0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #720 -: Януари 15, 2021, 09:55:50 am »
Много е сладко гукането факт, много са милички така, иде ти да ги гушкаш, гушкаш!

Днес ще опитам да изведа двата звера на малка разходка, дано се изморят и да са щастливи, че много висене в къщи им се събра.Под малка разходка разбирайте хванати за ръка на самотек до парка, общо 30 минути, след това крачетата им се изморяват и плачат да ги носим.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #721 -: Януари 15, 2021, 10:25:29 am »
Аз да не спамя в бременната тема, пералнята ми е candy клас ААА и е комбинирана със сушилня. Обаче тая сушилня суши по 8 часа с прането, което е 2 часа. Има 3 програми на сушене, но 2 от тях изкарват дрехите леко влажни, а са по-кратки. Има и програма 1 час пране и сушене общо, но това ми се вижда недостатъчно отвсякъде. Беше унищожила едни много яки картинки на баткото по блузите и той много плака тогава. Ползвала съм за сушене малко още в началото и не е изключено сметките да са били изравнителни от предишен период, но пък 2 месеца преди да се нанесем апартаментът беше празен и мъжът ми идваше само, за да боядисва и после да сглобяваме и подреждаме новите мебели, но след като спрях да суша веднага сумата намаля значително. Мислех с Криси да суша, тъй като високата температура и дезинфекцира, но нещо пак не ми харесва как суши този уред и засега само ще си пере. Като купувахме електроуредите и обзавеждането бяхме ограничени с до 2000 лв за всички стаи общо + освежаване на стените, та може и проблема да е в ниската цена, съответно нисък клас, а може и аз да не я ползвам правилно и да я претоварвам с оглед по-големия обем за пране и по-малък за сушене. Но няма функция да суши без пране, т.е. не мога да изпера и след това да ги суша отделно на 2 тура. А пълня пералня догоре с наши дрехи всеки ден и все някой се цупи, че нещо не му е изпрано, а му трябва. Ние носим тъмни дрехи - тъмно синьо, черно, червено и те се перат заедно. Бели и светли дрехи едва събирам за веднъж седмично (потници на Васил, бельо и спално бельо). Аз от зор си взех няколко светли блузи, само да мога да пълня пералнята още малко. Реално нищо от нещата не пуска боя и не оцветява, но за светлите ползвам изблеващи препарати, а за тъмните препарати запазващи цвета и поради това ги деля усърдно. Може и да има друга опция, но не съм се интересувала. Знам за тия кърпички де, но препаратите са ми причината да деля. Криси има моменти, в които не повръща, но пак много се плюнчи и е все мокра. лигавчето се отметва настрани, стича се под него, покрай него по вратлето и все гръбчето ѝ е мокро, а не на гърдичките и затова я преобличам доста често. Понякога ако не видя или не реагирам навреме освен бодито и ританките се оказват мокри около ластика на кръстчето ѝ, но като цяло с едни ританки изкарва ден, но с едно боди само няколко часа, а понякога и минути. А в леглото си не спи тя, спи все в нашето, в бременната ми възглавница. 1 докато се будеше нощем, после докато батко ѝ учи в детската онлайн да не си пречат и сега я уча денем поне веднъж да поспива там, за да свиква. Но понеже не спи там и почти не ляга там дори чаршафчетата досега ги сменях само когато ще я пера. Понякога с дни не я слагаме вътре ако много повръща, тъй като гледаме да е идея по-изправена след хранене, а тя нали до миналата седмица веднага заспиваше и нямаше кога да я местим. Възглавницата е огромна и едва я пъхам в пералнята, но пък съхне за 2-3 часа напълно и обикновено я пера преди да излезем на кратка програма и докато се върнем е суха. Дори не свалям калъфката - директно в пералнята пъхам.
« Последна редакция: Януари 15, 2021, 10:32:18 am от Лято »

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #722 -: Януари 15, 2021, 16:11:35 pm »
Послушах момичетата с опит и излязох с раницата и бебка, с якето на мъжа ми, но голям студ, уж слънце, а духа студен вятър, изобщо не заспа, много се зачерви по лицето, прибрахме се бързо. Дано дойде малко по-приятно време за по-дълга разходка. Мажете ли лицето с някакъв крем в студено време?
Лято, няма да купувам, ще карам с мъжките якета вкъщи.
Слънце, за спането доста чета и гледам уебинари, до 5 месец дават регресията най-много. При вас е нов режим на дремките, виж интервалите. Аз се водя по тази табличка и съм доволна. Детето обаче много си показва, просто почнах да следя за всякакви сигнали, преди съм ги изпускала и съответно голям интервал на бодуване имаше.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #723 -: Януари 15, 2021, 16:18:49 pm »
Има едно приложение Huckleberry. Много е полезно. За 1 седмица се намества режим за спане с него.

