0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #800 -: Януари 21, 2021, 11:06:42 am »
Павла в каква формация спахте и спахте ли изобщо? Как е Сими? А Бобо след ваксините?
Мише, ами май да. Ще го наблюдаваме. Засега го слагам упорито на другата страна(както и правех де) на консултация съм пак другата седмица, ще говоря отново и ще я питам директно за съмнения за краностеноза. Майка му на Митко ми каза,че тогава трябвало черепа да е по-малък, пък на Дани главичката му отговаря на възрастта. Тери, то май всичко ще ти мирише, но пробвай Сано максима дали ще ти върши работа (този за бебета)
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #801 -: Януари 21, 2021, 11:17:28 am »
Така едно по едно.
 Много благодаря за пожеланията.Да ви се връщат!

Павла, как сте?

Лина, и трите ми момичета са с големи глави.Просто приличат на баща си.Шапки им слагам за 2 годипни на близначките, на Моника и стават шапки за тийнове.Какво да ти кажа, структура.Моника имаше много неравности, с времето всичко се оправи.

Круела, честит да е мъжът ти, странни хора сме ние родени на края на козирога и началото на водолея :)

Лято, имам много летни дрехи, много както и такива комплектчета есенно-пролетни като анцузи 6-9 и 9-12.Искаш ли ги?Че почвам да чистя.Ако някой иска да свирка!
Лина, ще стигна и до теб :*

Круела, браво за зъбите на момчето.При нас ситуацията вече е Габи 11 зъба, Ади 9.Мъката е голяма с тия кътници.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #802 -: Януари 21, 2021, 11:25:07 am »
Маги, искам ги.
Много зъбчета, супер :)
Лина, когато търсех и четях за възглавница против рефлукс видях и че има такива, които са срещу изкривявания на черепа. Не знам дали вашият случай е такъв, но както го описваш май да - когато детето спи предимно на едната си страна и неволно се извръща все на нея се получавало това и с тези възглавнички главата се фиксира. Нещо такова http://www.anatomica.bg/3d-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BF%D0%BB/?v=982494d74c59
Тери, а козметика за бременни? Аз ползвах матернеа душ гел и другите кремове за гърди, крака, стрии и сякаш не бяха толкова силно ароматни. В лили и дм май ги има някои неща и можеш да подушиш поне, а душ гел да поръчаш ако ти хареса. Аз поне не намерих никъде във физически магазин душ гела, то даже май е олио за къпане. Купих си цялата серия в сторе.бг.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #803 -: Януари 21, 2021, 11:48:24 am »
Лина, ще му се оправи главата. Спокойно.

Всичко живо е с температура и плаче или мрънка. Цяла нощ става с термометър и лекарства, а и после все някой повръща отгоре ми. Та така съм. Надявам се утре вече да е по-добре.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #804 -: Януари 21, 2021, 15:11:19 pm »
ПАвла, ще му пускаш ли тест?  Това с повръщането е ужаст- добре че не сте с мокет. Когато живеех с баба ми в голям филм се виждах с това повръщане. Маги, когато са гранични знаците казват, че са медиуми хората пък знаеш ли.  И аз съм с голяма глава. Повечето шапки не ми стават и все меря. Лято, точно на такава спи от около месец и половина.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #805 -: Януари 21, 2021, 17:35:14 pm »
Имаше и буря снощи, така че всички малки хора бяха при мен. Мъжът ми в друга стая, че той е на работа. Аз спах около 2-3ч. Сими повече, а Бобо, горкото, само гушнат. Утре пак ще ги вадя на лекар. Направих им тест. И двамата нямат ковид.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #806 -: Януари 21, 2021, 17:40:47 pm »
Да са честити рождениците!
Круела, честити първи зъбки! Ние още нямаме.

Павла, има ли проблем при Бобо като сте му сложили и ваксина? Аз бих се притеснила и за това. Не стига че е болен и с температура.





*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #807 -: Януари 21, 2021, 17:46:41 pm »
При поставянето беше клинично здрав. Не се притеснявам особено, но не мога да кажа, че хич не се притеснявам. Може и да е реакция от ваксините, но ме съмнява. Просто съвпадна вирус с тях.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #808 -: Януари 21, 2021, 17:58:14 pm »
Да, и аз за ваксината си помислих веднага.
Бяхме на гастро с Криси. Доста ми разказа докторката и съм много доволна. Сега обаче имам 3 доктора, които казват, че захранването няма смисъл да се отлага и след като навърши 4 месеца мога да започна и дори трябва да започна не по-късно от 4 месеца и половина.
Прегледа я, всичко е наред. Обясни за захранването, за рефлукса, за АБКМ и кога и какво се прави ако нещо не е наред. Според състоянието на Криси не се налага нищо повече от това, което правим и сега. Изненада се, че сме намалили дозата на храната за сметка на още едно хранене и каза, че реално АБКМ не е причина за отлагане на ваксини, макар че след като доцентката ги отлага личната няма да иска да ги постави без да мина на комисия преди това. Каза да чета внимателно етикета, но и към зеленчуковите пюрета задължително да добавям АМ, тъй като са безмлечни и се правят с вода и това няма да засища достатъчно. за ГЕРБ обясни, че всички имат, но не всички изкарват млякото, при някои бебета храната се движи нагоре-надолу по хранопровода и просто се връща в стомахчето без да повърне детето, а при малка част се случва повръщане. Израства се освен с твърдата храна и с изправянето на детето и развитието на храносмилателната ситема, слюноотделяне и т.н. Всъщност няколко фактора, така че захранването не е панацея, но при някои деца помага и само то. С 2 думи ме успокои за много неща, за които се боях последните месеци.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #809 -: Януари 21, 2021, 19:36:56 pm »
Ами Павла, ти знаеш , но за другите - аз коментирах ваксините и ми обясниха, че в учебниците по медицина, относно ваксините се отлагали само при температура (освен ако няма придружаващи компликации като атопичен дерматит и тн.). Но са си филм , поне при мен, де. Дано днес да ви е по-спокойно , Павла.  Другите как сте? Кукапетал , как е малката?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #810 -: Януари 21, 2021, 19:40:49 pm »
Той температурата я вдигна след ваксината, затова казах, че беше здрав при поставянето.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #811 -: Януари 21, 2021, 20:16:06 pm »
значи всичко ще е наред. Аз по-скоро коментирах за другите.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #812 -: Януари 21, 2021, 20:25:24 pm »
Дано захранването да помогне Лято. Но то си е бавен процес. Ще мине време докато намълно заместиш едно хранене.
Аз захранвам от началото на месеца. Все още добавям нови зеленчуци. Първите дни не искаше да яде, плачеше, но после свикна. Сега яде по 60 гр и то само на обяд. Допълнително суче. До края на месеца ще увеличи количеството.





