0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #980 -: Февруари 08, 2021, 09:37:05 am »
Маги, Моника е била същото бебе като Дари, за пореден път се убеждавам  :D
Павла, поне после ще има да си играят много време с удоволствие. Супер за поспиването и лека след ваксинация  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #981 -: Февруари 08, 2021, 11:09:22 am »
Слънце, да то както каза Лято има едни плазмон, има и такива ,който са безглутенови, но вече всичко, толкова ми е размито. Имам някакъв спомен, че безглутеновите + някаква каша давах на Лори. Или пък беше след като я захраних. Както каза Маги, има тендеция за бързо махане или прекалено намаляване на млякото,което не е ок.(мерси, за схемата Маги). Честито ви сефте пазр :)  Аз, Лори навсякъде съм я мъкнала, защото просто нямам избор. И тя е ревала, драма в количката за пазара. Твърдо и с биволско спокойствие.. няма начин иначе. Мише, явно е до дете. При Лори пътя не го бъдеше, беше особено трудно.Просто знаех,че където и да ида ще трябва да го преживея това. С Дани бяхме на ортопед, защото той още от раждането си държи на едната страна главичката. Казаха да подаваме играчка, храна и всичко инересно и заниващо от другата. Е да де ама не се оправя. Говорих с една майка до нас, и нейното дете на физиотерапия вече от месец. Насоях при ЛЛ за направление та отидохме и ортопеда каза терапия. Днес отивам да се уточни какво ще му се прави. Доста ми е криво за малкия.

Павла, успех днес!
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #982 -: Февруари 08, 2021, 11:43:42 am »
Павла, за ковид ваксина ли? Каквато и да е - успех. Криси си е отпуснала юмручетата от доста време, напъхвам нащо в ръката,а  тя го изпуска или пък така силно стиска, че не знае как да го пусне. Ама то е нормално като не е открила ръце още. Ще ги намери, но аз все бързам май.
С Васил винаги съм ходила на какъвто и да е пазар. Първото му посещение в Джъмбо беше култово. Той двегодишен и като влезе седна на първия рафт с играчки и не иска да мърда. Прилъгах го до следващия рафт и там още повече УАУ и пак не иска да мърда. Едва го убедих, че магазинът е пълен с играчки и може да си избере нещо, което да купим за у дома. В началото винаги ходехме с презумпцията да му купим нещо, задавахме му бюджет (познава числата и сравнява от много малък), показваме къде са етикетите с цените и го пускаме да избира. Досега проблеми не е имало. А последната година вече го водя и дори не купуваме, че той разбра колко чупливи са повечето стоки там. Взима си нещо за спорт само, части за колелото и вече подминава играчките. Племенницата ми не беше влизала в подобен магазин и втори клас я заведохме да си избере подарък (много преди Васил да се роди). Тя се почувства като в дисниленд и не можеше да повярва къде сме я завели. Избира с часове най-хубавата играчка. Според мен децата имат място от рано в детските магазини, за да имат своето участие в избора на играчки под ограничение и родителски контрол. Васил пазаруваше с мен и в супермаркета - избираше си плодове, търсеше си кус куса, сухарите и носеше в количката докато аз избирам друго и досега не е правил проблем. Рядко иска нещо, тъй като имаме шкаф с лакомства и той е все пълен. Единствено дъвки взимам рядко и той прави сделки с мен за това.
Лина, много кофти това. Да ти кажа миналия път като писа за изкривяването на черепа и аз загледах Криси. Тя все наляво бие, макар че върти тялото и на ляво, и на дясно. Но явно от постоянното лежане в бременната възглавница черепът и някак се издължи и отгоре е като с връх. Мислех за възглавницата дето оформя, но то тя трябва да стои на челна стойка, за да прибере това издължено нещо на върха на главата. Дано бързо се оправи Дани, но е неприятно да се ходи, въпреки че явно е нужно.
Криси вчера много плака, ама тя не плаче, а пищи истерично. С 10 минути забавих слагането за сън (беше си в леглото все пак така или иначе) и опищя всичко. Едва я успокоих, заспа и след час се събуди. 15 минути беше щастлива и изведнъж нова порция писъци за храна. Дори не усеща, че я храня. Днес се събуди щастлива, хапна, поигра, сложих я да спи навреме, нахраних я втори път уж будна, но продължи да спи. Значи е станала в 7, заспала е в 8 и 30, в 10 е яла спяща и сега все още спи. Аз мислех да домакинствам, но ще пазя тишина днес отново. После навън и това е.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #983 -: Февруари 08, 2021, 14:33:14 pm »
Лято,можеш да питаш ЛЛ за позата на вратлето. Аз нещо не мога да хвана, сега финално, по колко мл яде на колко време Криси, Лято?отворих си страницата и съм захранила на 4м навършени точно с тиква :) 6 дни, после  тиква + пащърнак, картоф и така...смятайте колко съм забравила.Кои марки пюрета ползвате? Казаха ми , че ганчев и овко били пълни с нишесте... хип и гербер били най-добре.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #984 -: Февруари 08, 2021, 14:40:53 pm »
То аз не схващам, че ти ли... Доскоро ядеше по 5 пъти 150, но ме накараха да намаля дозата на 120 и да храня 6 пъти. Да, но тя си има свое мнение и яде понякога 5, а понякога 6 пъти. Последното хранене винаги го проспива. Прсто заспива между 7 и 8, а то е между 9 и 10 и затова докато спи пъхаме биберона в устата и тя си изяжда всичко насън. Ще я питам, другата седмица е на консултация Криси и ще обърна внимание. Аз съм се заредила с хип и гербер точно, но защото това намерих с вода, а не с мляко. По принцип гербер са на нестле, а аз от години избягвам техни продукти освен 3 в 1, с което прекалявам. Може би е време да преосмисля вижданията си, но явно доста са ме плашили като дете, че тия големи компании гледат да ни тровят.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #985 -: Февруари 08, 2021, 14:51:13 pm »
В ДМ има на бейбибио. Те не са лоши. И тук ги има и съм взимала. Хип също съм взимала.