Кукапел, като духа много е хубаво да имате междинка и шал. Отдолу също е хубаво да се затяга якето. 
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #724 -: Януари 15, 2021, 16:50:33 pm »
Лято, сега ми се изясни проблема ти със сушилнята. Преди и ние имахме такава комбинирана пералня със сушилня, няма нищо общо с отделна сушилня. Тази комбинираната ги вадеше на дъвка, свиваше ги и да съсипва дрехите определено. От както имаме отделен уред всичко почти пъхам вътре, че дори дрехите са по- малко измачкани сравнение с такива само изпрани и проснати на простора. Комбинираната нито ги суши като хората, нито нищо. Да не говорим, че и 2 години не оживя.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #725 -: Януари 15, 2021, 17:04:39 pm »
Имам колега с такава комбинирана пералня със сушилня, висок клас.  Те като дават пари, търсят най-висок клас. Много са недоволни от сушилнята. Сушат си дрехите с влагоабсорбатора, който отново им е хубав и мощен. Каза, че за час дрехите са сухи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #726 -: Януари 15, 2021, 17:20:03 pm »
Да сушилня с пералня не е ОК наистина.

Кукапетел, някакъв мазен крем по бузте да и ги пази има и така наречените колд кремове.С Моника бях взимала, с близначките просто ги мажа хубаво с Адермата преди да излезем.Ние днес пощъкахме малко, понадуха ги, измориха се и така.


Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #727 -: Януари 15, 2021, 17:45:31 pm »
Да, преди да имаме сушилнята, понеже онази комбинираната бързо ме отказа да я ползвам, и ние сушахме с влагосбсорбатор. За макс 3-4 часа всичко изсъхваше.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #728 -: Януари 15, 2021, 20:03:14 pm »
Аз ползвам колд крем на Клоран.

Хора, мечтая си за 2 дена сама на хотел с рум сървис. Няма да мръдна от стаята. Ще гледам филми, ще чета и ще спя. Междувременно ще ям и ще пия.
Днес Борис е спал общо великите 40 мин. Симеон се ядасва, защото не всичко му разбирам, особено като включи и бебешки френски. Мъжът ми излиза преди да се събудим и се прибира в 20-20,30ч. Отделно и вали, тоест няма разходки, а и вече и вечерен час от 18ч до 6ч.
Искам ресторант, децата да се мотат наоколо и да е по старо му.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #729 -: Януари 15, 2021, 20:28:08 pm »
Преди всичко ми беше Миле и нямаше какво да се коментира. Беше рай. Сега взехме на хотпойнт аристон комбинирана, за вграждане, защото няма място. Много исках отделна сушилня, но не ми беше позволено. Мачка ги , но са сухи.  Бтв, Тери, беше много полезно това ,което написа миналия ден за цветовете на екскрементите. Дани пък му отлагат ваксините вече 20 дни.. започна със секрет(прозрачен от нослето), промивания , носен секрет (чист), УНГ, ПКК+ ЦРП и гърлен чакаме да излезне. Този УНГ , при когото бях ми каза да видя хематолог за бебето. Че толкова ли са му лоши резултатие? Личната каза, че са минимални отклонения и да не го мисля...
Оле, Павла...то поне сега е кофти времето и няма къде да се ходи, дано лятото го махнат този вечерен час. И аз имам такива мечти, ама скоро едва ли. Задоволявам се с чаша вино и една електронна цигара.
« Последна редакция: Януари 15, 2021, 21:05:31 pm от Lina88 »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #730 -: Януари 15, 2021, 21:10:48 pm »
Аз мислех да пропуша пак. Вече почти 4г не пуша. Липсва ми, но и не искам да започвам. Тук 1 кутия ти е 10 евро.
Като пораснат децата ще се отдам на софийската си същност. За сега се примиряваме с по чаша две вино или една малка ракия със салатата. Все е нещо.