*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #813 -: Януари 21, 2021, 20:43:43 pm »
Румито, става въпрос за захранване засега, а не за заместено хранене. Предложението е нова храна да се въвежда на 4-5 дни, което ще удължи много захранването като период. Отделно при боледуване или ваксина ще се удължава периода на новата храна. Аз мисля и за ясла да кандидатствам напролет и реално ако я приемат тя трябва да е захранена с повечето неща.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #814 -: Януари 21, 2021, 21:37:20 pm »
за яслата не е ли условие да ходи самостоятелно? то има бая време
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #815 -: Януари 22, 2021, 06:45:36 am »
В наредбата няма такова условие. Правят се на интересни самите учителки (мед. сестри). Единственото условие е детето да има навършени 10 месеца, а Криси ги прави през август. А и като добавим правото на отлагане с до 90 дни от записването или от началото на учебната година спокойно мога да кандидатствам тази пролет. Шансовете тук за детска градина са най-големи само от първата яслена група, след това групите са пълни и ако има 1 място в района изобщо ще е чудо. То детски градини ще се строят и се строят дори, но си е трудно пак. Има бейби бум за 2020, а това значи по-голяма липса на места през 2021. Парламентът отпусна средства за строеж, но все пак трябват терени за ДГ и процедурата едва ли ще стигне до строеж и на една нова градина през тази година, за да кажем, че 2022 ще има повече места. На последното текущо класиране има над 10 000 деца извън класиране (това е за всички набори), но най-осезаемо е при най-малките. ПГ може и в училище, затова този недостиг е основно за ясла и първите 2 групи на ДГ. С Васил кандидатсвах през 2014 и го приеха на томбола, не исках да го записвам, но заради липсите на места го записах и го пуснах същата есен. Грам не съжалявам и дори се радвам, че въпреки убежденията си го пуснах още първата година на ясла. Мисля, че трябва да се кандидатства от първата година още за София, защото иначе шансовете и местата са значително по-малко.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #816 -: Януари 22, 2021, 08:29:45 am »
Павла, как сте днес?

Лято при вас е тото вярно за яслата и градината, а това със строежа ми е изключително смешно, защото ако се прочете добре програмата и какво точно се прави човек разбира, че се ремонтират няколко градини и евентуално разширяват, строят се много малко такива, изключително малко.В същото време терени в града за отдих по РП се дават за магазини и кооперации.Но планирането на града е съвсем друга тема, а интересите в голям град като София са прекалено много, лостовете за влияние също.

Аз им пуснах документите на близначките, но тук е другата крайност, няма деца.В град като Плевен вече няма деца.То не е само Плевен де, останалата част на страната без София.Особено в северна БГ си е обезлюдяване тотално.

Айде Аделина има още един зъб, аз друг чаках, а то изби преден резец втори, на кътник се надявах аз :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #817 -: Януари 22, 2021, 08:53:02 am »
Павла,как сте?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #818 -: Януари 22, 2021, 09:23:09 am »
Маги, работя в СО и всъщност са ми ясни всички излишни процедури, затова и не се надявам на нещо скоро. Сега ще видим в новия бюджет какво са предвидили за ДГ и ясли, но обикновено сроковете са по няколко години и винаги се гони краен срок. То са обществени поръчки, обжалвания - хиляда процедури преди да се пристъпи към съществената дейност. И всичко това за прозрачност и демократичност, което не е лошо, но има и своите негативи. Мъжът ми рязко се нави за трето отроче, стомаха ми е на топка от вълнение. Вече трети ден, на мен чак не ми се вярва какво се случва.
Павла, как са Бобо и Сими? Ти как си?

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #819 -: Януари 22, 2021, 10:12:17 am »
Да не казвам голяма дума, май всички са добре. Точно ставаме с Бобо, а Сими спи още. Така, че и мен ще ме бъде. Поне поспах 5ч! Отменим им и часа при рекаря. Не виодам смисъл за сега. Ако имат все още малко температура или неща друго събота и неделя, тогава.
Аз от март или април ще започна да давам Борис на забавачка за по някой час да свикне. После до септември за 1-2 дена седмично. Септември тръгва на пълен ден като брат му освободи място като отиде в училището. Всичко да е наред, от октомври се надявам да започна нормална работа.