0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #400 -: Април 08, 2020, 22:56:34 pm »
Яничка, как си, момиче? Току влизам да проверя дали си добре, но от теб няма следа. Пиши.
Аника, стискам палци да няма проблеми. При мен миналия път кръвта тръгна като кафеникаво зацапване и след час-два си беше като начало на цикъл.
Благодаря че попитахте :)Все така съм си леко розово - кафяво . Тези дни гледам да лежа повече и ще се възползвам докато мъжът ми си е в къщи. Надявам се до май месец всичко да се е разминало.


*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #401 -: Април 09, 2020, 14:10:13 pm »
WideD, Лина беше дала някаква таблица с Витамини преди месец-два. Иначе аз просто гледам колко е дневната доза и гледам с допълнителните витамини да не я надвишавам. От Фертил  ФХ Про взимам по 3 на ден, вместо по 6 и ако взимам някой друг витамин гледам колко би била дозата на 6 на ден. Но аз в момента много съм си намалила лекарствата.

Яничка, мисля те. Жена като скала си ти.

Аз много леко я приемам тази карантина. Дори удължението. Като няма трансфер, няма. Някакво смирение постигнах. Често си мисля, ако не стане с тези ембриони, ако не стане в Турция, мисля си за осиновяване. Приела съм и тази опция. Не искам да си давам краен срок: "Ако до еди коя си година не стане", смятам, че човек или се уморява да опитва за собствено, или не се уморява. Но съм приела всички варианти. Не пришпорвам нещата. И мисля, че това се случи, защото си върнах идентичността: да се обносновавам с работата си, с хобитата си, с приятелите си, а не като жена, бореща се за дете.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #402 -: Април 09, 2020, 18:29:12 pm »
Браво, Тери, така ми харесваш! Честно казано, ти си доста млада, за да мислиш за каквито и да е крайни срокове. Хубаво е, че постигаш вътрешен мир ❤
И аз започнах да се примирявам с положението, каквото е писано, това ще стане.
Момичета, успех на всички   :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #403 -: Април 09, 2020, 23:58:59 pm »
Тери, хубаво е да приема човек така добре нещата. Трябва много сила и смирение.
Нещата ще се случат когато е писано.

Витамините ще ги помисля още как да ги употребя.
Трябва да почна и аспирин-протект, но нещо не се усещам ок от двата пъти, в които пих. Може би не го приемам както или когато трябва.


« Последна редакция: Април 10, 2020, 00:52:18 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #404 -: Април 10, 2020, 08:23:03 am »
Не знам каква е логиката, но на мен ми го пишат аспирин протект-а винаги вечер да го пия.
Може от витамините да не ти е добре. Аз бях като парцал от 6 Фертил айд ФХ про и реших, че така или иначе при мен проблем не е открит, мога да намаля дозата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #405 -: Април 10, 2020, 11:31:49 am »
 По време на двата ми трансфера аспирин протекта го пиех вечер.
От ФХпро-то , ако го пия към 15.00-15.30ч ( гледах да има 8 ч отстояние от еутирокса за ЩЖ)  към 19.00ч вече ми миришеше на възглавница  и заспивах. Започнах да го пия по-късно 17-18ч и ми беше страхотно  приспивателно, към 22ч си заспивах като бебе и не се будех нощно време, сутринните бях свежарка. В сайта обясняваха, че сънливостта може да идва от мелатонина( ако трябва да бъда честна май се пристрастих към тях  osi_17 :wink:, защото сега не мога да заспивам. Не знам от това, че смениха времето или от застояването в къщи без движение,но ми се разстрои сънят) 
 След последната пункция спрях да ги пия ( понеже се събраха близо шест месеца и почивам сега)
 Иначе не знам дали помогнаха на Я, но поне косата наистина ми стана по-здрава и ноктите по-твърди, кожата неми е толкова суха.
 
