0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #740 -: Януари 16, 2021, 10:07:42 am »
Кукапетел сега се замислих как бяха близначките на тази възраст.Имаха една дрямка към 19 часа, може би 30 минути да е била макс и после към 22 заспиваха нощен сън.Аз никога не съм се водила по някакви схеми.Моника беше изключително неспящо дете.На 1г си отказа сутрешния сън и остана само с един сън следобеден и то не много продължителен, на 4 години вече отказваше и след обяд да спи.Аз съм била така, сестра ми е била така, дали е наследствено или темперамент не знам.Тя нощем се будеше да си играе с часове и после ставаше в 7, да в 7 и излизахме на разходка.С нея почти нямам ден без излизане, броят се на пръсти.

Та пробвай да направиш един кратък и после към 22 да и започне хубавия нощен сън.

Павла, няма да скачам обещавам, ще си легна кротко и като заспя, ще забравиш за мен.Не хъркам :)

Аз това за собственото време го разбирам.Моя мъж така отива да пуши и едни 5 минути е сам в кухнята на тишина, аз това го нямам, просто го няма.На моменти много тежи.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #741 -: Януари 16, 2021, 10:12:05 am »
Маги, ей сега ще пораснат и ще имаш толкова време сама и пак ще тежи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #742 -: Януари 16, 2021, 10:24:32 am »
Маги, Павла наистина сега като казахте се сетих, че до доста късни месеци Дари лягаше към 22-22:30ч. Даже лятото ми беше добре, защото се разхождахме до късно. И някъде от около 9-10 месеца започна да ляга към 20-20:30.
Кукапетал, пробвай както казва Маги. Мисля, че ще са ок така нещата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #743 -: Януари 16, 2021, 11:22:12 am »
Ми аз така пропуших след като родих Васил и спрях да го кърмя на 30 дена. Имах нужда от минутка спокойствие сама, че имаше кошмарни колики. Излизах вечер на терасата, палех цигара и затварях очи за малко, а после се връщах презаредена за успокояване на бебето. След раждането на Криси пропуших пак, изобщо не си направих труда да се опитам да не пуша. Да, аз като си навия нещо и трудно се разколебавам. А тя не иска повече, иска малко да цокне само и се отказва. Давах няколко пъти и като видях що мляко изхвърлях след това спрях да давам на всяко поискване. Що се отнася до сушилнята - предстои сериозен ремонт у дома, основен. От банята излиза мухъл, който вероятно е в стените. Те са от гипсокартон и смятам да ги изместя. Май съм споделяла, че жилището е строено без баня и тоалетната е разширена за сметка на кухнята, за да се изгради баня. Сега има една ужасна чупка - минава се през кухнята, зад банята до терасата. Там стои пералнята, но то е тясно (около 80см). Смятам като ще оправяме банята тая чупка да иде за душкабина към банята, като оставя малка ниша, в която да е хладилникът, а пералнята да дойде под плот в кухнята и така ще си удължа и кухненския плот, че той е малък и няма място за всички ел.уреди на него и готвене. Тогава може и отделна сушилня да взема като не е нужно да сменям пералнята, тя си пере какво като не суши. Но има време до тогава, вероятно другата година ще е, че направо ще трябва и да се изнесем за месец като ще сме без баня и без кухня. Тази година, дори още пролетта, ще ремонтирам терасата и ще я остъкля. Ще се опитам да направя кът за простиране на дрехи, защото дори и догодина да имам сушилня винаги може да се наложи нещо да съхне навън. Много бях против остъкляването, но тук е кошмарно прашно навън и дори сега като не простирам там цялата тая мръсотия ме вбесява. Има много високи и сухи дървета, закоито безброй сигнали пусках. Теренът е собственост на НКЖИ и те просто не отговарят на сигналите. Включително имат предисание от инспектората и дирекция Зелена система, но и досега нищо. Тия сухи клони цели дървета при вятър се ронят директно в терасата ми. А на есен от сухите листа по малкото здрави клони е кошмарно. Балконът е на някаква измислена мазилка, която няма почистване от тоя прахоляк и всичко е се е налепило по стените, а плочките са същата гнус. Само с парочистачка се чисти, но то като е влажен пода и след минути е налепил нова порция прахоляк. Липа и брези, където плодовете им се ронят и от всеки полъх на вятъра ни залива вълна от мръсотия. Сградата е на 5 етажа, а те са по-високи и наред със сухите клони са и опасни. Ноооо нищо не може да бутне НКЖИ да поемат отговорност над собствеността си, а аз нямам право на самоуправство. каквото и да ремонтирам тук пак не мога да си представя, че ще изживея старините си някой ден в това жилище между натоварен булевард и ж.п. линиите на централна гара. То си е опасно, съседът до нас усвоил асансьорната шахта, за да си направи мезонет с горния етаж. Асансьор имало по проект, но реално никога не е имало. Но тия шахти са противоземетръсни. Същата работа е и с комините, които отново са усвоявани на воля нагоре по етажите. нашата баня е лека от гипсокартон, но нагоре всеки с различни размери не ги знам с какво са строили и разбира се липсата на прозорци в едната стая. Направо не искам нищо да оправям тук, но нали му обещах пред свидетели, че ще съм с него в добро и лошо...
То вие ми казахте за твърдата храна, но аз търся своя опит май, па макар и горчив.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #744 -: Януари 16, 2021, 12:42:51 pm »
Лято, аз като проектант само ще кажа че е хубаво много добре да се обмисли кое как да се направи.Аз имам една приказка, не съм достатъчно богата, че да си купувам евтини неща.Така че или правя нещата както трябва и на части или нищо не правя.Коридора ни е на 40 години, мозайка, ламперия и те така, не сме я пипали, защото само за гардероба ни трябват към 5000 лв, да искам хубав гардероб, стабилен, многофункционален и понеже там има място за вграден и то е за 4 двукрилни гардероба, ще стане изключително скъпо.Лесно ще направя нещо за по-малка сума, но ще псувам и ще се мразя дълго врем, та чакам да му дойде времето.Така съм за всичко което правим.

