява акушерката. При индукция без започнала дейност какво правят. Иначе със Сими също отлепиха мембраната (sweep), но беше по моя молба в 39сг+3 дена и го направи акушерката амбулаторно, защото се страхувах, че ще искат секцио, че бях с ГД. Родих 2 или 3 дена след това.
Различни практики явно, а и различни ситуации и състояния.

Хелиантус, дано вземат някакво решение. Как си днес?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #325 -: Февруари 09, 2021, 09:35:10 am »
Хелиантус, те да пуснат още веднъж два пъти изследвания и ще си родила сама. Безумно е.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #326 -: Февруари 09, 2021, 09:58:17 am »
Дано решат нещо, от една страна не искам предизвикване и, ако бебето си е ок(въпреки че това няма кой как да го докаже и гарантира)  искам той да си реши кога да се появи, от друга аз вече едвам издържам. Благодаря, че питате. Днес пак съм много недоспала, не само днес, но тази нощ спах много малко, може би няма 2 часа, този сърбеж вече много, много ме влудява, опитвам се да не се чешам много, но то не става и вече и кожата ми е разранена на места. Освен това съм с нулев апетит, гадене, някакъв постоянен метален вкус в устата + всички неразположения на бременността накрая. С други думи настроението ми е не много цветущо. За капак и времето тук е ужасно, днес има доста сняг, което в Англия си е проблем. Знам, че всички се подиграват на англичаните как затварят всичко като завали малко сняг, но тук зимни гуми няма и си е ужас като завали.

Тери, много е безумно...какво е твоа чакане по седмица...не знам. Миналата седмица бяха казали, че на база само чернодробните могат да решат нещо този петък когато имам час с лекар, ще ги видим. Оригиналният ми час за кръв беше в четвъртък пък го преместиха за днес, ще видим.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #327 -: Февруари 09, 2021, 10:10:57 am »
Тери, работи полу-легнала на леглото.Вземи си масичка за сервиране в леглото и качи лаптопа на нея, ако работиш само на един.Това ти е варианта.И спри да четеш моля те!Значи много си добра в четенето и шашкането!

Хелиантус, кураж, дано вземат решение какво ще се случва.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #328 -: Февруари 09, 2021, 10:56:41 am »
Абе, аз съм си за психиатър, изобщо не го слагам под съмнение. Направо не мога да си обясня как може да ръководя толкова народ и да взимам решения на работа, пък извън работа да съм такава паника. Хич не бях такъв човек преди. Инвитрото, бактериите, всичките трансфери и за съжаление и вашите истории с кофти край са ме съсипали психически. Но поне има светлина в тунела, в началото на бременността бях много по-зле, сега по-епизодично се шашкам и след малко ми минава. Тогава бях седмици наред 24/7 тревожна.
Излезе ми фолиевата киселина 45 при горна граница 34. Не смятам да я спирам. Аз взимам по 200 мг на ден, то баш сега му трябва на детето фолиева киселина. Не вярвам на теориите за "токсичната" фолиева киселина.
Мъжът ми се изнася за постоянно на надуваем дюшек. Пребиваваше на него за 10 дена, докато си купя възглавница. Вчера го приютих отново в леглото, но не съм мигнала тази нощ. Все ми е неудобно, болят ме ставите, не мога да се изпъна. На 45 минути се будех от болка в стави, в кокали.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #329 -: Февруари 09, 2021, 10:59:26 am »
Не, не беше започнало раждане, но и мен ме водеха с ГД и лекарката не искаше да чака до края. На два отделни прегледа ми направи отлепянето и след няколко дни ме приеха направо за система с окситоцин, пак без започнала дейност, само разкритие и нерегулярни контракции, които си бяха от месец обаче.
Хелиантус, само си мисли, че съвсем скоро ще се появи бебчо и всичко негативно ще приключи  :bighug:
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #330 -: Февруари 09, 2021, 11:01:26 am »
Мише, нали ти е била паднала тапата? Това не е ли започване на раждане
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #331 -: Февруари 09, 2021, 11:05:27 am »
Ми не. Тя може и да не падне изобщо, а да започне раждане и обратното. Падна ми няколко дни след като ме изписаха от болницата и нищо не последва, както и след отлепянето на мембраната. Просто имах по - силни контракции на моменти.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #332 -: Февруари 09, 2021, 11:45:54 am »
Моето раждане започна 12 дни след като ми падна тапата.

Тери вземете му някакво легло на тоз човек. Как се спи 8 месеца на надуваем
дюшек? Не е човешко туй  :)
А и да ти кажа - аз с мъж и без мъж в леглото спя еднакво зле. Даже като е до мен побе си подпирам възглавниците в него.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #333 -: Февруари 09, 2021, 11:48:33 am »
Е 8 месеца, аз бавно славно докарах до 11г.с+1. Тръпна за другата седмица да са минали 3 месеца вече.
То има къде да иде да спи , неще, иска да си е при мен в стаята. Много е станал грижовен и влюбен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #334 -: Февруари 09, 2021, 12:26:13 pm »
6-ти месец е колкото 2, а 9-ти около 36... така че 8 е най-малкото, което можех да кажа  :lol:

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #335 -: Февруари 09, 2021, 17:19:09 pm »
Аз да ви разкажа за прегледа днес, 26 г.с. съм, бебе 950 гр. Хубавото е, че плацентата е започнала да се вдига. Лошото е, че контракциите са както каза докторът "сериозни", отново ми върна високата доза магнезий за 15 дни, после пак намалявам на 2×2. Иначе бебето е много добре, без никакви забележки, кръвотокът също. Питах за обременяване с глюкоза, каза, че няма никакви индикации за проблем там - водите са добре, бебето не е голямо, така че няма да си правя това изследване засега. Заради контракциите сексът остава забранен, а на мен такова желание ми се е появило последния месец като никога, но няма как 😀
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #336 -: Февруари 09, 2021, 17:58:03 pm »
Робин, браво на бебето, все така да си расте. Неприятно за контракциите, дано се успокоят.

На мен само ми взеха кръв днес. Петък на лекар и ехограф.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #337 -: Февруари 10, 2021, 10:41:04 am »
Робин, килограмите ми изглеждат много добри. Аз точно тази седмица направих преждевременното раждане след спряла сърдена дейност :( Бебето беше 650 гр. От 3-2 седмици преди това имах много сериозни контракции нон-стоп, бях на магнезий. Но едва ли контракциите са причина за лошия край. По-скоро запушване на кръвоносните съдове - без терапия така е станало.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #338 -: Февруари 10, 2021, 11:26:13 am »
Въпреки, че няма признаци за ГД пак може да има.
Всичко изглежда чудесно, Робин. Браво на бебето и на теб. Сексът ще почака.

Хелиантус, в петък дари ще са готови изследваната?
Реално на ехо вижда ли се, ако се случва нещо на бебето заради чернодробните и билирубина?
Хелиантус, знам, че всичко ще е наред и точно 1м след като го гушнеш ще започнеш да не си спомняш всичко това.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #339 -: Февруари 10, 2021, 11:53:10 am »
Pav-la, Лина ми изпрати колана. Майка ми ще го позашие на машината, че едната дръжка се държи буквално на косъм. Този тип колани в по-късна седмица ли се носят, когато бебето се вдигне нагоре? Сега ми се струва, че колана ще отива директно долу където е разположено бебето в ранните седмици.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света