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #406 -: Април 10, 2020, 12:01:59 pm »
Мен Хрис ме държи 24 часа Мелатонина. Пиех го уж вечер, но ми се повръщаше по цял ден и не можех да стана за работа, не можех да работя от болка в главата от нужда от сън. Като минах на 3 се оправиха нещата. Много силно ми идва на мен. Иначе и аз не мога да преценя помага ли ми за нещо. На мъжът ми не виждам промяна. Пи го месец и половина преди спермограма, нямаше ефект, целия е пъпчасал като тийнейджър. Така че и за кожата не му помага. Ама пие там, да даваме по 400лв на месец. Ние даже не правим опити за бебе (заради бактериите ми) и ние не знаем за какво ги пие.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #407 -: Април 10, 2020, 12:33:28 pm »
 По шест не съм пробвала как ще ми се отразяват, пиех по три. Слава Богу лошо не ми е ставало, даже го отбелязвам като положителен страничен ефект при мен, че заспивах лесно и ми беше спокоен съня без сънища.  :D
 Да предвид, че не правите опити сега :-(, от къде да знае човек, че ще затворят границите...
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #408 -: Април 10, 2020, 14:31:23 pm »
Сега може много да ми се смеете, но аз подозирам, че и моя мъж се изпъпчва  именно от антиоксидантите. От както е на Ортамол и Спимен интой е като тийн. 
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #409 -: Април 10, 2020, 15:49:24 pm »
Аз спрях дхеа да пия. Действа ми много успокоително-сънливо.
Според мен добавките действат, но всеки човек си е индивидулна комбинация от кг, възраст, физическо състояни, хормони, нерви, стрес и т. Н. Нуждите са различни.

На мен от овабууста, дозата ми е 1-2. За 4 бр не мога да помисля дори.
Защо трябва да има чак 8ч от еутирокса? Аз също пия.


Започнах и да се мажа с истински етерични масла. Имам готов бленд за хормонален баланс( мажа го на стъпалата понякога) и си направих бленд от няколко масла в шишенце за корема.
Още е рано за резултати, затова не мога да споделя сигурни впечатления.
« Последна редакция: Април 10, 2020, 16:41:57 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #410 -: Април 10, 2020, 16:20:49 pm »
 WideD, ако не я намираш, ще ти я пратя на лично да не флудя темата. Иначе, аспирина и на мене аг и имунолозите са ми казвали вечер, около 18ч. Тери  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #411 -: Април 10, 2020, 16:43:31 pm »
Лина, изпрати ми я, моля те :-)
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #412 -: Април 10, 2020, 18:17:48 pm »
WideD, Това от началната страница на "Автоимунен тиреоидит на Хашимото" в бг.мама "..Желателно отстояние между приема на витамини, минерали и хормона:
Витамин Д - поне осем часа след хормон
Витамин В12 - поне 4 часа след хормон
Магнезий - 4 часа след хормон и 10 часа преди хормон
Желязо - 8 часа след хормон и 10 часа преди хормон
Калций - 4 часа след хормон
Biozin Mama - 4 часа след хормон
Цинк - поне 4-6 часа след хормон /около обяд/
Комбинирани витамини - най-добре 8 часа след хормон (по инфо от Начев)
Добавки, за които нямаме информация - поне 4 часа (може и 8-часов интервал)..."

Та и аз гледам към 07.00ч. да пия еутирокса, а витамините към 15.00ч.
« Последна редакция: Април 10, 2020, 18:19:40 pm от Hris_80 »
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #413 -: Април 10, 2020, 18:43:57 pm »
Това за витамините и левотироксина не го знаех,  благодаря Хрис. Аз него винаги го пия сутрин, а витамините и добавките вечер де, освен миоинозитола и коластра . Тях ги пия около 30-60 мин след Еуритокса, дано не пречат нещо, стойностите на ТСХ са ми ок .

WideD, аз също пия овабуст, но си пия 4-те таблетки и пак на същата фирма пия сутрин по 4 миоинозитол. За витамините според мен просто си ги нагаждай според дневната доза, както е казала Тери. Те в 1 таблетка са много под дневната доза.