И какво толкова му има на Дани, че чак хематолог?

Отвикнах на българските тертипи с по 100 изследвания за нищо. На Симеон му е взимаха 2 пъти кръв- 1 път ПКК  и веднъж ЦРП. И двата пъти в България. На Борис заради температурата. Това е. Това бодене и секрети за добър ден не ги разбирам вече.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #731 -: Януари 15, 2021, 21:30:06 pm »
Павла, както е казал Марк Твен “Няма нищо по-лесно от това да спрете цигарите. Аз самият съм го правил над 100 пъти.” Но пък 10те евро са си сериозен мотиватор. Аз пуша една кутия, около две седмици. Там има български магазин за ракия ли :) ?  Иначе заради MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.) и MCV (ср. обем на еритроцита)? Ходи разбери.  Аз, като един лаик, виждам някакви минимални отклонения .
Кукапетал, как е малката? Дани от няколко дни и той се раздриска. Днес и слуз имаше. Ще го следя. Давам му водичка и наблюдавам.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #732 -: Януари 15, 2021, 22:44:36 pm »
Не, тук няма. Ние си имаме от на татко. Последната на света е.
Борис се роди на 19.02. Много исках да е на 18.02 или 20.02, че на 19ти почина татко. Та така.

Лина, аз за първи път спирам цигарите. Надявам се, че е за последен.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #733 -: Януари 15, 2021, 23:31:54 pm »
Павлааа...гуш! ще я допиете всичката или ще оставите на дъното?

Ай дано! Аз припалвам от кеф. Наистина ми е вкусно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #734 -: Януари 15, 2021, 23:42:58 pm »
Нищо няма да оставим. За какво ни е.
Ах, колко обичах са пуша и аз.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #735 -: Януари 16, 2021, 05:13:49 am »
Павла, може ли да ти правя компания на хотела?От 2 часа т.е. от 3 през ноща е будна Габриела, събуди на третия опит сестра си, сега е 5, аз съм смачкана вече, а съм сама и събота и неделя, че моя мъж е дежурен.

Сестра ми е родена на 19.02, да знаеш много творчески личности са тези водолей родени баш на тая дата.