Баща ми е овен, слава богу майка е до него и винаги знае как да насочи енергията му и желанието му всичко да стане сега, на момента и както той е казал, в правилната посока.С годините се е научил и да се вслушва в хората и знае, на кой и за какво да разчита.Когато правехме апартамента тук гътахме стени, изграждахме нови, питала съм и конструктори и ВиК специалисти и какъвто ми трябваше и комин махнах с архитект и ОВИ специалист говорих дали и как да стане само и само да е правилно направен ремонта.

Ти вече не си на 20, би трябвало тая твоя твърдоглавост да можеш да я контролираш и да работиш върху нея, защото тя много често носи повече негативи в дългосрочен план.

Всичко казвам съвсем приятелски откровено.Аз съм за някой неща съм много твърдоглава, но си имам човек който успява много лесно да ме приземи и двамата с него решаваме всичко.Аз много се вслушвам в него и не само за ремонтите по принцип.Достатъчно време сме заедно, за да знам че като каже нещо значи има причина.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #745 -: Януари 16, 2021, 14:42:11 pm »
Тук самото разположение на стаите в жилището не позволява много. Исках въпросната част зад банята да иде към терасата, но казаха, че стената е носеща, нищо че е с широчина няма и метър. Държала терасите, макар, че според мен те са на една плоча с кухнята, но когато собственикът се намеси и каже нещо трябва да се съобразя. Съпругът ми от своя страна е голяма скръндза  и грам не поддържа (то и собственичката не държи на тия неща и настояваше да се преместя директно с бебе и без баня, щото навремето тя нямала проблем с това и спокойно къпела сина си в тоалетната чиния). И се почна - разбираме се за ремонт, основен. казвам какво искам и как би ми харесало, тя не е съгласна, съпругът ми се отказва от местене, аз спирам да давам идеи, той е наговорен да се местим, пак ме питат какво искам, пак казвам, той пак се отказва... и така 9 месеца. Накрая той каза, че категорично няма да се местим и свекърва ми направи каквото си иска. Съответно той казва, че апартамента е основно ремонтиран и се нанасяме  без да го пипаме, въпреки че под краката ни плочките хрускат, падат фуги, влага избива навсякъде, има мухъл и съседката отдолу се оплака от теч още от първия ден. Нито мога сама да започна ремонта, нито имам разрешение за него, нито при основен ремонт може да се живее тук. Едва тая година поузря малко за поправка на нещо (2021), миналата година се сърди и с месеци не ми говореше, че исках да оправим коридора поне, тъй като стените (боята) бяха напукани от влагата в банята, тъй като банята е изградена, но няма вентилация... Той е такъв - чака последният момент, че и след него. Миналата зима се развали бравата на балконската врата и до пролетта сме подпирали вратата със стол, защото смяташе, че може и сам да си я оправи (не можа). Бяхме на скандал, че съм купила нови радиатори (цели 2), тъй като тези бяха от петдесетте години на миналия век и не се поддържаха вече (търсих 2 месца някой да ги разкачи, източи и пак да ги закачи, а после и той търси още толкова), а междувременно не отопляваха добре, дори този в кухнята изобщо, а тя е северна. Та едва тая година се съгласи да сменим дограмата в детската стая, защото макар да е хубава е стара и амортизирана и от прозореца духа. Усеща се когато си до него. За изолация и дума не може да стане - южната стая няма нужда, защото е южна, а в кухнята няма смисъл просто така. Но понеже той не пази съм го оставила поне да разруши каквото може, че тогава дано сам предложи ремонт. Но междувременно е абсурдно да простирам в детската стая (допреди няколко месеца беше спалня и не беше проблем), още повече че април/май ще извадя бънджито, а после и проходилка, играчки и място за игра, лазене и прохождане... Та