Аз в момента пия към 20 неща, просто ужас, както мразя да пия хапчета  :D Дано има ефект, засега видима промяна няма нито от овабуста нито от FH pro- то преди това. Само миналият месец където О ми беше на 15 ден, този пак си беше на 18. Но то ми се случва към 2 пъти годишно по някоя по ранна О, задължително когато не сме заедно с мм, не знам какъв е този късмет... На мен, съвсем очаквано пак ми отмениха часа във клиниката тук, този път за неопределено време. Ще се надявам да стане някак си , въпреки че е трудно вече да вярвам. 
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #414 -: Април 10, 2020, 18:53:34 pm »
Wided, имаш лично. Оф, Хелиантус, и мене преди ми ставаше ужас със всичките хапове ама все някога се свиква. Ужасно е просто за всички, които са на пауза! Много Ви гушкам.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #415 -: Април 10, 2020, 19:15:21 pm »
Lina, Hris, мерси :-)
Хелиантус, аз за миоинозитол не съм мислила отделно да пия.

Ще сядам с тетрадката да си напиша от кое във времето съм се чувствала добре и как ще е добре да комбинирам нещата. Много съм чувствителна към всичко, на мен ми действа и малко.
От маточина пия няколко глътки чай и заспивам за 10 минути

Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #416 -: Април 10, 2020, 21:29:46 pm »
WideD, леле ... от една страна добре това да ти кажа :) пиши ми на лични мейла ти, защото не мога да прикача файла.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #417 -: Април 10, 2020, 22:01:48 pm »
Единственият вариант да пия 6 капсули от Про-то е вечер преди да си легна. Така каквото има да ми става, ми става докато спя.

Хелиантус, защо тази коластра. Знам мантрите на дистрибуторите, ама как мислиш че ще ти помогне нещо създадено от природата за кравешки бебета и тъпкано с кравешки хормони, при това изкуствено бити на кравите. Любопитно ми е просто...

Аз тия дни пак започвам да пия ФХ Про. Ама чакам да ми свършат големите дози Клексан, че ми е ужасно гадно от него. Още 2 дни имам да бия по 0.6 и после започвам по 0.4
Мислех, че като спра да слагам прогестерон и бременните неща ще изчезнат, а те станаха в пъти по-зле.
Да минава тоз Великден и да ходя в болницата, че не се издържа вече.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #418 -: Април 10, 2020, 22:21:17 pm »
Яничка, на тях каква им беше идеята, да видят дали ще се развие ембриона ли?
Само се надявам да ходиш този път при различни лекари, не като миналия път. Радвам се, че не се отказвате и продължавате с опитите. Направо като се успокоят нещата иди да си вземеш ембрионите. Според мен си има значение, че са ембриони на 20 и няколко годишна жена. Аз това си мислех по едно време като се отчайвах с моите бактерии: да си правя процедури и да замразя ембриони. Пък все до 40 годишна щях да се изчистя и да ми ги трансферират.

Иначе на мен д-р Мели ми беше препоръчала да пия Биозин за имунния отговор срещу бактериите. Той е с коластра. Явно помага.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #419 -: Април 10, 2020, 23:10:42 pm »
Идеята им е, че трябва да са сигурни. Пак в същата болница ще съм. Само там има някаква вероятност да ме приемат, а не да ме оставят вкъщи. Онзи ден се чух с моят доктор от частната болница и той напълно подкрепи решението на лекарите от локалната. По заобиколен път ми каза, че колежката му която ме прати вкъщи с хапчетата не е била изобщо права. Първо, че трябва да са сигурни и второ, че не беше коментирала изобщо терапията ми за АФС, а ме прати ей така вкъщи. Той каза, че това не е правилно и добре съм постъпила като не съм сложила хапчетата веднага. Абе интуицията ми за пореден път сработи.

Ембрионите са на 33 годишна жена и за мен лично са много под въпрос. Първо, че са замразени на 6-ти ден и не бяха с кой знае какво качество. Отделно всичко ще е много сложно. Трябва да съм с детето във Варна - хотели, пътуване, изпускане от училище... абе сложно... А аз си забременявам сравнително лесно в момемта. Не искам да си гърмя последната останала надежда, ако мога да забременея спонтанно.

26.09.2019