След всяко раждане в рамките на година си заминаваше много скъп за нас човек.Не знам съдба ли е някаква или равновесие в природата.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #736 -: Януари 16, 2021, 05:45:53 am »
Аз ползвам приложението Хъкълбери, много е готино, но преди нощния сън си имаме драми с преспиването, заспи за 15-20 мин в 20 часа и се събужда, преспивам отново, пак се събужда и така отива пак 22 часа - голям интервал бодърстване от 18 часа примерно. Някъде бъркам, много й се спи, мрънка, но не може. Сега се събуди в 4 часа и до 5 часа кукуряк. Иначе пак не е акала, напъва се и нищо. Ще поспра с бананите, казаха ми, че запичали, аз всеки ден ям, дали на десерт или на закуска с овесени ядки.
Ще взема колд крем, благодаря ви!
Лина, също отлагаме ваксината, мислихме, че караме короната с баща й.
Павла, баща ти го закриля, не случайно е на тази дата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #737 -: Януари 16, 2021, 07:18:47 am »
Даже сме го учили и в училище това, че уред 2 в 1 или 3-4-5 в 1 никога не може да върши същата работа като 2-3-4-5 уреда, но аз много исках сушилня и бяхме притиснати финансово. Не се поинтересувах за мнение, може би щях да изчакам с покуплата, но свърши тя. Ще го мисля по-натам.
Взела съм някакъв колд крем от бебешкия магазин, но май не слагам много често от него. Самата аз не се мажа с нищо и нямам навика, сещам секогато вече е опакована и няма къде да мазна.
За сигналите за сън - разпознавам ги неволно, тоест не гледам умишлено за тях, но си знам че не бива да чакам да се превъзбуди, защото ако изпусна момента ще страдаме и двете. Сега е като по табличката - бодърства по около час, час и малко на всяко хранене.
Миналата седмица спрях лефакса, за да видя какво се случва с коремчето и до вчера беше спокойна, но снощи започна да плаче и да се свива и пак започнах да давам. Май я захраних. Имах лекарска препоръка да давам по кафена лъжичка оризова безмлечна каша в млякото, за да го сгъсти съвсем малко и пробвах на 2 хранения, но това не помогна особено за повръщането, което напоследък се засили. Притеснявам се, че лекарствата за колики запичат, а и оризовата каша също, тъй че няма да го правя повече, въпреки че това я засищаше повече и не искаше да яде по-рано, а си спеше спокойно. Рано ѝ е за вдигане на дозата, тя и това понякога не изяжда и после огладнява по-рано, а аз отлагам следващото хранене колкото мога, че нали млякото е дозирано от лекар и е изчислена дозата подадена към НЗОК. Давам малко по-рано, но не когато тя иска.
Маги, аз сама си станах в 4 тази сутрин. Скучно ми е, всички останали още спят. Бих постъпила като Габи и бих събудила всички, но май ги обичам и ще ги оставя да се наспят. Дори и Криси няма да будя да яде.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #738 -: Януари 16, 2021, 08:33:47 am »
Лято, това с двете лъжички каша и спиране на повръщането е пълен мит. Аз ти бях писала, че на Дария, много след започване на захранването, намаля рефлукса. В началото просто повръщаше по - гъсто. Що се отнася до количеството, в началото тя самата си вдигаше дозата по - бързо от определеното и докупувах по кутия-две (не знам дали знаеш, но си се продава млякото и без рецепта). След това към края ми изчисляваха пък повече и сега още използвам от него, въпреки че последният протокол беше до средата на ноември. Даже имам още доста кутии.
Маги, много е неприятно недоспиването. И при теб лошото е, че се буди и другото. Дано им се се оправи скоро сънят, че е кошмарно, ако се случва често.
Павла, аз също бях пушач и то сериозен, в университетските ми години, въпреки че започнах още от гимназията, за съжаление. Вече от почти 10г не пуша. Но първите няколко, може би точно 3-4г, ми липсваше и си ми се пушеше. Не много, като през първите месеци, но се присещах, даже сънувах понякога. След това, не знам точно от кога е станало, но в момента все едно никога не съм пушила. Не ми пречи димът, като на други непушачи, но и изобщо не ми се пуши. Та, изчакай още малко и според мен е много вероятно и при теб да стане така. Не си заслужават цигарите. Да се тровиш срещу пари.
Лина, ти все пак ще го водиш ли Дани на хематолог? Но щом и личната ти е казала да не се притесняваш...
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #739 -: Януари 16, 2021, 09:09:47 am »
 Ще те взема, Маги. Не вярвам да ме будиш и да скачаш отгоре ми, така че няма проблем.
Това с буденето на цялата къща е проблем. Понякога Борис така заплаква вечер, че буди брат си, който е друга стая.

На мен сега започват да ми липсват. Дори не заради самото пушене, а защото обичах и е някак си лично време.

Лято, Бобо повръщаше много. Все още повръща понякога, а яде основно твърда храна. Просто, както и Мишето е казала, е гъсто.

За вдигането на дозата- следвай си бебето. Тя е на 3м. Вече ди знае какво е глад. Аз бях забелязала, че при големи интервали Борис повръщаше повече. Имаше вечери на 3-4м изяждане и по 210мл, че и повече май.
За сушилнята- пак с твоето намиране на пръста. Щом си решиш нещо, никой и с нищо не може да те промени мнението.

Кукапел, някъде бях чела, че малките бебета естествено заспиват по-късно. Естественият им час е около 22-23ч. Това било свързано с това, че тогава майките имали възможност да легнат и да не мърдат цяла нощ и да кърмят. Може просто още да си намества часа.
Моите деца от раждането ги слагам за нощен сън около 22ч. Тоест около 22ч е къпането и после спят. Ако ги слагам рано и на двамата им беше като дрямка и после не заспиват до 2ч. А и мъжът ми се прибира в 20ч от работа, тоест въобще не трябва да се виждат. От август ще изместя часа за ставане на Сими, че септември е на училище и няма избор. Сега ставаме всички около 9ч. Така естествено ще започне и да си ляга по-рано. Ще е особено, защото ние вечеряме в 20-20,30ч. Пък и лятото тук е светло до 22ч- 22,30ч.