0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #380 -: Април 01, 2020, 16:52:49 pm »
Ох Яничка много съжалявам. Прегръщам те,аз не мога да помогна за хапчетата,но се моля да мине всичко по бързо и безболезнено.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #381 -: Април 01, 2020, 18:49:28 pm »
Яничка  :bighug:

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #382 -: Април 01, 2020, 18:56:05 pm »
Яничка,ужасно съжалявам.Дано всичко мине възможно най-безболезнено.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #383 -: Април 01, 2020, 20:28:41 pm »
Яничка, много съжалявам, много е тежко... Думи нямам...
Прегръщам те!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #384 -: Април 02, 2020, 02:18:35 am »
Yanichka, много, много съжалявам, мило момиче.

Преди месец и половина и аз минах през медикаментозен аборт. Бях точно в 9 г.с.  Зацапа ми и се установи спряла сърдечна дейност, вероятно някъде в 7-ма седмица. При мен процедурата мина сравнително леко физически. Не се е налагало да пия обезболяващи, нямало е кръвоизлив. Малко по-силни спазми и кръвотечение. Всичко се  изчисти.
Хапчетата ми бяха 2 вида - 2 таблетки  Мифегин (мифепристон) еднократно и след 36 часа 2 таблетки Топогин (мизопростол) през 4 часа по 1 таблетка. Бяха ми предписани орално.
Аз бях на Фраксипарин 0.4 (последната ми инжекция беше ~24 часа преди първото хапче).

Прегръщам те и съм насреща.
« Последна редакция: Април 02, 2020, 02:46:28 am от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #385 -: Април 02, 2020, 09:12:27 am »
Ох Злате  :bighug: :bighug:

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #386 -: Април 02, 2020, 12:02:40 pm »
Благодаря Златето!

Аз реших да чакам до утре. Да мине малко време от Клексана и аспирина, като второто повече ме притеснява.
Странно ми е, че тази даде четири таблетки и се слагат наведнъж. Навсякъде четох, че дават 2 вида. И при последният аборт-раждане бяха 2 вида като при теб. Затова утре ще ида и до спешното да видя какво ще кажат.

Иначе вчера спрях всички лекарства. Много ме боля цяла нощ, но няма кървене още и в момента не ме боли.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #387 -: Април 02, 2020, 12:11:05 pm »
Маги
 :bighug:
Яничка, различни протоколи/схеми  се ползват.
Аз, също като теб, приемах и аспирин. Приемът на последното хапче беше като на Фраксипарина.
Всичко ще е наред.
« Последна редакция: Април 02, 2020, 12:23:04 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #388 -: Април 02, 2020, 12:20:23 pm »
Златето, много съжалявам!

Яничка, както ти писах при мен също и двата пъти бяха 4-те таблетки наведнъж вагинално. Пий обезболяващи. На мен ми бяха изписали при втория аборт парацетамол с кодеин и го пих и при биохимичните, беше чудно. Питай утре за обезболяващо. Кураж!

Аз си намерих много разбрано GP тук. При нея бях миналият път , а днес говорихме по телефона, ще ми изпише левотироксина и метформина. Каза, че ТСХ-то ми е 0.97, не знам рецепционистката миналият път какво е гледала.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #389 -: Април 02, 2020, 12:30:39 pm »
Браво, Хелиантус. Поне случи на разбран човек.

Яничка, аз бях на 2х2 през 4ч. Едни и същи бяха- мизопростол.

Злате, съжалявам!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #390 -: Април 04, 2020, 13:12:38 pm »
Хелиантус, най-накрая свестен лекар и браво за ТСХ. Някакви домашни упражнения успяваш ли да правиш? Аз не съм се вясвала, защото съм зарината от работа, сега ви поизчетох..Яничка <3
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #391 -: Април 04, 2020, 13:53:55 pm »
Лина, тъкмо за теб си мислех тези дни, че никаква те няма. Успявам, тренирам всеки ден. Благодарение на изолацията има live тренировки какви ли не. Вече съм минус 3-4кг , не е много но бавно се случват нещата.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #392 -: Април 04, 2020, 17:37:50 pm »
Heliantus, аз също ви мисля, но сега в моята сфера се опитват да изплуват и ми създават доста работа. С онлайн обучението на Лори едвам успявам. Работя до 8-9 вечерта. Свалянето на кг си казва думата, както и метформина( за качеството на Я). Каквото и да ми говорят имам проблем при 2 рия час аз, ама ще го нищя по-натам. Много се радвам, че не се отказваш!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #393 -: Април 06, 2020, 01:05:58 am »
Здравейте момичета, отдавна не съм писала.

Яничка, дано мине леко и да се възстановиш бързо

Хрис прочетох и за теб  :bighug:

Мисля ви, момичета. Радвам се  за чудесните новини, но и ми става мъчно като прочета за тези, при които не се е получило.

Разбрах, че процедурите са стопирани, но издадените заповеди ще са с удължен срок.
Прекъснах си физиотерапията, отмених си и прегледа.
Толкова много се притесних за близките ми, че изключих всичко. Изпаднах в едно такова чувство за безвремие. Много е странно.

Дай Боже, да мине епидемията и да продължим по по-осъзнат, отговорен и смирен начин.
Мисля, че тук в Бг помагат максимално и вярвам и се надявам да минем възможно най-леко.


« Последна редакция: Април 06, 2020, 01:07:38 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #394 -: Април 06, 2020, 10:40:51 am »
Здравейте момичета :) Със зацапване съм от 5 дни и леки болки в яйчниците, по малко но е всеки ден. Пия дуфастон 3*1, чудя се да ходя ли пак на преглед, бях на 2-ри или няма смисъл да ме бъркат пак. На прегледа  каза че вижда стари хематоми, от какво са нямам идея и че зацапването е от тях, но все пак се притеснявам.


*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #395 -: Април 06, 2020, 10:58:31 am »
Отиди ако стане ярка кръвта или имаш болка. Ако няма промяна от прегледа, няма смисъл да се ходи пак.

Моля, не използвайте 'бърка', ужасно грозно е.
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #396 -: Април 06, 2020, 11:30:04 am »
Благодаря и извинявай за думата, права си, но чак сега и обърнах внимание...


*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #397 -: Април 07, 2020, 17:19:31 pm »
Аника, как си?
Спря ли зацапването?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #398 -: Април 07, 2020, 18:02:53 pm »
Яничка, как си, момиче? Току влизам да проверя дали си добре, но от теб няма следа. Пиши.
Аника, стискам палци да няма проблеми. При мен миналия път кръвта тръгна като кафеникаво зацапване и след час-два си беше като начало на цикъл.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #399 -: Април 08, 2020, 15:29:55 pm »
Момичета, понеже си почнах пак овабууст да го допия докато дойде време за следващата процедура( по 1 на ден), мисля и витамините да си взема. Чудя се обаче след като пия по 1 вместо 4 от овабууст, дали и от витамините да пия по-разредено.. Мажа се и с блендове с етерични масла, което не би трябвало да е проблем. Но се притеснявам ако пия пълната доза да не стане реакция и дали в съотношението между овабууст и другите им продукти има някакви правила за прием.
« Последна редакция: Април 08, 2020, 16:06:59 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.