0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #420 -: Април 10, 2020, 23:41:15 pm »
Тери, аз имах е.коли бременна. Отначало безсимптомно, а после с неразположение и течение. Взимах Биозина и едни глобули. Тук само стрептокок изследват и не знам дали мина всичко, но повече проблеми.

Аз всички витамини пия вечер. По удобно ми е, защото иначе забравям. Сутрин, 30мин от кафето левотироксина.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #421 -: Април 11, 2020, 00:05:00 am »
Аз от Б12 се превъзбуждам ако го пия вечер, но май само от него така. Яничка, <3 още няколко дни.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #422 -: Април 11, 2020, 08:44:22 am »
Витамините от Б групата се пият през деня, защото действат точно възбуждащо и не може да се спи после.Аз вечер пия вит. Д, по обед вит, Б 12, желязото е някъде към 17 часа.Въобще схемата ми беше на час по хапче.

Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #423 -: Април 11, 2020, 12:01:20 pm »
Яничка, коластрата я пия от няколко зими, защото по едно време много боледувах и ми я препоръчаха и факт, че от както я пия боледувам много рядко и много леко. Не знам дали е чиста случайност, плацебо или върши някаква работа,  но факт че вече не боледувам така 🤷‍♀️

И аз пия всички витамини вечер иначе забравям през деня, на мен витамините Б не ми действат така.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #424 -: Април 11, 2020, 13:22:08 pm »
 :oops: Аз съм някакво куче. Нищо не ми влияе. Нито прогестерон, нито витамини, нито тсх.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #425 -: Април 12, 2020, 17:53:30 pm »
Мадами, влизам да ви почерпя с едно виртуално бонбонче за здраве на мен и Лори. Бъдете здрави! Ще ви поръся и с малко прашец- поне за настроение!  :green_dust_1: :green_dust_1:
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #426 -: Април 12, 2020, 18:44:50 pm »
Lina88, благодарим! Бъдете здрави и всички около вас! Честит празник! :bighug:

 :thankyousign: за прашеца :ywoohoo:
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #427 -: Април 12, 2020, 22:26:58 pm »
Лина, честит Имен ден на теб и на Лори, бъдете здрави и щастливи!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #428 -: Април 13, 2020, 10:58:08 am »
Хрис, Хелиантусче, благодаря за милите думи. Бъдете здрави и с пълна пара напред, като свърши тая лудница!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #429 -: Април 13, 2020, 14:00:58 pm »
Лина, честит празник, живи и здрави бъдете ❤
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #430 -: Април 14, 2020, 15:17:23 pm »
Момичета, аз този път съм абсолютно тотално безмълвна. Не мога да повярвам, че има такива лекари и даже шока от това разкритие ми тушира напълно чувствата по повод какво ще се случва следващите 2 дни.

Първо ме прегледаха (след час и половина чакане) и стана ясно, че ембриона не е мръднал. Стана ми лошо, помогнаха ми... дотук добре. После започнаха да ми обясняват как се приемат хапчетата и аз в този момент се намесих и питах ще има ли проблем, заради това че съм на терапия с аспирин и клексан. Обясних съвсем подробно кога е взета последната доза и от двете. Тук ми се заяви, че ще трябва да изчакам консултация с хематолог. Нови 40 минути чакане.

И сега започва най-интересното... (честно ви казвам направо се хиля докато го пиша това)... дойде въпросната докторката, с която ми е втори сблъсък това и предният път щях да я бия за малко. И започна да ми обяснява, че с този резултат не съм била за Клексан. Щото тия гени дето има мутации били некви там в пета глуха и как можело да си помисля изобщо да си слагам клексан. И видиш ли аз съм била виновна за аборта, защото съм си позволила такава терапия. Аз й обяснявам, че имам рецепта и, че не ме вълнува нейното мнение дали трябва да имам терапия или не. Обясних, че само съм казала за клексана и аспирина, за да знаят като ме пращат вкъщи с хапчетата. Тя нашта продължи да ми обяснява и накрая тръгнах да й показвам, че няма смисъл да ми дърдори и че клексана вече е бит, ембриона не функционира и аджеба да млъкне. Най-лесно ми беше да й покажа синините по ръцете. И тук тя вече се хвана за главата и каза: Ми ето, няма какво да го изследваме този ембрион (дадоха ми преди това контейнер за да събирам материал), то щом тя си е била Клексан!!! и при това в ръцете!!!, то е ясно защо е станал аборта.
Аз тук вече в тотален ступор ги помолих да замълчат и да ми отговорят по същество дали има или не проблем за действията ми през следващите 2 дни относно приема на тези медикаменти. И тази хвърли листата на бюрото и изхвърча през вратата.

Е, кажете ми какво е това?

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #431 -: Април 14, 2020, 15:29:57 pm »
Яничка, сега си представи, че не си чела, не си се интересувала и си отишла при нея. Ще се обвиняваш, че ти си го предизвикала и след това при следваща бременност няма да дадеш и дума да стане за Клексан, което кой знае до какво би довело.
Аз нямам вашите мутации и след трансфер винаги ми предписват Фраксипарин.

Виж Златето какво ти беше писала. И тя е била май на същата терапия и се оправяй сама. То се е видяло, че сама ще си си доктор.

Ще имаш ли възможност да си следиш спада на ЧХГ-то?  Чудно ми е защо тялото само не изхвърля ембриончето, този Прогестерон толкова ли да спира тези процеси.

Кураж, 2 пъти си забременяла със секс вкъщи. Това е далеч по-голям успех, отколкото си имала на 33, пък от тогава си имаш момиченце, няма как да не се случи пак.

