0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #180 -: Януари 27, 2021, 21:47:59 pm »
Аз поне физически да се бях напрегнала  :D, ама неспането се брои.
И на теб малко ли ти беше, ужас.

Знам, че не бързат тук с нищо, но навсякъде четох, гледах и лекции на разни професори и казват, че не е хубаво да не  остава след 38 седмица, защото се увеличават рисковете. Нямало и как да се прецени в дистрес ли е, защото билирубина влияе директно на сърцето и може сега да е добре след 2 часа например вече да не е. Ще видим. Иначе има някъде из досието ми, че съм ветеринарен лекар и го имат предвид, със сигурност е друго отношението като знам, че поназнайвам.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #181 -: Януари 27, 2021, 21:56:12 pm »
Аз в по-преден пост питах " да не са приели Хелиантус" . По-скоро ще е (това емоето усещане). Въпреки, че всеки ден е плюс за малкия.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #182 -: Януари 27, 2021, 23:12:26 pm »
Протоколни нации са. Интраутробно не е ли като при новородено? Керниктер и риск от енцефалопатия?
Несравнено действа и на психиката, и на физиката. Не дей така.
Напомни им в изречение. 'Аз, като лекар по ветеринарна медицина, съм наясно, че правите всичко възможно, но знаейки рисковете съм под непрекъснат стрес. И тн....'
Пиши утре какво става.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #183 -: Януари 28, 2021, 11:08:48 am »
Хелиантус, стискам палци да те чуят докторите и да вземете най-доброто решение, дано и сърбежът те поотпусне. Успех!
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #184 -: Януари 28, 2021, 16:55:53 pm »
Павла, първият ти въпрос измореният ми мозък не може да го схване.  Иначе според нивата на билирубина се определял точно риска, но даже и при нисък хубаво било да излиза преди 38 г.с. Не помня за енцефалопатии да съм чела, по- скоро билирубина агенти рали сърдечния мускул, може да доведе до мекониум във водите , преждевременно раждане и още някакви неща.

Минах днес на ехограф, правиха доплер на пъпна връв, плацента,  артерии , всичко е наред, водите също са в норма. После отидох на другото място където мислех, че ще видя лекар както ми казаха вчера, но нее,  една акушерка ми каза, че всичко е наред и ако имам оплаквания като болки и т.н да се обадя, питах за лекар, нямала съм час за такова нещо, а ходи ги разбери,  много се ядосах. Иначе още имам като менструални болки от време на време,  но са между 4 мин и 30 мин и не траят дълго, сигурно подготвителни контракции. Сега си чакам кръвните в понеделник...
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #185 -: Януари 28, 2021, 17:34:22 pm »
Хелиантус, дано всичко е наред и скоро да се отпуснеш и наспиш, за да имаш сили за раждането. Мен ме притеснява, че ти от това недоспиване и притеснение може да предизвикаш раждане също. Нищо ли не ти изписаха за сърбежа, за чернодробните? Почивай максимално. От репелентите нещо дали не би облекчило сърбежа? Съчувствам ти много. А приемаш ли магнезий за контракциите?

