0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #860 -: Януари 26, 2021, 17:56:38 pm »
Моника вървеше много напред.И сега е така.Висока и дебела беше тя.На 6 месеца беше 10 кила и дрехите и бяха като за 9-12 месечни.Просто погледнете и родословието ви как е.В същото време на братовчеда на моя мъж детето им е 4 или 5 клас и Моника е колкото него на ръст, а е по0тежка със сигурност!И като бебе беше така и в групата е от първите по височина.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #861 -: Януари 26, 2021, 18:55:48 pm »
Борис също голям вървеше. От 4м е качим около 500гр.  10,5 е, но изглежда голям. Носи за 18м или 80 см. Мисля, че е малко под 80см. Според мен си наваксват понякога ако не са достигнали оптимално кг вътреутробно.

Аз извън ЕС не бих излизала с тази ситуация.
Силно се надявам другата седмица да се ваксинираме и поне това да ни отпадне като грижа, че ми писна.
Ние сигурно в България ще се върнем. Не знаем все още.

Децата спят много добре навън. Така е. Сими колко съм го разхождала в студа. Сега с двамата ми е по-трудно, а и с вечерния час и локдауна, още повече.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #862 -: Януари 26, 2021, 19:59:51 pm »
Павла, ама за постоянно ли тук?При вас пак има ваксини, тук ще ги видим на кукуво лято.То айде аз съм в такава група дето не съм за ваксини, но е майка ми, баща ми искат да се ваксинират и не могат.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #863 -: Януари 26, 2021, 20:38:48 pm »
Ние по друго линия, че ако си чакаме по години ще е след 2г.

Не, само за почивката. Имаме да оправяме неща, а и не сме се прибирали от почти 2г.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #864 -: Януари 26, 2021, 20:59:55 pm »
Ние по друго линия, че ако си чакаме по години ще е след 2г.
...
Павла, би ли споделила коя оваксина ще слагате?
Мерси и целувки вкъщи! :)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #865 -: Януари 26, 2021, 22:00:56 pm »
Павла,айде чакам те.Вече не сме бременни,не правим бебета,дойде време за бира  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #866 -: Януари 26, 2021, 23:22:51 pm »
Пфайзер ще е. Чакаме потвърждение, че то много сложно всичко. Мерси, целувки и на вас!

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #867 -: Януари 27, 2021, 09:47:56 am »
Лина, много голям Дани, браво на момчето! Сложихте ли вторите ваксини?
Лято, спряха кървавите нишки и педиатърката каза, че не я тревожат, показах снимка и затова не занесох проба. Намалих млечните обаче.
Освен декларацията след 3-те болнични, които подаваме към НОИ, подава ли се друг документ след това? Две години ли е майчинството, как се плаща втората?
« Последна редакция: Януари 27, 2021, 09:51:00 am от Kukapetal »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #868 -: Януари 27, 2021, 10:01:11 am »
Кукапетъл, втората година също има декларация доколкото помня. Нея можеш и да прехвърлиш на таткото или на някоя баба ако са работещи. А ако се върнеш на работа и детето посещава ДГ (ясла) ще получаваш половината сума.
Тия дни се чудех какво стана с нишките, дано всичко е добре и не се повторят повече, но бих внимавала със захранването с млечни като му дойде времето. Питах гастрото дали щом абкм е алергия към белтъка на кравето мляко мога да вкарам първо козе, но тя ми каза, че само така му викат, тъй като често се проявява и при другите млека. За Ваксините - аз тъкмо след малко отивам на комисия да отлагам с още 6 месеца, надявах се поне напролет да ги започнем, но май няма да е :( Сега се чудя без ваксини и каква почивка да планирам, мен ме е страх без тях, нищо, че стадния имунитет би трябвало да я предпази донякъде.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #869 -: Януари 27, 2021, 11:20:52 am »
Преди втората година се пуска декларация пак, едното е отпуска по майчинство, другото е болничен, нещо такова е.Но счетоводителят се грижи за това.Има една програма към бюрата по труда Родители в заетост.Ако имате баба която е пенсионерка или безработна, или близка на която да оставите детето можете да кандидатствате.Може и да изберете непознат човек, сега всеки избира.Аз така ще направя с майка и ще и оставя близначките.Заплатата е минималната работна и се изплаща по тази програма, човека се води на работа съвсем официално.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #870 -: Януари 27, 2021, 13:45:14 pm »
Аз за 2-та година попълних декларация 7 и молба към работодателя в свободен текст. Дадох ги на нашето счетоводство и това е.
Лято, за мен няма причина да се отлагат чак толкова ваксините. Ние на Дари ги отложихме с 3 месеца. След това личната, за всеки случай, и изписваше да пие някакво противоалергично лекарство за 3 дни, по време на ваксина. Давах и го два пъти и следващите не съм. Не е вдигала температура нито веднъж, като съм слагала лепенки. И като цяло, освен раздразнителност, не е имала други странични реакции. Все пак тази алергия може и доста по - късно да се израсте. Примерно към или след 3г. И до тогава няма да има ваксини ли? Идеята е, че след като има някаква алергия, трябва да се подхожда по - внимателно към алергените или нещата предизвикващи реакция на организма. Както са ваксините. И тъй като първите 6 месеца бебетата са с по - слаба имунна система и като цяло по - податливи, се препоръчва лекото забавяне. Относно млечните, до този момент съм пробвала да и дам масло и мляко, които бяха в пюре. Това беше края на 11-ти месец и края на 12-ти. Но и двата пъти имаше реакция. Сега от няколко дни и давам сирене от козе мляко и за момента всичко е спокойно. Като мине още малко време ще ти потвърдя.
« Последна редакция: Януари 27, 2021, 13:47:26 pm от Mihaela Viyacheva »
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #871 -: Януари 27, 2021, 13:50:41 pm »
Благодаря за информацията, момичета!
Маги, а и останалите, които са кърмели, кога почнахте да хапвате зеле, цитруси, боб, леща?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #872 -: Януари 27, 2021, 14:59:47 pm »
Мише, вярвай, аз искам да я ваксинирам. Сега го обсъдих с комисията, увериха ме, че освобождаването няма задължителен характер и когато реша може да ги поставя въпреки становището им. Мисля да изчакам до април-май, за да се успокои обстановката със зимните вируси. Досега всички лекари смятат, че няма причина за отлагане на ваксините, но доцентката казва да се отложат и личната отлага. То ако беше казано устно няма проблем, но е написано в амбулаторния лист и личната го вижда. Толкова ми стана тъпо да вися за комисията с куп антиваксъри, които си търсят причина да отлагат... слушах ги пред кабинета и ми призляваше. Не мисля да чакам до лятото, ще настоявам от пролетта да ги започнем.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #873 -: Януари 27, 2021, 16:54:09 pm »
Кукапетел, някъде като захраних.Считам че до 6-ти месец, коремчето трябва да е станало вече по-добре и да няма такава реакция.Та тогава някъде започнах.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #874 -: Януари 27, 2021, 19:02:49 pm »
Кукапетъл, аз започнах да си разширявам менюто още от 4 месец, след като вече месец нямаше колики. Но бобовите едва сега ги хапвам, след захранването. И няма проблеми бебчето.





Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #875 -: Януари 28, 2021, 12:52:25 pm »
Благодаря ви много! ❤️❤️❤️ Снощи бебка поплува във ваната по гръб, много се развълнувах, голям кеф й беше! 😊
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #876 -: Януари 28, 2021, 14:15:07 pm »
О, чакай да седне стабилно да видиш какъв кеф е.

Моите девойки вече се качват на дивана.А сме и с каката в къщи, че е карантина.Не помня писах ли имат учителка контактна с положителен ПСР.Ще ритна камбаната аз.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #877 -: Януари 28, 2021, 20:15:48 pm »
Да плува по гръб ли, Кукапетал? ех, че яко! Още не сме ги сложили.Ти кога мислиш да я захранваш? Маги, умиргане има отърване нЕма :) Бтв, свекърва ми си сложи на "Модерна" първата ваксина и се чувства добре. Втория прием е след 28 дни(след първото поставяне). Боляло я е ръката само. МАги, Павла ами той в момента носи дрешки 6-9. Жив и здрав да е. Баща ми са едри хора целия род, та сигрно от там е закачил.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #878 -: Януари 29, 2021, 13:49:20 pm »
Как са децата?Аз имам две катерещи се.Докато вчера едва се качваха на дивана, днес не мога да ги сваля.Паднаха по веднъж вече, колкото и да ги вардя, това е положението.Габриела се опитва да си махне сутрешния сън, но Аделина не и сутрин съм звеоукротител и пазач на тишина.Днес и каката ми се качи на главата та бях на косъм да крещя като луда. :lol:

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #879 -: Януари 29, 2021, 14:42:21 pm »
Маги, завиждам ти. няма по-хубаво от шумна къща с 3 деца на различно мнение. Е, майката го отнася малко повече, но пък децата създават такъв уют и настроение ♥
Васил беше със сополи сутринта, но от 3 месеца му говоря да купим нови ботуши, ама той отказва. Били му топли и сухи тия, ставали му и не искал нови. Естествено това се оказа лъжа и след тоя сняг се видя, че пропускат и е с мокри крака. Мислех онзи ден да ходим, но той имаше домашни да дописва, в сряда беше на тренировка след училище, а вчера пак имаше да дописва. Днес баща му ще го заведе вече, но все пак може и да е настинал вече седейки цял ден с мокри крака. За капак и се мята в снега, анцуга му мокър и така пак по цял ден стои с мокри дрехи.
Мисля да се ваксинирам скоро, чакам мъжа ми да каже дали и за него да заявя при личния лекар, но не мисля, че ще има друго мнение по въпроса. Не зная какво е положението с ваксините при децата, става дума за Васил. Криси първо със задължителните да почне.