поне терасата без да питам ще си я оправя, че не издържам вече. За коридора през 2020, след като вдигнах бременен скандал, че няма къде да държа количката и ще му я навра в зурлата ако се наложи и ще си направя ремонта бременна и сама се нави, но не на моето с пвц плоскости, които държат на влага, а с латекс отново. Бял! Естествено вече е черен около ключовете на лампите, а плоскостите можеха да се мият поне, но просто това е най-лесно и евтино. И разбира се отдолу не се подлага грунд, а старите пукнатини бяха изстъргани донякъде. Опита се да измаже с гипс, но не изшкури и сега стените са кошмарно криви. Погледнах на нещата, така че поне място за количка имам и гледах да не се ядосвам. Да съм гледала като съм се женила. Майка му и тя смята, че си измислям проблеми и жилището си е прекрасно и дори, че съм нахална малко, защото заради мен е ремонтирано след 60-70 години живот в него. При ремонта на детската тавана се боядиса само на тяхната стая, на нашата нямало нужда. Всичко се прави през пръсти, не се разрешава майстор да стъпи тук (свекърва ми е инженер, проектирал единия блок на АЕЦ по техни думи). Освен на парче другия ми вариант да зарежа всичко и да стана принцеса, но тия 2 деца не мога да ги оставя ей така -дрехите да им съхнат над леглата и влагата да живее и у тяхната стая (поне влагоабсорбатор имах стар под ръка, но от тия с таблетките) освен във всички останали стаи. Та въпросът не е само в мен, а в собственика и в наследника му. Аз съм ревала денонощно първата година като се нанесох тук, мразя това място повече от всичко на света и при всеки удобен повод го споменавам. Живея с надеждата, че някой ден всички ще се махнем оттук, но пък дотогава поне малко удобство трябва да има.
Не знам защо мъжът ми е такъв, скъперник е сякаш цял живот е бил в немотия, а не е така. Напротив, свекърите и двамата са инженери и профеисоналисти в сферата на енергетиката, винаги са били добре материално. Тя е едно дете и мъжът ми е едно дете, тоест никога не са деляли и са отгледани така, че всичко да е за тях. Но той не си мърда пръста да надгради и живее с мисълта, че няма нужда да правим нещо за нас си, тъй като един ден всичко ще бъде негово. Самата тя също беше против да си купуваме жилище преди години и го разубеди, за да го убеди да се преместим тук. И после аз съм била твърдоглава... Между другото още като се местихме свекърва ми скочи, че нямам нужда от сушилня, да си купя миялна машина вместо това и дори ми беше осигурила място в кухнята. Кухнята също е неин избор, ужасно неудобна. контактите са над мивката, мивката е на метър от изходите за вода, които са точно до силовия контакт зад шкафовете и при теч нямаме достъп. Няма нито един контакт в коридора и липсва осветление на места (в едната част на коридора и на терасата), но ел.инсталацията е подменяна изцяло и сега никой няма да даде да я пипнем. Нищо, че крушки горят редовно във всички помещения, а лапмата в банята е увиснала от окачения таван и е залепена с тиксо. Иначе на пръв поглед тия неща не се збелязват, но ако живееш тук ти иде да ревеш денонощно. (Мивката в банята беше от най-малките, дето едва си пъхах дланите, но не и китките на ръцете под водата. Умишлено я натроших на парчета, за да си купя нова и по-голяма. По-щастлива не съм била освен когато станах майка де, но това е друго.)
Оплаках се, по-добре ми е!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #746 -: Януари 16, 2021, 16:33:28 pm »
Лято, Лято ... никак не ти е лесно. Разбирам те, до някъде съм била в подобно положение. Нямаме собствено жилище, живеем у свекървата, а всички ремонти които сме правили са за наша сметка, но аз гледам да не се бъркам много в избора на туй-онуй, питаме нея какво иска и се съгласявам в повечето случаи. То аз съм на чуждо.