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #186 -: Януари 28, 2021, 18:09:15 pm »
Блаходаря, Лято! Нищо не ми изписаха, чакаме си понеделник 🤷‍♀️. Няма как да облекчи сърбежа такова нещо, за съжаление, понеже той сърбежа де факто е предизвикан от нещо в кръвта, а не по кожата. Магнезий не пия.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #187 -: Януари 28, 2021, 18:35:38 pm »
Въпросът ми беше дали рискът с висок билирубин е същият като при новородено или има и други неща. Ти ми отговори де.
Важното е, че всичко е наред . Не мога да разбера защо не ти изпишат лечение.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #188 -: Януари 28, 2021, 19:40:16 pm »
Хелиантус, стискам ти сериозно палци да устискаш още малко. Тези англичани ти изпилиха нервите преди забременяване и сега. Не бих посмяла да се оплача от здравеопазването в България, какви са тези изследвания по 5 дена  8O
Аз не пиша често, че съм тотално изтощена или ми се гади. До преди няколко дена ми се гадеше да чета. Вляза да ви прочета, прилошее ми, докато чета. До повръщане не съм докарала все още, но следобед ми е много криво: гади ми се, студено ми е, спи ми се. Вече пикая на 20 минути, а нощем под час. Болят ме ставите, ще си поръчвам от рано възглавница за бременни.
Иначе бях на преглед днес. 9г.с+3, пораснало е човечето. И
Докторката каза, че вече ясно се виждат главичка, ръчички, крачета. И тя залага за момиченце. Според мен заради пулса, има някакъв такъв бабин метод: при пулс над 140, момиче. Моето бебче е с пулс над 170.
Докторката днес ми казва:"Да пратиш много поздрави да мъжа ти. Докато правихте инвитро, всеки път беше с теб пред кабинета, сега забременя и очите не мога да му видя". А той просто е долу и не го пускат. Но сега ще го пуснат щом докторката дава. Другата седмица ще се записвам при един от лекарите в клиниката на ЖК. При него смятам да раждам, защото изражда в Селена, а февруари ще записвам час при д-р Даскалов за фетална морфология.
Купих си и доплер, ама скоро няма да го пробвам, по-натам.
И колан за кола за бременни трябва да си купя.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #189 -: Януари 28, 2021, 20:02:23 pm »
Браво на малкото човече, Тери.
Възглавницата не я бави. Аз още си спя с моята.
И двамата имаха много висок пулс, Тери. Не е това с пулса. За момче си мисля, както казах, но ще е момиче.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #190 -: Януари 28, 2021, 20:17:14 pm »
Павла, и аз не мога да разбера защо не изписват нищо,  може би защото не бяха много високи билирубините...не знам. Чакам понеделника с нетърпение.


Тери, много ти се радвам. Ще минат неразположенията някога, аз не съм най- добър пример в това отношение де, но ти поне не повръшаш, дано след 12 седмица и гаденето спре. Спомням си и аз , че в 9 г.с. вече се различаваше кое какво е 😊 Иначе и моят господин е с висок пулс, та това изобщо не е вярно. Първият път като го чух в 11 г.с. и няколко дни беше 167, а и сега винаги е над 140. Възглавницата хич не я бави, аз мисля в 13-14 седмица някъде си я взех и съм влюбена в нея. Почивай колкото можеш, първият триместър си е кофти.
Иначе да, за здравеопазването истината е някъде по средата, в България поне като си плащаш имаш право на избор, а тук е мъка.
« Последна редакция: Януари 28, 2021, 20:19:09 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #191 -: Януари 28, 2021, 20:22:49 pm »
Англичаните са ужасТ. Важното е , че бебчето е добре. Хелиантус, пускай му релаксираща музика, на човечето, да е дзен. Мама ще се пребори, нали това ни е работата.
Тери, искаш ли колана за бременни от Павла?Единия край трябва да му се прешие (аз го носих няколко пъти) но иначе е супер. Тери, тъй ще е с бебето (аз още си държа на момче. Ох, колко е яко!) Какво ядеш? Вода с лимон помага. Нали пиеш достатъчно течност?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #192 -: Януари 28, 2021, 20:34:51 pm »
Пия, по три литра. То без водата щях да повръщам сигурно. Само днес не пих 4-5 часа вода, така се събраха: пътуване към клиниката, чакане, връщане, задачки. И като се шашнах да не направих нещо на бебето. Все така се шашкам. После си викам:"през нощта като спиш по колко часа вода не пиеш, пък има ли му нещо на бебето?" 10 дена не бях се притеснявала за нищо и трябваше да си измисля нещо.
Но иначе се успокоявам вече, като изключим това с водата днес, 10 дена съм спокойна и не подскачам на всяка болка и болежка.

