0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #120 -: Януари 21, 2021, 10:26:08 am »
За съжаление утре е прегледа. Ще звъня, не се издържа това.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #121 -: Януари 21, 2021, 10:29:54 am »
Извинявай, на мен ми се размиват дните вече.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #122 -: Януари 21, 2021, 10:55:34 am »
Малко ли ти е и на теб...
Дано се оправя бързо Сими.
Иначе аз звънях току що, общо взето нищо не могат да направят докато резултатите не са готови в понеделник..., но даже и след това Пиритон ми бил решението..., което нали...

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #123 -: Януари 21, 2021, 10:58:07 am »
Хелиантус, пиши на др Мели да видиш какво биха препоръчали те с др Даскалов при такава ситуация. Може имейл да й пишеш, ако смяташ, че повечко кореспондеция ще имате. То до понеделник има сума време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #124 -: Януари 21, 2021, 11:02:01 am »
Каквото четох, изписват и урзодезоксихолева киселина. Поне утре лекарят да каже нещо.

Де да беше само Сими. Бобо и той е болен от вчера с 40С.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #125 -: Януари 21, 2021, 11:13:02 am »
Стискам палци всичко да е наред.Аз пих аспирин со 32-ра седмица и след това почнах НМХ.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #126 -: Януари 21, 2021, 11:18:54 am »
Леле Хелуантус, ужасен ужасТ! Ами ако отидеш директно там има ли как да те върнат? То как да го търпиш. Зависи кой ти слага упойката да ти кажа. Мен с Лори и ангелчето направо ми се искаше да не слагам упойка. Все не уцелваха, бодене няколко пъти- абе бляк! С Дани, още от вратата го почнах анестезиолога, какво ми се е случвало и буквално му се примолих . Не изглеждаше особен впечатлен, но пък нищо не усетих :)
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #127 -: Януари 21, 2021, 11:33:03 am »
И за двете раждания отидох с идеята, че природата си знае работата и за раждането прагът на болка се покачва достатъчно, за да издържа. Май с Васил можех да издържа, но все пак ползвах упойка. С Криси крещях, че това раждане е огромна грешка, защото зверски боли. Но с нея бях наплашена, че е огромна и ще има разкъсвания и по-скоро беше психологически момент на страх. При това положение упойката беше неизбежна, а криси излезе и без да напъвам дори (отказвах от страх). Като видях колко е малка бая се засрамих, но беше късно. Както се каня за трето ако се стигне до там хич няма да му мисля, а ще се упоя подобаващо отново, за да съм по-спокойна поне. Нямах консултация с анестезиолог нито веднъж, на първата упойка ми откриха шиповете, на втората предупредих за тях. Дано всичко е наред, Хелиантус. Малко остана ♥