*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #747 -: Януари 16, 2021, 17:44:56 pm »
Румина, не ме бърка, че са за наша сметка, а че той не иска да са за наша сметка, а тя пък направи калпав ремонт и просто не се живее така. Освен на парче и да го поставям пред свършен факт нямам много варианти. Обаче остана главното - баня, кухня и коридор са свързани и ако ги подхвана скоро ще трябва да се изнесем. То ще отнеме месец и няма как да живеем тук на съборени стени, изкъртени плочки и без вода с 2 деца. Дори и седмица не става тъй.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #748 -: Януари 16, 2021, 18:48:40 pm »
Лято, при теб са много утежнение обстоятелствата.Аз съм скръндза също, но с мярка.Давам пари за нужни неща да ми правят живота лесен.

Но ти си много търпелива, аз това нямаше да го изтърпя, въобще!Ама аз съм първосигнален козирог.

Дано, ти се получи всичко както искаш, пожелавам ти го от сърце.

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #749 -: Януари 17, 2021, 06:04:58 am »
Павла, Маги и Мише, точно така се получава напоследък, взима си дрямката за 30 мин към 19 или 20 часа и след това към 22:00-22:30 е заспала вече. Така се вижда с татко си, че до късно работи. Аз от този интервал се притеснявам, особено като е 3 часа, но явно не трябва. Вчера пак течно аки и малко кървави нишки 😒, не минават значи. Почнах да не ям млечни, мисля акито да й занеса в лабораторията. Как се прави, в хладилник ли се държи, преди да го занеса. Сега е студено, да не замръзне пробата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #750 -: Януари 17, 2021, 07:03:21 am »
Кукапетъл, аз не съм държала в хладилник, но лабораторията ми е през 2 блока и след като взех пробата до 2 часа я отнесох. Криската денем си спи, защото ѝ се спи, а вечер заспива, защото е тъмно и тихо май. Едва ли спи непробудно, защото не е гладна. Та денем започнахме след хранене да я оставям по 30-40 минути на игра и после сън, но вечер хапва към 17 и 30 докъм 18, будува до 19 и заспива. Събужда се към 20 и 30, къпя я и към 21 храня, до 21 и 30 е в леглото, но не заспива докато и батко ѝ не легне в другата стая и угаси светлините около 22 часа когато не е на училище и малко след нея когато е на училище. Докато ти излязат лабораторните виж и млечните, да. Доцент Маринова ми каза преди да изпише млякото ПЕП, че и ХА млякото помага и е нужен период от 2-3 седмици за изчистване, т.е. в родилното сме видели кървавите нишки и е минала на ХА, а след това аз видях повторно такива след 3 седмици, но ако бяха след 10 дена щях да чакам, че можело да е от преди. Не знам дали го обясних като хората, май не. Ама това му е кофтито, че всъщност сега и да мине може да повтори след няколко дена и да е пак от предишно ядене на млечни.
Маги, да, съобразявам се със свекървата и това е. Да е жива и здрава, помага много, нищо че съм все недоволна. Е, от миналата година и аз почнах да тропам с крак и сменихме латекса в двете стаи, а и коридора все пак се промени, но това е само боядисване с латекс. Мебелите така или иначе сами сме си ги взимали. Бременна си правих рафтове и дупчих с винтоверта стени, за да ги закрепя. Катерих се по столове (таваните са на 3 метра тук) и майсторих закачалки месец преди да родя. Още тогава казах, че терасата ще я направя 2021 година и това е. Тя не спореше с мен вече, защото на всяко идване ѝ показвах пораженията от стария ремонт и с очите си видя многократно колко некадърно е всичко - влага, мухъл, пукнатини, петна и огромна зейнала дупка в 00 на стената където влиза ф110. Дупката сигурно е ф150 и от там тече на бабата под нас. Но каквото и да правя няма как да си реша проблема със споделените стаи детска и спалня. Порталът не дава опция за семейно ложе, а ако се затвори със тена няма да се диша лятото във вътрешната стая. Понеже миналото лято за пръв път спах в тази стая - едва дишах вътре без проветрение. Става кошмарно задушно, а при отворен прозорец на детската е задушно, прашно и шумно от булеварда.
« Последна редакция: Януари 17, 2021, 07:22:10 am от Лято »

Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #751 -: Януари 17, 2021, 08:13:09 am »
Кукапетал, на мен от лабораторията, ми казаха, че до 24ч може да седи в хладилник, ако ти се налага. А гастрото всеки път ми повтаряше да ги питам в пакета дали е включена и кандида, че явно не навсякъде се включва.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #752 -: Януари 17, 2021, 09:19:37 am »
Тук има сняг, мисля по обед да ги изведа да се запознаят с него, да видим как ще е.По-късно ще се опитам и да кача снимки от фотосесията, много са хубави и весели :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #753 -: Януари 17, 2021, 10:48:11 am »
Маги,чакаме снимките.
За спането,при нас първия месец покрай коликите беше по-късно,после почна рано-рано да заспива,сега е от 20 до 7-8 сутринта.Дано остане тоя режим.
Два дни имахме проблеми с дневния сън,ма се наместиха нещата,пак има по три дремки,просто са по-кратки и на около 3 часа вече.
Аз пропуших,ма то беше ясно,винаги са ми липсвали цигарите.Пуша само в кухнята на отворен прозорец или навън,тя пък в кухнята не ходи и така.Павла е много права,цигарата е време за теб.
Лято,не ти е лесно,хич.Аз да ти кажа с моите свекъри съм се разбрала,извадих рогата на време.Мисля,че въпроса е да се заявиш от рано,но все пак в един момент му писва на човек и чайника кипва.Доста си търпелива,аз не бих могла.
Ние живеем в една къща със свекъра и съпругата му,но имаме отделни входове,виждаме се на двора.Ако ще се събираме се уговаряме седмица преди това,никой не отива при другите без да звънне на вратата,като съседи в блок сме.Само водомера е общ и делим.Иначе не сме имали проблеми,съжителстваме тихо и мирно.Със жена му сме на здравей,здрасти,времето е хубаво и толкоз,тя много се радва на Зори и все й купува разни неща,свекъра не се вълнува грам от нея пък и затова съм му казвала мнението ми че е егоист ,емоционален инвалид и т.н.и т.н.Ма не ми се сърди,даже ми благодари,че му казвам в очите и не го псувам на ум.Свекървата е кофти човек,не се харесваме ,но аз инициирах да се виждат със Зори и всяка седмица мъжът ми я води.Отскро е,и тя не беше възторжена баба .Но поне не съм лицемерна и съм си казала какво мисля,не искам да общувам с нея,просто не става .Ако тя живееше тук,щяхме да се изнесем сигурно.В момента е на наша издръжка,нямам против и не я карам да се чувства неудобно от това,само да седи далеч искам.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #754 -: Януари 17, 2021, 11:00:34 am »
Слънце, ей такива отношения обичам и аз.








*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #755 -: Януари 17, 2021, 11:08:28 am »
Маги,страхотни сте!Монима много прилича на теб.И аз взех същите роклички като на малките и едно още костюмче за нашата фотосесия.Първата снимка ме разсмя 😁
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #756 -: Януари 17, 2021, 11:32:41 am »
Маги, а коя коя е. На Мерал Ади или Габи е?
Много отслабнала ми се струваш, изпили са те. Ама пък изглеждаш подмладена.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #757 -: Януари 17, 2021, 11:35:58 am »
Маги, страхотни сте!

Слънце, хубаво е, че са ви чисти отношенията.
Аз на такъв режим не бих издържала. Не ставам преди 8ч от леглото, ако ще и двамата да са будни. А лятото да ми заспива в 20ч е много рано.
С училището ще се наложи да ставам и сигурно да будя и Бобо, но ще се опитаме мъжът ми да го води. Ако всичко е наред, в което се съмнявам, от септември Борис отива на забавачница, Симеон на училище, а аз започвам работа.

Тук е студ и дъжд и пак няма да ги изведа. Сими откача вече. Вчера нито е спал през деня, нито яде като хората, мрънка, прави на пук и всичко от скука.

Борис вече официално проходи. За сметка на това не казва нито една дума още.

Кукапел, бях чела, че ако бебето суче предимно предно мляко, тогава може да има кървави нишки. Тоест трябва да не сменяш гърдите, а да я оставаш да изпразни тази, от която суче.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #758 -: Януари 17, 2021, 11:38:35 am »
Много хубави снимки, Маги! Страхотни сте! Виждам едно пълно и щастливо семейство.
Всички трудности в отглеждането си заслужават!





*
Re: Нашите бебета и малки деца 2
« Отговор #759 -: Януари 17, 2021, 11:56:18 am »
Ади е с роклята бяло и черно, а Габи изцяло червена.Та май Габи е на баща си :)

Кукапетел ей тая статия на мен ми помогна.Не я отваряйте ако сте гнусливи http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html

И да, наистина аз отслабнах, но се чувствам много добре и независимо от недоспиването и всичкото напрежение сме щастливи.Вечер къщата е пълна и се чуват писъци и детски смях!Благодарна съм, че успяхме :)

Така, че момичета не се услушвайте мислете за второ :) Голяма веселба е!
« Последна редакция: Януари 17, 2021, 11:57:57 am от magi_st »