Лина, Ами ти няма ли да го пращаш този колан на Павла? То ако си е нейн, не върви да му разкажем играта всички от Зачатие.

При мен има яко работа, средата на февруари ще намаля часовете вече, много забравям. Удари ме бреюнния мозък. Днес две срещи пропуснах, защото забравих.

Хелиантус, в 11г.с. си го чула за първи път 8O Тези нямат милост там. Сигурно това е нормалното, ама ние не сме от най-нормалните.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #193 -: Януари 28, 2021, 20:56:17 pm »
Чух го с доплера вкъщи при това, тук на ехограф никога не пускат сърдечен ритъм, само показват, че бие. Иначе за първи път го слушат в 16 г.с. при акушерката на доплер.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #194 -: Януари 28, 2021, 22:07:52 pm »
Не го помислих, Тери! ХУбаво е че пиеш вода. Много е важна! Слагай на аутлука римайндъри. Аз си слагах и на телефона. С планиране става. Намаляй часовете. Тиквените медали на никого не са полезни.

П.С Имаме благословията на Павла! Тери, искаш ли го?
« Последна редакция: Януари 28, 2021, 22:12:03 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #195 -: Януари 28, 2021, 22:51:57 pm »
Тери, взимай го. Леко е раците на едно място, но нищо му няма.
Също така мисли логично. Не си изживява бременността в страх.
На мен тоник ми помагаше много за гаденето.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #196 -: Януари 29, 2021, 09:34:45 am »
Взимам тогава, благодаря, момичета.
И говорейки за коли. Паднаха за няколко дена под нулата градусите, 3 см сняг и пътят до Пловдив е станал ужасен. За една седмица. Пълно с неравности и се тревен в тази кола, кръста ме заболя вчера, ставите около слабините.
Мъжът ми го викнаха за един ден да работи в офиса и сега се самоизгони от леглото. Наду един дюшек и спи на него на земята, за да не се навира в мен. Аз не се възпротивих, за да си се ширя в леглото.
Взехме акт 14 за къщата. До два месеца и акт 16 би трябвало да сме взели и вътрешните мазилка би трябвало да са готови. Ще изкараме с бебето няколко месеца при нашите, но по Коледа, ако Господ е рекъл, би трябвало да сме в нова къща с бебе.
« Последна редакция: Януари 29, 2021, 09:36:28 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #197 -: Януари 29, 2021, 10:01:05 am »
Тери, супер мила!Много се радвам за всичко ставащо около вас с Мишо!Пробвай газирана вода с лимон за гаденето, много ми помагаше.Аз бях така като теб, от ставането до лягането гадене, гадене и пак гадене, с близначките започнах и да повръщам, вече беше нетърпимо при тях.И с двете бременности първия триместър отслабнах с около 5 кг, и това да не те притеснява, намери това което можеш да ядеш.
Браво и за къщата.Не бързайте, няма да ти е до това в един момент, може би е по-добре на пролет да се пренесете, да не е в студена къща, мокра(всички мазилки и бои са с вода и това трябва да се изпари), толкова време сте живели с вашите ще изкарате и малко време зимата там.Имате време де, обмислете го добре!

Хелиантус, следя те и стискам палци всичко да се нареди.Вече си в 36-та не остана, още седмица и вече може да отпуснеш душата.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #198 -: Януари 29, 2021, 10:31:14 am »
Тери, чудесно се нареждат нещата при Вас, и аз много се радвам. Подкрепям Маги за нанасянето напролет. Отпусни се, наистина. Щастието те е стигнало, наслади се на всеки миг. Аз също взех бременна възглавница рано и съм доволна, че не чаках да напредне коремчето. И сега Криската спи в нея само - една от най-добрите ми покупки е.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #199 -: Януари 29, 2021, 13:41:20 pm »
Тери, звучи приказно 😊 бебе и нов дом!

Благодаря, Маги! Не остана, нямам търпение да го гушкам!