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #128 -: Януари 21, 2021, 17:04:21 pm »
Аз пък имам негативен опит с епидуралната и много се радвам, че този път няма да имам възможност да я сложа. При мен забави раждането с огромно количество часове. Както и другите две обезболяващи инжекции преди това. Ако не бях сложила никакво обезболяващо, щях да си съкратя раждането с поне 20 часа.
Освен това след раждането четох проучвания и статистики. Най-честите следствия от епидурална са раждане с форцепс, вакуум и доста по-често се стига до секцио. При мен за съжаление го докарах до форцепс.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #129 -: Януари 21, 2021, 17:32:25 pm »
Не самата упойка е виновна, освен ако няма проблем при поставянето  и блокът стане много висок или се постави прекалено рано, проблемът е в липсата на движение. Това забавя раждането и без анестезия. Липсата на болка не ускорява. Дори понякога забавя. Както Лято е отказала да напъва от страх от болката. Някъде бях чела за 1-2ч удължаване на раждането. 
12ч минимум, но се предпочита около 24ч да са минали от нмх преди упойката. За пълна няма проблем, ако се наложи спешност.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #130 -: Януари 21, 2021, 17:50:36 pm »
Упойката беше поставена навреме. Имах движение.
Но лекарите, с които влязох за форцепс бяха категорични, че епидуралната е довела до толкова дълго раждане. Факт е, че преди да ми я сложат контракциите бяха на секунди една от друга. А след като я спряха, 2 часа и малко по-късно, контракциите вече бяха на 18 минути. И оттам тръгна лавина от проблеми, която доведе до форцепс и 2-седмичен престой в болницата.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #131 -: Януари 21, 2021, 17:51:59 pm »
Аз както знаете родих много бързо, но пък бях и на окситоцин. Та, забавяне нямаше. Не ме е боляла глава или кръст и нямах никакви странични ефекти. Единственото ми оплаква е, че ми сложиха малко, защото раждането напредваше бързо и ме държа 40 мин и като започнах да напъвам,вече си усещах всичко. Но наистина много зависи кой ти я слага, как и колко. Даже и преди да ме отпусне, не чувствах болка, обаче си усещах контракциите и стягането. Освен това ме караха да си движа краката, за да е сигурно, че само болката е блокирана.
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 17:53:32 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #132 -: Януари 21, 2021, 17:54:25 pm »
На мен пък нищо не ми промени, освен че отне болката, което е и целта.
Но личното не доказва нищо така или иначе.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #133 -: Януари 21, 2021, 18:06:26 pm »
Плашим бременните ли? Шегувам се (ако някой не е разбрал и сам де). И двата пъти бях с окситоцин. Упойката и двата пъти я сложиха трийсетина минути преди раждането. С Криси не отказах да напъвам заради болка, а заради страх от разкъсвания. Е, и двата пъти завърших с по 2 шева, което не е нещо сериозно. Васил го раждах 17 часа с изтекли води, а Криси 9-10 часа пак с изтекли води. Само че с Васил имах първо контракции, а с Криси се появиха 4 часа преди раждането. 2 раждания, различни сценарии, един избор - окситоцин и упойка. Това не го заменям, без това щях да раждам с дни сигурно (то с изтекли води си е опасно да се стои дълго).

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #134 -: Януари 21, 2021, 18:19:24 pm »
Споделяме опит и информация само.
При мен първото раждане беше много бързо и затова не успях да родя плацентата. Силни контракции на голям интервал и без мониторинг. Бях на един измолен напън от вакуум. Имах и окситоцин заради контракциите.
Второто беше спокойно, контролирано раждане. Последните напъни помолих за окситоцин, за да подпомогне и кърмата.
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 18:25:26 pm от Pav-la »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #135 -: Януари 21, 2021, 19:43:51 pm »
На мен много ми се иска някой да ми я беше споменал тази информация за епидуралната. Защото тогава щях да взема коренно различни решения. Обичайно всички казват колко било готино с епидурална и нищо повече. А то има доста. Аз затуй не си мълча. Вече когато човек има всичката информация, може да си прецени сам.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #136 -: Януари 21, 2021, 20:33:29 pm »
Яничка, в общия случай не е проблем упойката, но има човешки фактора и от двете страни- лекар и пациент. А понякога просто си тегли и късата клечка. Забавянето е по-скоро изключение, отколкото правило.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #137 -: Януари 22, 2021, 13:23:23 pm »
Моето бебче прилича на човече вече, в 8г.с.+4 съм. Еми верно казват, че твоето гардже си е най-хубаво. Много хубаво ми се струва.
Разказвах на моята докторка как преди ДРЗ аз предложих да се разкаже история от вече успяла съфорумка и задължително подчертах: "Ама да не е от онези жени, които докато си чакат инвитрото и забременяват вкъщи, че само подлъгват и окуражават излишно хората"
Ей ме на, щастлива след забременяване, докато си чакам инвитрото.

Хелиантус, стискам палци да ти внесат малко яснота днес.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #138 -: Януари 22, 2021, 14:31:22 pm »
Много хубаво, Тери! Още малко до ФМ.
Тези истории също са обнадеждаващи. Наслади се на бременността си.
Хелиантус, мина ли прегледът?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #139 -: Януари 22, 2021, 19:38:43 pm »
Много хубаво, Тери. Помниш, как си говорехме за случаите " ами стана от първия път" "изобщо не съм очаквала"  и тн. Нещата се случват в тяхното си време. Абе,, да не са дръпнали Хелиантус за секцио. Дано е добре