Имах възглавница за оформяне, но нищо не става с нея. На Сими му се сплеска малко отзад, но като спря да лежи само и се поизправи.

Да, корона ваксина ще е.
Да минава.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #986 -: Февруари 08, 2021, 14:53:54 pm »
Лято,скоро четох ,прати някой във вайбър,че Гербер съдържали тежки метали над допустимото ,се оказало.
Аз на хип и Слънчо ,ДМ и Лупилу купувам .А на Слънчо кашата 6 зърна направо ми иде да я излапам цялата  :D ,както и овесената с ябълки.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #987 -: Февруари 08, 2021, 17:11:51 pm »
С Васил наблягах на Слънчо и основно техни пюрета и каши взимах, а ако нещо нямат замествах с други марки. Например манго имаше само на овко и само това взимах на тая фирма.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #988 -: Февруари 08, 2021, 20:11:46 pm »
Благодаря за включванията, девойки. Записах си всичко. Ние минахме, от 22ри сме на физио. Препоръчаха ни трансфонтенална ехография, та утре ще го свършм това. Да изключим, че е нещо неврологично. СЪрцето ще ми излупа направо. Лекарката м иказа нещо странно, да го слагам да ляга, да обръщам глават на другата страна и да го затискам с пакет брашно в плик(да не се разсипе). Това ми се струва много дарк ейдж..ама честно!
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #989 -: Февруари 08, 2021, 20:16:07 pm »
Лина, представям си колко ти е напрегнато, но съм сигурна, че всичко ще е наред. Казаха ли горе - долу колко време ще трябва да ходи на физиотерапия? Дано не е не е много. Това, което ти е казала личната ми звучи като истинско мъчение.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #990 -: Февруари 08, 2021, 20:30:03 pm »
Лина, не го затискай. Тортиколисът е често състояние. С няколко сеанса ще видиш разлика.
Дано всичко да е наред. Вярвам, че не е нищо сериозно.

Хайде, новите отваряйте тема!   
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #991 -: Февруари 08, 2021, 21:16:39 pm »
Мерси, Мише. За седмица е направлението, след това ще плащаме. Не знам още. Като започнем ще знам. Общо раздвижване, тези отричат масажите( ще ида на още едно място). Може би и парафин ще включат. Тази беше убедена, че за седмица ще е по-добре. Не ми се вярва! Павла, как сте с мъж ти? Майка му на Митко само болка в ръката имаше. Тя слага на Модерна ваксината, не на Пфитцер.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #992 -: Февруари 09, 2021, 10:03:16 am »
Lina, в Горна баня са едни от най-добрите ортопеди в страната, има и рехабилитатори, отидфи да питаш и там.Прави се масаж, гимнастика, че имам близка рехабилитатор и ми е казвала, Не е нищо сложно, могат и теб да те научат и да му правиш.ПО-добре малко в повече масаж от колкото проблем в последствие.Боже тая лекарка е луда, ша ма извиняваш.

Аз пюрета правих, Моника я захранвах на есен, за това още на пролет направих всички пюрета със сезонни плодове и зеленчуци.Иначе купувах каквото ми хареса как изглежда.Взех си уред за готвене на пара, да голям е, но правех по 8 пюрета на веднъж с него, което значеше 4 хранения на близначките.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #993 -: Февруари 09, 2021, 15:55:26 pm »
Здравейте, дами!
Чета ви от известно време, много ми харесва атмосферата при вас.
Имам момченце на 9 месеца - див и стихиен, но най-голямата ми радост. Такъв си го бях пожелала!
Включвам се относно тортиколиса и физиотерапиите. При нас се откри такъв придобит вследствие на раждането. Малкият беше на около месец, когато забелязахме хематома и установихме, че предпочита да спи само на едната страна. След известно лутане запазихме час в Медицински център по детски болести на ул. Найден Геров. Назначиха физиотерапия и нагрявка преди нея с парафин. Накратко минахме един курс физиотерапия, който продължи седмица, като физиотерапевтът ни показа упражнения, които да правим и вкъщи по няколко пъти на ден. Предложи и да направим клип, за да знаем кое след кое следва и да не се притесняваме, че може да нараним детето. Таткото обаче в притеснението си забрави да включи камерата на тел. Но така или иначе ги запомнихме. След месец правихме втори курс, като подобрението беше видимо. Мисля, че общо 3 направихме. В момента малкият няма проблем с вратлето. За всичките курсове физиотерапия минавахме с направление от педиатър. Единствено си закупихме крем от аптеката, с който му правеха масажчетата на вратлето. Накратко много сме доволни от физиотерапевта, с времето ни показваше и друг тип упражнения за малкия.

Сетих се за брашното - при нас лекарката посъветва в началото да поставяме в плик брашно, ориз..(под чаршафчето)  до главата на бебето, за да не може да се завърта на предпочитаната страна. Но не е ставало дума да притискаме главата му.
« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 16:14:34 pm от Loti »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #994 -: Февруари 09, 2021, 18:08:32 pm »