Ще ми се мрънкачите да чуят за лекарите в чужбина, че все нашите лекари правили всичко за пари и били некадърни. Писнало ми е да слушам хората да ми казват, че те моите лекари само искали да ми вземат парите. Те сигурно даже и ембрион не ми слагат, за да е сигурно, че няма да забременея и ще се върна с неуспех да дам още пари.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #432 -: Април 14, 2020, 15:38:24 pm »
Ма аз точно това си представях през цялото време - как там седи жена, която няма никаква информация.

Иначе аз за терапията говорих още миналата сряда с моят доктор и знам какво да правя, но исках и те да знаят и да го имат на идея това.

И на мен ми е чудно защо нищо не тръгна само. То е толкова голямо, колкото и преди 11 дни. А аз нямам нищо - ни болки, ни кървене и ужасно изразени симптоми за бременност. Аз утрогестана го спрях още на 1-ви. Трябва отдавна да се е изчистил. Но жълтъчното мехурче (или там както се казваше) си е вътре и е доста голямо.
Иначе не знам дали ще пускам ЧХГ. Почти 30 евро ми е всяко изследване. Имам преглед на 16-ти и 21-ви и веднага след този на 21-ви ще ида и до моят доктор, че на тез изобщо не им вярвам. То плацента няма, ма съм сигурна че ще намерят какво да оставят вътре.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #433 -: Април 15, 2020, 01:49:11 am »
Яничка, според мен (не съм медицинско лице, пиша на база опита си), не трябва да те притеснява Клексана. Както ти писах и преди, аз си сложих Фраксипарин в 20:00ч, пих си Аспирина може би в 21:00 или 22:00ч (не помня вече) и на следващия ден в 18:00 приех орално първите две хапчета, които всъщност трябваше рязко да смъкнат нивата на прогестерона и да помогнат на ембриона и плодния сак да се отлепят (аз имах вече зацапване от два дни). 36 часа след това изпих следващото хапче, което вече трябваше да предизвика контракции/спазми. След още 4 часа още едно от същото. Кръвотечение си имах още след първите две хапчета, но след вторите се засили. Мина леко, с търпима физическа болка, без обезболяващи (бяха ми предписали при нужда). Психически и емоционално ми беше много по-трудно.

Едит: моят аборт по документи е “Задържан”, т.е. въпреки смърт на ембриона, организмът отказва да го изхвърли (не съм разпитвала за причината, не ми е било до това). При мен жълтъчното мехурче също беше голямо (казаха ми, че се вижда някакво “раздуване”).
« Последна редакция: Април 15, 2020, 01:59:26 am от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #434 -: Април 15, 2020, 20:36:43 pm »
Момичета, от добавките забелязали ли сте да ви пада кръвното. Аз откакто сме в карантина, често съм с долна  граница 50. Усетя ли се, че ми се гади, нямам сила и ми се спи и веднага го меря. Забелязах и, че ми изтръпват ръцете по-често.
Уж тренирам всеки ден, за да не се застоявам, но глад изобщо не изпитвам. Тъпча се, за да не е без нищо.
Та се чудих да не е пак от добавките нещо, те се оказа, че доста влияят. А може и да е от седенето вкъщи.
« Последна редакция: Април 15, 2020, 20:40:33 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #435 -: Април 15, 2020, 22:24:37 pm »
Момичета, от добавките забелязали ли сте да ви пада кръвното. Аз откакто сме в карантина, често съм с долна  граница 50. Усетя ли се, че ми се гади, нямам сила и ми се спи и веднага го меря. Забелязах и, че ми изтръпват ръцете по-често.
Уж тренирам всеки ден, за да не се застоявам, но глад изобщо не изпитвам. Тъпча се, за да не е без нищо.
Та се чудих да не е пак от добавките нещо, те се оказа, че доста влияят. А може и да е от седенето вкъщи.

Тери, от скоро кръвното ми пада доста (аз по принцип съм с ниско де), глава почна да ме боли доста и се чувствам като задъхана една така, вяла, буквално залиняла и всичко това е в следствие на карантината. Аз понеже ходя на народни танци и доста тонус ми дават, сега като спрях продължително да ходя и станах като дроп буквално, независимо, че цял ден ходя по децата, просто се усеща липсата да излизам навън, танците и настроението ми респективно никакво го няма, все съм вкисната и крива...
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #436 -: Април 15, 2020, 22:46:01 pm »
Vistal, и аз това си мислех, че уж по време на карантина трябва да сме по-отпочинали, а то...Може да пием добавки витамин Д, Б, Ц и цялата азбука, но "свежия" ни  въздух явно си е друго нещо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #437 -: Април 16, 2020, 00:08:27 am »
Нали затова му казват пролетна умора. Аз също съм така от 2-3 дена. Все да полегна, игра седнали да измисля. По 3 кафета пия и пак. Пия и витамини. Преди седмица пих ампула вит д 50000ui. На разходка из двора и пресичане улицата със Симеон всеки ден. Сезонът е такъв и с изолацията и настроението се скапва.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #438 -: Април 16, 2020, 00:47:07 am »
И аз по три кафета пия, и резултат 0, пролетната умора+изолацията е много скапващо и физически и психически...
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #439 -: Април 16, 2020, 08:37:56 am »
Нормално,като се заседиш вкъщи,губиш тонус и желание за каквото и да е.
Моя мъж горкия голям мързел го е налегнал,като ходи на работа и дневни и нощни и извънредни е по-деен,сега едва се мобилизира да свърши нещо.Той в момента пие бирена мая на хапчета,уважава си я много.